MENÜ

Örgü Peynir

Örgü Peynir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Örgü Peynir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 96 Örgü Peynir haberi bulunmuştur.

Örgü Peynir Haberleri

Karaköyü bir de bu mekanlarla keşfedin

Karaköy'ü bir de bu mekanlarla keşfedin

İstanbul'un son yıllarda popülerliği giderek artan semtlerinden biri de hiç şüphesiz Karaköy. Semte her gün bir yenisi eklenen mekanlar arasında radarımıza takılanları listenize ekleyebilirsiniz.

İftariyeliğin en iyi 10 adresi

İftariyeliğin en iyi 10 adresi

İyi bir iftar sofrası sadece ana yemekten oluşmaz. Bir kere oruç açmak için masada mutlaka iyi cins bir zeytin bulunmalı. Sonra ağız tatlandıracak bir hurma, beyaz peynir, pidenin arasına konulacak pastırma ve diğerleri... İftariyelik çeşitleri o kadar zengin ki sadece oruç tutanların değil herkesin iştahını kabartıyor; çarşı pazar gezmeyi zevkli bir hale getiriyor. Bu haftanın jürisi Ramazan sevincine ve bereketine ortak oldu iftariyeliğin en iyi 10 adresini belirledi

13.08.2010Seyahat
Lezzetli peynirin en iyi 10 adresi

Lezzetli peynirin en iyi 10 adresi

Türk mutfağının temel malzemelerinden biri peynir. Onlarca çeşit arasında, Kars gravyeri, Van otlu peyniri gibi üretildiği kentin adıyla anılanları da var. Dünyada binden fazla peynir çeşidi olduğu biliniyor. Buna karşılık Çin gibi, mutfak kültüründe peynirin yeri bulunmayan topluluklar da bulunuyor.

21.02.2008Kelebek
Garden Doğada yılbaşı başkadır

Garden Doğa'da yılbaşı başkadır

Yeni yıla özel bir eğlence ve özel bir yılbaşı mönüsüyle girmenin en güzel yolu Garden Doğa’da “Özel Yılbaşı Gecesi." Bu özel gece için özel lezzetler hazırlayan Garden Doğa, birbirinden ilginç sahne şovları ve müziklerini yılbaşı gecesinde müşterilerine sunuyor.

29.12.2006Seyahat
Pikniğe giderken mutlaka

Pikniğe giderken mutlaka

Bahar yağmurları arada keyif kaçırıyorsa da yılın piknik yapmaya en uygun dönemindeyiz. Açık havada zaman geçirecek kadar sıcak ama bunaltmayacak kadar da serin. Piknik sezonu açılır açılmaz yardımınıza koşalım, piknikçiler için piyasada neler var bir göz atalım dedik.

21.04.2005Kelebek
Kaynanalar daha gergin

Kaynanalar daha gergin

Kanal D’de yayınlanan ‘Size Anne Diyebilir miyiz’ evinde, kızlar cephesinin damatlara nazaran daha kavgacı olduğu ilk hafta ortaya çıkmıştı. Ve o günden bu yana kavgalar sürüyor. Kaynanalar ve damat adaylarını merak ediyorsanız da, işte size onların çarpıcı özellikleri.

3.01.2005Kelebek
36 saatte Mendoza

36 saatte Mendoza

Masmavi gökyüzü, uzaklardaki And Dağları, çevredeki bağlar öylesine kışkırtıcı ki bu manzaradan sonra Mendoza’nın meşhur şarapları ikinci planda kalıyor. Bölgenin şaraphanelerini hakkını vererek gezmek için şehrin güneyine ve doğusuna, yani Uco Vadisi ile Maipu’ya gitmeniz gerekiyor. Fakat kent merkezinde konaklamanız harika restoranlardan, eğlence yerlerinden yararlanmanızı da sağlayacaktır. Gastronomik gelişmeye paralel sayıları artan şarap tadım ünitelerinde müthiş malbec’lerin yanı sıra bonarda, torrontes gibi diğer türleri de deneyebilirsiniz.

5.03.2018Seyahat
Kuş sütünün eksik kaldığı Diyarbakır kahvaltılarını yakından tanıyın

Kuş sütünün eksik kaldığı Diyarbakır kahvaltılarını yakından tanıyın!

Tadıyla damakları şenlendiren murtuğası, mahlepli çöreği, kavurmalı yumurtası ile tadına doyulmaz Diyarbakır kahvaltısı sizi bekliyor. İşte, Diyarbakır'ın zengin kahvaltı sofrasından denemeniz gereken lezzetler...

