MENÜ

Oruç

Oruç ile ilgili tüm haberleri, son dakika Oruç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Oruç haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 9.492 Oruç haberi bulunmuştur.

Oruç, belli bir zaman dilimi içerisinde; yiyecek, içecek veya her ikisinden de kaçınma eylemidir. Mutlak oruç ise, tüm yiyecek ve sıvılardan; genellikle önceden belirlenmiş bir veya birkaç gün kaçınma olarak tanımlanır. Diğer oruçlar, belli yiyecekler veya maddeleri sınırlayarak kısmen kısıtlayıcı olabilir.

Oruç Haberleri

Son dakika... Akdenizde yeni adım: Oruç Reis Gemisi aramalara başlıyor

Son dakika... Akdeniz'de yeni adım: Oruç Reis Gemisi aramalara başlıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Oruç Reis Gemisi de Akdeniz'de aramalara başlayacak' dedi.

16.07.2019Ekonomi
2019 Muharrem ayı ne zaman başlayacak, aşure günü hangi güne denk geliyor

2019 Muharrem ayı ne zaman başlayacak, aşure günü hangi güne denk geliyor?

Dini günler takvimi zaman zaman vatandaşlar tarafından merak ediliyor, son günlerde en çok araştırılan tarihlerden biri de Muharrem ayının başlangıcı oldu. Aşure gününü de kapsayan Muharrem ayında çeşitli ibadetler gerçekleştiriliyor. Peki, 2019’da Muharrem ayı ne zaman başlayacak, aşure günü hangi güne denk geliyor?

16.07.2019Gündem
Kılıçdaroğlu: Hain namlular karşısında tek vücut

Kılıçdaroğlu: Hain namlular karşısında tek vücut

15 Temmuz doğrudan bir darbe girişimidir. Cumhuriyetimize, demokrasimize, tarihsel birikimimize yapılmış açık bir saldırıdır. 15 Temmuz 2016’da, Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) anayasal düzeni ortadan kaldırmaya yönelik darbe girişimi, halkımızın, parlamenterlerimizin ve tüm siyasi partilerin demokrasiye bağlılıkları doğrultusunda kullandıkları “Direnme Hakkı” sayesinde başarısızlığa uğratılmıştır.

15.07.2019Gündem
8 darbe davasında bin 600 sanık hala hesap veriyor

8 darbe davasında bin 600 sanık hala hesap veriyor

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından geçen üç yılda, yargılaması süren 8 darbe girişimi davasında, Ankara'da bin 404, İstanbul'da 255 olmak üzere toplam bin 659 darbe sanığı halen yargılanıyor.

14.07.2019Gündem
Kahvaltıyı geç yapın öğlen 10 dakika uyuyun tempolu yürüyün

Kahvaltıyı geç yapın öğlen 10 dakika uyuyun tempolu yürüyün

Dr. Mehmet Öz’den yeni ‘sağlıklı yaşam’ prensipleri... Bodrum’da mevsim normallerinde bir sabah... Karşımda dünyaca ünlü doktorlardan biri oturuyor: Dr. Mehmet Öz. Yazarımız ABD’de yaşıyor ancak sık sık Türkiye’ye geliyor. Bu kez 80 yaşındaki annesini görmek için gelmiş. Haberi duyunca soluğu yanında aldık. Birlikte yemek yedik, kano yaptık, kürek çektik, bisiklete bindik. Beslenme, uyku, egzersiz ve seks tavsiyeleri aldık.

Kilo vermenizi ve sağlıklı kalmanızı sağlayacak 15 yöntem...

Kilo vermenizi ve sağlıklı kalmanızı sağlayacak 15 yöntem...

Pazartesi başlayıp salı biten diyetler, saat saat planlanmış, katı yiyecek listesi... İyi haber: Bu durum tarih oluyor. Bir daha rejim yapmak zorunda kalmayacaksınız. Uzmanları anlattı: İşte sofradaki renkleri değiştirmekten beyninize farklı sinyaller yollamaya kilo vermenizi ve sağlıklı kalmanızı sağlayacak 15 yöntem...

