MENÜ

Ortaokul

Ortaokul ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ortaokul haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ortaokul haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 13.603 Ortaokul haberi bulunmuştur.

Ortaokul Haberleri

İstanbul’da 5 ve 9’lara sınav

İstanbul’da 5 ve 9’lara sınav

İSTANBUL İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 5 ve 9’uncu sınıflarda ‘hazırbulunuşluk’ sınavı yapılacak. Devlet okullarına yönelik uygulama, 12 Eylül Perşembe günü Türkçe ve fen bilimleri, 17 Eylül Salı günü matematik ve İngilizce derslerinden olacak. Uygulamanın amacı öğrencilerin yeni bir bilgiyi edinebilmeleri için sahip olmaları gereken ön öğrenmelerin tespit edilmesi.

24.08.2019Eğitim
Okul servislerinde yeni eğitim-öğretim dönemi hazırlığı

Okul servislerinde yeni eğitim-öğretim dönemi hazırlığı

Yeni eğitim-öğretim döneminin açılmasına kısa bir süre kala, İstanbul’da okul taşıtı sürücüleri son hazırlıklarını tamamladı. Haziran ayından beri iyice dinlendiklerini ve araçların periyodik bakımlarını yaptırdıklarını belirten sürücüler, yeni dönemde trafiğe çıkacağı günü bekliyor. İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası da, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni dönem taşıma tarifesini henüz açıklamadığını belirterek velileri, özellikle özel okullara taşımacılık yapan servislerin istedikleri yüksek fiyatlara karşı uyardı.

22.08.2019Eğitim
Uyum eğitimleri 5-6 Eylül’de

Uyum eğitimleri 5-6 Eylül’de

Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9’uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin uyum eğitimleri 5-6 Eylül’de gerçekleşecek.

22.08.2019Eğitim
BİLSEM kayıt tarihleri ne zaman Kayıt işlemi nasıl yapılır

BİLSEM kayıt tarihleri ne zaman? Kayıt işlemi nasıl yapılır?

Bilim ve Sanat Merkezlerinde (BİLSEM) 2019-2020 eğitim öğretim yılında eğitim alacak öğrencilerin katıldığı bireysel değerlendirme sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklandı. Yapılan değerlendirmenin ardından, sınavda başarı sağlayan ve kayıt hakkı elde eden öğrenci ve velilerin gözü kayıt tarihlerine çevrildi. Peki, BİLSEM kayıtları ne zaman başlayacak? Kayıt işlemi nasıl yapılır? İşte, o konular hakkında bilgiler.

21.08.2019Gündem
İçişleri Bakanı Soylu: Türkiyenin göç politikasının ana ekseninde değişiklik yok

İçişleri Bakanı Soylu: Türkiye'nin göç politikasının ana ekseninde değişiklik yok

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye'nin göç politikasının ana ekseninde hiçbir değişiklik söz konusu değildir." dedi.

21.08.2019Gündem
‘Dramatik’ simitçi

‘Dramatik’ simitçi

Burak Toprak, ilkokul, ortaokul ve lise yıllarında simitçilik yaparak okul harçlığını çıkardı. Simitçiliğe üniversitede okurken de devam eden Toprak’ın hikayesi, Türkiye’ye bir TV programı için gelen Japon gazetecilerin ilgisini çekince, belgesele onu da eklediler. Toprak, şimdi kendisini belgeselde izleyerek tanıyan Japon turistlerin ilgi odağı.

21.08.2019Eğitim
Çocuğum hangi okula gidecek E- okul kayıt sorgulama ekranı

Çocuğum hangi okula gidecek? E- okul kayıt sorgulama ekranı

Eylül ayının yaklaşmasıyla beraber, milyonlarca velinin okul kayıt telaşı başladı. 'Çocuğum hangi okula gidecek? sorusuna yanıt arayan veliler, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hizmete konulan e-kayıt sistemi üzerinden, okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kayıt sorgulama işlemlerini gerçekleştirecekler. Peki, e-okul kayıt sorgulama sayfası nasıl kullanılır? İşte, konuyla ilgili merak edilenler.

17.08.2019Gündem
Özel okula giden öğrenci sayısı 1,5 milyonu bulacak

Özel okula giden öğrenci sayısı 1,5 milyonu bulacak

ÖZ-KUR-DER Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çevik "Geçen yıl 1,4 milyon civarında olan özel okullara giden öğrenci sayısının bu yıl yeni kayıtlarla birlikte 1,5 milyonu bulmasını bekliyoruz" dedi.

