MENÜ

Ortodonti

Ortodonti ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ortodonti haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ortodonti haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 208 Ortodonti haberi bulunmuştur.

Ortodonti Haberleri

Bilinenin aksine ortodontik tedavi her yaşta yapılıyor

Bilinenin aksine ortodontik tedavi her yaşta yapılıyor

Güzel ve estetik gülüşlerin sırrı, inci gibi dizili dişlerdir. Dişlerdeki çapraşıklıklar, yer fazlalıkları ve konum bozuklukları kusursuz gülüşleri gölgeler. Estetik olmayan görüntünün yanı sıra diş eti ve çevre dokulara da zarar vererek çene eklemini de olumsuz yönde etkileyen sorunlara karşı çözüm ortodontik tedavidir.

8.01.2020Sağlık
Bulduğu cüzdanı sahibine ulaştırdı

Bulduğu cüzdanı sahibine ulaştırdı

Mersin Büyükşehir Belediyesinde temizlik personeli olarak çalışan Erdal Duru, sabah saatlerinde kaldırımları süpürürken bulduğu ve içinde yaklaşık bin TL para ile kimlik ve banka kartı olan cüzdanı sahibine ulaştırdı.

25.09.2019Gündem
Ağız ve Diş Sağlığı bölümü nedir Ağız ve Diş Sağlığı bölümü taban ve tavan puanları

Ağız ve Diş Sağlığı bölümü nedir? Ağız ve Diş Sağlığı bölümü taban ve tavan puanları

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) katılarak üniversite hayatı için adım atan gençler, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) tercih ve yerleştirme sürecini beklerken, bazı bölümlerin taban puanları, iş imkanları ve ders içeriklerini araştırmaya başladı. Sağlık sektörü alanında bir kariyer planlaması yapmak isteyen gençler, 'Ağız ve Diş Sağlığı' bölümü hakkında bilgi edinmek ve bölümün taban puanlarını öğrenmek istiyor. Peki, Ağız ve Diş Sağlığı bölümü nedir?

27.06.2019Gündem
Neden Lingual Tedavi

Neden Lingual Tedavi?

Kelime olarak olarak ‘dişlerin arka yüzeyi’ anlamına gelen lingual kelimesi isminden de anlaşılabileceği üzere ortodontik tedavide diş teli ve braketlerin dişlerin görünen dış yüzeylerine değil de, dile bakan iç tarafına takılarak yapılan bir ortodontik tedavidir.

Ortodonti tedavisi hakkında bilinmesi gerekenler

Ortodonti tedavisi hakkında bilinmesi gerekenler

Diş Hekimi Dt. Neriman Karakaş cevapladı; Ortodonti tedavisi hakkında bilinmesi gerekenler.

Yağ Çekme (Oil Pulling) Yöntemi Nedir

Yağ Çekme (Oil Pulling) Yöntemi Nedir?

Yağ Çekme 'Oil Pulling' yönteminin, diş ve diş eti sağlığını korumak ve iyileştirmek amacıyla özellikle Hindistan’da, 'Ayurveda' Tıbbı'nda uzun yıllardır yaygın olarak kullanılan geleneksel bir yöntem olduğunu söyleyen Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner, yağ çekme yöntemini anlattı.

İmplant yüz güzelliğini nasıl etkiliyor

İmplant yüz güzelliğini nasıl etkiliyor?

Yüzümüzün şekli zamanla yaşlanmaya bağlı olarak değişir. Keskin olan yüz hatları yumuşar ve yüzümüzün belirli bölgelerinde kırışıklıklar oluşur. Ağız ve çenede meydana gelen değişimler de bu konuyla yakından ilgilidir. Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Nurgül Kömerik, implantın yüz güzelliğiyle olan ilişkisini anlattı.

