MENÜ

Ösym Ek Tercih Başvuru

Ösym Ek Tercih Başvuru ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ösym Ek Tercih Başvuru haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 257 Ösym Ek Tercih Başvuru haberi bulunmuştur.

Ösym Ek Tercih Başvuru Haberleri

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 265 personel alımı başvurusu nasıl yapılır KPSS/3 tercih kılavuzu

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 265 personel alımı başvurusu nasıl yapılır? KPSS/3 tercih kılavuzu

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere 265 personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. KPSS/3 tercih kılavuzunun yayınlanmasıyla birlikte başlayan başvuruların ne zamana kadar süreceği, adaylar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Peki, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 265 personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

21.01.2019Gündem
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 265 personel alımı yapacak | ÖSYM KPSS/3 tercih kılavuzu

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 265 personel alımı yapacak | ÖSYM KPSS/3 tercih kılavuzu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme yapmak İçin adaylardan tercih alınacak. ÖSYM sürecin doğru bir şekilde gerçekleşmesi için KPSS 2019/3 tercih kılavuzunu resmi sayfası üzerinden paylaştı. Peki, KPSS 2019/3 tercihinde bulunabilmek için şartlar neler?

18.01.2019Gündem
DGS ek tercih işlemleri için son gün ne zaman DGS boş kontenjan listesi

DGS ek tercih işlemleri için son gün ne zaman? DGS boş kontenjan listesi

DGS ek tercih işlemleri için süreç devam ediyor. DGS ek tercih işlemlerini yapmaya devam eden adaylar, işlemler için son günün ne zaman olduğunu merak ediyorlar. 11 Ekim tarihinde başlayan DGS ek tercihleri için son gün tarihi belirlendi. Peki, DGS ek tercih işlemleri için son gün ne zaman? İşte, DGS boş kontenjan listesi.

14.10.2018Gündem
DGS ek tercihleri ne zaman kadar devam edecek DGS ek yerleştirme ücreti nereden yatırılacak

DGS ek tercihleri ne zaman kadar devam edecek? DGS ek yerleştirme ücreti nereden yatırılacak?

DGS (Dikeye Geçiş Sınavı) 2018 ek tercih süreci 11 Ekim Perşembe günü itibariyle başladı. Adaylar, online sistem üzerinden DGS tercihlerini yaptıktan sonra tercih ücretini yatırarak tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman kadar devam edecek? DGS ek yerleştirme ücreti nereden yatırılacak?

11.10.2018Gündem
ALES/3 geç başvuru işlemleri | ALES geç başvuru ücreti ne kadar

ALES/3 geç başvuru işlemleri | ALES geç başvuru ücreti ne kadar?

ÖSYM'nin başvurularını süresi içinde yapamayan adaylar için aldığı "geç başvuru günü" kararı kapsamında ALES/3 yani Sonbahar Dönemi sınavına başvurmak isteyen adaylar bugün içinde başvuru yapabilecek. Bu yıl üçüncü kez yapılacak ALES sınav için geç başvuru hakkını kullanmak isteyen vatandaşlar şimdi ALES geç başvuru işlemini nasıl yapacaklarını ve geç başvuru ücretini araştırıyor. Peki, ALES geç başvurusu nasıl yapılır?

10.10.2018Gündem
En son YHGM duyuruları YHGM.gov.trden yeni duyurular

En son YHGM duyuruları! YHGM.gov.tr'den yeni duyurular

YHGM duyuruları, birçok personelin yakından takip ettiği sayfa olmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığının Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü üzerinden yayımlanan duyurular çerçevesinde göreve başlama ve görev yeri değişikliği gibi birçok duyuruyu öğrenebilen bireyler, sayfa üzerindeki bilgileri sorguluyor. Peki, YHGM duyuruları arasında hangi bilgiler yer alıyor? İşte, o duyurular hakkında bazı detaylar

9.10.2018Gündem
YKS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı YKS ek tercih sonuçları sorgulama sayfası

YKS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı! YKS ek tercih sonuçları sorgulama sayfası

YKS ek tercih işlemlerini tamamlayan adayların sorguladığı ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Bu yıl lisans ve ön lisans alanında toplam 280 bin kontenjanın yer aldığını açıklayan ÖSYM, ek yerleştirme sonrası bu kontenjanın 177 bin kişilik kısmının boş kaldığını açıkladı. YKS ek yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler kayıt dönemine çevrildi. Ek tercih ile kayıt hakkı kazanan öğrenciler 1-5 Ekim tarihlerinde işlemlerini tamamlayacak.