23.06.2019Hürriyet Pazar
Avrupalı din görevlilerine: Emanet bizim omuzlarımızda

Avrupalı din görevlilerine: Emanet bizim omuzlarımızda

Hollanda Diyanet Vakfı’na (HDV) bağlı Tevhit Camisi’nin resmi açılışı gerçekleştiren Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, önce Hollanda’da yaşayan gençlerle ardından din görevlileriyle bir araya geldi.

22.06.2019Avrupa
Yavuz da görevde

Yavuz da görevde

Petrol ve doğalgaz arama çalışmaları çerçevesinde Fatih sondaj gemisinin ardından Yavuz sondaj gemisi de dün Akdeniz’e doğru yola çıktı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Tek arzumuz ve aşkımız Akdeniz’de hidrokarbon rezervlerimizi bularak milletimizin hizmetine sunmak” diye konuştu.

21.06.2019Ekonomi
O mesaja inandı hayatı karardı ‘Perişanım Yuvam dağıldı..’

O mesaja inandı hayatı karardı! ‘Perişanım! Yuvam dağıldı..’

Yalova’da internet üzerinden otomobilini satışa çıkaran İskender Karahasan, alıcı gibi Eskişehir'den gelen bir kişi tarafından, anlaştıkları 58 bin TL'nin hesabına yatırıldığını gösteren sahte mesaj ile kandırılarak, dolandırıldı. Karahasan'ın mesajı görünce satışını gerçekleştirdiği otomobil, önce bir galericiye ardından da başka bir kişiye satıldı. Otomobili yeni sahibi tarafından internetten satışa sunulan Karahasan, “Yuvam dağıldı. Perişan durumdayım” dedi.

20.06.2019Gündem
Son dakika... Türkiye için tarihi gün... Törende önemli mesajlar

Son dakika... Türkiye için tarihi gün... Törende önemli mesajlar

Doğu Akdeniz'de petrol ve doğal gaz arama faaliyetlerine başlayacak olan Yavuz sondaj gemisi Kocaeli’nin Dilovası ilçesindeki limandan bugün yola çıkıyor. Yavuz sondaj gemisinin Akdeniz'e uğurlanması töreninde konuşan Enerji Bakanı Fatih Dönmez, "Hem kendi haklarımızı, hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin haklarını savunacağız. Türkiye'nin kararlılığına kimse engel olamayacak" açıklamasında bulundu.

20.06.2019Ekonomi
Akın Öztürke 141 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi

Akın Öztürk'e 141 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimini yöneten sözde "yurtta sulh konseyi' üyesi eski orgeneral Akın Öztürk, 141 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

20.06.2019Gündem
Enerji Bakanı Dönmez açıkladı: Perşembe yola çıkacak Temmuz başında başlayacak

Enerji Bakanı Dönmez açıkladı: Perşembe yola çıkacak! Temmuz başında başlayacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Yavuz sondaj gemimizi perşembe günü uğurlayacağız. Şu anda tersanedeki bakım ve upgrade çalışmaları devam ediyor. Temmuz başında KKTC'den almış olduğumuz ruhsat sahası üzerinde ilk sondajına başlamış olacak. (Fatih sondaj gemisi) Hedef derinliğimiz deniz seviyesinden itibaren 5 bin-5 bin 500 metreler seviyesine inmek. Yaklaşık 100-120 günlük bir iş programımız var. Temmuz sonuna doğru hedeflenen noktaya ulaşmış olacağız. Hem Yavuz'la hem Fatih'le gerek Akdeniz'de gerekse Karadeniz'de bu sondajlarımıza devam edeceğiz. Doğu Akdeniz'de Türkiye’yi enerji denkleminin dışına atmaya çalışanlar, Türkiye'siz realistik bir çözümün olmadığının zaten farkında ama ifade edemiyorlar" açıklamasında bulundu.

