MENÜ

Otizm Dernekler Federasyonu

Otizm Dernekler Federasyonu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Otizm Dernekler Federasyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6 Otizm Dernekler Federasyonu haberi bulunmuştur.

Otizm Dernekler Federasyonu Haberleri

Aileleri isyan ettiren görüntü Şehir şehir geziyor, tedavi için kandırıyor...

Aileleri isyan ettiren görüntü! Şehir şehir geziyor, tedavi için kandırıyor...

OTİZMİ bitirdiğini öne süren kişi, sosyal medya üzerinden ulaştığı çaresiz ailelerden sözde tedavi için 35 bin lira talep ediyor. İl il dolaşan bu kişinin sözde tedavisi sırasında çekildiği belirtilen görüntüler aileleri isyan ettirdi. Harekete geçen Otizm Dernekler Federasyonu da uyarıda bulundu.

6.09.2019Gündem
Aile hekimleri sorunlar altında eziliyor: Süpermen değiliz

Aile hekimleri sorunlar altında eziliyor: Süpermen değiliz

Türkiye’de sağlık sistemi içinde en önemli uygulamalardan biri ‘aile hekimliği.’ Halen 25 bin 800 aile sağlığı merkezinde (ASM), toplam 24 bin 350 aile hekimi görev yapıyor. Aile hekimi başına düşen kayıtlı ortalama nüfus ise 3 bin 350. Sistemin önemli sac ayağı olan aile hekimleri, hasta sayısının fazlalığı, her geçen gün listeye eklenen yeni görevler, şiddet, kirada adaletsizlik, çalışma güvencesizliği gibi birçok sorunla baş etmek zorunda. Aile hekimleri, “Biz süpermen değiliz” diyor. Söz şimdi hekimlerde:

21.07.2018Gündem
Engelli koşu

Engelli koşu

Avrupa Birliği (AB) 2003'ü Özürlüler Yılı olarak kutluyor. Türkiye, AB üyesi olmamasına rağmen kutlamalara katılıyor. Bu amaçla Türkiye'de sivil toplum kuruluşları ve devlet harekete geçti. Sakatların daha uygun yaşam standardına kavuşması için yasalar değiştiriliyor. Mevcut yasaların uygulanmasına çalışılıyor. Toplantı, kongre ve fuarlar düzenleniyor.

25.01.2003Gündem