28.09.2018Eğitim
YKS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak

YKS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS ek yerleştirme sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce öğrenci tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. 20 Eylül tarihinde sona eren başvuruların ardından adaylar gözünü sonuçların açıklanacağı tarihe çevirdi. Peki, YKS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

21.09.2018Gündem
YKS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak YKS ek tercihleri ne zaman bitecek

YKS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS ek tercihleri ne zaman bitecek?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), alınan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirme tercihleri devam ediyor. Ancak henüz başvuru yapmayan üniversiteli adaylarının hızlı davranması gerekiyor. YKS ek yerleştirme başvuruları kısa sürede son bulacak. Peki, YKS ek tercihleri ne zaman bitecek? YKS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

18.09.2018Gündem
YKS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak Tarih belli oldu mu

YKS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

YKS üniversite ek yerleştirme sonuçları için geri sayım başladı. Binlerce kişinin ilk yerleştirme sürecinin ardından müracaat ettiği YKS ek yerleştirme tercihleri, 20 Eylül tarihinde sona erecek . Peki, bu tercih sürecinin tamamlanmasının ardından YKS ek yerleştirme sonuçları ne zaman yayımlanacak? İşte, başvurularını gerçekleştiren birçok vatandaşın merakla sorguladığı tarih hakkında bazı bilgiler

16.09.2018Eğitim
YKS ek tercih başvuruları başladı... Üniversite tercihleri ne zamana kadar devam edecek

YKS ek tercih başvuruları başladı... Üniversite tercihleri ne zamana kadar devam edecek?

2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2018-2019 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri 14 Eylül Cuma günü başladı. Adaylar, tercih yapma hakları bulunan tablolardan 24'ü geçmemek üzere, istedikleri sayıda tercih yapabilecekler. Peki, üniversite tercihleri ne zamana kadar devam edecek?

14.09.2018Gündem
YKS ek  tercihleri ne zaman yapılacak 2018 YKS ek yerleştirme

YKS ek tercihleri ne zaman yapılacak? 2018 YKS ek yerleştirme

YKS ek yerleştirme işlemlerinin ne zaman başlayacağı, bu kapsamda beklenti içinde olan on binlerce kişi tarafından merak ediliyor. 31 Ağustos'ta ÖSYM tarafından açıklanan YKS yerleştirme sonuçlarının ardından günler geçmesine rağmen, ek yerleştirmenin başlamaması, adaylarda merak uyandırdı. Peki, YKS ek tercihleri ne zaman yapılacak? 2018 YKS ek yerleştirme ne zaman?

10.09.2018Gündem
TUS sonuçları açıklandı İşte ÖSYM TUS sonuçları ekranı

TUS sonuçları açıklandı! İşte ÖSYM TUS sonuçları ekranı

ÖSYM'nin hazırlayıp uyguladığı Tıpta Uzmanlık Sınavı'nın (TUS) bugün ÖSYM tarafından açıklandı. Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavının (2018-TUS 2. Dönem) ve Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavının (2018- STS Tıp Doktorluğu 2. Dönem) sonuçlarını açıklayan ÖSYM, TC Kimlik Numarası ile sorgulama ekranını erişime açtı. İşte, 2018/2 TUS sonuçları

10.09.2018Eğitim
YKS ek tercihleri ne zaman başlayacak 2018 YKS ek yerleştirme

YKS ek tercihleri ne zaman başlayacak? 2018 YKS ek yerleştirme

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ikinci tercih işlemlerinin başlayacağı tarih, YKS tercihleri doğrultusunda herhangi bir üniversiteye kayıt hakkı kazanamayan çok sayıda kişi tarafından araştırılıyor. ÖSYM tarafından yapılacak olan ek yerleştirme işlemleri hakkında bilgi almak isteyen kişiler, sorgulamalarına hız verdi. Peki YKS ek tercihler ne zaman? Üniversite ek yerleştirmeler ne zaman?