18.06.2019Ekonomi
Enginar mevsimi ne zaman Enginarın faydaları nelerdir

Enginar mevsimi ne zaman? Enginarın faydaları nelerdir?

Uzmanların karaciğer dostu olarak bol bol tüketilmesini önerdiği enginar, doğal probiyotik kaynağı olma ve yağ azaltıcı gibi özellikleri ile de sağlık açısından fayda sağlıyor. Akdeniz diyetinin vazgeçilmez sebzelerinden olan enginar, bahar ayları ile sofralardaki yerini tutmaya başlıyor. Peki, enginarın faydaları nelerdir? Enginarı ne zaman tüketmek doğru olur? İşte, o konu ile ilgili bilgiler.

2019 aşure günü ne zaman Aşure ne zaman pişirilir

2019 aşure günü ne zaman? Aşure ne zaman pişirilir?

Muharrem ayı içerisinde onuncu gün anlamına gelen Aşure, bereketin de temsilini yansıtır. İslam dini içerisinde önemli bir yere sahip olan aşure günü, aşure yapılıp dağıtılmasıyla çevreye olan sosyal dayanışmaya da katkı sağlar. Peki, 2019 aşure günü ne zaman? Aşure ne zaman pişirilir? İşte, 2019 aşure günü tarihi ve aşure günü ile ilgili merak edilen bazı bilgiler.

14.06.2019Gündem
Prof. Dr.dan şeker yerine süper gıda önerisi

Prof. Dr.'dan şeker yerine 'süper gıda' önerisi

Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Satıl, Ramazan Bayramı'nda aşırı şeker tüketimine karşı literatürde 'süper gıda' olarak bilinen tarçının tüketilmesini önerdi. Prof. Dr. Satıl, tarçın tüketmenin tatlı yeme isteğini azalttığını belirterek, “Kahvaltıdan önce 2 dilim kabuklu limon ve çubuk tarçın ile birlikte ılık bir bardak suyu içecek olursak, hem aşırı tatlı tüketimini hem de yemeklerden sonraki kan şekerinin yükselmesini engellemiş oluruz” dedi.

4.06.2019Gündem
Baklavanın fıstıkları Bakan Mauz’dan

Baklavanın fıstıkları Bakan Mauz’dan

Berlin’de işsizleri ve öğrencileri meslek eğitimi yapmaya hazırlayan Kreuzberg Eğitim Merkezi’nde (BWK) verilen son iftara katılan Almanya Uyum Sorumlusu Annette Widmann Mauz, burada Almanya’nın ilk Türkiye kökenli bakanı Aygül Özkan, Almanya Uyum Vakfı Genel Sekreteri Gonca Türkeli Dehnert ve BWK’nın sahibi Nihat Sorgeç ile birlikte baklava hazırladı.

4.06.2019Avrupa
Fitre ne zaman ve kimlere verilir Kardeşe fitre verilir mi

Fitre ne zaman ve kimlere verilir? Kardeşe fitre verilir mi?

Fitre kimlere ve ne zaman verilir sorusu, günün ilk saatlerinde birçok vatandaşın gündemindeki konu olmaya başladı. Ramazan Bayramının ilk gününde birçok vatandaşın vermesi vacip olan fitre, belirli koşulları karşılayan kişilere verilebilmektedir. Peki, fitre kimlere verilir? Kardeşe, teyzeye, dayıya, amcaya ve yeğenlere fitre verilebilir mi? İşte,o konunun detayları

4.06.2019Gündem
Tüm illerde ve Tekirdağda bayram namazı saat kaçta kılınacak Tüm İllerin bayram namazı saati

Tüm illerde ve Tekirdağ'da bayram namazı saat kaçta kılınacak? Tüm İllerin bayram namazı saati

Tekirdağ bayram namazı saati, 'Bu günümüzde yapacağımız ilk şey namaz kılmaktır' Hadis-i Şerif’inde yer alan ibadeti yerine getirmek isteyen vatandaşların sorguladığı hususlar arasında yer aldı. Diyanet’in tüm illerde olduğu gibi Tekirdağ için de yayımladığı bayram namazı saati, günün aranan konusu oldu. Peki, Tekirdağ'da bayram namazı saat kaçta kılınacak? İşte, tüm iller ve Tekirdağ bayram namazı saati...

