MENÜ

Ot Yemekleri Festivali

Ot Yemekleri Festivali ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ot Yemekleri Festivali haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 75 Ot Yemekleri Festivali haberi bulunmuştur.

Ot Yemekleri Festivali Haberleri

Samsunda Ot Yemekleri Festivali kapsamında ot toplama yarışması yapıldı

Samsun'da Ot Yemekleri Festivali kapsamında ot toplama yarışması yapıldı

Samsun'da "5. Yöresel Ot Yemekleri Festivali" düzenlendi. Samsun Turizmciler Derneğince düzenlenen festival kapsamında, Salıpazarı ilçesinde Yenilebilir Ot Toplama Yarışması yapıldı.

Atatürkün şehrine yolculuk

Atatürk'ün şehrine yolculuk

Başlığı okuyunca aklınıza birçok farklı şehir gelmiş olabilir ama ben hem Gazi Mustafa Kemal Atatürk’le hem de 19 Mayıs’la özdeşleşen bir yerden, Samsun’dan bahsediyorum. Kurtuluş Savaşı gururunun ruhuna işlediği bu şehre bence mayısta gidin. Ama yılın diğer 11 ayını seçseniz de mutlaka görmeniz gerekenler listeniz değişmeyecek. İşte benim ‘en’lerimle Samsun!

Samsun Karadeniz’in turizm merkezi olmaya aday

Samsun Karadeniz’in turizm merkezi olmaya aday

Kızılırmak ve Yeşilırmak deltaları arasında yeşil bir cennet olan kutlu şehir Samsun, sosyal belediyecilik anlayışı ile büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği yeni projeler ile birçok alanda şehrin çehresi değişiyor. Tarım ve sanayi kollarının yanında turizm sektörüyle de yükselişe geçen Samsun, barındırdığı tarihi mirası ve doğal zenginlikleri  turizme kazandırıyor.

5.02.2018Seyahat
Alaçatı Ot Festivali yarın başlıyor

Alaçatı Ot Festivali yarın başlıyor

İzmir'in Çeşme ilçesinde, 10'uncu Alaçatı Ot Festivali'nin 4-7 Nisan tarihleri arasında düzenleneceği bildirildi. Festivalde bu yılın temasının 'Pazı' olarak belirlendi.

3.04.2019Seyahat
Ege’nin otantik güzeli meraklılarını bekliyor Alaçatı Ot Festivali başlıyor...

Ege’nin otantik güzeli meraklılarını bekliyor! Alaçatı Ot Festivali başlıyor...

Alaçatı sadece yazın değil, dört mevsimi ayrı keyif veren Ege’nin en özel yerlerinden biri. Arnavut kaldırımlı yollara, kesme taş evlere, hareketli gece hayatına ve Türkiye’nin sörfe en uygun sahillerine ev sahipliği yapan Çeşme’nin bu otantik beldesi, bugünlerde yine tatlı bir telaş içinde. Bu yıl 5-8 Nisan tarihleri arasından 9. kez gerçekleşecek olan Alaçatı Ot Festivali adeta baharın gelişini müjdelemeye geliyor.

4.04.2018Seyahat
Şifa veren festival

Şifa veren festival

Yöresel ürünleri tüketiciyle buluşturmayı hedefleyen festivallere bir yenisi eklendi. Geçen hafta ilki düzenlenen Bodrum Acı Ot Festivali bundan böyle her yıl martta Ortakent’te tezgâh açacak. Festivali gezdik, Bodrum’un en lezzetli ve şifalı otlarını derledik.

Bodrum’a  ‘Acı Ot’ dopingi

Bodrum’a ‘Acı Ot’ dopingi

Bodrum bu yıl ilk kez düzenlenecek Acı Ot Festivali’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 24-25 Mart tarihlerinde düzenlenecek festivalin tanıtıma büyük katkısı olacağına dikkat çeken Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Yapılan festivaller bölgeye ekonomik olarak müthiş bir katkı sağlıyor. Esnafımıza da müthiş bir destek ve moral oluyor” dedi.

22.02.2018Ekonomi
Turizme giden yol mideden geçiyor

Turizme giden yol mideden geçiyor

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Gastronomi Turizmi Raporuna göre Türkiye’ye gelen yabancı turist yeme içme için kişi başına 157 dolar harcıyor. Dünyada yüksek katma değerli turizm alanları arasında yer alan gastronomi turizmi, İzmir için de altın değerinde fırsatlar sunuyor.

