MENÜ

Orkinos

Orkinos ile ilgili tüm haberleri, son dakika Orkinos haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Orkinos haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 593 Orkinos haberi bulunmuştur.

Orkinos Haberleri

Haziranda hangi balıklar yenir

Haziran'da hangi balıklar yenir?

Sağlıklı beslenmek isteyenlerin vazgeçilmezi olan balık, içerdiği minareller, folik asit, fosfor ve kalsiyum gibi maddelerle sık tercih edilen besinlerden biri olmaya devam ediyor. Mevsimsel özellikler ve hava durumunun da balığın lezzeti ve kalitesine etki ettiği bilinen bir gerçek. Vatandaşlar Haziran ayında hangi balıkların yenilmesi gerektiğini araştırıyor. Peki, hangi balık hangi ayda yenmeli? Haziran ayında hangi balık tüketilmeli?

29.05.2018Keyif
Gaziantepte başladılar Şimdi ihracatları 280 milyon dolara ulaştı

Gaziantep'te başladılar! Şimdi ihracatları 280 milyon dolara ulaştı

1980’li yıllarda Gaziantep’ten aldıkları ürünleri memleketleri Midyat’ta pazarlayarak iş hayatına atılan Altunkaya Ailesi, 1991 Körfez Savaşı döneminde Irak pazarına girerek ihracata adım attı. 1992’de ihracatı öne çıkararak işlerinin yönetim merkezini Gaziantep’e taşıdı.

28.04.2018Ekonomi
Mayıs’ta hangi balıklar yenir Hangi ayda hangi balık tercih edilmeli

Mayıs’ta hangi balıklar yenir? Hangi ayda hangi balık tercih edilmeli?

Vücudumuz için oldukça önemli bir besin kaynağı olan balığın lezzeti mevsime göre değişiyor. Bazı balıklar bazı aylarda çok daha lezzetli oluyor. Vatandaşlar Mayıs ayında hangi balıkların yenilmesi gerektiğini araştırıyor. Peki, hangi balık hangi ayda yenmeli? Mayıs ayında hangi balık tüketilmeli?

12.04.2018Keyif
Nisan ayında hangi balık yenir Hangi ayda hangi balık tüketilmeli

Nisan ayında hangi balık yenir? Hangi ayda hangi balık tüketilmeli?

Sağlıklı beslenmek isteyenlerin vazgeçilmezi olan balık, içerdiği minareller, folik asit, fosfor ve kalsiyum gibi maddelerle vazgeçilmez besinlerden biri olmaya devam ediyor. Mevsimsel özellikler ve hava durumunun da balığın lezzeti ve kalitesine etki ettiği bilinen bir gerçek. Peki, hangi balık hangi ayda yenmeli? Nisan ayında hangi balık tüketilmeli?

4.04.2018Keyif
Çiftlikte yetiştirdiği balıklarla ihracatçı oldu

Çiftlikte yetiştirdiği balıklarla ihracatçı oldu

Av baskısı nedeniyle Ege Denizi'nde artık ender görülen trança, sinarit ve mercan gibi balık türlerini çiftlik ortamında yetiştirmeyi başaran girişimci, bu türlerle 2 milyon avroluk ihracat yaptı.

19.03.2018Ekonomi
Fok Caferin balık kafesi üstünde mola keyfi

Fok Cafer'in balık kafesi üstünde mola keyfi

BODRUM'da bölge halkının 'Cafer' ismini taktığı sevimli Akdeniz foku, bir balık çiftliğindeki kafes üstünde dinlenirken görüntülendi.

15.03.2018Gündem
Akdenizde avlandı, Trabzonda satışta... Yaklaşık 40 kilo...

Akdeniz'de avlandı, Trabzon'da satışta... Yaklaşık 40 kilo...

Akdeniz’de avlanıp Trabzon’da satışa çıkartılan orkinos tezgaha sığmadı. Diğer balık çeşitleri orkinosun yanında çok küçük kalırken, son aylarda Trabzon’a gelen orkinos sayında artış gözlendi.

15.03.2018Gündem
Orkinos imparatoru

Orkinos imparatoru

20 yıl önce Japonya’da gördüğü orkinos çiftliklerini İzmir’de kuran Akua Group Yönetim Kurulu üyesi Nedim Anbar, bugün Amerika’dan Çin’e, Kore’den Belçika’ya kadar 10 ülkeye orkinos ihracatı yapıyor. 2018’de 60 milyon liraya yakın ciro hedefleyen şirket, yurtdışında da yatırıma devam ediyor.

19.02.2018Ekonomi
İzmirde yakaladılar Sabah bıraktığı ağa bakmaya gidince gözlerine inanamadı

İzmir'de yakaladılar! Sabah bıraktığı ağa bakmaya gidince gözlerine inanamadı

İzmir'in Çeşme ilçesi açıklarında yakalanan 523 kilo ağırlığındaki orkinos, büyük ilgi gördü.