17.08.2019Ekonomi
Özel mesleki ve teknik eğitime milyonlarca liralık destek

Özel mesleki ve teknik eğitime milyonlarca liralık destek  

 Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) içinde ve dışında açılan özel mesleki ve teknik Anadolu liselerinde öğrenim gören öğrenciler için 6 aylık dönemde toplam 187 milyon 146 bin 82 lira teşvik sağlandı.

15.08.2019Eğitim
New York zirvesine yelkenliyle gidecek

New York zirvesine yelkenliyle gidecek

İklim değişikliğine karşı başlattığı gösterilerle çevrecilerin süper starı olan İsveçli Greta Thunberg (16), New York’ta 23 Eylül’de yapılacak BM İklim Zirvesi’ne katılacak. Greta, çevre kirlenmesin diye uçakla değil, yatla okyanusu geçecek.

15.08.2019Dünya
Eğitimde yapay zekâ kullanımı yaygınlaşıyor

Eğitimde yapay zekâ kullanımı yaygınlaşıyor

Bugün ilköğretimde okuyan çocuklarımızın ileride çalışma arkadaşları robotlar, yapay zekâ (AI), sanal asistanlar, IoT cihazlar ve belki de şu an aklımıza gelmeyen farklı teknolojiler olacak. İşte bu yüzden dünyada 2030 eğitim hedefleri oluşturuldu ve eğitimde dönüşüm yaşanıyor.

15.08.2019Teknoloji
YouTuber Fester Abdü kimdir

YouTuber Fester Abdü kimdir?

Liverpool ile Chelsea arasındaki UEFA Süper Kupa mücadelesinin 14'üncü dakikasında sahaya giren kişinin YouTube fenomeni Fester Abdü olduğu anlaşıldı. YouTube kanalından yayın yapan Fester Abdü'nün çok sayıda takipçisi bulunuyor. Peki, YouTuber Fester Abdü kimdir?

14.08.2019Magazin
MEB’den altı aylık bütçe raporu

MEB’den altı aylık bütçe raporu

MEB'in yayımladığı ’2019 Yılı Kurumsal Mali Durum ve Beklentiler Raporu’na göre, 2019’da belirlenen bütçeden harcamaların yarısı ilk altı ayda yapıldı. Açıköğretim okullarında yurt içinde 1 milyon 216 bin 288, yurtdışında ise 6 bin 528 öğrencinin eğitime erişimleri sağlandı. 690 bin 769 ilköğretim, 475 bin 461 ortaöğretim öğrenciye yemek hizmeti verildi.

13.08.2019Eğitim
Hakkaride geleceğin mucitleri yetişiyor

Hakkari'de geleceğin mucitleri yetişiyor

Hakkari'de, Cumhurbaşkanlığının 100 günlük icraat programı kapsamına açılan Deneyap Teknoloji Atölyesi'ne katılan öğrenciler geleceğin bilim adamı olma yolunda ilerliyorlar.

11.08.2019Teknoloji
İkinci lise nakilleri için son gün

İkinci lise nakilleri için son gün

MEB LGS kapsamında, yerleştirmeye esas ikinci nakil dönemi için tercihler 8 Ağustos saat 17.00'ye kadar alacak. Yerleştirmeye esas ikinci nakil başvuru sonuçları 10 Ağustos'ta duyurulacak. Böylece merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme süreci tamamlanacak.

7.08.2019Eğitim
LGS 2. nakil başvuruları için son gün ne zaman

LGS 2. nakil başvuruları için son gün ne zaman?

LGS birinci nakil sonuçları 5 Ağustos Pazartesi günü açıklandı. Birinci yerleştirme ve yerleştirmeye esas birinci nakil sonunda liselere yerleşen öğrenci sayısı 1 milyon 27 bin 322 oldu. Boş kontenjanlar için ise 2. Nakil başvuruları alınacak. Peki, LGS 2 nakil başvuruları için son gün ne zaman?

