MENÜ

Öso

Öso ile ilgili tüm haberleri, son dakika Öso haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Öso haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.095 Öso haberi bulunmuştur.

Öso Haberleri

TSK Suriyede YPG/PKKlı teröristleri obüslerle vurdu

TSK Suriye'de YPG/PKK'lı teröristleri obüslerle vurdu

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye’nin kuzeyinde Azez ve Mare cephe hatlarındaki terör örgütü YPG/PKK'nın hedeflerini vurdu.

27.01.2019Dünya
ABD ve Rusya’nın Menbiç’te devriye yarışı

ABD ve Rusya’nın Menbiç’te devriye yarışı

RUSYA ve Esad’a bağlı birliklerin Menbiç’in kuzeyinde kente inen 216 numaralı karayolunun geçtiği Dadat köyü girişinde ortak devriyeye başlamasının ardından ABD de bölgeden tamamen çekilmediğini karşı bir hamleyle gösterdi. ABD’nin liderliğini yaptığı koalisyon gücü, Menbiç’in Sacur Çayı kırsalında dün devriye attı. Rusya ve rejim güçleri ortak devriyeyi Menbiç’in tam kuzey bölgesinde yaparken, koalisyon güçleri ise devriye görevini Menbiç merkezinin kuzeydoğu kesimine kaydırdı. Sacur Çayı kırsalında 1 Kasım’dan geçen haftaya kadar ABD ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) birlikleri de dokuz kez ortak devriye yapmıştı.

27.01.2019Dünya
Rus güçleri Menbiç’in kuzeyinde devriyede

Rus güçleri Menbiç’in kuzeyinde devriyede

Rusya Federal Haberler ajansının aktardığına göre, ABD’nin çekildiği Menbiç kuzeyindeki kırsal kesimde 24 Ocak’tan itibaren Rus askeri polisi olarak adlandırılan kuvvetler ile Suriye ordu birlikleri ortaklaşa devriye faaliyetlerine başladı. Haberde Rus askerinin Menbiç merkezinin 10 km kadar kuzeyinde Dadat köyü girişindeki görüntüsüne de yer verildi.

26.01.2019Dünya
Son dakika... Afrinde patlama

Son dakika... Afrin'de patlama!

Zeytin Dalı Harekatı ile terör örgütlerinden arındırılan Afrin'de, bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 3 Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) mensubu hayatını kaybetti.

23.01.2019Dünya
Gündem 24 Saat - 21.01.2019

Gündem 24 Saat - 21.01.2019

Gündem 24 Saat - 21.01.2019

21.01.2019Özet
Menbiçten kaçış

Menbiç'ten kaçış

ABD askerlerine yönelik bombalı saldırının ardından Menbiç’ten kaçış başladı. Günde ortalama 700 kişi bölgeyi terk ederek, Türkiye’nin terör örgütü DEAŞ’tan temizlediği Cerablus’a geçiş yapıyor. ÖSO güçleri arama noktalarında araç geçişine izin vermezken, yüzlerce metre yürüyen gruplar üst aramasından sonra bırakılıyor. Hürriyet, Menbiç sınırındaki insan hareketliliği ile Fırat’ın doğusunda terör örgütü YPG/PKK’nın kontrolündeki bölgeleri görüntüledi.

21.01.2019Gündem
Bakan Akardan Zeytin Dalı Harekatı mesajı: Zamanı geldiğinde gereken yapılacak

Bakan Akar'dan 'Zeytin Dalı Harekatı' mesajı: Zamanı geldiğinde gereken yapılacak

Zeytin Dalı Harekatı'nın birinci yıl dönümünde sınır hattındaki birliklerde denetleme ve incelemelerde bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fırat'ın doğusu ve Münbiç'teki terör hedeflerine yönelik hazırlıkların ve planların yapıldığını belirterek, "Yeri ve zamanı geldiğinde buradaki operasyonlar da gereken de yapılacaktır." dedi.