9.10.2018Sağlık
Hastanede çirkin saldırı: Zenci yüzünden sırada bekliyoruz

Hastanede çirkin saldırı: Zenci yüzünden sırada bekliyoruz

İtalya’nın Sardinya Adası'ndaki bir hastanede sırada bekleyenler, önlerindeki Senegalli hastaya “Zenci yüzünden daha uzun bekliyoruz” sözleriyle çirkin bir saldırıda bulundu. Senegalli hastadan saldırganlar adına özür dileyen doktor, yaşananları Facebook hesabından paylaşınca olay ülke gündemine oturdu.

22.09.2018Avrupa
Çarpık dişlere Türk çözümü

Çarpık dişlere Türk çözümü!

Çarpık olarak çıkan dişleri düzeltmek için kullanılan diş tellerine önemli bir alternatif Türk girişimcilerden geldi. Şeffaf diş plakları üreten ORTHERO, tedavi sürecini yüzde 40 azaltırken, kullananların estetik görünümünü de bozmuyor.

25.07.2018Ekonomi
Dokuz bin yıl önce yaşamış kızın yüzü yeniden yaratıldı

Dokuz bin yıl önce yaşamış kızın yüzü yeniden yaratıldı

Bilim insanları, 1993 yılında Yunanistan’da bir mağarada kalıntıları bulunan, 15 ve 18 yaşları arasında olduğu düşünülen bir kızın yüzünün modelini yaptı.

25.01.2018Kampüs
Ortheroya 3 milyon TL yatırım

Orthero'ya 3 milyon TL yatırım

KİŞİYE özel üretilen şeffaf diş apartlarıyla (apareyleri) tedavi yöntemi sunan Orthero’ya 3 milyon TL yatırım yapıldı.

7.12.2017Ekonomi
Estetik Diş Hekimi Yeşim Makzume İle Çok Özel Röportaj

Estetik Diş Hekimi Yeşim Makzume İle Çok Özel Röportaj

Estetik Diş Hekimi Yeşim Makzume işini aşkla yapan doktorlardan biri… “Kişinin gülüşünü dizayn etmek kişiye özel elbise tasarlamak gibi bir şey” diye konuşan Yeşim Hanım sorularımızı cevapladı...

İşbirliği yaptılar

İşbirliği yaptılar

Dişlerdeki çapraşıklık, diş aralığı gibi problemleri metal diş telleri olmadan, kişiye özgü üretilen en ileri ortodontik tedavi yöntemiyle çözen ORTHERO, stratejik iletişim danışmanlığı konusunda iş ortağını seçti. Firma yeni dönemde tüm iletişim faaliyetlerini Feveran İletişim ile yürütecek.

1.07.2017Ekonomi
Diş operasyonlarında teknolojik dönem

Diş operasyonlarında teknolojik dönem

Diş operasyonlarında artık son teknoloji kullanılıyor. Sarf malzemeleri, ekipman, teknoloji ve uzmanlık ürünlerini kapsayan önde gelen platformları birleştiren, dünyanın en büyük profesyonel dental ürün ve teknolojiler üreticilerinden Dentsply Sirona'nın Almanya'da bulunan merkezini ziyaret ettik ve bu alandaki son teknolojik gelişmeleri mercek altına aldık.

6.02.2017Teknoloji
Hızlı diş teli tedavisi fastbraces yöntemi hakkında bilinmesi gerekenler

Hızlı diş teli tedavisi fastbraces yöntemi hakkında bilinmesi gerekenler

Diş telleriyle tedavi süresini oldukça kısaltan hızlı diş telleri, 20 yılı aşkın bir süredir tüm dünyada uygulanmaktadır. Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner, klasik diş telleri ile 1,5 – 3 yıl arasında süren tedavinin, hızlı diş telleri ile 5 – 12 ayda tamamlandığına dikkat çekiyor.

31.08.2016Sağlık
Ortodontik tedavide zamanlama

Ortodontik tedavide zamanlama

Ortodontik tedaviye (diş teli tedavisi) ne zaman başlanmalı sorusu hem ortodontistler hem de halk arasında halen süregelen tartışma konularından biridir. Diş Hekimi ve Ortodonti Uzmanı Sinem Taslan Ceylanoğlu; her birey için ortodontik tedaviye başlama yaşının farklı olabileceğini belirtti ve konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

2.08.2016Sağlık
Sadece Birkaç Ay Süren Diş Teli Tedavisi: Fastbraces

Sadece Birkaç Ay Süren Diş Teli Tedavisi: Fastbraces

Uzun süreli diş teli tedavisi görmek istemeyenler için hızlı diş teli tedavisi Fastbraces teknolojisini, Dr. Onul Üner ayrıntılarıyla anlatıyor.

