MENÜ

Orkinos

Orkinos ile ilgili tüm haberleri, son dakika Orkinos haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Orkinos haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 593 Orkinos haberi bulunmuştur.

Orkinos Haberleri

Orkinos çiftlikleri kapatılsın uyarısı

Orkinos çiftlikleri kapatılsın uyarısı

Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF), yeni hazırladığı raporunda Akdeniz ve Doğu Atlantik’teki orkinos stoklarının yasadışı avlanma yüzünden tükendiğini, Akdeniz’deki orkinos çiftliklerinin acilen kapatılması gerektiğini belirtti.

6.07.2006Gündem
WWF: Balık çiftlikleri acilen kapatılsın

WWF: Balık çiftlikleri acilen kapatılsın

Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF), orkinos popülasyonunun kendisini yenilemesine izin verilmediğini ve bu durumun trajik bir hale geldiğini belirttiği raporunda Akdeniz'deki balık çiftliklerinin acilen kapatılmasını istedi.

6.07.2006Gündem
Mordoğan, Göcek ve Adrasan üçgeninde balık avı turları

Mordoğan, Göcek ve Adrasan üçgeninde balık avı turları

Yurtdışında, özellikle ABD ve Rusya’da popüler olan sportif balıkçılık, ülkemizde de git gide yaygınlaşmaya başlıyor. Her ne kadar bizdeki turlar onlar kadar gelişmiş ve profesyonel olmasa da, balık avlamak isteyenler için daha çok alternatifin oluştuğu bir gerçek. Şu anda balık avı düzenleyen üç şirket dikkati çekiyor.

23.02.2006Seyahat
2. orkinos çiftliği Çeşmelileri kızdırdı

2. orkinos çiftliği Çeşmelileri kızdırdı

Uzun süredir Çeşme’nin gündeminde olan balık çiftliklerine bir yenisi daha ekleniyor. Dardanel Su Ürünleri Üretim A.Ş., Eşek Adası olarak bilinen Kara Ada’nın doğusundaki Toprak Ada açıklarında orkinos çiftliği kurmak için hazırlıklara başladı.

2.09.2005Gündem
Balık bereketi

Balık bereketi

Balık sezonunun başlamasıyla birlikte gece yarısı Karadeniz’e açılan tekneler, güneşin ilk ışıklarıyla birlikte kasalar dolusu palamutla döndü.

1.09.2005Gündem
Balık beyaz Türk’ün gıdası mıdır

Balık beyaz Türk’ün gıdası mıdır?

Avrupa’nın altıncı büyük deniz avcısı ve yedinci büyük çiftlik balığı üreticisi Türkiye, kişi başına tüketimde son sıralarda. Bir İzlandalı yılda ortalama 90, İspanyol 44 kilo balık yerken Türk’ün istatiksel rekoru 9.7 kilo. 1 Eylül’de avlanma yasağı bitiyor, uzmanlara göre bu yıl palamut bolluğu yaşanacak.

27.08.2005Kelebek
Gerence’de de çiftlik istilası

Gerence’de de çiftlik istilası

İzmir’in Karaburun Yarımadası’nın en temiz denizi olan Gerence Körfezi, son yıllarda balık çiftliklerinin istilası nedeniyle ölüyor.

31.07.2005Gündem
Yabancılar kaçıyor

Yabancılar kaçıyor

 • Doğa harikası Salih Adası çöplüğe döndü
 • Avrupalı yatçılar bölgeyi rotadan çıkardı
 • Turistik tesisler sinek avlamaya başladı

  28.07.2005Gündem
 • Yabancılar kaçıyor

  Yabancılar kaçıyor

 • Doğa harikası Salih Adası çöplüğe döndü
 • Avrupalı yatçılar bölgeyi rotadan çıkardı
 • Turistik tesisler sinek avlamaya başladı

  28.07.2005Gündem
 • ‘Çiftlikler attı’ iddiası

  ‘Çiftlikler attı’ iddiası

  Antalya’nın Gazipaşa İlçesi Koru ve Macar köyleri sahillerinde, ağırlıkları 50 ile 200 kilogram arasında değişen 5 orkinos balığı karaya vurdu. Vatandaşlar, orkinos çiftliklerinde ölen balıkların denize atıldığını iddia ettiler.

  6.07.2005Gündem
  Orkinos avcıları Akdeniz’e açıldı

  Orkinos avcıları Akdeniz’e açıldı

  Sezonun ilk orkinos sürüsü, Cebelitarık Boğazı’ndan Akdeniz’e girdi. Antalya’nın Gazipaşa İlçesi Limanı’nda bekleyen balıkçılar, bu haberi alır almaz 2 ay sürecek av için dün sabah tekneleriyle Akdeniz’e açıldılar.

  1.05.2005Gündem
  Riva’daki yunus kurtuldu

  Riva’daki yunus kurtuldu

  Beykoz Riva Deresi’ne giren ve yeniden denize dönemeyen yunus, dün Doğa Savaşçıları’nın müdahalesiyle kurtarıldı. Çevreci Doğa Savaşçıları Örgütü Başkanı Zafer Murat Çetintaş, birkaç gün önce muhtemelen balık takip ederken Riva Deresi’ne giren yunusun dere üzerinde bulunan köprüdeki trafik nedeniyle yeniden denize dönemediğini söyledi.