15.01.2018Gündem
Dev orkinos ilgi odağı oldu

Dev orkinos ilgi odağı oldu

Ege Denizi’nde avlanarak Trabzon’da satışa sunulan yaklaşık 1 buçuk metre boyundaki orkinos, vatandaşların ilgi odağı oldu.

13.01.2018Gündem
1.2 milyon TL

1.2 milyon TL

Japonya’nın başkenti Tokyo’da tarihi Tsukiji Balık Hali’nde 405 kilogramlık yılın ilk dev orkinosu, 36 milyon 500 bin yene (1.2 milyon TL) satıldı.

5.01.2018Dünya
Denizler çöle döndü

Denizler çöle döndü

Son yıllarda av sezonunun başlamasıyla herkes boyutu küçülürken fiyatı yükselen balıklardan şikâyetçi. Uzmanlar, balıkçılar, restoranlar ‘Balıkçılık sistemimiz hatalı’ diyor. En radikal öneri yıllardır bu konuda çalışan Defne Koryürek’ten geliyor: “Yurtdışındaki gibi en az beş yıl balık nadası şart!” 35 yıllık balıkçı Mesut Soydaner ise soruna bir Kızılderili sözüyle açıklık getiriyor: Son balık öldüğü zaman paranın yenmeyecek bir şey olduğunu anlayacağız.

30.12.2017Gündem
65 ülkeye balık satıyor

65 ülkeye balık satıyor

MUĞLA’da faaliyet gösteren kültür balıkçılığı tesislerinde yetiştirilen balıkları 65 ülkeye satan Kılıç Holding, yavru balıkları da yurtdışına uçakla naklederek sektörde yeniliklere imza atıyor.

11.12.2017Ekonomi
Orkinos çiftliğinde derin inceleme

Orkinos çiftliğinde derin inceleme

Son yıllarda ciddi bir tehlike altında olan orkinosların sayısı alınan tedbirlerle Akdeniz'de beş kat arttı. Ancak avlanmaları konusunda ülkelere verilen kotalar da bu artıştan nasibini aldı. Olayı yerinde görmek için Türkiye'deki orkinos çiftliklerinin bulunduğu İzmir Karaburun'da bir dalış yaptık. Ağırlıkları yarım tona yaklaşan 1700 orkinosla aynı havuzda yüzdük. Japonya'dan gelen gözlemcilerle birlikte avlanmalarına tanık olduk.Haber: Serkan OCAK - Kurgu: Levent SERT

2.12.2017Haber
Orkinos çiftliğinde derin inceleme

Orkinos çiftliğinde derin inceleme

Son yıllarda ciddi bir tehlike altında olan orkinosların sayısı alınan tedbirlerle Akdeniz’de beş kat arttı. Ancak avlanmaları konusunda ülkelere verilen kotalar da bu artıştan nasibini aldı. Olayı yerinde görmek için Türkiye’deki orkinos çiftliklerinin bulunduğu İzmir Karaburun’da bir dalış yaptık. Ağırlıkları yarım tona yaklaşan 1700 orkinosla aynı havuzda yüzdük. Japonya’dan gelen gözlemcilerle birlikte avlanmalarına tanık olduk.

Yalovada kıyıya vurdu İş makinesiyle çıkardılar...

Yalova'da kıyıya vurdu! İş makinesiyle çıkardılar...

Yalova'nın Çınarcık ilçesinde, yaklaşık 2 metre uzunluğunda, 150 kilogramlık orkinos, kıyıya vurdu. Uluslararası sularda avlanan mavi yüzgeçli orkinosların bu büyüklükte olanları balıkçılık piyasasında 12 bin liraya kadar alıcı buluyor.

1.12.2017Gündem
Seferihisarda mandalina şenliğine 20 bin kişi katıldı

Seferihisar'da mandalina şenliğine 20 bin kişi katıldı

İZMİR’in Seferihisar ilçesinde bu yıl 18’inci kez düzenlenen Mandalina Şenliği’ne yaklaşık 20 bin kişi katıldı. Seferihisar Belediye Başkanı CHP’li Tunç Soyer, mandalinanın katma değerini artırmak için günde 300 kilogram kuruttuklarını, kilosu 1.2 Euro’dan yani 10 kat bedelle Almanya’ya ihraç ettiklerini söyledi.

20.11.2017Ekonomi
Egzersiz yaparken yiyebileceğiniz 4 muhteşem yiyecek

Egzersiz yaparken yiyebileceğiniz 4 muhteşem yiyecek

Egzersiz yaparken çoğumuz diyet yapma eğiliminde olur ve genellikle kendimizi aç bırakırız. Ancak iyi yemek ya da kötü yemek modelinde değil yeteri miktarda beslenmeye önem vermek gerekiyor. Tabii ki yüksek yağlı ve işlenmiş gıdalar herkese kötü geliyor. Ancak kas yapar ya da yapmaz mantığıyla beslenmek bazı şeylerin eksik kalmasına neden olabiliyor. Bu nedenle spor yaparken aşağıdaki besinleri tüketmeye dikkat etmelisiniz.

