MENÜ

Öso

Öso ile ilgili tüm haberleri, son dakika Öso haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Öso haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.095 Öso haberi bulunmuştur.

Öso Haberleri

TSK resmen ilan etti... İşte Afrinden çok çarpıcı görüntü

TSK resmen ilan etti... İşte Afrin'den çok çarpıcı görüntü!

Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin şehir merkezinin kontrol altına alındığı resmen duyurdu. Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar ise, "Dün gece başlayan Afrin harekatı, büyük bir askeri akıl ve hızla gelişti. Farklı yön ve istikametlerden büyür bir hızla gelen birlikler, Afrin’in kalbinde buluştu. PKK tutunamadı. Dün gece çok şiddetli çatışmalar oldu ve bugün PKK’nın ortada olmadığını görüyoruz" diyor. Öte yandan Afrin üzerinde uçan Bayraktar SİHA, ilçe merkezindeki coşkuyu saniye saniye görüntüledi. Mehmetçik ve ÖSO birlikleri ilçe merkezinde hilal oluşturarak zaferi kutladı.

17.03.2018Gündem
Afrinde karargâh olarak kullanılan hapishane ele geçirildi

Afrin'de karargâh olarak kullanılan hapishane ele geçirildi

Zeytin Dalı harekatında Afrin'in batısındaki Merkez Hapishanesi, teröristlerden temizlendi.

17.03.2018Gündem
En korkağı Kandil kadrosu çıktı Zoru görünce kaçtılar

En korkağı Kandil kadrosu çıktı! Zoru görünce kaçtılar

PKK'lı teröristleri adım adım izleyen istihbarat kaynakları, Afrin merkezde örgütün sözde üst düzey komutanlarının toplantı halinde olduğunu belirledi. Bunun üzerine havalanan F16 savaş uçaklarımız, Afrin asayiş sorumlusu Abdurrahim İbrahim ve yardımcılarının bulunduğu binayı tek atışla vurdu. Bu olay üzerine PKK’da ciddi panik yaşadı. TSK ve ÖSO’ya karşı direneceklerini her fırsatta dile getiren PKK/PYD’nin Kandil'den gelen lider kadrosu, Afrin’de zorunlu olarak tuttukları militanları bırakarak kaçmaya başladı.

17.03.2018Gündem
Teröristler Afrin şehir merkezinde araçları yakıyor

Teröristler Afrin şehir merkezinde araçları yakıyor

Türk Silahlı Kuvvetleri ve ÖSO tarafından başarılı ile devam eden Zeytin Dalı Harekatında bozguna uğrayan terör örgütü PKK/KCK/PYD-YPG, Afrin şehir merkezinde araçları yakmaya başladı. TSK ve ÖSO tarafından kuşatılan Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG terör örgütü sivillerin şehir merkezini terk etmesini engellemeye çalışıyor. Terör örgütü bunun için şehir merkezindeki araçları da yakmaya başladı.

17.03.2018Haber
TSK paylaştı İşte vuruldu denilen hastane...

TSK paylaştı! İşte vuruldu denilen hastane...

TSK Afrin'den yeni görüntüler yayınladı. TSK tarafından vurulduğu öne sürülen Afrin Hastanesi'nin bugün 09.43'te kaydedilen ve iddiaların yalan olduğunu ortaya koyan görüntüleri paylaşıldı.

17.03.2018Gündem
Radyodan uyarı havadan bildiri

Radyodan uyarı havadan bildiri

TSK ve ÖSO güçleri, Afrin merkezine yönelik kuşatmayı iyice daraltırken, Afrin halkına Arapça ve Kürtçe “teröristlerin kalkanı olmamaları, terör mevzi ve barınaklarından uzak durmaları”; PYD/PKK’lı teröristlere de “teslim olmaları” için havadan iki ayrı bildiri atıldı.

16.03.2018Gündem
APye tepki: Çıkıntılık yapıyor

AP'ye tepki: Çıkıntılık yapıyor

Azerbaycan’da ‘6. Küresel Bakü Forumu’ toplantısına katılan Başbakan Binali Yıldırım, kendisine eşlik eden gazetecilerin sorularını yanıtladı. Avrupa Parlamentosu’nun (AP) ‘Zeytin Dalı’ harekâtıyla ilgili Türkiye’nin Afrin’den çekilmesini isteyen kararına sert tepki gösteren Yıldırım, “AP böyle çıkıntılıkları yapıyor. Koca Avrupa kıtası bölücü terör örgütüne neredeyse teslim oldu” dedi. Yıldırım, soruları şöyle yanıtladı:

16.03.2018Gündem
Stratejik öneme sahip meydanki ve baraj bölgesi böyle ele geçirildi

Stratejik öneme sahip meydanki ve baraj bölgesi böyle ele geçirildi

Afrin Kent Merkezi etrafında ki çember daraldı. Kent tamamen abluka altına alındı. Türk Ordusu ile Özgür Suriye Ordusu kent etrafındaki köyleri almaya devam ediyor. Köylerde zaman zaman çatışma sesleri yükseliyor. Genellikle yollar ve köyler mayınlanmış durumda. Mayın temizleme çalışmaları da titizlikle yapılıyor. Suriye Afrin yakınlarındaki Meydan kasabası terörden temizleniyor. Kasabada çatışmalar sürüyor.