7.08.2019Gündem
Çocuğum hangi okula gidecek MEB e okul kayıt sorgulama

Çocuğum hangi okula gidecek? MEB e okul kayıt sorgulama

Okulların açılmasına günler kala, ilkokul çağında çocuğu olan veliler 'Çocuğum hangi okula gidecek?' sorusu hakkındaki araştırmalarını hızlandırdı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) E-Okul aracılığıyla, e okul kayıt sorgulama ekranını vatandaşların hizmetine açtı. Konuyla ilgili kafa karışıklığı yaşayan vatandaşlar, bu ekran üzerinden detayları öğrenebilecek. Peki, e okul kayıt sorgulama sayfası nasıl kullanılır?

6.08.2019Gündem
Robotik Kodlama için bir araya geldiler

Robotik Kodlama için bir araya geldiler

Doğu ve Batı’nın çocukları gönüllüler sayesinde Urla’da ilki düzenlenen ‘Zeytin’le Yolculuk’ Yaz kampında bir araya geldi, Robotik Kodlama öğrendi, 1 hafta boyunca eğitim aldı.

6.08.2019Teknoloji
Berkay Hardalın sevgilisi Dilan Telkök kimdir

Berkay Hardal'ın sevgilisi Dilan Telkök kimdir?

Berkay Hardal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla meslektaşı Dilan Telkök ile yeni bir aşka yelken açtığını duyurdu. Dilan Telkök, Meryem, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Nerdesin Birader ve Evlat Kokusu dizilerinin kadrosunda yer almıştı. İşte, Dilan Telkök'ün hayatına ilişkin bilgiler...

6.08.2019Magazin
Lise 2. nakil işlemleri nasıl yapılır E Okul 2. nakil boş kontenjanlar ekranı

Lise 2. nakil işlemleri nasıl yapılır? E Okul 2. nakil boş kontenjanlar ekranı

Lise 2. nakil işlemleri için süreç bugün başladı. Öğrencilerin yüzde 98'inin bir okula yerleştiği birinci nakil sürecinin ardından açıkta kalan öğrenciler ya da yerleştikleri bölümden memnun olmayanlar, ikinci ve son nakil hakkını kullanacak. Peki, lise 2. nakil işlemleri nasıl yapılabilir? İşte, boş kontenjanlar ve merak edilen bazı detaylar

5.08.2019 Eğitim
Reklamlara tanıtımlara kanmayın

Reklamlara tanıtımlara kanmayın

Avusturya Liseliler Vakfı, 1994’te bir grup mezun girişimci tarafından kültürel ve sanatsal faaliyetlerde bulunmak, Avusturya Lisesi’ndeki öğrencilerin yardımına koşmak, onları yurtdışında okutabilmek, öğrencilerin ihtiyacına destek vermek amacıyla kuruldu. Zorunlu eğitim 8 yıla çıkıp, yabancı liselerin orta bölümleri kapanınca bir okul açmak için vakıf yetkilileri harekete geçti. 1998’de Güngören’de 250 öğrenciyle ilkokul açıldı. 1999 depreminin ardından Ömerli’de kendilerine tahsis edilen bir alanda eğitim vermeye devam etti. Buradaki 50 dönümlük arazide anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise açıldı. Ortaokulda 17’inci dönem, lisede 13’üncü dönem mezunlarını veren okulun şu anda yaklaşık 1100 öğrencisi var.

4.08.2019Eğitim
Gözde liselerde kontenjan şansı

Gözde liselerde kontenjan şansı

LİSELERDE birinci nakil dönemi 2 Ağustos’ta sona erdi. Bazı gözde okullarda boş kontenjanların kaldığı görüldü. İkinci nakil dönemi başvuruları ise 5-8 Ağustos’ta alınacak.

4.08.2019Gündem
Matematik  sorusu: 2+2 her zaman 4 etmez mi

Matematik sorusu: 2+2 her zaman 4 etmez mi?

SOSYAL medyada paylaşılan bir matematik sorusu meraklıları ikiye böldü. 8÷2(2+2) işleminin yanıtını 16 ya da 1 bulanlar doğruluğunu kanıtlamaya çalıştı. Dünyada milyonlarca kişi bu soruya ilişkin yorumda bulundu.