20.01.2019Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Afrin kahramanlarına telefon sürprizi

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afrin kahramanlarına telefon sürprizi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcının birinci yıl dönümünde harekata katılan komandolarla bir araya geldi. Akar'ın bu sırada görüntülü telefon konuşması gerçekleştirdiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin'deki terör saldırısına ilişkin, "Bunlar hiçbir zaman bizim Afrin'deki mücadelemizi yıldırmayacak. Gerek Afrin'de gerek Cerablus'ta gerek El Bab'da bizim bu sürecimiz duraksamadan devam edecektir." dedi.

20.01.2019Gündem
YPG/PKK Azezde mayınlı tuzak kurdu

YPG/PKK Azez'de mayınlı tuzak kurdu

Halep'in Tel Rıfat ilçesinin kuzeyindeki Kefer Kaşır beldesinde konuşlu terör örgütü unsurları, Azez'e sızma girişiminde bulunarak, muhaliflerin kullandığı askeri yol güzergahına mayın döşedi.

14.01.2019Dünya
Şanlıurfa’ya harekât merkezi

Şanlıurfa’ya harekât merkezi

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın, Fırat’ın doğusuna yönelik harekât kararlılığını net şekilde vurgulamasından sonra askeri kanat ve devletin ilgili sivil birimlerinde Suriye hareketliliği hızlandı.

13.01.2019Gündem
HTŞ’nin hâkimiyeti geçici

HTŞ’nin hâkimiyeti geçici

TÜRKİYE sınırı yakınındaki çatışmasızlık bölgesi İdlib, 10 gün aradan sonra dün sakin bir gün geçirdi.

12.01.2019Gündem
İdlib için iki kritik senaryo

İdlib için iki kritik senaryo

- Senaryo 1:  Gelişmeler, Soçi Uzlaşısı’yla engellenen Moskova-Şam operasyonunu tekrar çok güçlü bir biçimde gündeme getirdi. Zayıf bir olasılık, Türkiye’nin de sürece dahil olması...

12.01.2019Gündem
HTŞ ile UKC anlaştı iddiası

HTŞ ile UKC anlaştı iddiası

Suriye’nin kuzeybatısında ‘çatışmasızlık’ bölgesi kabul edilen İdlib’de taarruza geçen terör örgütü El Kaide bağlantılı HTŞ ile ılımlı muhaliflerin Ulusal Kurtuluş Ordusu’nun ‘ateşkes sağladığı’ iddia edildi. Ancak Hürriyet’e konuşan Türk güvenlik kaynakları anlaşma iddialarının ciddiye alınmaması gerektiğini belirtti.

11.01.2019Dünya
Terör örgütü YPG/PKK ABD yapımı anti-tank füzesiyle ÖSO’ya saldırdı

Terör örgütü YPG/PKK ABD yapımı anti-tank füzesiyle ÖSO’ya saldırdı

Terör örgütü YPG/PKK, Suriye’de işgal ettiği Tel Rıfat bölgesinden ABD yapımı anti-tank TOW füzesiyle Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) kontrolündeki bölgeye saldırı gerçekleştirdi. Muhaliflerin aracına isabet eden füze saldırısı sonucu ÖSO’ya mensup iki kişi öldü.

10.01.2019Dünya
Son dakika... Suriyede askeri muhalifler arasında ateşkes

Son dakika... Suriye'de askeri muhalifler arasında ateşkes

Suriye'nin İdlib, Halep ve Hama illerindeki askeri muhalifler ve rejim karşıtı silahlı gruplar arasındaki çatışmalar sona erdi.

10.01.2019Dünya
HTŞ’ye rejim yol veriyor

HTŞ’ye rejim yol veriyor

El Kaide bağlantılı terör örgütü Heyet Tahrir üş Şam (HTŞ), Suriye’nin çatışmasızlık bölgesi olan İdlib’te Özgür Suriye Ordusu’na bağlı Ulusal Kurtuluş Cephesi’ne karşı saldırılarını sürdürürken Türkiye ile Rusya arasında konuyla ilgili görüşmeler başladı. Hürriyet’e konuşan bir Suriyeli muhalif yetkili, Esad rejiminin HTŞ’ye yol verdiğini öne sürdü.