9.09.2018Gündem
Üniversite ek tercihleri ne zaman hangi gün yapılacak ÖSYM tarafından tarih verildi mi

Üniversite ek tercihleri ne zaman hangi gün yapılacak? ÖSYM tarafından tarih verildi mi?

Üniversite ek tercihleri, YKS'ye giren ve hayallerinde üniversiteye yerleşebilmek için ikinci şansını kullanmak isteyen öğrenciler tarafından araştırılmaya devam ediliyor. ÖSYM'nin kayıt işlemlerini tamamlamasının ardından erişime açması beklenen YKS üniversite ek tercihleri, son günlerin en çok araştırılan konuları arasında yer alıyor. Peki, üniversite ek tercihleri ne zaman yapılacak? İşte, detaylı bilgiler

6.09.2018Gündem
AÖF kayıt yenileme ne zaman yapılacak İşte, AÖF kayıt işlemi hakkında detaylar

AÖF kayıt yenileme ne zaman yapılacak? İşte, AÖF kayıt işlemi hakkında detaylar

AÖF kayıtları ve kayıt yenileme işlemleri son günlerde en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. AÖF kayıt yenileme işleminin eylül ayı gelmesine rağmen başlamaması üzerine araştırmalarını yoğunlaştıran öğrencilerin yanı sıra AÖF'e yeni kayıt olacak öğrencilerde AÖF kayıtlarına dair merak edilen detayları sorguluyor. Peki, AÖF kayıt yenileme ne zaman yapılacak? AÖF kayıtları nasıl yapılır?

6.09.2018Gündem
DGS tercihleri merak konusu oldu 2018 DGS tercihleri ne zaman başlayacak

DGS tercihleri merak konusu oldu! 2018 DGS tercihleri ne zaman başlayacak?

DGS tercihleri için sorgulamalar sürüyor. Sınavın tamamlanmasının ardından 16 Ağustos tarihinde sonuç açıklama işlemlerini gerçekleştiren ÖSYM, bu kez tercih süreciyle sorgulanmaya başlandı. Peki, DGS tercihleri ne zaman başlayacak? İşte, binlerce kişinin merakla sorguladığı DGS tercihleri ne zaman başlayacak sorusu ve diğer detaylar hakkında bazı bilgiler

27.08.2018Gündem
Üniversite (YKS) tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

Üniversite (YKS) tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih telaşını geride bırakan üniversite adaylarının gözü kulağı ÖSYM'den gelecek açıklamada. Üniversite yerleştirme Sonuçları 'https://sonuc.osym.gov.tr' internet adresinden adaylara duyurulacak. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. Peki, üniversite (YKS) tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

25.08.2018Gündem
Üniversite kayıt dönemi yaklaşıyor... YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

Üniversite kayıt dönemi yaklaşıyor... YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Üniversite adaylarının 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih işlemleri ardından sonuç heyecanı başladı. Yerleştirme Sonuçları 'https://sonuc.osym.gov.tr' internet adresinden adaylara duyurulacak. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri ise eylül ayında gerçekleşecek. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

23.08.2018Gündem

ALES başvurusu nasıl yapılır? ALES geç başvuru fırsatı

ÖSYM, geçtiğimiz günlerde tamamlanan ALES başvurularını çeşitli nedenlerle kaçırmış vatandaşlar için geç başvuru sürecini başlattı. ÖSYM'nin bu uygulamasından yararlanmak isteyen vatandaşlar, 'ALES başvurusu nasıl yapılır?' sorusuna yanıt arıyor. İşte, ALES geç başvuru sürecine dair merak edilen detaylar...

9.08.2018Gündem
YKS ile ilgili sıkça sorulan sorular güncellendi

YKS ile ilgili sıkça sorulan sorular güncellendi

ÖSYM tarafından daha önce yayınlanan ‘YKS Tercih ve Yerleştirme İşlemleri Sıkça Sorulan Sorular’, adaylardan gelen talep üzerine güncellendi.

7.08.2018Eğitim
Bu 9 soruyu yanıtlamadan liste hazırlamayın

Bu 9 soruyu yanıtlamadan liste hazırlamayın

Tercih işlemi, bazı adaylar için bir bilmeceye dönüşebiliyor. Eğitim uzmanlarının desteğiyle üniversite tercihlerinde akıllara takılan dokuz soru ve cevabı derledik.