16.03.2018Haber
Son dakika: BMden flaş Afrin açıklaması

Son dakika: BM'den flaş Afrin açıklaması

Birleşmiş Milletler'den yapılan açıklamaya göre, son birkaç günde 48 bin kişi Afrin'den ayrıldı. BM Afrin’de terör örgütü PKK’nın kolu YPG’nin en büyük bileşeni olduğu Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG), sivillerin kent merkezinden ayrılmasını engellediğine dair haberlerin endişe verici olduğunu da duyurdu.

16.03.2018Dünya
Afrin’in girişindeki hendekler ve toprak siperler görüldü

Afrin’in girişindeki hendekler ve toprak siperler görüldü

Afrin’de devam eden ‘Zeytin Dalı’ harekatında artık sona gelindi. TSK ve ÖSO güçleri kente 750 metre mesafede duruyor. Afrin kent merkezi girişinde ise teröristlerin hendekler kazdığı ve toprak siperler oluşturduğu görüldü.

16.03.2018Gündem
Afrin artık çok yakın Hendekler görüldü…

Afrin artık çok yakın! Hendekler görüldü…

Afrin’de devam eden ‘Zeytin Dalı’ harekatında artık sona gelindi. TSK ve ÖSO güçleri kente 750 metre mesafede duruyor. Afrin kent merkezi girişinde ise teröristlerin hendekler kazdığı ve toprak siperler oluşturduğu görüldü.

16.03.2018Gündem
Son dakika... Afrinde iki köy daha ele geçirildi

Son dakika... Afrin'de iki köy daha ele geçirildi

TSK ve ÖSO, Afrin'in Yukarı Meski ve Aşağı Meski Köyleri ile stratejik öneme sahip 524 ve 544 rakımlı tepeleri teröristlerden temizledi.

16.03.2018Gündem
Bu teröristlerin hepsi öldürüldü

Bu teröristlerin hepsi öldürüldü

Zeytin Dalı harekâtı başlamadan önce toplu fotoğraf çektiren 15 kadın 7 de erkek teröristin, Afrin’de Mehmetçik ve ÖSO tarafından öldürüldüğü belirlendi.

16.03.2018Gündem
Komando emir bekliyor

Komando emir bekliyor

TÜRK Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri, Zeytin Dalı harekâtının 55’inci gününde Afrin kent merkezini tam anlamıyla kuşattı.

15.03.2018Gündem
Son dakika AFP duyurdu Afrinden 30 bin sivil ayrıldı

Son dakika! AFP duyurdu! 'Afrin'den 30 bin sivil ayrıldı'

AFP haber ajansı, Suriye sınırının terör gruplarından temizlenmesi için başlatılan Zeytin Dalı Operasyonu'nun yürütüldüğü Afrin'de, 24 saat içine 30 bin sivilin bölgeden ayrıldığını duyurdu.

15.03.2018Dünya
Herkes cevabını merak ediyordu... Öldürülen teröristler nasıl sayılıyor

Herkes cevabını merak ediyordu... Öldürülen teröristler nasıl sayılıyor?

TSK'nın Zeytin Dalı harekâtında etkisiz hale getirilen terörist sayıları ile ilgili açıklanan verilerin nasıl hesaplandığı merak konusu. Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, öldürülen terörist sayısının resmi rakamlardan fazla olduğunu belirterek çok çarpıcı bilgiler paylaştı.

15.03.2018Gündem
Son dakika... 15 köy daha alındı

Son dakika... 15 köy daha alındı

TSK ve ÖSO, Afrin'in Kelanlı, Barakaş, Kovanlı, Çalkama, Çarkatlı ve Çakanlı, Kafer Çil, Birka, Alicaro ve Hamoraco, Korzlu, Çakur, Naz, Zerkanlı ve Balal köyleri ile 883 rakımlı tepeyi teröristlerden temizledi.

15.03.2018Gündem
Zeytin Dalı Harekatı’nda Afrin’e 600 metre kaldı

Zeytin Dalı Harekatı’nda Afrin’e 600 metre kaldı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve ÖSO birliklerinin Afrin'le arasında yalnızca bir dağ ve 600 metrelik bir mesafe kaldığı bildirildi.

