MENÜ

Otel Satışı

Otel Satışı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Otel Satışı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.310 Otel Satışı haberi bulunmuştur.

Otel Satışı Haberleri

Haluk Ulusoy’un Kuşadası’ndaki ünlü oteli icradan satıldı

Haluk Ulusoy’un Kuşadası’ndaki ünlü oteli icradan satıldı

Türkiye’nin en ünlü turistik tesisleri arasında yer alan Türkiye Futbol Federasyonu eski başkanı Haluk Ulusoy’un sahip olduğu Kuşadası’ndaki 5 yıldızlı Fantasia Hotel De Luxe icra üzerinden bugün satıldı. Ulusoy grubuna ait enerji şirketinin borcu nedeniyle 102 milyon lira satış bedeli konulan denize sıfır 335 oda ve 2 kral dairesine sahip oteli, 75 milyon liraya Garanti Bankası satın aldı.

11.09.2018Ekonomi
ETS, yurtdışı seyahatlerde artık yıldız değil otel ismi açıklayacak

ETS, yurtdışı seyahatlerde artık yıldız değil otel ismi açıklayacak

YURTDIŞI turlarında sürprizleri engellemek isteyen ETS Tur, kalınacak oteli önceden bildiriyor. Paket turlarda otellerin yıldız sayılarıyla satış yapıldığını söyleyen ETS Tur Yurtdışı Turlar Müdürü İlker Lanacı, tatilcilerin turun tüm detaylarını hemen öğrenebileceğini ifade etti.

27.01.2014Ekonomi
Mahkemeye getirilirken keskin nişancı öldürdü

Mahkemeye getirilirken keskin nişancı öldürdü

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de Rus asıllı işadamı Maksim Kuroçkin’in yargılandığı mahkeme, Hollywood filmlerini andıran bir cinayete sahne oldu. Terör örgütleriyle bağlantısı olduğu öne sürülen Kuroçkin, mahkemeye getirilirken bir keskin nişancı tarafından kalbinden vurularak öldürüldü.

29.03.2007Dünya
Side Palace, 25 milyon dolara Yıldırım’ın

Side Palace, 25 milyon dolara Yıldırım’ın

Taksim Otelcilik’e bağlı Side Palace 25 milyon dolara Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın oldu. 2 yılda 7 otel satan Taksim Otelcilik, toplam 250 milyon dolar özelleştirme geliri elde etti.

6.05.2005Ekonomi
AB göründü, size Simena ve Falez Oteli satalım

AB göründü, size Simena ve Falez Otel'i satalım

Vakıfbank'ın yüzde 51 payla en büyük ortağı olduğu Taksim Otelcilik, 4'ü Antalya'da, biri Kuşadası ve bir diğeri Mersin'de bulunan 6 oteli satışa çıkarıyor. Taksim Otelcilik'in satışa çıkardığı oteller arasında borçlarına karşılık Örsa Holding'ten Vakıfbank'a geçen Falez Otel ile Ceylan Grubu'ndan yine Vakıfbank'a geçen Simena Tatil Köyü de bulunuyor .

18.11.2004Ekonomi
2 sene önce mahkeme karar vermişti Dev otel yeniden satışta

2 sene önce mahkeme karar vermişti! Dev otel yeniden satışta

1990'da inşa edilen ve Bursa'da yer alan Kervansaray Termal Otel, satışa çıktı. Otel, 2017'de de satışa çıkmıştı ancak , Bursa Kültür Varlıkları  Koruma Kurulu'nun izninin alınmaması ve yapılan istinaf başvurusunun sonucunun beklenmesinden dolayı satılamamıştı. Konuyla ilgili açıklama yapan Kervansaray Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Tümer Sayılgan, “Hukuki anlamda gerekli tüm adımları attık, atmaya devam ediyoruz, önümüzdeki günlerde bununla ilgili yeni haberleri paylaşacağız. Bünyemizde 6 otel bulunuyor. Termal Otel’in de holding bünyesinde kalması için elimizden gelen tüm fedakarlığa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

25.02.2019Ekonomi
Bilete erken sefer

Bilete erken sefer

‘Doğu Ekspresi’ tren biletleri ile ilgili büyük bir tur operatörünün yöneticisinin iddiasına göre, bazı küçük acenteler Doğu Ekspresi’nden erkenden toplu bilet aldı. Biz de bu şirketlerden birine ulaştık. Vatandaş bilete ulaşamazken, acente yetkilisi biletleri eylül-ekim gibi aldıklarını savundu.

13.02.2019Ekonomi
Gündem 24 Saat- 12.09.2019

Gündem 24 Saat- 12.09.2019

Gündem 24 Saat- 12.09.2019

12.02.2019Özet
E-ticaretin AR hâli

E-ticaretin AR hâli

Mağaza dolaşıp alışveriş yapmaktan hoşlanmayanlar, vakit tasarrufu sağlamak isteyenler için e-ticaret büyük kolaylık. Oturduğunuz yerden alacağınız ürünü inceleyebiliyor ve sipariş verebiliyorsunuz. Bu konforu sağlayan e-Ticaretin cezbedici gücünü We Are Social ve HootSuite’in yayımladığı Küresel Dijital Raporu‘na şöyle yansımış.