3.06.2019Gündem
Kahramanmaraşda bayram namazı saat kaçta kılınacak Tüm iller ve Kahramanmaraş bayram namazı saat kaçta

Kahramanmaraş'da bayram namazı saat kaçta kılınacak? Tüm iller ve Kahramanmaraş bayram namazı saat kaçta?

Kahramanmaraş bayram namazı saati, On Bir Ayın Sultanı mübarek Ramazan ayının sona ermesinin akabinde cemaatle kılınacak olan namaz dolayısıyla araştırılmaya başlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı, tüm Türkiye ve Kahramanmaraş bayram namazı saati bilgisini vatandaşlarla paylaştı. İşte, 'Bayram namazı saat kaçta kılınacak?' sorusunun cevabı ve Kahramanmaraş başta olmak üzere tüm illerin bayram namazı saatleri...

3.06.2019Gündem
Tüm illerde ve Manisada bayram namazı saat kaçta Tüm İllerin bayram namazı saati

Tüm illerde ve Manisa'da bayram namazı saat kaçta? Tüm İllerin bayram namazı saati

Manisa bayram namazı saati, 'Bu günümüzde yapacağımız ilk şey namaz kılmaktır' Hadis-i Şerif’inde yer alan ibadeti yerine getirmek isteyen vatandaşların sorguladığı hususlar arasında yer aldı. Diyanet’in tüm illerde olduğu gibi Manisa için de yayımladığı bayram namazı saati, günün aranan konusu oldu. Peki, Manisa'da bayram namazı saat kaçta kılınacak? İşte, tüm iller ve Manisa bayram namazı saati...

3.06.2019Gündem
Diyarbakırda bayram namazı saat kaçta Tüm iller ve Diyarbakırda bayram namazı saat kaçta

Diyarbakır'da bayram namazı saat kaçta? Tüm iller ve Diyarbakır'da bayram namazı saat kaçta?

Diyarbakır bayram namazı saati, On Bir Ayın Sultanı mübarek Ramazan ayının sona ermesinin akabinde cemaatle kılınacak olan namaz dolayısıyla araştırılmaya başlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı, tüm Türkiye ve Diyarbakır bayram namazı saati bilgisini vatandaşlarla paylaştı. İşte, 'Bayram namazı saat kaçta kılınacak?' sorusunun cevabı ve Diyarbakır başta olmak üzere tüm illerin bayram namazı saatleri...

3.06.2019Gündem
Balıkesir ve Çanakkalede bayram namazı saat kaçta kılınacak Diyanet bayram namazı saatlerini paylaştı

Balıkesir ve Çanakkale'de bayram namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet bayram namazı saatlerini paylaştı

Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Balıkesir ve Çanakkale'de ikamet eden vatandaşlar da bayram heyecanı yaşıyor. Ramazan boyunca oruç ibadetini gerçekleştiren Müslümanlar, bayramın ilk gününe namaz ile başlayacak. Bayramın ilk günü kılınacak olan namazın saati bölgelere ve illere göre farlılık gösteriyor. Peki, Balıkesir ve Çanakkale'de bayram namazı saat kaçta kılınacak?

