MENÜ

Otel İnşaatı

Otel İnşaatı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Otel İnşaatı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.501 Otel İnşaatı haberi bulunmuştur.

Otel İnşaatı Haberleri

Bakan Kurum kesin talimat vermişti...  İş makineleri her yerde SPA merkezi, otel, restoran ve iskele hepsi yıkıldı

Bakan Kurum kesin talimat vermişti... İş makineleri her yerde! SPA merkezi, otel, restoran ve iskele hepsi yıkıldı

Muğla'da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un da yakından takip ettiği çalışmalarda villa, rezidans, otel inşaatı ve konut gibi kaçak yapılarla ilgili yıkım çalışmaları aralıksız sürüyor. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri Marmaris'in Selimiye, Bozburun, Söğüt, Karacasöğüt ve Hisarönü Mahallelerinde yoğun olmak üzere 550 kaçak yapı tespit etti. Fethiye'de kaçak olduğu tespit edilen 68 yapının yıkımına ilişkin çalışma başlatıldı.

29.11.2019Ekonomi
Bodrumdaki imara aykırı yapıların yıkımı sürüyor

Bodrum'daki imara aykırı yapıların yıkımı sürüyor

İmara aykırı ve kaçak olduğu tespit edilen binaların iş makineleriyle yıkımı sürüyor.

2.10.2019Gündem
Kuruçeşmede tartışma konusu olan otel inşaatı

Kuruçeşme'de tartışma konusu olan otel inşaatı

Kuruçeşme'de yaptırılan otel inşaatı İstanbul Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu'nun bölgede tarihi kalıntılar bulunduğu gerekçesiyle 2 kez durduruldu. Belediye de izinsiz inşaattan dolayı ceza kesildi. Ancak devam eden inşaatta 87 ağacın 55'i kesildiği öne sürüldü.

11.09.2019Haber
Kuruçeşme’de yapılan otel inşaatı tartışma konusu oldu

Kuruçeşme’de yapılan otel inşaatı tartışma konusu oldu

Kuruçeşme’de yapılan otel şehrin siluetini bozduğu gerekçesiyle tartışma konusu oldu.

11.09.2019Gündem
Bodrumda milyon dolarlık projede yeni gelişme 15 günde yıkılamayan asansörü, Bakanlık 2 günde yıktı

Bodrum'da milyon dolarlık projede yeni gelişme! 15 günde yıkılamayan asansörü, Bakanlık 2 günde yıktı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yıkım emri çıkarılan projenin asansörü 15 günde yıkılamayınca, Bakanlık devreye girdi. 2 haftadır yıkımı için uğraşılan şirket asansörü, 2 günde Bakanlık tarafından yıkıldı.

9.09.2019Gündem
Yıkımı bakanlık devraldı... Uçan göz ile böyle görüntülendi

Yıkımı bakanlık devraldı... "Uçan göz" ile böyle görüntülendi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, imara aykırılıkları olduğu belirlenen rezidans ve villa inşaatının bazı bölümlerindeki yıkım işlemlerini, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı devraldı.

8.09.2019Gündem
İşte milyon dolarlık projede son durum...Asansörü 12 günde yıkamadılar

İşte milyon dolarlık projede son durum...Asansörü 12 günde yıkamadılar!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un emri ile Bodrum kıyılarında başlayan kaçak yapılarla mücadelede Küçükbük Mahallesi Çeteli burnunda bulunan milyon dolarlık projede asansör yıkımı 12 gündür sürüyor. 4 katlı asansörün en üst katında bulunan 1 duvarın 12 günde yıkılması dikkatlerden kaçmadı.

5.09.2019Gündem
Bodrumdaki asansörün yıkımı 3 gündür devam ediyor

Bodrum'daki asansörün yıkımı 3 gündür devam ediyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un emri ile Bodrum kıyılarında başlayan kaçak yapılarla mücadele devam ediyor. Küçükbük Mahallesi Çeteli burnunda bulunan milyon dolarlık projede dev asansör yıkımı 3 gündür sürüyor. 1 ay içerisinde belirlenen yapılar yıkılmazsa Bakanlık ve Bodrum Belediyesi tarafından yıkıma başlanacak.