8.02.2019Teknoloji
20. yüzyılın başlarında yapılmıştı... Beyoğlundaki tarihi han satışa çıktı

20. yüzyılın başlarında yapılmıştı... Beyoğlu'ndaki tarihi han satışa çıktı

Beyoğlu Kemankeş'te yer alan 1909 yılında yapılan Ömer Abed Han, 76 milyon 895 bin TL'den satışa çıkarıldı.

7.02.2019Ekonomi
Tartışma yaratan konutlar için yeni karar

Tartışma yaratan konutlar için yeni karar

BOLU'nun Mudurnu ilçesinde yalnızca Arap müşterilere satış yapılması ve şato tipi mimarisiyle tepki çeken Burj Al Babas projesi için İstanbul Ticaret Mahkemesi İflas Müdürlüğü'nden alınan izinle inşaat ve satış faaliyetlerinin yeniden başladığı belirtildi. Projenin sahibi Sarot Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Yerdelen, "İlgili İflas Müdürlüğünden projelerin inşaat maliyetlerinin tamamlanıp hak sahiplerine teslimi için talebimiz üzerine denetimli olarak şirket ticari faaliyetleri için icra iflas kanunları nezdinde izin verilmiş olup, şirketlerimiz denetimli olarak normal faaliyetlerine devam etmektedir. Bu süre zarfında ticari faaliyetler gereği satış ve inşaat çalışmaları eskiden olduğu gibi devam etmektedir" dedi.

16.01.2019Gündem
Ahmet Ağaoğlu: Trabzonspor, Avrupa futbolunda marka olur

Ahmet Ağaoğlu: 'Trabzonspor, Avrupa futbolunda marka olur'

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, takımının kamp için bulunduğu Antalya Belek'te Demirören Haber Ajansı'nın (DHA) sorularını yanıtladı.

11.01.2019Futbol
Yabancı yatırımcıların gözdesi ticari gayrimenkul

Yabancı yatırımcıların gözdesi ticari gayrimenkul

Türkiye, son yıllarda ticari gayrimenkul yatırımı talebinin hızla arttığı ülkelerin başında geldiği kaydediliyor. Uzun ya da kısa vadede kar hedefi veya kira beklentisi olan birçok yabancı ve yerli yatırımcı, ticari gayrimenkul yatırımına yoğun ilgi gösteriyor.

27.11.2018Ekonomi
Uçaklarda kullanılan malzemeden yanmayan evler üretiyorlar

Uçaklarda kullanılan malzemeden 'yanmayan evler' üretiyorlar

Konya'da bir firma tarafından, uçak ve hızlı trenlerde kullanılan SMC adı verilen malzemeden üretilen evler, ateşe dayanıklılığı, yüksek ısı yalıtımı özelliği ve sağlamlığı nedeniyle özellikle yurt dışından ilgi görüyor.

22.11.2018Ekonomi
Ormandan flaş açıklama: 2019da adayım hodri meydan

Orman'dan flaş açıklama: 2019'da adayım hodri meydan

Beşiktaş'ın Divan Kurulu Toplantısı'nda başkan Fikret Orman açıklamalarda bulundu.

17.11.2018Futbol
Uzaklardaki yalnız kardeş: Pakistan

Uzaklardaki yalnız kardeş: Pakistan

Pakistan İslam Cumhuriyeti, seyahat destinasyonu deyince akla gelen ilk yerlerden biri değil. Sahip olduğu onca doğal ve kültürel güzelliğe rağmen üstelik... Oysa Lahor ve Karaçi, kültür turizmiyle ilgilenen gezginleri memnun edecek hemen her şeye sahip. İslamabad’ın da bu iki şehirden aşağı kalır yanı yok. ‘Başkent sıkıcılığı’ndan çok uzak, vakit ayırıp gezeni etkileyici hikâyeleriyle şaşırtan, çok canlı, çok renkli, çok sürprizli bir durak İslamabad. Seyahatseverler tarafından bu kadar göz ardı edilmeyi kesinlikle hak etmiyor. Hele de görmek için en uygun mevsimi olan sonbaharda...

12.11.2018Seyahat
‘En büyük sorun yetersiz özkaynak’

‘En büyük sorun yetersiz özkaynak’

20 yıldır gayrimenkul sektöründe faaliyet gösterdiklerini ve Juma markasıyla lüks projeler hayata geçirdiklerini belirten Juma Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kemal Ersu, yeni projeleri hakkında bilgi vermek ve gayrimenkul sektörünü değerlendirmek için basınla bir araya geldi.

