MENÜ

Orhan Gencabay

Orhan Gencabay ile ilgili tüm haberleri, son dakika Orhan Gencabay haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Orhan Gencabay haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 41 Orhan Gencabay haberi bulunmuştur.

Orhan Gencabay Haberleri

Otelde çalınan müziğe telif

Otelde çalınan müziğe telif

TUROB (Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği) ile müzik eserleri birlikleri sanatçıların telif haklarının ödenmesi konusunda protokol imzaladı.

25.07.2002Ekonomi
TÜSİADın Felsefesinde Marx neden es geçildi

TÜSİAD'ın Felsefesi'nde Marx neden es geçildi

TÜSİAD Coğrafya kitabından sonra Felsefe ve Tarih kitaplarını da kamuoyuna sunarken, eleştiriler daha tanıtım toplantısında başladı. TÜSİAD eski yönetim kurulu üyesi Lütfi Yenel, Felsefe kitabında ‘‘Marx ve solculuğun yeterince ele alınmadığına’’ dikkat çekerek eleştirdi.

6.05.2003Ekonomi
Susurluk ve 28 Şubat ders kitaplarında

Susurluk ve 28 Şubat ders kitaplarında

TÜSİAD’ın lise son sınıflar için bir müfredat ve format değişikliği önerisi olarak 2002 yılında yayınladığı ve yoğun ilgi gören "Coğrafya" ve "Tarih" kitapları, eylül ayının ilk yarısında satışa sunulacak.

23.08.2004Gündem
Hepsini tanıyorsunuz ama...

Hepsini tanıyorsunuz ama...

Bumin Gaffar Çıtanak'ı tanıyor musunuz? Peki ya Renka Bronkavi, Abdullah Bezencir ve Didem Ezgü'yü... İşte kim kimdir'in cevabı...

5.01.2006Spor Arena
Süperstarın albümü 14 Haziranda piyasada

Süperstar'ın albümü 14 Haziran'da piyasada

Ajda Pekkan, 14 Haziran'da çıkacak "Ben Aslında O Gördüğün Cool Kadın Değildim" isimli albümüyle müzikseverler ile buluşuyor..

10.06.2006Kelebek
Celebs support petition campaign

Celebs support petition campaign

ISTANBUL - Following the decision that the Turkish government has not met its contractual commitments for the Ilısu Dam, the State Water Works, or DSİ, was given six more months. Before the period ends on July 6, Doğa Derneği accelerates its campaign to save the historic Hasankeyf.

25.05.2009Gündem
ORHAN GENCABAY EDİRNEDE YENGESİNİN CENAZESİNE KATILDI

ORHAN GENCABAY EDİRNE'DE YENGESİNİN CENAZESİNE KATILDI

Besteci ve ses sanatçısı Orhan Gencebay, Edirne'de yaşamını yitiren yengesi 84 yaşındaki Remziye Gencebay'ın cenazesine katıldı.Orhan Gencebay'ın merhum amcası Mehmet Gencebay'ın eşi Remziye Gencebay, yaşlılığa bağlı rahatsızlıkları nedeniyle dün Umurbey Mahallesi'ndeki evinde yaşamını yitirdi. Acı haberi alan Gencebay, bugün Edirne'ye geldi. Gencebay, burada mahalle sakinlerinin başsağlığı dileklerini kabul etti.Remziye Gencebay, Orhan Gencabay ve yakınlarının katıldığı ikindi vakti Sarı Camii'de kılınan cenaze namazının ardından Acı Çeşme Mezarlığı'nda toprağa verildi.Fırat KESKİNKILIÇ/Engin ÖZMEN/EDİRNE/DHA

22.05.2012Haber
Haydi kentsel dönüşüme

"Haydi kentsel dönüşüme"

Seda Sayan, Orhan Gencabay, Cüneyt Arkın, Ahmet Mete Işıkara "haydi kentsel dönüşüme" diyecek.

18.07.2012Gündem
CANI ACISIN İSTEDİM

CANI ACISIN İSTEDİM

TÜRK sanat müziğinin divası Bülent Ersoy, Muğla’nın Bodrum İlçesi’ndeki Club Dedikodulu Plus’ta 2’nci kez sahneye çıktı.

25.08.2013Kelebek
Doğal taştan evye yaptı

Doğal taştan evye yaptı

İZMİRLİ mermer sanayicisi Ramazan Yorulmaz, üç yıllık bir çalışmanın ardından, doğaltaştan mutfak evyesi üretimini gerçekleştirdi.

3.11.2013Ege
İlk yerli üretim

İlk yerli üretim

BARACK Obama, Bill Clinton, Haydar Aliyev gibi dünya liderleri ile Michael Jackson, Ajda Pekkan, Orhan Gencabay gibi ünlülerin mutfak mermerleri ile dekorasyonlarını yapan İzmirli mermerci Ramazan Yorulmaz, önemli bir araştırma geliştirme başarısına imza attı.