4.08.2019Eğitim
Kıvanç Tatlıtuğ ile karşılaşmayı hayal ediyorduk  Uyum çalışması yapan Suriyeli gençler anlatıyor

"Kıvanç Tatlıtuğ ile karşılaşmayı hayal ediyorduk" Uyum çalışması yapan Suriyeli gençler anlatıyor

Muhammed ve Sena... Onlar Türkiye’de yaşayan 4 milyona yakın Suriyeliden ikisi. Ülkelerinden ayrıldıklarında yaşları çok küçüktü. Suriye’yi hayal meyal hatırlıyorlar. Hayallerini, altı yıldır yaşadıkları İstanbul üzerine kuruyorlar. Çok iyi Türkçe konuşan bu iki gençle Türkiye’de Suriyeli olmayı, ülkelerine dönüp dönmeyeceklerini ve sosyal medyadaki tartışmaların onlara ne hissettirdiğini konuştuk.

LGS 1. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak MEB tarih verdi mi

LGS 1. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB tarih verdi mi?

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) yerleştirmeye esas 1. nakil tercihleri 2 Ağustos Cuma günü tamamlandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından boş kontenjan bilgileri ışığında 1. nakil tercihlerini gerçekleştiren öğrenci ve veliler, şimdi de sonuçların açıklanacağı tarihe kilitlendi. Peki, LGS 1. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB tarih verdi mi? İşte, o konu hakkında detaylar.

3.08.2019Gündem
Talihsiz Nasullahın cesedi yol kenarında bulunmuştu... Cinayet zanlısının iş yeri bu hale geldi

Talihsiz Nasullah'ın cesedi yol kenarında bulunmuştu... Cinayet zanlısının iş yeri bu hale geldi

Adıyaman'da, doğum gününde kaybolduktan 3 gün sonra yol kenarında bıçaklanarak öldürülmüş halde bulunan Hüseyin Nasullah Çelik(13) gözyaşları içinde toprağa verildi. Cinayetin ardından kaçtığı Antalya'da yakalanan M.Ç.'nin (36) çocuğu öldürüp, yol kenarına attığını söylediği öğrenildi.

3.08.2019Gündem
Lisede 600 TL maaş

Lisede 600 TL maaş

Liselerde birinci nakil süreci dün sona erdi. 5 Ağustos’ta sonuçların açıklanmasının ardından aynı gün ikinci dönem nakilleri başlayacak.

3.08.2019Eğitim
Doğum gününde kaybolan Hüseyin her yerde aranıyor

Doğum gününde kaybolan Hüseyin her yerde aranıyor

Adıyaman'da 3 gün önce doğum gününde evden çıkan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Hüseyin Nasullah Çelik (13), her yerde aranıyor. İl Emniyet Müdürü Metin Alper'in talimatıyla Hüseyin'i bulmak için özel ekip kuruldu. Gözyaşı döken annesi Saliha Çelik, ''Hatta kaybolduğu gün çocuğumun doğum günüydü pastasını bile kendi almıştı. Çocuğumun pastası halen dolapta duruyor, bekliyorum ki gelsin, Hüseyin gel artık. Oğlum neredeysen gel, eğer beni duyuyorsan birilerine ulaş oğlum'' dedi.

2.08.2019Gündem
Liselere yerleştirmede birinci nakil dönemi için son gün

Liselere yerleştirmede birinci nakil dönemi için son gün

LGS kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil dönemi için tercihler saat bugün 17.00'de sona erecek.

2.08.2019Eğitim
LGS nakil sonuçları ne zaman açıklanacak Liselere yerleştirmede birinci nakil dönemi için son gün

LGS nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? Liselere yerleştirmede birinci nakil dönemi için son gün

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil dönemi için tercihler saat 17.00'ye kadar alınacak. Gözler şimdi nakil tercihi sonuçlarının açıklanacağı tarihlerde. İşte, LGS nakil sürecine ilişkin detaylar...

2.08.2019Gündem
LGS nakil tercihleri ne zaman açıklanacak 1. nakil sonuçları ne zaman belli olacak

LGS nakil tercihleri ne zaman açıklanacak? 1. nakil sonuçları ne zaman belli olacak?

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) 1. nakil tercihleri, ilk yerleştirme sonucunda bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için, 2 Ağustos'a kadar devam edecek. 1. Nakil süreci Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanan boş kontenjanlar bilgisi doğrultusunda tamamlanacak. Peki, LGS nakil tercihleri ne zaman açıklanacak? Lise 1. nakil sonuçları ne zaman belli olacak? İşte, o konuya dair bilgiler.