3.06.2019Gündem
Muğla ve Aydında bayram namazı saat kaçta kılınacak Diyanet bayram namazı saatleri

Muğla ve Aydın'da bayram namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet bayram namazı saatleri

Muğla ve Aydın'da ikamet eden vatandaşlar, bayram namazı saatini merak ediyor. Ramazan ayı boyunca imsakiye bilgileri doğrultusunda oruç ibadetini gerçekleştiren bölge halkı şimdi bayram namazı saatini inceliyor. Bayram namazı saati Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine farklılık gösteriyor. Peki, bu yıl Muğla ve Aydın'da bayram namazı saat kaçta kılınacak? İşte, tüm illerin bayram namazı saatleri...

3.06.2019Gündem
Güneşin doğusuyla kılınacak olan bayram namazı saati Mersin için kaç olacak

Güneşin doğusuyla kılınacak olan bayram namazı saati Mersin için kaç olacak?

Güneşin doğması ve bir miktar yükselmesi ile vakti gelen bayram namazı, Mersin ve birçok ilde araştırılan konu olmaya başlandı. Cemaatle kılınan bayram namazı, zeval vaktine kadar cemaatle birlikte idrak edilebilecek. Peki, Mersin'de bayram namazı saat kaçta kılınacak? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı bayram namazı saatleri hakkında bazı bilgiler...

3.06.2019Gündem
Tüm illerde ve Şanlıurfada bayram namazı saat kaçta Tüm İllerin bayram namazı saati

Tüm illerde ve Şanlıurfa'da bayram namazı saat kaçta? Tüm İllerin bayram namazı saati

Şanlıurfa bayram namazı saati, 'Bu günümüzde yapacağımız ilk şey namaz kılmaktır' Hadis-i Şerif’inde yer alan ibadeti yerine getirmek isteyen vatandaşların sorguladığı hususlar arasında yer aldı. Diyanet’in tüm illerde olduğu gibi Şanlıurfa için de yayımladığı bayram namazı saati, günün aranan konusu oldu. Peki, Şanlıurfa'da bayram namazı saat kaçta kılınacak? İşte, tüm iller ve Şanlıurfa bayram namazı saati...

3.06.2019Gündem
Diyanet’ten 2019 İzmir bayram namazı saati Tüm iller ve İzmirde bayram namazı saat kaçta

Diyanet’ten 2019 İzmir bayram namazı saati! Tüm iller ve İzmir'de bayram namazı saat kaçta?

İzmir bayram namazı saati, On Bir Ayın Sultanı mübarek Ramazan ayının sona ermesinin akabinde cemaatle kılınacak olan namaz dolayısıyla araştırılmaya başlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı, tüm Türkiye ve İzmir bayram namazı saati bilgisini vatandaşlarla paylaştı. İşte, 'Bayram namazı saat kaçta kılınacak?' sorusunun cevabı ve İzmir başta olmak üzere tüm illerin bayram namazı saatleri...

3.06.2019 Gündem
Trabzon ve Rizede bayram namazı saat kaçta kılınacak Diyanet bayram namazı saatlerini paylaştı

Trabzon ve Rize'de bayram namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet bayram namazı saatlerini paylaştı

Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Trabzon ve Rize’de ikamet eden vatandaşlar da bayram heyecanı yaşıyor. Ramazan boyunca oruç ibadetini gerçekleştiren Müslümanlar, bayramın ilk gününe namaz ile başlayacak. Bayramın ilk günü kılınacak olan namazın saati bölgelere ve illere göre farlılık gösteriyor. Peki, Trabzon ve Rize’de bayram namazı saat kaçta kılınacak?

3.06.2019Gündem
Adana ve Gaziantep’te bayram namazı saat kaçta kılınacak Diyanet bayram namazı saatleri

Adana ve Gaziantep’te bayram namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet bayram namazı saatleri

Adana ve Gaziantep’te ikamet eden vatandaşlar, bayram namazı saatini merak ediyor. Ramazan ayı boyunca imsakiye bilgileri doğrultusunda oruç ibadetini gerçekleştiren bölge halkı şimdi bayram namazı saatini inceliyor. Bayram namazı saati Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine farklılık gösteriyor. Peki, bu yıl Adana ve Gaziantep’te bayram namazı saat kaçta kılınacak? İşte, tüm illerin bayram namazı saatleri...