10.01.2019Dünya
İdlib’de HTŞ atağa geçti

İdlib’de HTŞ atağa geçti

Suriye’nin İdlib vilayetinde terör örgütü el Kaide bağlantılı HTŞ, muhalifler üzerindeki baskısını arttırarak bölgenin merkezi ve güneyine yüklenmeye başladı. Önceki gece İdlib şehir merkezi ve Maaret El Numan kenti için 24 saatlik ültimatom veren HTŞ, bu yerleşimler etrafında yığınak yaptı.

9.01.2019Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bolton çok ciddi bir yanlış yapmıştır

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bolton çok ciddi bir yanlış yapmıştır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan "Bolton'un İsrail'den verdiği mesajı kabul etmemiz, yutmamız mümkün değildir. Bolton çok ciddi bir yanlış yapmıştır" dedi. Erdoğan konuşmasında ayrıca, "Askeri harekat için hazırlıklarımızı tamamladık. Çok yakında Suriye topraklarındaki terör gruplarını etkisiz hale getirmek için harekete geçeceğiz" diye konuştu.

8.01.2019Gündem
ÖSO, HTŞ’ye karşı güç topluyor

ÖSO, HTŞ’ye karşı güç topluyor

SOÇİ’de varılan mutabakatla “çatışmasızlık bölgesi” ilan edilen İdlib’de radikal Heyet Tahrir üş Şam’ın (HTŞ) kuzeyde ve güneyde ilerleyişini sürdürmesi üzerine, Ankara’nın destek verdiği Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) bağlı Ulusal Kurtuluş Cephesi (UKC) Afrin ve İdlib’deki güçlerinin önemli bir kesimini birleştirme kararı aldı.

8.01.2019Dünya
Cerablus’un çocuk hamalları

Cerablus’un çocuk hamalları

SURİYE’nin terör örgütü PKK/PYD kontrolündeki Menbiç kentinden kaçarak Cerablus’a gelmek isteyen yüzlerce kişi, iki kent arasındaki sınır hattında yoğunluk oluşturuyor. Terör örgütünün baskısından kaçarak Cerablus sınırına gelen Menbiç sakinlerine burada çocuk hamallar yardım ediyor.

7.01.2019Gündem
İdlib’de HTŞ’nin saldırıları sürüyor

İdlib’de HTŞ’nin saldırıları sürüyor

Türkiye'ye sınır olan “çatışmasızlık bölgesi” ilan edilmiş İdlib’de muhalif Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) bağlı Ulusal Kurtuluş Cephesi (UKC) ile terör örgütü el Kaide bağlantılı Heyet Tahrir üş Şam (HTŞ) arasındaki çatışmaların sürdüğü, HTŞ’nin kuzey kesimlerden sonra güney kesimlerde de ilerlediği bildirildi.

7.01.2019Dünya
Samir Hafez: Bayrak açma provokasyondu

Samir Hafez: Bayrak açma provokasyondu

Yılbaşı gecesi Suriyelilerin Taksim’de ÖSO (Özgür Suriye Ordusu) bayrağı açarak slogan atmasıyla başlayan tepki, sosyal medyada ‘Suriyeliler evine dönsün’ hashtag’iyle protestoya dönüştü. Uluslararası Arap Akademisyenleri Derneği Onursal Başkanı ve Suriye Türkmenleri Meclisi Eski Başkanı Samir Hafez, “Evet Suriyeliler’in bir kısmı evine dönecek ama bir kısmı da kalacak. Dönmek kolay değil” diyor.

7.01.2019Gündem
ABD ile kritik Suriye zirvesi

ABD ile kritik Suriye zirvesi

Amerikan Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton başkanlığındaki heyet Ankara’ya geliyor. Görüşmede ABD’nin çekilme kararı sonrası Türkiye-Suriye sınırına yaklaşık 300-350 kilometre uzaklıkta kalan DEAŞ’lılara karşı mücadelenin askeri boyutu detaylı ele alınacak. Ayrıca Menbiç ve Fırat’ın doğusundaki durum da görüşülecek.