29.10.2018Ekonomi
Angel kavgası

Angel kavgası

MUĞLA Fethiye’deki hayvan dostu otelde tatil yapan Hollanda İçişleri Bakanlığı’nda görevli Erkan Çıldır ile otel görevlisi eşi Meryem Çıldır’a ait 6 yaşındaki terrier cinsi dişi köpek ‘Angel’, otelin havuz başında dogo cinsi bir köpeğin saldırısına uğradı. Veteriner kliniğinde ilk müdahalesi yapılan köpek, 6 saat süren ameliyat sonrası 2 gün yoğun bakımda kalmasına rağmen öldü. Gözyaşlarına hâkim olamayan Meryem Çıldır, Angel’ı 6 aylıkken sahiplendiklerini belirterek, “Angel’ım ismi gibi melek oldu. Kızımı koruyamadım” dedi.

20.08.2018Gündem
Tatil satıp kaçmışlar

Tatil satıp kaçmışlar

17.08.2018Antalya
Amatör kulüp, futbolcu satıp, keçi aldı

Amatör kulüp, futbolcu satıp, keçi aldı

Isparta’nın köklü kulüplerinden Gülspor, yetiştirdiği futbolculardan 18’ini satarak, elde ettiği 15 bin TL ile 10 keçi satın aldı. Bir çiftlikte bakımı yapılan keçilerden ilk yılda 4-5 bin lira süt geliri ve 20 yavru bekleniyor. Keçilerden elde edilen gelir, kulübün giderlerinde kullanılacak.

15.08.2018Futbol
Bir yıldır kapalı olan Bodrum Kervansaray satıldı

Bir yıldır kapalı olan Bodrum Kervansaray satıldı

Bodrum Kervansaray otel satıldı. Mega Varlık Yönetim şirketinin sahip olduğu oteli iş insanı Şaban Kayıkçı aldı. Otelin devir işlemleri bu hafta yapılacak. Bir yıldır kapalı olan otelin önümüzdeki sezon yeni bir isimle hizmete alınacağı öğrenildi.

14.08.2018Ekonomi
Doluluk yüzde 95i aştı Bazı otellerde yer kalmadı...

Doluluk yüzde 95'i aştı! Bazı otellerde yer kalmadı...

YAZ sezonuna denk gelen Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olarak açıklanmasının ardından turizm sektöründe ciddi hareketlilik yaşanıyor. Tatil merkezlerinde rezervasyonlar yüzde 95’in üstüne çıktı, bayrama kadar da doluluk oranlarının yüzde 100’e ulaşması bekleniyor.

13.08.2018Ekonomi
888 yataklı dev otel icradan satışa çıkarıldı

888 yataklı dev otel icradan satışa çıkarıldı

2016 yılının yaz sezonunda 6 oteli kapanan Tentur’a ait Antalya Serik’teki Vera Mare Resort Otel icradan satışa çıktı. 370 oda ve 888 yatak kapasiteli otelin ihalesi 12 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. 178,8 milyon lira muhammen bedel belirlenen otelin icradan satışını, alacaklı özel bir banka istedi.

12.08.2018Ekonomi
Büyük Çankaya Oteli bir kez daha icradan satılıyor

Büyük Çankaya Oteli bir kez daha icradan satılıyor!

Yapımı yılan hikayesine dönen Gaziosmanpaşa'daki Büyük Çankaya Oteli, 3 yıl aradan sonra yeniden icradan satılıyor.

12.08.2018Ekonomi
Dolandırıcı lüks otelde tatil yaparken yakalandı

Dolandırıcı lüks otelde tatil yaparken yakalandı!

Antalya polisi, bir turizm firmasının uçak satış programının şifresini ele geçirerek 2 Milyon 57 bin 501 TL değerinde uçak bileti satarak dolandırıcılık yapan şüpheliyi lüks otelde tatil yaparken yakaladı.

14.07.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Yargıtay’dan 3 yıldır ‘karar’ bekliyoruz

Yargının durumu ile ilgili 57 canın kaybedildiği 30 Kasım 2007’de meydana gelen Isparta uçak kazasını hatırlatmak istedim.

9.01.2019

Kervansaray'da yeni umut

Türkiye’nin en eski otel zincirlerinden biri olan ve uzun süredir yaşadığı borç sarmalı nedeniyle aile içi kavga yaşayan Kervansaray’da yönetime el koyan Zeynep Tümer Sayılgan’ın girişimleri sonuç verdi. Kervansaray Uludağ 63 yıllığına gruba tekrar verildi ve faaliyete başladı.

30.12.2018

Deniz körfezle hâlâ buluşamadı!

Rus Sberbank’ın sahibi olduğu Denizbank’ın Körfez ülkelerinden Birleşik Arap Emirlikleri’ne satışında işlerin yavaş ilerlemesi vazgeçildiğine dair söylentileri arttırıyor. Ancak alıcının da satıcının da vazgeçmediği 3.2 milyar dolarlık bu satışın hızlanması Ankara’nın onayına bağlı.

18.08.2018

Bodrum kaçış değil, varış yeridir

Gülben Ergen, geçtiğimiz hafta Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’la bir araya geldi. Bodrum’da Ergen’in sorularını yanıtlayan Kocadon, ilçeye yapılması gereken yatırımları, trafik sorununu ve turizmde yaşanan gelişmeleri anlattı.

14.08.2018