5.08.2018Eğitim
YKS tercihleriyle ilgili sıkça sorulan sorular ve cevapları yayınlandı

YKS tercihleriyle ilgili sıkça sorulan sorular ve cevapları yayınlandı

ÖSYM, üniversite adaylarının YKS tercih ve yerleştirme süreciyle ilgili sıkça sorduğu soruları ve cevaplarını yayınladı.

2.08.2018Eğitim
YKS tercihleri hangi tarihlerde yapılacak Tercihlerimi sisteme nasıl kayıt edeceğim

YKS tercihleri hangi tarihlerde yapılacak? Tercihlerimi sisteme nasıl kayıt edeceğim?

YKS sınavının ardından adayların tercih sorusun merak ettiği bir çok soru var. Bunların en ağırlıklı olanları AYT, TYT gibi alanlarda alınan puanlar ile tercih sürecinin nasıl işlemesi gerektiği konusunda.. YKS sınavına girenlerin merak ettiği bir diğer soru da tercihlerin ne zaman yapılacağı? İşte detaylar

2.08.2018Gündem
YKS tercih kılavuzu yayınlandı.. İşte uzmanların tercih süreci değerlendirmesi

YKS tercih kılavuzu yayınlandı.. İşte uzmanların tercih süreci değerlendirmesi

Yüz binlerce kişinin heyecanla beklediği YKS tercih kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden adayların erişimine açıldı. Kılavuza göre, ÖSYM, 7-14 Ağustos tarihleri arasında üniversite adaylarının tercihlerini kabul edecek. Uzmanlar YKS tercih kılavuzunun yayınlanmasının ardından değerlendirmelerde bulundular.. İşte, YKS tercih kılavuzu ve merak edilen detaylar...

2.08.2018Gündem
YKS tercih kılavuzu ve kontenjan bilgisi ÖSYM tarafından yayımlandı İşte üniversitelerin taban puanları

YKS tercih kılavuzu ve kontenjan bilgisi ÖSYM tarafından yayımlandı! İşte üniversitelerin taban puanları

Yüz binlerce kişinin heyecanla beklediği YKS tercih kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden adayların erişimine açıldı. Kılavuza göre, ÖSYM, 7-14 Ağustos tarihleri arasında üniversite adaylarının tercihlerini kabul edecek. İşte, YKS tercih kılavuzu ve merak edilen detaylar...

1.08.2018Eğitim
KPSS-2018/5 Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri başladı... İşte KPSS-2018/5 başvuru ve tercih sayfası

KPSS-2018/5 Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri başladı... İşte KPSS-2018/5 başvuru ve tercih sayfası

ÖSYM, resmi sayfası üzerinden KPSS-2018/5 Sağlık Bakanlığı personel alımı için sürecin başladığını duyurdu. İnternetten tercih gönderme işlemleri, 11 Haziran 2018 tarihinde saat 23:59’da sona erecek. Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2018/5 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacak.

4.06.2018Gündem
TUS ek yerleştirme tercihleri başladı

TUS ek yerleştirme tercihleri başladı

TUS, ek yerleştirme tercihleri başladı. Adaylar 23 Mayıs’a kadar başvuruda bulunabilir.

17.05.2018Eğitim
2017-DUS ek tercihleri başladı

2017-DUS ek tercihleri başladı

ÖSYM, 2017-DUS ek tercih işlemleri başladı. Adaylar, 4 Nisan’a kadar tercih yapabilecek.

28.03.2018Eğitim
2017-YDUS ek yerleştirme tercihleri başladı

2017-YDUS ek yerleştirme tercihleri başladı

ÖSYM tarafından, 2017- YDUS ek yerleştirme başvuruları başladı. Başvurular için son gün 26 Mart.

21.03.2018Eğitim
TUS ek tercihleri başladı

TUS ek tercihleri başladı

ÖSYM internet sitesinden 2017-TUS Sonbahar Dönemi ek tercihlerinin alınacağını duyurdu.

