MENÜ

Orkinos

Orkinos ile ilgili tüm haberleri, son dakika Orkinos haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Orkinos haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 593 Orkinos haberi bulunmuştur.

Orkinos Haberleri

Suşiye 200 milyon dolarlık Türk Orkinosu

Suşi'ye 200 milyon dolarlık Türk Orkinosu

Dardanel, Japonlar'la bir şirket kurarak, Akdeniz açıklarında Orkinos balığı avlamaya başladı. Avlanan Orkinoslar, Türkiye'de yetiştirilip Suşi'de kullanılmak üzere Japonya'ya ihraç edilecek.

21.06.2002Ekonomi
Orkinos isyanı

Orkinos isyanı

Assos'un Kuruoba sahiline kurulan orkinos balık çiftliği, yöre halkında büyük tepki uyandırdı. Balık çiftliğinin cennet kıyıları kirleteceği ve deniz trafiğini tehlikeye sokacağını iddia eden yöre halkı, Bergamalı köylüler gibi mücadeleye hazırlanıyor.

2.09.2002Gündem
Arkeolojik batık alanına kurmuşlar

Arkeolojik batık alanına kurmuşlar

Assos'ta kurulan orkinos balık çiftliği yöre halkı tarafından protesto edildi. Çiftliğin kurulduğu alanın arkeolojik sualtı alanı özelliği taşıdığını belirten Prof. Serdaroğlu, ‘‘Bu bölge tümüyle batık alanı. Balık çiftliğinin faaliyetinin durdurulmasını istiyoruz’’ dedi.

4.09.2002Gündem
Ön izin verdik

Ön izin verdik

Tarım Bakanlığı Tarımsal Üretimi Geliştirme Genel Müdürü Adnan Gültek, Assos'ta oluşturulan orkinos balık çiftliğinin arkeolojik alan üzerinde kurulmadığını savundu.

5.09.2002Gündem
Orkinos çiftliği için yıkım kararı verildi

Orkinos çiftliği için yıkım kararı verildi

Çanakkale'nin Ayvacık İlçesi'ne bağlı Assos sahillerinde kurulan ve büyük tepkilere neden olan Orkinos Çifliği için yıkım kararı alındı. Ayvacık Kaymakamlığı'nın aldığı yıkım kararı, firmaya dün tebliğ edildi.

1.10.2002Gündem
Hayvanseverlik ödülü Hürriyete

Hayvanseverlik ödülü Hürriyet'e

Hayvanlarla ilgili yayınları nedeniyle Hürriyet Gazetesi'ne Çevre Bakanlığı tarafından ödül verildi. Ödülü alan Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, ‘‘Gün gelir bir hayvanın topluma vereceği mesaj, belki de çok sayıda insanın vereceği mesajdan çok daha önemli olur’’ dedi.

4.10.2002Gündem
Hani bu kafesler sökülecekti

Hani bu kafesler sökülecekti

Çanakkale'nin Ayvacık İlçesi'nde Assos sahillerinde orkinos çiftliği kuran Akuadem firması, kaymakamlığın uyarısına rağmen kafeslerini sökmedi.

15.10.2002Gündem
Üstü gitti altı kaldı

Üstü gitti altı kaldı

Çanakkale'nin Ayvacık İlçesi Assos sahilinde, yöre halkının tepki gösterdiği balık çiftliğinin kafeslerinin üst bölümü kaldırıldı. Alt bölümü yerinde duran kafeslerin üst bölümü İzmir'in Çeşme İlçesi'ne çekildi.

1.11.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Zayıf kadının iktidarı

Tebrik ediyorum arkadaşı. Tatile gidiyorum ya, ‘‘Bikiniyi nasıl giyeceğim? Ben nasıl kilo vereceğim?

26.05.2002