7.01.2019Dünya
HTŞ kuzeyde yeniden saldırıya geçti: Rusya ve Esad da bombardımana başladı

HTŞ kuzeyde yeniden saldırıya geçti: Rusya ve Esad da bombardımana başladı

Suriye’de çatışmasızlık bölgesi ilan edilmesine rağmen Türkiye’ye sınır olan İdlib’de HTŞ terör örgütü ile Ankara destekli Ulusal Kurtuluş Cephesi (UKC) arasında çatışmalar sürüyor. Rusya ve rejime bağlı savaş uçaklarının bombardımana başladığı iddia ediliyor.

6.01.2019Gündem
Yerel meclislerden İdlibde çatışan gruplara insani koridor çağrısı

Yerel meclislerden İdlib'de çatışan gruplara insani koridor çağrısı

Suriye'de yerel meclisler, ülkenin İdlib, Halep ve Hama illerinde çatışan askeri muhalifler ve rejim karşıtı silahlı gruplara insani koridor açılmasına izin verilmesi çağrısında bulundu.

4.01.2019Dünya
HTŞ İdlib’de hareketlendi

HTŞ İdlib’de hareketlendi

Terör örgütü El Kaide çizgisindeki Heyet Tahrir üş Şam (HTŞ), kendisine bağlı militanları infaz ettiği gerekçesiyle çatışmasızlık bölgesi İdlib’de Türkiye’nin desteklediği ÖSO’ya bağlı Ulusal Kurtuluş Cephesi’ne birçok bölgede saldırı başlattı.

4.01.2019Dünya
Taksim 2019

Taksim 2019

İstanbul’da yılbaşı gecesi 39 bin polisle güvenlik önlemi alındı. Binlerce kişi yeni yılı Taksim Meydanı’nda karşılarken atlı polisler ve ‘drone savar’lı jandarmalar görev başındaydı. Turistlerin de doldurduğu meydanda Suriyeli bir grup Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) bayrağı açıp slogan atınca tepki çekti.

2.01.2019Gündem
Hubble Uzay Teleskobunun annesi 93 yaşında hayatını kaybetti

"Hubble Uzay Teleskobu'nun annesi" 93 yaşında hayatını kaybetti

Uluslararası Havacılık ve Uzay Ajansı NASA'nın ilk kadın yöneticisi ve 'Hubble teleskobunun annesi' lakaplı Nancy Grace Roman 93 yaşında hayatını kaybetti.

2.01.2019Teknoloji
Ankara’nın SDG şartı

Ankara’nın SDG şartı

ABD Başkanı Donald Trump’ın geçen haftaki açıklamalarıyla Suriye’de oluşan yeni denklem, siyasetin en merak ettiği konu oldu.

1.01.2019Gündem
ÖSO birlikleri PYD bölgesine 400 metre mesafede

ÖSO birlikleri PYD bölgesine 400 metre mesafede

Suriye'nin Münbiç şehrine sevkiyatı devam eden Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) birlikleri, PYD bölgesine 400 metre mesafeye kadar geldi.

31.12.2018Haber
Münbiçte hareketli dakikalar Sadece 400 metre kaldı

Münbiç'te hareketli dakikalar! Sadece 400 metre kaldı

Suriye'nin Münbiç şehrine sevkiyatı devam eden Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) birlikleri, PYD bölgesine 400 metre mesafeye kadar geldi.

31.12.2018Gündem
Menbiç’teki hareketlilik yerini sessizliğe bıraktı

Menbiç’teki hareketlilik yerini sessizliğe bıraktı

SURİYE'de Özgür Suriye Ordusu güçlerinin terör örgütü PKK/PYD denetimindeki Menbiç’e yönelik operasyon için harekata geçmesiyle başlayan bölgedeki hareketlilik, bugün yerini sessizliğe bıraktı. Muhalifler, Türkiye ile Rusya arasındaki görüşme sonucunu beklerken, ABD helikopterleri ise Menbiç semalarında alçak uçuş ile devriye görevini sürdürdü.

29.12.2018Gündem
Son dakika... Komandoların Suriye’ye geçişleri sürüyor

Son dakika... Komandoların Suriye’ye geçişleri sürüyor

Türkiye’nin dört bir tarafından yola çıkan komando birliklerinin Suriye’ye geçişleri hızlandı.