27.08.2019Ekonomi
Bakan Kurum açıklamıştı, dozerler geldi Ve Bodrumda yıkım başladı

Bakan Kurum açıklamıştı, dozerler geldi! Ve Bodrum'da yıkım başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Bodrum’da kıyı ve koylarda incelemelerde bulunmasının ardından milyon dolarlık projelerin kaçak olan kısımlarına kepçeler ve dozerler girdi.

24.08.2019Ekonomi
Bodrum’da 8 projeye mühür

Bodrum’da 8 projeye mühür

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bodrum koylarındaki inşaatları tek tek inceledi. 1611 konut ve 4 otel projesi yapan 8 şantiye imara aykırılıkları nedeniyle mühürlendi. Bakan Kurum, “Firmalara 1 ay süre vereceğiz. Kaçak inşaatları yıkmazlarsa biz yıkacağız” dedi.

21.08.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Kurum açıkladı: Bodrumdaki 1.611 konut ve 4 otelin inşaatı durduruldu

Son dakika... Bakan Kurum açıkladı: Bodrum'daki 1.611 konut ve 4 otelin inşaatı durduruldu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kıyı ve koylardaki yapılaşmayla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, "Bin 611 konut ve 4 otelin inşaatı durduruldu. Ayrıca yanan ormanlarımızın imara açılması söz konusu olamaz" dedi.

20.08.2019Ekonomi
Beş dönemin izlerini taşıyan müze-otel açılışa hazır

Beş dönemin izlerini taşıyan müze-otel açılışa hazır

Hatay'da bir otelin inşaat çalışması sırasında ortaya çıkan Helenistik dönemden İslamiyet dönemine birçok eserin yer alacağı müze-otel kısa süre içerisinde ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak.

17.07.2019Seyahat
Peribacalarında çay bahçesi yıkıldı

Peribacalarında çay bahçesi yıkıldı

NEVŞEHİR'in Avanos ilçesinde peribacaları yakınında kaçak yapıldığı iddia edilen çay bahçesi, iş makinesiyle yıkıldı.

19.02.2019Gündem
Son dakika... Peri bacalarındaki otel inşaatında yıkım başladı

Son dakika... Peri bacalarındaki otel inşaatında yıkım başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada peri bacalarının yanına yapılan otel inşaatında yıkımın başladığı duyuruldu.

14.02.2019Gündem
Son dakika: Kapadokya’daki otel inşaatı durduruldu

Son dakika: Kapadokya’daki otel inşaatı durduruldu

Nevşehir merkez ilçeye bağlı Göreme beldesinde Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde bulunan peribacalarının bitişiğindeki otel inşaatı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından durduruldu.

13.02.2019Gündem
İnşaat durdu kazıya devam

İnşaat durdu kazıya devam

İstanbul Kadıköy’deki İbrahimağa Mahallesi, Dinlenç Caddesi üzerinde 9 bin 43 metrekarelik arsada otel inşaatı için yapılan hafriyat sırasında arkeolojik kalıntılar ortaya çıkmıştı. 2863 sayılı yasa kapsamında korunması gerekli kültür varlıklarını yerinde inceleyen İstanbul 5 Numaralı Kültür Varlıkları Koruma Kurulu üyeleri, arkeolojik kazıların devamına karar verdi.

13.02.2019Kitap Sanat
Khalkedon’a yerinde inceleme

Khalkedon’a yerinde inceleme

İSTANBUL Kadıköy’de Nautilus AVM’nin yanında başlayan İş Bankası GYO’nun da ortak olduğu 21 katlı otel inşaatının hafriyatından çıkan tarihi eserler için İstanbul 5 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu, ‘yerinde inceleme’ kararı aldı.

19.01.2019Gündem
2.5  kmde Khalkedon

2.5 km'de Khalkedon

Haydarpaşa’daki Khalkedon (Kadıköy) kazılarının bittiği noktaya yaklaşık 300 metre mesafede yer alan İbrahimağa Mahallesi Dinlenç Caddesi’nde başlayan otel inşaatının hafriyatından da tarihi eser kalıntıları çıktı. Gardaki kazı alanıyla birleşince 2.5 kilometrelik bir alana yayılan bu kalıntıların İstanbul tarihine ışık tutacağı düşünülüyor.