3.06.2019Gündem
Güneşin doğusuyla kılınacak olan bayram namazı saati Kayseri için kaç olacak

Güneşin doğusuyla kılınacak olan bayram namazı saati Kayseri için kaç olacak?

Güneşin doğması ve bir miktar yükselmesi ile vakti gelen bayram namazı, Kayseri ve birçok ilde araştırılan konu olmaya başlandı. Cemaatle kılınan bayram namazı, zeval vaktine kadar cemaatle birlikte idrak edilebilecek. Peki, Kayseri’de bayram namazı saat kaçta kılınacak? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı bayram namazı saatleri hakkında bazı bilgiler...

3.06.2019Gündem
Tüm illerde ve Antalya’da bayram namazı saat kaçta Tüm İllerin bayram namazı saati

Tüm illerde ve Antalya’da bayram namazı saat kaçta? Tüm İllerin bayram namazı saati

Antalya bayram namazı saati, 'Bu günümüzde yapacağımız ilk şey namaz kılmaktır' Hadis-i Şerif’inde yer alan ibadeti yerine getirmek isteyen vatandaşların sorguladığı hususlar arasında yer aldı. Diyanet’in tüm illerde olduğu gibi Antalya için de yayımladığı bayram namazı saati, günün aranan konusu oldu. Peki, Antalya'da bayram namazı saat kaçta kılınacak? İşte, tüm iller ve Antalya bayram namazı saati...

3.06.2019Gündem
Diyanet’ten 2019 İstanbul bayram namazı saati Tüm iller ve İstanbul’da bayram namazı saat kaçta

Diyanet’ten 2019 İstanbul bayram namazı saati! Tüm iller ve İstanbul’da bayram namazı saat kaçta?

İstanbul bayram namazı saati, On Bir Ayın Sultanı mübarek Ramazan ayının sona ermesinin akabinde cemaatle kılınacak olan namaz dolayısıyla araştırılmaya başlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı, tüm Türkiye ve İstanbul bayram namazı saati bilgisini vatandaşlarla paylaştı. İşte, 'Bayram namazı saat kaçta kılınacak?' sorusunun cevabı ve İstanbul başta olmak üzere tüm illerin bayram namazı saatleri...

3.06.2019Gündem
Ramazan Bayramında oruç tutulur mu Bayram günlerinde oruç tutulur mu

Ramazan Bayramı'nda oruç tutulur mu? Bayram günlerinde oruç tutulur mu?

Bu yıl 29 gün süren Ramazan ayının bitmesiyle birlikte Ramazan Bayramı'na erişen milyonlarca Müslüman'ın merak ettiği konulardan biri de bayram günlerinde oruç tutulup tutulamayacağı. Bu hususta Diyanet'in açıklamalarını araştıran vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına internette araştırma yapıyor? Peki, Ramazan Bayramı'nda oruç tutulur mu?  Bayram günlerinde oruç tutulur mu?

3.06.2019Gündem
Son dakika... Devlet Bahçeliden bayram mesajı

Son dakika... Devlet Bahçeli'den bayram mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,Ramazan Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

3.06.2019Gündem
Ayrımcılığa sabır göstermeyeceğiz

Ayrımcılığa sabır göstermeyeceğiz

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında ülkede yaşayan Müslümanların bayramını kutladı. Ramazan ve orucun Almanya’daki ortak yaşamın bir parçası olmasından mutluluk duyduğunu belirten Steinmeier, şunları söyledi:

3.06.2019Avrupa
Bu gece sahura saat kaçta kalkılacak 2 Haziran İstanbul Ankara İzmir il il sahur saatleri