28.12.2018Gündem
ÖSO konvoyu Münbiç yolunda

ÖSO konvoyu Münbiç yolunda

Cerablus'tan hareket eden ÖSO konvoyu Münbiç sınırına doğru hareket ettii

28.12.2018Haber
Cerablusta ÖSO hareketliliği

Cerablus'ta ÖSO hareketliliği

TERÖR örgütü PKK/PYD'nin Menbiç'ten çekileceğini duyurmasının ardından bu kente komşu olan Cerablus'ta Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçlerinin hareketlendiği görüldü. İlçe merkezinde onlarca araçla toplanan yüzlerce ÖSO askeri, Menbiç sınırına hareket etti.

28.12.2018Gündem
Menbiç sınırında ABD helikopterleri uçuyor

Menbiç sınırında ABD helikopterleri uçuyor

FIRAT’ın doğusuna yönelik harekatın gündeme gelmesinin ardından gözlerin çevrili olduğu Fırat’ın batısındaki Suriye’nin Menbiç kentindeki teröristler çekileceklerini duyurdu. Türk Silahlı Kuvvetleri ile Özgür Suriye Ordusu’nun kararlılığı karşısında kentten çekilme kararı alan ancak henüz çıkmayan teröristlerin bulunduğu Menbiç üzerinde 2 ABD helikopteri alçak uçuş ile devriye görevi yaptı.

28.12.2018Gündem
Kirli ittifak Reutersın iddiası: YPG/PKK Münbiçten çekildi, Esadın askerleri girdi

Kirli ittifak! Reuters'ın iddiası: YPG/PKK Münbiç'ten çekildi, Esad'ın askerleri girdi

Reuters'tan gelen bilgilere  göre, Suriye rejim güçleri PKK/YPG'nin çekildiği Münbiç'e girdi ve kente Suriye bayrağı dikildi.

28.12.2018Dünya
Sınıra zırhlı yığınak

Sınıra zırhlı yığınak

TSK, zırhlı araçların da bulunduğu ağır silahlarla Suriye sınırına güç kaydırmaya devam ediyor. ÖSO da Cerablus ve Menbiç kırsalında takviyeler yapıyor. Menbiç’in batısındaki Arimah beldesinde dün yaşanan hareketlilik, ‘Şam ile YPG/PKK anlaştı’ iddiasını gündeme getirdi.

26.12.2018Dünya
Hareketlilik sürüyor... ÖSO teyakkuza geçti... İşte son durum

Hareketlilik sürüyor... ÖSO teyakkuza geçti... İşte son durum

Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yönelik operasyon sinyali vermesinin ardından Suriye’nin Menbiç bölgesinde başlayan hareketlilik devam ediyor. Suriye sınırındaki birliklere takviye amaçlı gönderilen askeri araçlar Kilis'e ulaştı.Terör örgütü PKK/PYD'nin rejim güçlerine bıraktığı Arimah hamlesi sonrası, ÖSO unsurları Menbiç’in özellikle güney ve kuzeyinde teyakkuza geçti.

25.12.2018Gündem
CNN TÜRK ekiki sıcak bölgeden canlı yayında

CNN TÜRK ekiki sıcak bölgeden canlı yayında

CNN TÜRK ekibi hareketli bölgede; Esad güçleri, Suriye’nin Münbiç kırsalındaki Arimah bölgesine girdi. Sıcak bölgede bulunan CNN TÜRK ekibi en son gelişmeleri anı anına izleyicilere aktardı. Bu akşam saatlerinde haber merkezlerine düşen son dakika gelişmesi gündemi hareketlendirdiSuriye’de Esad güçlerinin, Münbiç’in batısında bulunan Arimah bölgesine girdiği öğrenildi.YPG, Armah’ın kontrolünü Esad güçlerine bıraktı.Haberin duyulmasıyla birlikte CNN TÜRK ekibi hemen sıcak bölgeden canlı yayına başladı.CNN TÜRK muhabiri İsmail Umut Arabacı yaşana son gelişmeleri hareketli, anların yaşandığı bölgeden anı anına izleyicilere aktardı.

