MENÜ

Ösys

Ösys ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ösys haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ösys haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.561 Ösys haberi bulunmuştur.

Ösys Haberleri

Sıra tercihlerde

Sıra tercihlerde

Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) sonuç belgeleri adaylara postalanmaya başlandı. Adaylar ayrıca, sınav sonuçlarını bugün çıkan Sınav Sonuç Gazetesi'nden de öğrenebilecekler.

21.07.2001Gündem
Okul tercihlerinde en çok sorulan sorular

Okul tercihlerinde en çok sorulan sorular

Öğrenci Seçma Sınavı'nı geçen adaylar tercih listesi oluşturma telaşına giriyor. İşte akıllara en çok takılan sorular ve yanıtları

21.07.2001Gündem
Doğru seç, pişman olma

Doğru seç, pişman olma!

Sınav sonuçları açıklandı. Şimdi zorlu bir süreç var. Hangi üniversiteyi, hangi bölümü daha doğrusu hangi mesleği seçeceğinize karar vereceksiniz. Tercih yapmadan önce yapmanız gerekenleri, listeyi nasıl düzenleyeceğinizi biliyor musunuz? Belki de aklınıza takılan sorular var. Sizin için ayrıntılı bir rehber hazırladık.

21.07.2001Gündem
Türkiyenin ilk sanal üniversitesi

Türkiye'nin ilk sanal üniversitesi

Anadolu Üniversitesi'nce (AÜ) internet üzerinden eğitim yapacak olan ve YÖK tarafından onaylanan ''Bilgi Yönetimi'' önlisans programı, 2001-2002 eğitim ve öğretim yılında hizmete girecek.

24.07.2001Gündem
ÖSS tercih başvuru süresi 1 Ağustosta başlıyor

ÖSS tercih başvuru süresi 1 Ağustos'ta başlıyor

Öğrenci Seçme Sınavı'nı (ÖSS) kazanan adayların, tercih formlarını teslim etme süresi, 1 Ağustos Çarşamba günü başlıyor.

29.07.2001Gündem
Üniversite tercihi için süre başladı

Üniversite tercihi için süre başladı

ÖSS'yi kazanan adayların, tercih formlarını teslim etme süresi bugün başladı. Adayların tercih formunu doldurduktan sonra mutlaka imzalamaları gerekiyor.

1.08.2001Gündem
Üniversite tercihinde yarın son gün

Üniversite tercihinde yarın son gün

Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) tercih formlarını teslim etme süresi, yarın mesai saati bitiminde sona erecek. ÖSS'yi kazanan adaylar, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından kendilerine gönderilen tercih formunu, kılavuzdaki kurallara uygun doldurarak, lise ve dengi okul müdürlükleri veya ÖSYM sınav merkezi yöneticiliklerinden birine teslim edecekler.

9.08.2001Gündem
Üniversite yerleştirmeleri pazar günü açıklanıyor

Üniversite yerleştirmeleri pazar günü açıklanıyor

Öğrenci Seçme Sınavı ve Yabancı Dil Sınavı yerleştirme sonuçları 26 Ağustos Pazar günü açıklanacak.

24.08.2001Gündem
Y-ÖSS pazar günü

Y-ÖSS pazar günü

Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ve Yabancı Dil Sınavı (YDS) yerleştirme sonuçları 26 Ağustos Pazar günü açıklanacak.

24.08.2001Gündem
Yerleştirme sonuçları belli oldu

Yerleştirme sonuçları belli oldu

ÖSS ve YDS yerleştirme sonuçları açıklandı. Adaylar yerleştirme sonuçlarını 900'lü hatlardan ve internetten öğrenebiliyorlar.

26.08.2001Gündem
Paralı üniversitelere ilgi azaldı

Paralı üniversitelere ilgi azaldı

2001-Öğrenci Seçme Sınavı Yerleştirme sonuçlarına göre, paralı eğitim-öğretim yapan vakıf üniversiteleri ile KKTC ve yurtdışındaki üniversitelerin toplam kontenjanlarının yüzde 46.7'si boş kaldı.

26.08.2001Gündem

1882 lise birincisi açıkta

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Fethi Toker, dün ÖSS-Yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Toker'in verdiği bilgiye göre, sınavı kazanıp tercih formunu teslim edenlerin sayısında önemli bir düşüş oldu.

26.08.2001Gündem
ÖSSzedelere ikinci şans

ÖSS'zedelere ikinci şans

ÖSS'zede öğrenciler, ek yerleştirme ile üniversiteli olabilecek. Bir programa yerleştirilen adaylar, ünivesitelere kayıtlarını 13-19 Eylül günlerinde yaptırabilecek. Yerleştirmelerden sonra boş kalan 26 bin 161 kontenjan ile kayıtlardan sonra boş kalan kontenjanlara ek yerleştirme yapılacak.

27.08.2001Gündem