Bu gece sahura saat kaçta kalkılacak? 2 Haziran İstanbul Ankara İzmir il il sahur saatleri

Oruç ibadetini idrak eden milyonlarca vatandaş, yarın tutacakları son oruçları için bu gece saat kaçta sahura kalkacaklarına yönelik araştırmalarına başladı. Ramazan ayının 28. gününü geride bırakan vatandaşlar, bu akşam sahura saat kaçta kalkacaklarını ve imsak saatlerini öğrenmek istiyor. Peki, bu gece sahura saat kaçta kalkılacak?

2.06.2019Gündem
Diyanet 2019 sahur saatleri... Bu gece sahur saat kaçta yapılacak

Diyanet 2019 sahur saatleri... Bu gece sahur saat kaçta yapılacak?

Mübarek ramazan ayının son günlerine girilmesi ile, sahur saatleri de vatandaşların merak edip araştırdığı konulardan biri olmaya devam ediyor. Yaşadıkları ilde Diyanet bilgisine göre sahur yapacak olan vatandaşlar, oruç için niyet edecekler. Peki, bu gece sahur saat kaçta? İşte, Diyanet'in yayınladığı 2019 sahur vakitleri ve il il sahur saatleri.

1.06.2019Gündem
Çılgın berberden hareket halindeki motosiklette tıraş

"Çılgın berberden" hareket halindeki motosiklette tıraş

Adana'da daha önce uçurum kenarında, yamaç paraşütünde ve gondolda tıraş yapan ve bu nedenle kendine "çılgın berber" denilen Ahmet Oruç bu kez de müşterisinin isteği üzerine trafiğe kapalı alanda hareket halindeki motosiklet üzerinde tıraş etti.

1.06.2019Haber
Sahur bu gece saat kaçta yapılacak 2019 Ramazan İmsakiyesi ve sahur vakitleri

Sahur bu gece saat kaçta yapılacak? 2019 Ramazan İmsakiyesi ve sahur vakitleri

Ramazan ayını uğurlamamıza son üç gün kala, 2019 Ramazan İmsakiye bilgileri, vatandaşların gündeminde yer almaya devam ediyor. Oruç ibadetini yerine getirmek için sahur sofralarına oturacak olanlar, 81 ilin imsakiye bilgilerini ve sahur saatlerini merak edip Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı saatler doğrultusunda araştırıyor. Peki, sahur bu gece saat kaçta yapılacak? İşte il il sahur vakitleri...

31.05.2019Gündem
Fitre ve zekat ne zaman kimlere verilir Diyanet yanıtladı

Fitre ve zekat ne zaman kimlere verilir? Diyanet yanıtladı

On bir ayın sultanı mübarek ramazan ayını uğurlamamıza kısa zaman kala, fitre ve zekat vatandaşların gündeminde yer almaya başladı. Ramazan ayının sonunda belirli kimselere verilmesi gereken fitre ve zenginlik ölçüsü kabul edilen miktarda (nisap) mala sahip olan kimselerin yine belirli kişilere verilmesi gereken zekatla ilgili bilgileri Diyanet açıkladı. Peki, fitre ve zekat ne zaman kimlere verilir?

31.05.2019Gündem
Yemekteyizde kim birinci oldu 27-31 Mayıs haftası Yemekteyiz kazananı

Yemekteyiz'de kim birinci oldu? 27-31 Mayıs haftası Yemekteyiz kazananı

TV8 ekranlarında yayınlanan gündüz kuşağı yemek programı Yemekteyiz'de yapılan oylama sonucu haftanın finali gerçekleşti ve Yemekteyiz birincisi belli oldu. Bir hafta boyunca birbirinden farklı menülerle yarışan yarışmacılardan biri, cuma günü yapılan oylama sonucu para ödülünün sahibi oldu. Peki, Yemekteyiz'de bu hafta kim birinci oldu? İşte, 27-31 Mayıs haftası Yemekteyiz'in kazanan ismi.