25.12.2018Haber
ÖSOnun Fransaya YPG/PKK tepkisi sürüyor

ÖSO'nun Fransa'ya YPG/PKK tepkisi sürüyor

Suriye'de Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) çatısı altındaki Şam Cephesi komutanı Ebu Ahmet Nur, Fransa'nın terör örgütü YPG/PKK'ya destek açıklamasını hayretle karşıladıklarını belirterek, ülkeyi YPG/PKK'lı teröristlerden temizleme konusunda kararlı olduklarını söyledi.

25.12.2018Dünya
Suriyeli muhalifler Münbiçteki cephe hatlarına gidiyor

Suriyeli muhalifler Münbiç'teki cephe hatlarına gidiyor

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Fırat Kalkanı Harekatı’yla terörden arındırılan bölgelerdeki cephe hatlarına askeri birlikler gönderdi.ÖSO bileşenlerinden Hamza Tümeni, eğitimini tamamlayan unsurlarını, ağır silahlı arazi ve zırhlı araçlarıyla, terör örgütü YPG/PKK ile Beşşar Esed rejimi güçleriyle olan sınır hatlarına yönlendirdi.YPG/PKK işgalindeki Münbiç bölgesine sevk edilen kuvvetlerin Türkiye'nin Münbiç'e yapması muhtemel operasyonda önemli görevler üstleneceği öğrenildi.AA muhabirine açıklama yapan birlik komutanlarından Binbaşı Ebu Yezen, "Birliklerimiz, terör örgütlerinin işgal ettiği bölgelerin temas hatlarına doğru yola çıktı." dedi.Münbiç’te hayatlarını devam ettiren sivillerin YPG/PKK'nın konuşlandığı noktalardan uzak durmaları gerektiğini belirten Ebu Yezen, "Örgüt üyelerini Münbiç’ten temizleyerek Münbiç’i özgürlüğüne kavuşturacağız.” dedi.

24.12.2018Haber

Yazar Sonuçları

Ev Restoran

HER bölgenin nesilden nesile intikal eden özel bir yemek kültürü var.

21.01.2019

Dünyanın en karmaşık jeopolitiği sınırımızın hemen güneyinde

BUGÜN sınırlarımızın hemen güneyinde dünyanın en karmaşık jeopolitiğine sahne olan bölgelerinden birini, belki de en karmaşık olanını büyüteç altına yatırıyoruz. Kuzey Suriye’de kuş uçuşu 100 kilometre eksenindeki bir coğrafyada dünyanın önde gelen güç merkezlerinin, bölgesel güçlerin, onların himayesindeki silahlı grupların ve ayrıca terör örgütlerinin hepsinin buradaki dar bir koridora sıkıştıklarını görüyoruz.

12.01.2019

Sevgili Nagehan, Balkan göçmenine inanmadın Suriyeli göçmeni dinle

Yılbaşı gecesi Taksim’de yaşananlarla ilgili görüşümü aynen şöyle özetlemiştim:

8.01.2019

Milli araba öncüsü ve 142 büyük patron niye ‘dışarısı’ diyor

CAPITAL dergisi bu yılın ilk sayısı için 142 CEO ile anket yapmış.

4.01.2019

2018 yılında Türk dış politikası (1)

2018 Türk dış politikası açısından yoğun geçen bir yıl oldu. Komşu ülkelerde meydana gelen gelişmeler doğal olarak Türk dış politikasının gündeminde en ön sıradaydı. Türkiye, Suriye’de 2. askeri operasyonunu yapmak zorunda kaldı; Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonları Türkiye’nin Suriye sınırının hemen tamamının, Fırat Nehri’nin batısındaki Suriye topraklarının PYD/YPG kontrolü altına girmesini önledi.

1.01.2019

2018’de Türk dış politikası (2) - Bütün yollar Suriye’ye çıkıyor

Fırat’ın Suriye topraklarına girdiği Karkamış’ın, Türkiye ile güney komşusu arasında 911 kilometre uzunluğundaki sınırın ortasına yakın bir nokta olduğunu dikkate alırsak, şu gerçeği de teslim etmemiz gerekir.

29.12.2018

Müjdat Gezen’e postal yalayıcısı mı dediniz

BİR gazete Metin Akpınar ve Müjdat Gezen için manşet atmış: “Postal yalayıcıları”...

26.12.2018