3.11.2017Ekonomi
Alaçatı’da Ot Festivali izdihamı

Alaçatı’da Ot Festivali izdihamı

İzmir’in Çeşme İlçesi’nde bu yıl 7’ncisi düzenlenen Alaçatı Ot Festivali’nin üçüncü günü, kortej yürüyüşüyle renklendi. Günübirlik turlarla yüzlerce kişinin otobüsle taşındığı Alaçatı’da adım atacak yer kalmadı.

9.04.2016Gündem
Alaçatı’da Ot Festivali izdihamı

Alaçatı’da Ot Festivali izdihamı

İZMİR’in Çeşme İlçesi’nde bu yıl 7’ncisi düzenlenen Alaçatı Ot Festivali’nin üçüncü günü, kortej yürüyüşüyle renklendi. Günübirlik turlarla yüzlerce kişinin otobüsle taşındığı Alaçatı’da adım atacak yer kalmadı.

9.04.2016Ege
Alaçatı festivale hazır

Alaçatı festivale hazır

İZMİR’in Çeşme İlçesi’nde bu yıl 7’ncisi gerçekleştirilecek Alaçatı Ot Festivali 7-10 Nisan tarihleri arasında dolu içeriği ile ziyaretçilerini ağırlayacak.

31.03.2016Ege
Bodrum hakkında bilmeniz gereken 75 şey

Bodrum hakkında bilmeniz gereken 75 şey

Türkiye’nin en popüler tatil yeri Bodrum, bu sezona bir sürü değişiklikle girdi. Yeni açılan mekânlar, müzeler, sergiler, konserler ve etkinlikler... Ramazan nedeniyle sezon biraz sönük başlasa da Türkiye’nin hâlâ gözbebeği. Bodrum’la ilgili tüm bilmeniz gerekenleri yazdım bu hafta.

4.07.2015Seyahat

Yazar Sonuçları

Türkiye Büyük Ot Atlası

Anadolu’nun tümü yenebilir ot cenneti. Şimdi anlatacaklarım benim bildiklerim. Bilmediklerim de eklenirse koca bir kitabı dolduracak kadar çeşit yetişiyor yurdumuzda.

19.08.2017

Bu hafta sonu bir festival havası alın

İstanbul’da bu hafta iki mini festival var. İki gün sürecek Sokak Festivali ile pazar gününe yayılan 101 İstanbul Lezzet Festivali. Alaçatı’da ise bu yıl ikinci kez yapılacak Tasting Alaçatı. İşte o festivallerle ilgili detaylar...

27.04.2019

Her yer doldu yüzler güldü

 BİR Alaçatı Ot Festivali daha geride kaldı.

16.04.2019

İzmirce bir siyaset dili

TUNÇ Soyer; dün önce mazbatasını aldı, sonra da devir teslim töreniyle İzmir’in yeni Büyükşehir Belediye Başkanı olarak resmen görevine başladı.

9.04.2019

Geldi bahar ayları, göründü festival yolları

Bu haberi okumadan program yapmayın! Karşınızda Türkiye’nin dört bir yanından, gün gün nisan ayının festival ajandası...

30.03.2019

Ege'nin mart ajandası

Martla beraber kışa veda, bahara selam olsun... Heyecanla beklenen festivaller yolda, Ege’den size müjde olsun...

2.03.2019

Bursa’da yapılacak 29 şey

Osmanlı’nın ilk başkenti olan, tarihi 8 bin 500 yıl öncesine uzanan Bursa, her adımından tarih fışkıran bir kent. 2 binin üzerinde korunması gereken kültürel varlığa sahip. Üzerine bir de kendisine ‘yeşil’ unvanını armağan eden ve yaşları 1 ile 6 asır arasında değişen 800’ün üzerindeki anıt ağacı ekleyin. Bir sanayi kenti olmasının getirdiği hareketliliği ve şehrin kazandığı yeni değerleri de göz önüne alın. Tüm bunların yanına, zincire bir de lezzet halkasını ekleyin. Doğası, tarihi, kültürü, yemekleri, olmazsa olmaz durakları ve yepyeni mekânlarıyla karşınızda adım adım Bursa!