10.10.2017Sağlık
2017 hedefi 1300 ton orkinos ihraç etmek

2017 hedefi 1300 ton orkinos ihraç etmek

TÜRKİYE’nin Japonya’ya gönderdiği ürünlerin başında gelen orkinos balığında ihracat rakamlarının arttırılması hedefleniyor.

4.09.2017Ekonomi
En büyük balıkla turnuva rekoru

En büyük balıkla turnuva rekoru

Bu yıl ikincisi düzenlenen MOST (Mediterranean Offshore Sportfishing Tournament) Bodrum Turnuvası, renkli görüntülere sahne oldu.

28.08.2017Magazin
‘Fakıbaba masaya  yumruğunu vursun’

‘Fakıbaba masaya yumruğunu vursun’

İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Tuncay Sagun, Akdeniz’de en uzun sahillere sahip olmamıza rağmen orkinos kotalarının Libya, Tunus ve Fas’ın bile gerisinde olduğunu belirterek, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, kotanın artırılması için yumruğunu masaya vurmalıdır. Kota artarsa 100 milyor dolarlık ihracata ulaşırız” dedi.

27.08.2017Ekonomi
Balık ihracatında yeni hedef orkinos

Balık ihracatında yeni hedef orkinos

Türkiye’nin Japonya’ya gönderdiği ürünlerin başında gelen orkinos balığında ihracat rakamlarının artırılması hedefleniyor. Kasım ayında Uluslararası Atlantik Ton Balıklarını Koruma Komisyonu (ICCAT) tarafından avlama kotalarının artırılması beklenen orkinos balığında, Kılıç Deniz’in ihracat hacmi 20 milyon dolar.

25.08.2017Ekonomi
Sattığı balığı 24 saat izliyor

Sattığı balığı 24 saat izliyor

SON yıllarda balık üretimine yatırımlarını arttıran market zincirlerine Metro da eklendi.

21.08.2017Ekonomi
350 kiloluk orkinos avladılar

350 kiloluk orkinos avladılar

MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde balık avına çıkan 5 arkadaş, oltayla yaklaşık 350 kiloluk dev orkinos yakaladı veyaklaşık 4 saatte tekneye çekebildi.

18.08.2017Gündem
Alaçatı açıklarında dev orkinos yakalandı

Alaçatı açıklarında dev orkinos yakalandı

İzmirli İş adamı Emre Yörek İzmir’in gözde tatil beldesi Çeşme Alaçatı denizinde dev bir Bluefin Orkinos balığı yakalayarak Türkiye’de yeni bir rekora imza attı.

11.08.2017Haber
2 metrelik orkinos oltaya takıldı

2 metrelik orkinos oltaya takıldı

İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında tekneyle balık avlamaya çıkan İzmirli kaptan Fikret Mesut Kocabıyık, 2 metrelik orkinos yakaladı.

5.08.2017Gündem
Denizde katliama baskın

Denizde katliama baskın

DENİZLERDE yasadışı avcılığa ilişkin İzmir ve Manisa’da eşzamanlı denetimler yapıldı.

25.07.2017Gündem
Tokyo’nun ufak tefek tuhaflıkları

Tokyo’nun ufak tefek tuhaflıkları

Japonya’ya gittiğinizde, zıt unsurları bir arada bulursunuz. Etnik kökenlerin karışık olduğu sokaklarda geyşalarla karşılaşabilir, bir arka caddede ise çizgi film karakterlerine benzeyen gerçek animeleri görebilirsiniz. Bu aslında her açıdan böyledir. Binlerce yıllık tarihi ve kültürü yansıtan binalara bakarken, arkanızı döndüğünüzde çağın teknolojisi ile donanmış gökdelenler ve ulaşım araçları sizi karşılıyor.

28.06.2017Seyahat
Dünyanın en kaliteli balığı Türkiye’den çıktı

Dünyanın en kaliteli balığı Türkiye’den çıktı

ITQI (Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü) tarafından bu yıl 13. kez yapılan ve toplamda Michelin yıldızlı dünyaca ünlü 130 şef ile sömeliyenin jüri üyeliği yaptığı yarışmada SÜRSAN’ın ürettiği Levrek balığı, dünyanın en kaliteli balığı seçildi.

22.06.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Karadeniz’in İstanbul’a armağanı...HAYVORE

Bir haftada üç kere gittim, hiçbir yemek hayal kırıklığı yaşatmadı. Yediğim her şeyden zevk aldım. Fiyat-kalite dengesi de iyi. Burası sadece Beyoğlu değil, İstanbul için bir artı.

20.04.2018

91 ülke sofrasında bizim balık var sonuç şimdilik bir milyar dolar

BALIK alırken, ya da bir yerde balık yerken, “Deniz mi, çiftlik mi” diye sorulur genelde. Ve bu soru, balık üreticilerinin espri konusudur. “Her balık denizde üretilir, tatlı su ürünleri ayrı bir iştir” derler...

29.09.2017