  27.04.2005Gündem
  Dardanel’den sigortacıya ‘orkinos telef oldu’ davası

  Dardanel’den sigortacıya ‘orkinos telef oldu’ davası

  Dardanel, Antalya Gazipaşa’nın 3 mil açığındaki orkinos çiftliklerinde 2 yıl önce kötü hava koşulları nedeniyle dalgalara kapılıp telef olan 6 bin 789 adet orkinos balığı için Başak Sigorta aleyhine 6 milyon 858 bin dolarlık (8.6 trilyon TL) alacak davası açtı.

  12.03.2005Ekonomi
  Dev Amerikan gemisiyle Libya’da orkinos avlayacak

  Dev Amerikan gemisiyle Libya’da orkinos avlayacak

  Dardanel’in patronu Niyazi Önen, Libya’da atıl duran iki balık işleme fabrikasının işletmesini devraldıklarını belirterek, ‘ABD’den getireceğimiz Western Pasific adlı dev gemiyle Libya karasularında orkinos avına çıkıyoruz. Libya’da yıllık 50 milyon dolarlık ciro hedefimiz var’ dedi.

  26.12.2004Ekonomi
  Dardanel Libya’ya giriyor

  Dardanel Libya’ya giriyor

  Çanakkale'de kurulu Dardanel’in sahibi Niyazi Önen, 2005 yılından itibaren Libya’da devlet tarafından yaptırılmış iki balık konserve fabrikasını işletmeye başlayacaklarını ve bu ülkeye bir orkinos çiftliği kuracaklarını söyledi. Önen, ton balığı ihracatını artırmak için Rusya ve Ukrayna’da ofis açacaklarını da açıkladı.

  19.11.2004Ekonomi
  Çeşme’den Japonya’ya orkinos hattı kurduk

  Çeşme’den Japonya’ya orkinos hattı kurduk

  İzmir'in Çeşme İlçesi Ildırı Köyü'nde 8 ortaklı olarak kurulan Akua Grup, orkinos yetiştiriciliğinde dünya devlerinin arasına girdi. Atlantik Okyanusu, Cebelitarık ve Akdeniz’de avlanan orkinoslar Ildırı’daki çiftlikte yetiştirildikten sonra Japonya’ya ihraç ediliyor.

  25.10.2004Ekonomi
  KKTC kıyısında avlanan Orkinoslar kimin kavgası

  KKTC kıyısında avlanan Orkinoslar kimin kavgası

  TÜRK deniz ürünleri sektörünün Orkinos kapışması, KKTC kıyısında alevlendi. Orkinos Yetiştiricileri ve İhracatçıları Derneği Başkanı Nedim Anbar, ‘KKTC bize engel olmasın, rahat avlanalım’ dedi. Dardanel’in sahibi Niyazi Önen de, ‘KKTC ayrı ülke değil mi? Orada yatırım yapan avlanır’ diye konuştu.

  11.05.2004Ekonomi
  THYnin ciro artışı beklentisi yüzde 20

  THY'nin ciro artışı beklentisi yüzde 20

  Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Abdurrahman Gündoğdu, 2004 yılı için ciroda yüzde 20, taşınan yolcu sayısında da yüzde 30 oranında bir artış beklediklerini söyledi.

  30.04.2004Ekonomi
  Giriti hatırlayın KKTCye öyle bakın

  Girit'i hatırlayın KKTC'ye öyle bakın

  Kıbrıs sorununun çözümünde KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'a tam destek veren TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ‘‘40 yıllık politikalarla bir yere varılmaz diyenlere Girit'i hatırlatmak lazım’’ dedi.

  4.10.2003Ekonomi

  Yazar Sonuçları

  Almanya’da Müslümanlara tehlikeli soru

  ÖNCE soruları okuyalım:- Bir kadın, kocasının sözünden çıkmalı ve çıktığı zaman da kocasından dayak yemeli mi?

  10.01.2006

  Türk-Japon orkinos savaşı

  JAPON gazeteleri Türkiye’ye ateş püskürüyor:

  23.12.2005

  Denizlerimiz bitmeden yüzümüzü onlara dönelim

  Toprak ana ise; deniz de yeryüzünün rahmidir. Yani deniz dünyadaki yaşamın en büyük kaynağıdır.

  17.04.2005

  Balık pişirmekle ilgili bilmek isteyeceğiniz şeyler: 1

  En sevdiğim lokanta türü, adına ‘Boğaz Balıkçısı’ diyebileceğim restoranlardır.

  18.12.2004

  Bazı KKTC gerçekleri

  KIBRIS meselesinde New York'ta varılan antlaşma ‘‘dönülmez akşamın ufkunu’’ ilan etti ve bu durum Türkiye'nin ilerlemesini isteyen herkes tarafından takdir ve sevinçle karşılandı.

  24.02.2004