12.02.2018Eğitim
ÖSYM EKPSS başvuru süreci başladı... EKPSS 2018 başvuru kılavuzu ve sınav tarihi

ÖSYM EKPSS başvuru süreci başladı... EKPSS 2018 başvuru kılavuzu ve sınav tarihi

ÖSYM, EKPSS başvurularının başladığını duyurdu Sınava ilişkin başvuru, başvuru koşulları, sınav, değerlendirme, yerleştirme ve kuraya başvuracaklar ile ilgili kurallar için EKPSS 2018 kılavuzu yayımlandı. Peki Engelli KPSS ne zaman gerçekleşecek?

6.02.2018Gündem
TUS yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı... Yerleştirme işlemleri nasıl yapılacak

TUS yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı... Yerleştirme işlemleri nasıl yapılacak?

TUS sonuçları adayların erişimine açıldı. Sonbahar dönemi kapsamında gerçekleştirilen sınavın ardından ÖSYM internet sitesi üzerinden açıklandı. Peki, TUS sonuçları sonrasında yerleştirme işlemi ne zaman gerçekleşecek? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

16.01.2018Eğitim
KPSS ne zaman İşte KPSS-2017/2 tercihleri için son gün

KPSS ne zaman? İşte KPSS-2017/2 tercihleri için son gün

KPSS-2017/2 tercihleri için süreç 13 Kasım’da başladı, gözler önümüzdeki yılın sınavlarına çevrildi. ÖSYM, memur olma hayalini bir sonraki yıla erteleyenler için 2018 KPSS tarihlerini duyurdu. İşte KPSS 2018 tarihleri ve 2017/2 tercihlerini merak edenler için tüm detaylar!

17.11.2017Gündem
AÖF DGS kayıtları ne zaman yapılacak DGS ek yerleştirme işlemi ne zaman

AÖF DGS kayıtları ne zaman yapılacak? DGS ek yerleştirme işlemi ne zaman?

AÖF DGS kayıtlarının ne zaman yapılacağı binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer aldı. DGS sonuçlarına göre yapılan yerleştirme sonunda adayların tercih etmemesi veya yerleştirilmesi yapılan adayların kayıt için başvurmaması nedeniyle boş kalan kontenjanlar için gerek duyulduğu takdirde Yükseköğretim Kurulu kararı ile ÖSYM tarafından merkezî olarak ek yerleştirme yapılacaktır. Peki, AÖF DGS kayıtları ne zaman yapılacak? DGS ek yerleştirme işlemi ne zaman?

10.10.2017Eğitim
DGS ek tercih işlemi ne zaman yapılacak ÖSYM DGS tercih sonuçları sorgulama

DGS ek tercih işlemi ne zaman yapılacak? ÖSYM DGS tercih sonuçları sorgulama

DGS ek tercih işleminin ne zaman yapılacağı binlerce öğrenci tarafından merak konusu oldu. 2017 DGS sonuçlarına göre; tercih yapan adayların yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlandı. Tercih işlemlerini yapmayan ya da yerleştirildiği halde yerleştiği üniversiteye kayıt yaptırmayan adaylar için gerek görüldüğü halde boş kontenjanlar ÖSYM tarafından belirlenecek. Peki, DGS ek tercih işlemi ne zaman yapılacak? İşte, ÖSYM DGS sonuç sorgulama sayfası.

3.10.2017Gündem
DGS tercih sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak Yerleştirme işlemi nasıl olacak

DGS tercih sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? Yerleştirme işlemi nasıl olacak?

DGS tercih sonuçlarının ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacağı yüz binlerce üniversite öğrencisi tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. DGS tercih işlemlerinin tamamlanmasının ardından şimdi tüm gözler DGS tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevrildi. Yükseköğretim programlarına yerleşen adayları gösteren fotoğraflı yerleştirme sonuçları, ÖSYM tarafından elektronik ortamda YÖK’e iletilecek. Peki, DGS tercih sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? Yerleştirme işlemi nasıl olacak?

26.09.2017Gündem
TUS sonuçları ne zaman açıklanacak

TUS sonuçları ne zaman açıklanacak?