12.01.2019Gündem
Muradiye Şelalesi’nde görsel şölen

Muradiye Şelalesi’nde görsel şölen

Van'ın Muradiye ilçesinde bulunan ve her mevsim görsel şölen sunan Muradiye Şelalesi çevresi için Muradiye Belediyesi tarafından hayata geçirilen 4,5 milyon liralık proje kapsamında seyir terasları, yürüyüş yolları, aydınlatmalar, peyzaj, oyun ve dinlenme alanları ile yeni bir yol yapıldı.

12.12.2018Seyahat
Mustafa Cengiz: Kurumlar, yeni yönetime verilmiş yetki istiyorlar

Mustafa Cengiz: "Kurumlar, yeni yönetime verilmiş yetki istiyorlar"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, aldıkları Olağanüstü Genel Kurul kararının iptalinin neden olamayacağını açıkladı. Bu yetkiyi eski başkanların da aldığını belirten Cengiz, "Galatasaray dernekler yasasına tabii. Siz bankaya, herhangi bir resmi kuruma gittiğinizde sizden yeni yönetime verilmiş yetki istiyorlar. Yeni mevzuatına göre genel kuruldan yetki almak zorundasınız dediler" dedi. Cengiz ayrıca göreve geldiklerinden beri 1 milyar 187 milyon TL gelir elde ettiklerini açıkladı.

12.09.2018Futbol
Gündemde ejderin ne işi var...

Gündemde ejderin ne işi var...

Henüz ‘Taht Oyunları’nın yeni sezonu da başlamadı ama haberlerde ejderler fink atıyor. O kadarla kalsa iyi; Nihat Doğan’ın kimsenin göremediğini görmesi, Trump’ın sırtından bıçaklanması, Serdar Ortaç-İrlanda ilişkilerinde karışıklıklar gibi, haftayı daha da zor kılan muhtelif tatsızlıklar var. ◊ Mehmet İREN

Sütlüce’de toprak kaymasına neden olan temel çukuru dolduruluyor

Sütlüce’de toprak kaymasına neden olan temel çukuru dolduruluyor

İstanbul Beyoğlu'nda Sütlüce İmrahor caddesinde önceki gün bir otel inşaatının temel açma çalışmaları sonrasında toprak kaymış ve yanındaki 4 katlı bina çökmüştü.

26.07.2018Gündem
Kaçak otelde yıkıma iptal

Kaçak otelde yıkıma iptal

Muğla’nın Datça ilçesinde doğal ve arkeolojik SİT alanı içerisinde ruhsatsız inşa edildiği için dört kez mühürlenen otel binası bugün yıkılacaktı. Muğla 1’inci İdare Mahkemesi ise dün son dakikada yıkım kararını durdurdu.

26.04.2018Gündem
Turizm cennetinde pes dedirten inşaat: Mühre rağmen son sürat

Turizm cennetinde 'pes' dedirten inşaat: Mühre rağmen son sürat

MUĞLA’nın Datça ilçeside, tarihi ve doğal SİT alanını içinde kalan kaçak otel inşaatı, belediye tarafından mühürlenmesine karşın devam ediyor.

15.04.2018Gündem
Borç yapılandırma talebiyle gündeme gelmişti Doğuştan hisse devri...

Borç yapılandırma talebiyle gündeme gelmişti! Doğuş'tan hisse devri...

Son zamanlarda portföy optimizasyonu ve borçlarını bankalarla yeniden yapılandırma haberleriyle gündeme gelen Doğuş Grubu, İzmir Üçkuyular’da inşaatı süren İstinye Park’taki hisselerini ortağı Orjin Gruba devrederek bu yatırımdan ayrıldı. İstanbul İstinye Park’ta ise satışın söz konusu olmadığı belirtiliyor.

8.04.2018Ekonomi
Başbakan Yıldırım Belarus ONT kanalına konuştu

Başbakan Yıldırım Belarus ONT kanalına konuştu

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye ile Belarus arasındaki ticaret hacmini önümüzdeki 10 yıl içinde 8 milyar dolara çıkarmayı başarabileceklerini söyledi.