İleri yaşlarda diş teli taktırmak mümkün mü

İleri yaşlarda diş teli taktırmak mümkün mü?

Ortodontik tedavi ile dişlerin düzeltilmesinin her yaşta mümkün olduğunu söyleyen Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner, erişkin diş teli tedavisinde tedavi süresinin önemine dikkat çekiyor.

14.06.2016Sağlık
Yıllarca süren diş teli tedavisine son

Yıllarca süren diş teli tedavisine son!

Yıllarca süren diş teli tedavisi yerine sadece birkaç ay sürecek bir tedavi mümkün mü? Bu soruyu sizler için, hızlı diş teli tekniğini Türkiye’ye getiren Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner’e sorduk.

24.05.2016Sağlık
Estetik Çene ve Yüz Cerrahisi

Estetik Çene ve Yüz Cerrahisi

Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner, estetik çene ve yüz cerrahisini anlatıyor.

18.05.2016Kişisel Bakım
Hızlı diş telleri Fastbraces nedir

Hızlı diş telleri Fastbraces nedir?

Fastbraces diş teli tekniği hakkında açıklamalarda bulunan Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner, bu tedavi yönteminin avantajlarını sıralıyor.

Estetik diş telleri

Estetik diş telleri

Ortodontiktedavilerde kullanılan sabit diş tellerinin metal ve estetik çeşitlerinin bulunduğunu söyleyen Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner, estetik diş telleri hakkında açıklamalarda bulunuyor.

Yetişkinlerde ortodontik tedavinin özellikleri

Yetişkinlerde ortodontik tedavinin özellikleri

Düzgün dişler ve etkili bir gülümsemenin iletişimdeki ilkanahtar olduğunu dile getiren Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner, yetişkinlerde ortodontik tedavinin özelliklerini açıklıyor.

Yazar Sonuçları

Gülüş Tasarımı Nedir?

Herkese merhabalar, bu yazımda sizlere çoğu kişinin duyduğu, merak ettiği ve aslında detaylarını öğrenmek istediği işlemlerin başında gelen “Gülüş Tasarımı”ndan bahsetmek istiyorum.

10.12.2019

Çocuğunuzla birlikte ortodonti tedavisine

DİŞLERİN damaktaki dağılım bozukluğunu gidermek ve estetik görünüm yanında sağlıklı bir ağız yapısına sahip olmak için uygulanan bir tedavi yöntemi olan ortodonti, 9-14 yaşlarında başlasa da pek çok ebeveyn çocuğu sayesinde bu ertelediği hizmeti almaya karar verebiliyor.

28.07.2019

Ankara'nın Düş Hekimi

Ankara’da, kentin öykülerini toplayıp biriktiren, kelimelere, müziğe, fotoğrafa, spora, güzelliklere meftun, Bülten Sokak’taki muayenehanesinde insanlara gülümsemeler armağan eden bir masal kahramanı yaşıyor. Yalçın Ergir, namıdiğer Düş Hekimi... 

21.01.2017

Diş Hekimi Dr. Çağdaş Kışlaoğlu

İlköğrenimini Londra’daki Eastsheen Primary School’da tamamladıktan sonra, Liseyi hem İstek Özel Semiha Şakir Lisesinden hem de California Piedmont High Schooldan çift lise diploması alarak bitirmiştir.

21.06.2016

Çocuğunuzun gelecekteki mutluluğu için

Ortodonti, Yunanca’da orthos ‘düzgün’ ve dontos ‘diş’ kelimelerinden oluşmaktadır.

21.05.2016

Parkinson melekleri

Hayatın hemen hemen her alanında başarılı olan kadınlara rastlarsınız.

9.04.2016