31.05.2019Gündem
Kadir Gecesi namazı kaç rekat Kadir Gecesi namazı nasıl kılınır

Kadir Gecesi namazı kaç rekat? Kadir Gecesi namazı nasıl kılınır?

Müslümanlar için hayırlı olan Kadir Gecesi'nin gelmesi ile Kadir Gecesi namazı nasıl kılınır ve kaç rekattır sorusu, ibadetlerini yerine getirmek isteyen birçok vatandaşın araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Kadir Gecesi namazı kaç rekattır ve nasıl kılınır sorusuna göre ibadetlerine yön verecek olan vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu konudaki açıklamalarını merak ediyor. İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

31.05.2019Gündem
Sahur bu gece saat kaçta İstanbul Ankara ve İzmir dahil tüm illerin sahur vakitleri

Sahur bu gece saat kaçta? İstanbul Ankara ve İzmir dahil tüm illerin sahur vakitleri

Mübarek ramazan ayının son günlerine girilmesi ile on bir ayın sultanını uğurlamamıza kısa zaman kala sahur saatleri ile ilgili araştırmalar devam ediyor. İkamet ettikleri ilde bu gece sahurun saat kaçta yapılacağını öğrenmek isteyen vatandaşlar, internet üzerinden Diyanet'in bilgilerine göre sahur vakitlerini araştırıyor. Peki, sahur bu gece saat kaçta? İşte, İstanbul Ankara ve İzmir dahil tüm illerin sahur vakitleri...

30.05.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Makul çizgi

Üzerinden bir hafta geçti.

1.07.2019

Maldivler hakkında bilmeniz gerekenler

Dünyanın en güzel yerlerinden birisi olan Maldivler’e gitmek herkesin hayali olsa gerek. Bu hayali gerçekleştirenler şanslı, henüz gerçekleştiremeyenler ise daha şanlı diyebilirim. Çünkü alın size en ince ayrıntısına kadar düşünülüp, bizzat yerinde gözlemlenip, o havayı soluyarak edinilen tecrübeleri içeren ‘Maldivler’e gideceklere dikkat’ listesi. Bu listede yazılanları bilerek Maldivler’e gitmek, kendinizi daha iyi hissetmenize neden olacaktır.

21.06.2019

Bayramların tadı akide

Türk şekercilik tarihinin en eski şekerlerinden biri olan akide şekeri, dini bayramların da vazgeçilmeziymiş bir zamanlar. İşte akide şekerinin hikayesi...

9.06.2019

İşten atıldığım gün şunlar olacak

Cübbeli ve müritleri şükür zikri çekecek.

4.06.2019

Bayram o bayram ola

Bayramlar, öncelikle ana-babanın rızasının alınması, akrabaların ziyaret edilmesi, komşuların gönüllerinin kazanılması, yoksulların ve muhtaçların gözetilmesi, büyüklere saygının esirgenmemesi, çocukların sevindirilmesi, hastaların ziyaret edilerek hal ve hatırlarının sorulması, yetimlerin merhamet elleri ile okşanması, sokak çocuklarına sahip çıkılması gibi konularda güzel bir yarışın yapıldığı zamanlardır.

3.06.2019

Ramazan sonrası beslenme önerileri

RAMAZAN ayı boyunca uzun oruç saatlerinin ardından gelen bayramda vücudun normal yeme düzenine dönmesi hemen mümkün olamıyor.

3.06.2019

Bayramda kilo almamak için 7 yol

Herkes bayramın keyfini sürmek için hazırlanıyor. İkramlar; pastalar, kurabiyeler ve diğer cezbedici tatlılar... Ziyaret bol olunca tatlılardan uzak durmak da zorlaşıyor. İşte bayramda abartıya kaçmadan hayatta kalmak için size birkaç öneri...

2.06.2019