1.08.2019Gündem
Çocuğum hangi okula gidecek Okula başlama yaşı 2019 için kaç olacak

Çocuğum hangi okula gidecek? Okula başlama yaşı 2019 için kaç olacak?

Çocuğum hangi okula gidecek sorusu, son günlerde birçok vatandaşın araştırdığı konu olmaya başladı. On binlerce velinin bu yıl okul çağına gelmiş olan çocuklarının hangi okula gideceğini sorguladığı çocuğum hangi okula gidecek sorusu, E-Okul üzerinden yanıt buldu. Peki, Okula başlama yaşı 2019 yılı itibariyle kaç oldu? İşte, çocuğum hangi okula gidecek sorusunun cevabı ve okula başlama yaşı hakkında bazı bilgiler

1.08.2019Gündem
Öğretmenlere mesleki eğitim desteği

Öğretmenlere mesleki eğitim desteği

Öğretim üyeleri, Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okullarda görev yapan 3 bin 600 branş öğretmenine, amfilerinde mesleki eğitim desteği verdi. 17 farklı alanda ders verilen eğitimlere, okul öncesi ve özel eğitim; sınıf; ilkokul branş; ortaokul ile lise öğretmenleri katıldı.

31.07.2019Eğitim
Havacı albaydan ankesör itirafı

Havacı albaydan 'ankesör' itirafı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski havacı albay, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak için itirafçı oldu ve örgüte dair bildiklerini anlattı. İtirafçı eski albay K.B., "Son yaptığımız toplantılarda zaman belirleniyordu. Kaçta ve ne zaman gideceğimizi kararlaştırıyorduk. Ben gittiğimde sorumlu şahıs yoksa ertesi hafta aynı saatte gidiyordum. Görüşmeye gidemeyeceğim zamanlarda büfelerde bulunan kontörlü hatlardan ya da kartla görüşülen ankesörlü telefon kulübelerinden iletişime geçiyordum" dedi.

31.07.2019Gündem
Okulların açılmasına kaç gün kaldı Okullar ne zaman açıklanacak

Okulların açılmasına kaç gün kaldı? Okullar ne zaman açıklanacak?

Yaz tatilinin büyük bir kısmını geride bırakan öğrenciler ve aileleri, okulların açılacağı tarihe odaklandı. Haziran ayında zorlu bir süreci geride bırakıp 3 aylık yaz tatili sürecine giren öğrenciler şimdi yeni eğitim-öğretim dönemini merak ediyor. Peki, okulların açılmasına kaç gün kaldı? Okullar ne zaman açıklanacak?

31.07.2019Gündem
LGS 1. Nakil sonuçları ne zaman açıklanacak 2019 LGS nakil tarihleri

LGS 1. Nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 LGS nakil tarihleri

LGS 1. Nakil sonuçları öğrenciler ve veliler tarafından yakından takip ediliyor. LGS ilk yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından 1. Nakil süreci için internet üzerinden lise boş kontenjanlarını araştıran veliler ve eğitimciler, bu bilgiler ışığında nakil işlemlerini tamamladı. Peki, LGS 1. Nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

31.07.2019Eğitim
Lise kayıtları ve ikinci nakilleri ne zaman yapılacak

Lise kayıtları ve ikinci nakilleri ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil tercih dönemi öğrenciler için başladı. Lise birinci nakilleri devam ederken, ikinci nakil tarihleri ve lise kayıtları de gündemdeki yerini aldı. Peki, lise kayıtları ne zaman yapılacak? 2019-2020 eğitim öğretim dönemi için lise kayıtları ne zaman başlıyor? İşte, o konu hakkında bilgiler.

30.07.2019Gündem
LGS lise nakil işlemleri nasıl yapılır

LGS lise nakil işlemleri nasıl yapılır?

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki ilk yerleştirme sonucunda bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için yerleştirmeye esas birinci nakil tercih dönemi başladı. Peki, LGS lise nakil işlemleri nasıl yapılır?

30.07.2019Gündem
MEB LGS nakil tercihleri nasıl yapılır  E Okul boş kontenjan ekranı

MEB LGS nakil tercihleri nasıl yapılır? E Okul boş kontenjan ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) gerçekleştireceği LGS nakil tercihleri 29 Temmuz tarihinde başladı. Boş kontenjanları yayımlayan MEB, 29 Temmuz-2 Ağustos tarihleri aralığında yerleştirmeye esas 1. nakil tercih başvurularını alacak. Peki, LGS nakil tercihleri nasıl yapılacak? İşte, E Okul boş kontenjan görüntüleme ekranı ve nakillerle ilgili bilgiler.