TUS sonuçları için doktorların beklentisi devam ediyor. Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra uzmanlaşmak istedikleri alan için çalışmalarını başlatan doktorlar, ÖSYM'nin sonbahar döneminde açmış olduğu Tıpta Uzmanlık Sınavı'na (TUS) katılım sağladı. Sınav sonrasında TUS sonuçları için beklentiye giren adaylar, ÖSYM'nin sonuçları açıklayacağı tarihe kilitlendi. Peki, TUS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, detaylı bilgiler

18.09.2017Eğitim
DGS 2017 tercihleri ne zaman ÖSYM tercih tarihlerini açıkladı mı

DGS 2017 tercihleri ne zaman? ÖSYM tercih tarihlerini açıkladı mı?

DGS sonuçlarının açıklandığı tarihin üzerinden 12 gün geçti, tercih sonuçları için araştırmalar hız kazandı. Yeni eğitim- öğretim dönemine geç kalmak istemeyen adaylar, DGS tercih sonuçları için sık sık ÖSYM'nin resmi sayfasını ve sosyal medya hesaplarını ziyaret ediyor. Peki DGS 2017 tercihleri ne zaman? ÖSYM tercih tarihlerini açıkladı mı? İşte son durum!

18.09.2017Gündem
LYS ek yerleştirme sonuçları bugün açıklanır mı ÖSYM 2017 takvimi

LYS ek yerleştirme sonuçları bugün açıklanır mı? ÖSYM 2017 takvimi

LYS ek yerleştirme işlemleri üzerinden 5 gün geçmesi nedeniyle sonuç araştırmaları hızlandı. Yeni eğitim-öğretim yılına çok az bir zaman kala herhangi bir üniversiteye yerleşip yerleşemediklerini merak eden öğrenciler, 'LYS ek yerleştirme sonuçları bugün açıklanır mı?' sorusuna ÖSYM'nin resmi sayfası üzerinden yanıt arıyor. Peki ÖSYM 2017 takviminde konuyla ilgili bir bilgi var mı? İşte LYS ek yerleştirmelerinde son durum!

11.09.2017Gündem
Tercihlerde taban puanlar önemli

Tercihlerde taban puanlar önemli

Ek yerleştirme döneminde adayların hayallerindeki üniversiteye yerleşmek için dikkat etmesi gereken noktalar var. Öncelikle ilk merkezi yerleştirmede tercih yapsın ya da yapmasın hiçbir programa yerleşmeyenler ek yerleştirme tercihi yapabiliyor. 2017 ÖSYS yerleştirmesinde bir bölüme giren ancak kayıt yaptırmayanlara ise şans verilmiyor. Adaylar tercih listelerini oluştururken Ek Yerleştirme Kılavuzu’nda belirtilen programların taban puanlarını dikkate almalı. İşte dikkat edilmesi gerekenler:

31.08.2017Eğitim
ÖSYM ek yerleştirme başvurusunu o tarihte mi duyuracak

ÖSYM ek yerleştirme başvurusunu o tarihte mi duyuracak?

Ek yerleştirme başvurusunda bulunarak üniversite yaşamına giriş yapmak isteyen adaylar, ÖSYM'nin yayımlayacağı kılavuz aracılığıyla bu tercih işlemlerini tamamlayacak. İlk yerleştirmeyi kıl payı kaçıranlar ve istediği bölüme yerleşemeyenler için ikinci bir şans niteliği taşıyan ek yerleştirme tercih işlemi, ÖSYM tarafından alınacak. Peki, ek yerleştirme başvuru işlemi ne zaman gerçekleşecek? İşte, tarih hakkında kısa bir bilgi

23.08.2017Eğitim
2017 TUS sınav giriş belgesi nasıl alınır TUS sınav yerleri ÖSYM tarafından yayımlandı

2017 TUS sınav giriş belgesi nasıl alınır? TUS sınav yerleri ÖSYM tarafından yayımlandı

2017 TUS sınav giriş belgesi nasıl alınır sorusunun yanıtını merak eden öğrenciler konuyla ilgili detayları araştırmaya devam ediyorlar. 2017 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2017-TUS) Sonbahar Dönemi, 27 Ağustos 2017 tarihinde uygulanacak olup adayların sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlandı. ÖSYM tarafından bugün TUS sınav giriş belgeleri yayımlandı. Peki, 2017 TUS sınav giriş belgesi nasıl alınır? İşte detaylar.