28.01.2019

YAZ 2018! Çeşme’de bilmeniz gereken 20 yeni şey

Yaz-kış kalanlar için şu anda en güzel zamanı. Yorucu yeni yetmeler henüz ortada yok. Okullar açık, daha çocuklu aileler de bastırmadı. Havalarsa lokum... Ama yerlisinin bu sefası çok uzun sürmeyecek. Çeşme’nin bayramla seçim (14-24 Haziran) arasındaki sezon startına geri sayım sürüyor, iki hafta kaldı. Euro bu haldeyken kimsenin Yunan adalarına kaçacağı da yok, bakın bu yaz herkes Çeşme’de bunlardan bahsedecek; Facebook’ta, Instagram’da bunlardan gına gelecek...

25.05.2018

Ege’nin otantik güzeli meraklılarını bekliyor! Alaçatı Ot Festivali başlıyor...

Alaçatı sadece yazın değil, dört mevsimi ayrı keyif veren Ege’nin en özel yerlerinden biri. Arnavut kaldırımlı yollara, kesme taş evlere, hareketli gece hayatına ve Türkiye’nin sörfe en uygun sahillerine ev sahipliği yapan Çeşme’nin bu otantik beldesi, bugünlerde yine tatlı bir telaş içinde. Bu yıl 5-8 Nisan tarihleri arasından 9. kez gerçekleşecek olan Alaçatı Ot Festivali adeta baharın gelişini müjdelemeye geliyor.

2.04.2018

Plastik poşeti bırakalım pazara fileyle gidelim

BİR imza kampanyası sürüyor, change.org adresinde: “Alaçatı pazarında plastik poşet kullanımına son verelim. Pazara filemizle gidelim.” Kampanya gerekçesini ve çağrısını iletiyorum:

27.03.2018

Sakız’dan Çeşme’ye yelkenle 4 gün 4 gece

Yelken yarışları bakımından dünyanın en iyi birkaç parkuru arasında yer alıyor Çeşme. İki hafta önce Hürriyet’in medya sponsoru olduğu Arkas Aegean Link Regatta’daydım. Organizasyonun bir özelliği de Ege’nin iki yakasını biraraya getirmesiydi. Sakız Adası bağlantılı olan yarışa rekor sayıda katılım oldu. 45 tekne ve 400’e yakın yarışçı Türk ve Yunan sahilleri arasında yarıştı. Ben de dört gün boyunca35 mil (yaklaşık 65 kilometre) yol kat ettim. Sakz ve Çeşme’de yeni yerler keşfettim...

10.09.2017

İzmir nereye koşuyor?

TÜRSAB işbirliğiyle düzenlenen “Hürriyet ile Keşfet” seyahatlerimiz doludizgin devam ediyor. Doğruyu söylemek gerekirse ilk kez 18 yaşında üniversite eğitimi için gittiğim, çalışma yaşamına atıldığım İzmir’in benim için hepsinden ayrı bir yeri var.

5.05.2017

‘Hoş geldinginiiiz, evveldeng geldingiz’ / Kıbrıs gezi rehberi

Son iki senedir Latin All Stars olarak ‘Latin Alaturka’ projemizle Girne’ye gidiyorum. Bu sene ‘5’inci Kıbrıs Rakı Festivali’ne yeniden davet edildim. Kıbrıs aksanının tuhaf samimiyeti daha havaalanında insana sempati yüklüyor... Burası hoşgörülü ve cana yakın insanların memleketi. Gece hayatı ise tartışılmaz... Bir de Kıbrıs’a ‘Kıprıs’ demiyorlar mı, hastasıyım...

16.02.2017

Özgürce âşık olduk özgürce seviştik ve çölde veda ediyoruz

CUMA öğleden sonra “Desert Trip”, yani “Çöl Yolculuğu Konserleri”nin ilkine gitmek üzere yol çıktığımda, bir anlamda 50 yıl önceye dönüyordum.

8.10.2016

Efeler diyarı bizleri bekliyor

Hürriyet Gazetesi’nin TÜRSAB işbirliğiyle düzenlediği, yazarlar, turizmciler ve yerel yönetimleri bir araya getiren, kentlerimizi keşfetmeye yönelik etkinliklerin ikincisinde Aydın’daydık.

26.08.2016