15.03.2018Gündem
Teröristler savunma hatları hazırlamışlar

Teröristler savunma hatları hazırlamışlar

TSK ve ÖSO’nun kuşattığı Afrin’in üç boyutlu haritaları, meskûn mahal operasyonları için insansız hava araçları (İHA) tarafından düzenli olarak güncelleniyor. Operasyonlarda ön saflarda yer alacak Jandarma Özel Harekât ve Polis Özel Harekât timleri, bu haritalar üzerinden planlarını hazırlıyor. Güvenlik kaynakları, İHA’ların tespitlerinde teröristlerin kente giriş noktalarından başlayan ve kentin derinliklerine doğru kademeli olarak devam eden ‘savunma hatları’ hazırladığı bilgisini verdi.

14.03.2018Gündem
Mehmetçikle huzur geldi

Mehmetçik'le huzur geldi

SURİYE sınırının yanı başında Zeytin Dalı harekâtının başladığı noktadayız. TSK ve ÖSO’nun operasyon kapsamında terör örgütü PYD/PKK’dan arındırdığı Afrin’in stratejik öneme sahip Raco beldesine sınır tarlalarda çiftçilerin bir günlük çapa mesaisine tanıklık ettik. Büyük çoğunlukla kadınların çapa salladığı 20 dönümlük tarlada kiminle konuşsak Mehmetçik’e dua ile başlıyor sözlerine.

14.03.2018Gündem
12 köy daha temizlendi... Gidiyorlar...

12 köy daha temizlendi... Gidiyorlar...

TÜRK Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve destek verdiği Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri, Afrin’de 12 köy ve 2 kritik noktayı daha teröristlerden kurtardı.

14.03.2018Gündem
TSK birlikleri Afrin tepelerinde

TSK birlikleri Afrin tepelerinde

TSK ve ÖSO, Afrin'in Kori Gul, Şadir, Çolağan, Göz, Marratah, Şatiyan, Yukarı Kaferdel ve Kuran köylerini teröristlerden temizledi. Afrin'e yönelik düzenlenen operasyonda bölgeden kaçan terör örgütü PKK’nın sözde komutanlarından Heval Baz'ın teröristlerden temizlenen Kefer Cenne ve Şiran bölgelerinin sözde askeri kanat komutanları A.Z. ve T.K'yi sorgulayıp korumalarına infaz ettirdiği ortaya çıktı. TÜRK Silahlı Kuvvetleri zırhlı birlikleri ve özel kuvvetleri Zeytin Dalı Harekatı ile terör örgütlerinden arındırılması hedeflenen Suriye?nin Afrin kentini gören hakim tepelerde oluşturulan üslere konuşlandı.

14.03.2018Haber
Son dakika... 12 köy teröristlerden temizlendi Çember kapanıyor

Son dakika... 12 köy teröristlerden temizlendi! Çember kapanıyor

TSK ve ÖSO, Afrin'in Gevrika, Gazaviye, Halilo ve Deyr Mışmış köylerini teröristlerden temizledi. Gün içinde kurtarılan köy sayısı 12'ye yükseldi.

14.03.2018Gündem
Raco’da teröristlerin bomba imalathanesi bulundu

Raco’da teröristlerin bomba imalathanesi bulundu

’Zeytin Dalı Harekatı’yla güvenli hale getirilen Afrin’in Raco beldesinde teröristlerin bomba imalathanesi bulundu.

14.03.2018Gündem
TSK, tüm dünyaya duyurdu Yeni bir evreye girildi...

TSK, tüm dünyaya duyurdu! Yeni bir evreye girildi...

Afrin’de teröristlerin temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı harekâtında dün önemli gelişme yaşandı. Genelkurmay Başkanlığı, pazartesi gününden itibaren Afrin merkezinin kuşatıldığını açıkladı. Şehri terk edenler için ‘güvenlik koridoru’ oluşturuldu. Koridorun açıldığı sivil halka cep telefonlarına mesajlar gönderilerek duyuruldu.

13.03.2018Gündem
Kandil ekibi kaçtı

Kandil ekibi kaçtı

Zeytin Dalı harekâtında Afrin şehir merkezinin kuşatılmasıyla terör örgütü PKK’nın Kandil’den bölgeye gönderdiği üst düzey yöneticilerinin, kuşatmadan hemen önce kenti terk ettikleri öne sürülüyor.

13.03.2018Gündem
TSK açıkladı: Afrinden acı haber

TSK açıkladı: Afrin'den acı haber

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin bölgesinde sürdürülen operasyonlarda bir askerin şehit olduğu bildirildi.

13.03.2018Gündem