MENÜ

Orman Köylüsü

Orman Köylüsü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Orman Köylüsü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 211 Orman Köylüsü haberi bulunmuştur.

Orman Köylüsü Haberleri

Türkiyeden Avrupaya 14 bin ton defne yaprağı ihracatı

Türkiye'den Avrupa'ya 14 bin ton defne yaprağı ihracatı

Orman köylüsü için önemli gelir kaynağı olan defnenin yaprağı ve yağı, Almanya, İtalya, Fransa, İspanya ve Hollanda başta olmak üzere çeşitli Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor.

13.03.2019Ekonomi
Defne üretimi artırılacak

Defne üretimi artırılacak

Ormanlık alanlarda kendiliğinden yetişen, tohumundan elde edilen yağ ve yaprakları ilaç, kimya ve kozmetik sanayisinde ham madde olarak kullanılan defne ağacının varlığının artırılmasına yönelik neler yapılabileceği Hatay'da düzenlenen toplantıda istişare edildi. Orman Genel Müdür Yardımcısı Şahin Aybal: "Defnenin 40 milyon dolar civarında ülke ekonomimize katkısı olduğunu biliyoruz. Bunu yeterli bulmuyoruz, hem üretimin hem de ürünün orman köylüsü ve bu işle uğraşan yöre halkına sağladığı kazancın artmasını istiyoruz." açıklamalarında bulundu.

12.12.2018Haber
Ekonomiye katkısı 40 milyon dolar; Defne değil ’define’

Ekonomiye katkısı 40 milyon dolar; Defne değil ’define’

ORMAN Genel Müdür Yardımcısı Şahin Aybal, ormanlık alanlarda kendiliğinden yetişen, tohumundan elde edilen yağ ve yaprakları ilaç, kimya ve kozmetik sanayisinde ham madde olarak kullanılan defne ağacının ülke ekonomisine yıllık 40 milyon dolar katkısı olduğunu söyledi.ÿAybal, "Defne öyle bir ağaç ki ’define’ de diyebilirsiniz" dedi.

12.12.2018Ekonomi
OGMden damgalı dikili ağaç atağı

OGM'den "damgalı dikili ağaç" atağı

Orman Genel Müdürlüğü, 2003'te 9,1 milyon metreküp olan damgalı dikili ağaç üretimini, bu yıl itibarıyla yaklaşık 3 katına çıkararak 25 milyon metreküpe yükseltti. İthalatı minimize edebilmek için üretimin gelecek yıl 30 milyon metreküpe çıkarılması hedefleniyor.

4.11.2018Ekonomi
Muharrem İnce: Kızanlar kızsın lafımın arkasındayım

Muharrem İnce: Kızanlar kızsın lafımın arkasındayım

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Korgeneral İsmail Metin Temel'e ilişkin sözleri üzerine başlayan tartışmaya değinirken, "Kızanlar kızsın lafımın arkasındayım. Kim ne derse desin. Asla geri adım atmam. 'Apoletlerini sökerim.' demek 'seni emekli ederim.' demektir. Emekli ederim." dedi.

8.06.2018Gündem
İnce ayar yapacağız

'İnce ayar yapacağız'

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, dün Düzce ve Bolu mitinglerinde konuştu. “Kötü gidişata dur deyip ‘İnce ayar’ yapacağız. Üreteceğiz, bölüşeceğiz” diyen İnce, özetle şunları söyledi:

22.05.2018Gündem
Muharrem İnce: İlk yapacağımız iş bu

Muharrem İnce: İlk yapacağımız iş bu

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, her 10 kişiden biri olan orman köylülerinin milli gelirden en az payı aldığını söyleyerek, "En zengin Orman Genel Müdürlüğü en fakir orman köylüsü. İşte ilk yapacağımız iş Orman Genel Müdürlüğü’nden alıp orman köylüsüne vereceğiz. İlk işimiz bu." dedi.

22.05.2018Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu: Kimse yüzde 25i aşmak için bir şey yapmıyorsunuz diyemez

Kemal Kılıçdaroğlu: Kimse yüzde 25'i aşmak için bir şey yapmıyorsunuz diyemez

Cumhuriyet Halk Partisi’nin geçen hafta sonu yapılan ‘Adalet ve Cesaret’ temalı 36. Olağan Kurultayı’nda 790 oyla yeniden genel başkan seçilen Kemal Kılıçdaroğlu, yeni dönemin şifrelerini ilk kez Hürriyet’e anlattı. Tartışmalı geçen kurultayda mükerrer oy probleminden, daha sert muhalefet isteyen partililere, CHP’nin neden yüzde 25 bandına sıkışıp kaldığından ittifaklara her şeyi konuştuk. Kılıçdaroğlu, “Sokağa çıkalım, kapıyı, camı, pencereyi mi indirelim? CHP’de asla bu seçeneklere yer yoktur ve ben de buna izin vermem” dedi.

11.02.2018Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu: Gençleri baş tacı yapacağız

Kemal Kılıçdaroğlu: Gençleri baş tacı yapacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım bildirgesini gençlere adayarak “Bir ülkede diktatöre diz çöktüren sevgili gençler, sizinle övünüyoruz ve gurur duyuyoruz. Onlar gençleri göz ardı etti, biz baş tacı yapacağız. Sizlerden istediğim sadece bir şey var. Siyasete ilgi gösterin. Siyaseti dinozorlardan temizleyin” dedi.

30.09.2015Gündem
Bedava kömür yerine bedava elektrik ve gaz

Bedava kömür yerine bedava elektrik ve gaz

CHP'nin 1 Kasım seçim bildirgesinin omurgasını, 7 Haziran'daki bildirgede olduğu gibi işsizler, gençler, emekliler, yoksullar, bankalara borcu olanlar ve aileler oluşturdu. Meslek lisesine gidenlere mezun oldukları gün iş garantisi vaat eden CHP, asgari ücreti 1500 lira yapacağını tekrarladı.

30.09.2015Ekonomi
Kılıçdaroğlu seçim bildirgesini açıkladı

Kılıçdaroğlu seçim bildirgesini açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ATO Kongre Merkezi'nde partisinin Seçim Bildirgesi ve Aday Tanıtım Toplantısı'na katıldı. Kılıçdaroğlu, CHP iktidar olduğu takdirde gazilerin milletvekillerinin yararlandığı sağlık haklarından yararlanacağını söylerken, "Her şeyden tasarruf edilir, gazinin taleplerinden, şehit yakınlarının taleplerinden tasarruf edilmez" dedi. CHP bildirgesinde İran'la ilişkilere ayrılan bölümde ilginç ifadeler yer aldı. Bildirgede isim verilmedi ama İran'la Türkiye arasındaki ticari ilişkilerden bahsedilen bölümde Reza Zarrab'a atıf yapıldı.

30.09.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Yerli selüloz-kâğıda endüstriyel orman ve 1 milyar dolar gerekiyor

DEMİRÖREN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören, 2 yıl önce merkezi İzmir’de bulunan Mopak Kâğıt Karton Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Molay’ın kapısını çaldı:

22.09.2018

Çam fıstığı hastalığına teşhis bile konamadı: Orman köylüsü 10 yıldır bekliyor

MUHTESİN Tunç Bergama-Kozak bölgesinin donanımlı ormancılarından ve büyük arazi sahiplerinden biri. Orman köylüsünün yaklaşık 10 senedir yaşadığı sorunlarına dikkat çekiyor.

10.08.2017