5.11.2013Ege
Bruce Willis, Emrah’ın çalınan sesinin peşine düşerse

Bruce Willis, Emrah’ın çalınan sesinin peşine düşerse

Bu hikayede kimler yok ki? Emrah, Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Müslüm Gürses, Cybill Shepherd ve Bruce Willis... Mavi Ay'dan tanıdığımız David ve Maddie, Emrah’ın çalınan sesini bulmak için İstanbul’a gelir ve olaylar gelişir...

21.11.2015Keyif
Orhan Gencebay, Müge Anlı ile ‘kayıp’ arayacak

Orhan Gencebay, Müge Anlı ile ‘kayıp’ arayacak

Evlatlık verilen ablalarının Orhan Gencabay’ın filminde oynadığını düşünen kardeşler Müge Anlı’ya çıktı. Orhan Gencebay, o kızı kendisinin de arayacağını açıkladı.

26.04.2017Gündem
Yeni AKM projesi tanıtıldı...

Yeni AKM projesi tanıtıldı...

Yıkılarak opera binasına dönüştürülecek olan İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nin (AKM) projesinin tanıtımı, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş yeni AKM'nin 2019'da açılacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca Taksim Meydanı’nın hepsinin yayalaştırılacağını ve araç trafiğinin tamamen yer altına alınacağını söyledi. Projenin mimarı Murat Tabanlıoğlu, "Burası bence cıvıl cıvıl İstanbul'un yeni merkezi olacak" dedi. Tanıtım toplantısının ardından konuşan sanatçı Orhan Gencebay ise 'Ben ismi değişecek diye düşünüyordum, değişmemesine son derece memnun oldum. Zaten değişmesin diye söyleyecektim. TRT ile bir röportaj yapmıştık, bilmeden 'İsminin AKM kalması gerekli.' diye söylemiştim. Şimdi çok mutlu oldum' diye konuştu.

6.11.2017Gündem
İlk Sibel Can ziyaret etti

İlk Sibel Can ziyaret etti

Arabeks müziğin ünlü ismi Orhan Gencebay, ritm bozukluğu şikayeti ile Memorial Hastanesi'ne kaldırıldı. Önceki gece hastaneye kaldırılan ünlü çanatçı Orhan Gencebay'ı ilk ziyaret eden sanatçı Sibel Can'dı.

24.11.2006Gündem

Yazar Sonuçları

Yazıklar olsun

TRAFİK teröründe dünyada en önde giden ülkelerin başındayız. Trafik canavarını durdurmak için televizyonlarda uyarı spotları yayınlanır, ‘‘ Kurallara uyalım. Uymayanları uyaralım’’ diye.

15.12.2003

İçenler içmeyenler ayrımı

‘BU iktidar içenler içmeyenler diye ayrımcılık yapıyor’ diyor Beyoğlu Eğlence Yerleri Derneği Başkanı Arif Keskiner...

17.05.2005

Acun polis olursa...

Polis Haftası için çekilen klipte Burak Hakkı’nın oynadığını, Selami Şahin’in bestelediği şarkıyı Orhan Gencabay, Ebru Gündeş, Sibel Can ve Serdar Ortaç’ın seslendirdiğini daha önce yazmıştım.

2.04.2008

‘Sanatçı açılımı’

MESAM Yönetim Kurulu üyesi ve DSP eski Milletvekili sanatçı Faruk Demir, Başbakan’ın sanatçılarla toplantısına değinerek “Asıl açılım sanatçı hakları için yapılmalıydı” diyor.

20.02.2010

İhaleye fesat karıştır kulak çekme cezası al

4. YARGI PAKETİ’ni içeren kanun tasarısı de meclisten geçerek yasalaştı.

15.04.2013

Türkler tepeden gelen her şeye boyun eğer...

DOĞAN Kuban’ın ‘Cumhuriyet Bilim Teknik’te ‘Kaos devletten başlar’ yazısında “Özgür düşüncenin kısıtlanması zorba idarenin başta gelen özelliklerinden biridir” dedikten sonra Avrupa’da hiçbir devrimin Osmanlı’da olmadığını vurguluyor.

25.09.2015

 Yeni nesil şarkılarımızı yağmalıyor

“Anılar”, “Gözler Kalbin Aynasıdır”, “Bir Gülü Sevdim”, “Hatıram Olsun” gibi unutulmaz şarkıların yazarı Ahmet Selçuk İlkan, müzik sektörünün geldiği noktadan rahatsız. “Kuşağımızın gerçek bestecileri ve şairleri küskün. Her konuda sahipsiz kaldılar. Ölmeden alkış yok onlara” diye isyan eden, “Şarkı yazacağıma şarkı söylesem daha çok kazanırdım” diyen İlkan ile buluştuk, yağmalanan eski şarkıları, “şöhret mezarlığı” İstanbul’u, Ferdi Tayfur’suz proje albümünü konuştuk.

8.01.2019