18.02.2018Gündem
Veliaht Köşkü için ortaklar arasında kavga

Veliaht Köşkü için ortaklar arasında kavga

Veliaht Yusuf İzzeddin Efendi’nin ismini taşıyan 60 odalı köşkün de içinde olduğu boğazdaki 22 dönümlük değerli arsanın, hissedarlar arasında krize yol açtığı anlaşıldı. Arsayı 34 yıl önce satın alan profesör, anılan arsada otel yapılmak üzere kurdukları şirketin amaçsız kaldığını belirtti; şirketin feshini istedi. 8 yıla yakın süren dava Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) gitti. AYM, makul sürede yargılanma hakkının ihlal edildiğine hükmetti; dosya yeniden ticaret mahkemesine gönderdi. Mahkeme, daha önce verdiği kararda direndi. Dosya bu kez Bölge Adliye Mahkemesi’ne gidecek.

16.01.2018Ekonomi
Hacıosman Metrodan 42Aya bindik: Vara vara vardım bir Kocataş’a

Hacıosman Metro'dan 42A'ya bindik: Vara vara vardım bir Kocataş’a!

İsminin geçmişini araştırırken yalılara, bugününü anlamaya çalışırken gecekondulara yol düşüren bir mahalle Kocataş. Kafalar karışmasın diye özetleyeyim: Ormanın rengi haki, deniz manzarası hakiki, bitmeyen tapu derdi baki, elde kalan komşuluk illaki...

Çarpıcı iddia: Türkiye 2024e...

Çarpıcı iddia: Türkiye 2024'e...

Ünlü Amerikan spor kanalı Fox Sports, “Türkiye 2024'e koşuyor” başlığıyla Türkiye Futbol Federasyonu’nun UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası ev sahipliği adaylığıyla ilgili çarpıcı bir analiz yayınladı.

17.11.2017Futbol
Dursun Özbek: Başbakanın onayını bekliyoruz

Dursun Özbek: Başbakanın onayını bekliyoruz

Galatasaray Spor Kuluübü Kasım ayı Divan Kurulu toplantısı Gayrettepe Dedeman Hotel'de yapıldı. Toplantıya Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, 2'nci Başkan Cengiz Özyalçın, Başkan Yardımcıları Nasuhi Sezgin ve Eşref Alaçayır, Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Can Topsakal, Yönetim Kurulu Muhasip Üye İsmail Sarıkaya, Yönetim Kurulu Üyesi Alper Narman katıldı. Özbek, Florya'dan Kemerburgaz'daki tesislere geçiş için devlet nezdinde onay beklediklerini ifade etti. Özbek transfer konusunda da açıklama getirdi.

8.11.2017Futbol

Yazar Sonuçları

Elleri kolları böyle bağlanıyor

Dün kıyılarımızdaki beton işgalinin nasıl sürdüğünü yazmıştım.

8.09.2019

Hilton ‘Müze’den çıktı

Necmi Asfuroğlu’nun Antakya’da 2009’da başlattığı otelin inşaatı sırasında bulunan eşsiz tarihi eserler, aynı otelin zemininde sergilenecek. Adı Hilton’la anılan otelde, ABD’li grupla yollar ayrılıyor. Nisan ayında açılacak otelin adı The Museum Otel Antakya olacak, işletmesini ise Asfuroğlu ailesi üstlenecek.

27.01.2019

Çöken evdeki arkadaşımız...

Sütlüce’de çöken binada yaşayanlar arasında, Cihangir Ağa Bilardo’nun garsonu bizim Mehmet de varmış meğer...

25.07.2018

Bir başka yol var

Eskiden havaalanından Bodrum’a yol alırken Güvercinlik’i geçince gördüğümüz manzara eşsizdi. Şimdi bu manzaranın orman kısmı otel inşaatları yüzünden sizlere ömür... Peki buralara turistik tesis kurmanın başka yolu yok mu? Elbette var!

12.05.2018

Doğuş İzmir İstinye Park’taki hisselerini Orjin’e devretti

Son zamanlarda portföy optimizasyonu ve borçlarını bankalarla yeniden yapılandırma haberleriyle gündeme gelen Doğuş Grubu, İzmir’de Üçkuyular’da inşaatı süren İstinye Park’taki hisselerini ortağı Orjin Grup’a devrederek bu yatırımdan ayrıldı. İstanbul İstinye Park’ta ise satışın söz konusu olmadığı belirtiliyor.

7.04.2018