17.08.2017Eğitim
TUS’ta ek yerleştirme için başvurular başladı... Başvuru ücreti ne kadar

TUS’ta ek yerleştirme için başvurular başladı... Başvuru ücreti ne kadar?

2017-TUS İlkbahar Dönemi ile ilgili ek yerleştirme tercih işlemleri başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Tıpta Uzmanlık Giriş Sınavı (TUS) başvuruları https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılacak. Peki TUS’ta ek yerleştirme için başvuruları için son gün ne zaman, başvuru ücreti ne kadar?

17.08.2017Eğitim
Üniversite ek yerleştirmeleri ne zaman Boş kontenjanların sayısı açıklandı

Üniversite ek yerleştirmeleri ne zaman? Boş kontenjanların sayısı açıklandı

LYS tercih sonuçları ardından üniversite boşta kalan kontenjanlar açıklandı, ek yerleştirmelerin tarihi merak konusu oldu. Herhangi bir önlisans veya lisans programına yerleşememiş olan üniversite adayları, bu yılki son umut olarak gördükleri ek yerleştirmeleri araştırıyor. Peki Üniversite ek yerleştirmeleri ne zaman? İşte detaylar!

9.08.2017Eğitim
ÖSYM, LYS tercih sonuçları açıklandı... İşte LYS tercih sonuçları sorgulama sayfası

ÖSYM, LYS tercih sonuçları açıklandı... İşte LYS tercih sonuçları sorgulama sayfası

LYS tercih sonuçları milyonlarca adayın erişimine ÖSYM tarafından biraz önce açıldı. Günlerdir adaylar tarafından beklenen LYS tercih sonuçları için müjdeli haber biraz önce geldi. LYS tercih sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından adaylar ÖSYM'nin sonuç sorgulama adresine akın ettiler. ÖSYM'nin sonuç sorgulama adresi kısa süreliğine yoğunluktan erişime kapalı hale geldi. Şimdi üniversite kayıtlarının ne zaman yapılacağı merak ediliyor. İşte, LYS tercih sonuçları sorgulama sayfası ve detaylar.

8.08.2017Gündem
LYS tercih sonuçları açıklandı... ÖSYM sonuç sorgulama sayfası

LYS tercih sonuçları açıklandı... ÖSYM sonuç sorgulama sayfası

LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) tercih sonuçları için bekleyiş son buldu. LYS 2017 tercih sonuçları ÖSYM'nin internet adresinden açıklandı. Adaylar T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle nereye yerleştiğini öğrenebilir. İşte LYS tercih sonuç sorgulama sayfası ve üniversite kayıt dönemine ilişkin detaylar!

8.08.2017Eğitim
LYSde son durum... 2017 LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

LYS'de son durum... 2017 LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

LYS tercih yerleştirme sonuçları 8 Ağustos tarihinin en çok konuşulan konusu oldu. 2017-ÖSYS Merkezî Genel Yerleştirme Sonuçları İnternet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara duyurulacak. Peki LYS tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak? Net saat belli mi? İşte LYS tercih sonucuyla ilgili son durum!

8.08.2017Gündem
LYS tercih sonuçları bugün açıklanıyor.. İşte açıklanacağı saat

LYS tercih sonuçları bugün açıklanıyor.. İşte açıklanacağı saat

LYS tercih sonuçları için meraklı bekleyiş bugün son bulacak. ÖSYM'den gelen bilgilere göre tercih sonuçları bugün saat 17:00'den sonra açıklanacak. Peki LYS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından hangi işlemler uygulanacak? İşte detaylar

8.08.2017Gündem
KPSS 2017/8 tercih işlemleri başladı Sağlık Bakanlığı personel alımı yapıyor

KPSS 2017/8 tercih işlemleri başladı! Sağlık Bakanlığı personel alımı yapıyor!

KPSS 2017/8 tercih işlemleri aracılığıyla personel alımı gerçekleştirilecek olan Sağlık Bakanlığı, konuyla ilgili başvuru şartlarını ÖSYM internet sitesi üzerinden yayımladı. KPSS 2017/8 tercih işlemleri, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu personel alımı için tahsis edilecek. İşte, KPSS 2017/8 tercih işlemleri hakkında detaylı bilgiler

21.07.2017Eğitim