29.07.2019Gündem
5 soruda lise nakli

5 soruda lise nakli

İstediği bir liseye yerleşemeyen veya girdiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için birinci nakil dönemi bugün başladı. 2 Ağustos’a kadar devam edecek. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ‘2019 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’nda yapılan güncelleme kapsamında öğrenciler, lise diploması alma imkânının tanındığı Mesleki Eğitim Merkezleri’ni de yerleştirmeye esas birinci nakil döneminde tercih edebilecek. Sonuçlar ise 5 Ağustos’ta açıklanacak. Nakil sürecinden kimler faydalanabilir? Nasıl tercih yapılır? Adayların merak ettiği soruları yanıtladık.

29.07.2019Eğitim
M.T.O.K ne demek

M.T.O.K ne demek?

ÖSYM tarafından Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih dönemi sürerken, öğrencilerin de tercihlerle ilgili araştırmaları devam ediyor. YKS tercih kılavuzunda yer alan lisans ve ön lisans programlarında sık karşılaşılan M.T.O.K kısaltması öğrenciler tarafından merak edilmeye başlandı. Peki, M.T.O.K ne demek? İşte, o konu hakkında bilgiler.

26.07.2019Gündem
Bozcaadada yaşayarak üzüm yetiştiren ünlü komedyen kim

Bozcaada'da yaşayarak üzüm yetiştiren ünlü komedyen kim?

Uzun süredir Bozcaada'da yaşayan ve orada üzüm yetiştirmeye başlayan Ata Demirer, bağından paylaşımlarda bulundu. Ünlü komedyen yaklaşık 2 milyon liralık bağındaki üzüm salkımlarını ‘aşığım’ notuyla Instagram’da yayınladı.

25.07.2019Hayat
Sakin Sabahlar Ülkesi neresi ve hangi ülkeyi anlatıyor

'Sakin Sabahlar Ülkesi' neresi ve hangi ülkeyi anlatıyor?

Sakin Sabahlar Ülkesi, hangi ülkeyi tanımladığı ile merak konusu olmaya devam ediyor. İlker Günaçgün'ün kitabı olan Sakin Sabahlar Ülkesi, Güney Kore'de yaşanan olayları ele alıyor. İşte, Sakin Sabahlar Ülkesi hakkında bilinmesi gereken bazı detaylar

24.07.2019Gündem
Okullar ne zaman açılacak 2019-2020 eğitim öğretim yılı takvimi

Okullar ne zaman açılacak? 2019-2020 eğitim öğretim yılı takvimi

Yaklaşık üç aylık sürecek olan yaz tatili devam ederken, okulların yeni eğitim öğretim yılında başlangıç tarihi öğrenci ve velilerin gündemine gelmeye başladı. Okulların ne zaman açılacağını merak edenler, MEB'in yayınladı 2019-2020 eğitim öğretim yılı takvimini internette araştırıyor. Takvime göre, okullar eylül ayında başlayacak. Peki, yaz tatili ne zaman bitiyor? Okullar ne zaman açılacak?

23.07.2019Gündem
İrem Sak kimdir ve kaç yaşındadır

İrem Sak kimdir ve kaç yaşındadır?

Başarılı oyuncu İrem Sak, yer aldığı dizi ve filmlerle adından söz ettirirken, internette en fazla araştırılan isimlerden biri olmaya devam ediyor. Özellikle magazin takipçileri ve televizyon izleyicileri, Yalan Dünya isimli diziyle çıkış yakalayan İrem Sak'ın hayatı ile ilgili bilgileri sık sık araştırıyor. Peki, İrem Sak kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, ünlü oyuncu hakkında merak edilenler.

22.07.2019Magazin

Yazar Sonuçları

'Badeleme' konusunda bu kadarını yazabildim

Ne Diyanet’in fetvaları, ne şu ne bu...

15.08.2019

Haydi Vildan! O taşı hayallerime doğru fırlat

DİYARBAKIR’ın Şilbe köyünde ortaokul birinci sınıftaydı. Ablası evlenmiş, tarlada çalışmaya başlamıştı. 

22.07.2019