Özgürlükler şehrinde müziğin peşinde / Amsterdam

Özgürlükler şehrinde müziğin peşinde / Amsterdam

Hollanda’nın en büyük kış etkinliği olan Buz Heykel Festivali’nde -10 derecede gezdim, müziğin peşinde Amsterdam sokaklarını dolaştım. Bu yılın teması ‘Music Inpires’ yani ‘Müzik İlham Verir’. Amsterdam'a gitmek isteyene iyi haber: Buz Heykel Festivali 5 Şubat’a kadar sürüyor.

19.01.2017Seyahat
Herkesin bahsettiği bu DIY çılgınlığı nedir

Herkesin bahsettiği bu DIY çılgınlığı nedir?

Dünyada DIY (kendin yap) çılgınlığı aldı başını gitti. Herkes evini atölyeye çevirdi, hazır fabrikasyon ürünler yerine artık herkes kendi orijinal ürünlerini üretiyor. Sizin için bir dosya hazırladık ve kendi kendinize neler yapabileceğinizi derledik. Bakalım listede neler var…

22.02.2016Hayat
Açıkta peynir satışı 1 Ocak’tan itibaren yasaklandı ama uyan yok

Açıkta peynir satışı 1 Ocak’tan itibaren yasaklandı ama uyan yok

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yayınladığı peynir tebliği ile 1 Ocak’tan itibaren açıkta peynir satışı yasaklandı. Ancak ne pazar yerlerinde ne de marketlerde yasağa uyan yok. Müşteri istediği gibi peynirin tadına bakabiliyor. Vakumlu olan ürünler bile gerektiğinde tadına bakılması için önce kesiliyor sonra üzeri jelatinle kapatılıyor.

4.01.2016Ekonomi
Konya’nın küflüsü mü, Antakya’nın sıkması mı, Ayvalık’ın loru mu

Konya’nın küflüsü mü, Antakya’nın sıkması mı, Ayvalık’ın loru mu?

Hatay’ın künefelik peyniri, Trabzon’un muhlamalık peyniri, Erzurum civil peyniri, onlarca çeşit tulum peyniri, Viyana’nın incirlisi, Kuzey İtalya’dan provolone... Ağız sulandıran, iştah kabartan bir liste bu. Her damağa, her keseye göre peynirler. Üstelik artık hepsini bir arada bulması da kolay. İstanbul’un en iyi peynirlerini satan dükkânları araştırdım.

28.02.2015Hürriyet Pazar
Tost tost diye nicesine sarıldım

Tost tost diye nicesine sarıldım

Tost her önüne gelen yerde yenmez. Usulüne uygun yapan ustanın çalıştığı büfeyi bulmak gerekir. “Tost yapmanın da usulü mü olur” dediğinizi duyar gibi oluyorum. O zaman anlatmaya başlayalım.

14.02.2015Hürriyet Pazar
Peynir Adan Zye değişiyor

Peynir A'dan Z'ye değişiyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından peynir ile ilgili Türk Gıda Kodeksi kapsamında yapılan ilk düzenleme yolda. Peynirin çeşidine göre üretiminden tuz-yağ oranına, etiket bilgilerinden muhafazasına kadar tüm standartları belirleyecek olan tebliğ, yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderildi. Yeni düzenlemeyle peynirlerin içerebileceği maksimum tuz oranı mevcut uygulamaya göre yüzde 35 ila yüzde 61 arasında değişen oranlarda azaltılıyor. Peynir üretiminde türüne göre değişmek üzere kuru madde oranının yüzde 3 ile 7,5’i arasında tuz kullanılabilecek.

29.01.2015Ekonomi
Rusya’dan süt vizesi

Rusya’dan süt vizesi

TÜRKİYE ile son dönemde tarım ve gıda ürünleri alımının arttırılması için görüşmeler yapan Rusya, üç Türk süt üretici firmayı tedarikçi listesine aldı.

25.08.2014Ekonomi
Yerel ürünler market rafında

Yerel ürünler market rafında

Tarım Bakanlığı’ndan gıdada ikinci önemli adım.

13.04.2014Ekonomi
Günlük ağrılarınızdan kurtaracak öneriler

Günlük ağrılarınızdan kurtaracak öneriler

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Lütfiye Müslümanoğlu, günlük hayatımızda karşılaştığımız ağrıları ve bu ağrılardan kurtulmak için alabileceğimiz önlemleri anlatıyor.

Kişiye özel diyet kahvaltı seçenekleri

Kişiye özel diyet kahvaltı seçenekleri

Diyete uymak yerine siz diyeti kendinize göre ayarlayın. Kibrit kutusu büyüklüğünde peynire ve bir dilim kepek ekmeğine mahkum değilsiniz. Size özel diyet kahvaltınızı seçerek sağlıklı ve dilediğinizce beslenebilirsiniz.

Parmesan peynirleri Antalyada üretiliyor

Parmesan peynirleri Antalya'da üretiliyor

Dünyanın en iyi peynirleri arasında gösterilen parmesan, İtalya’nın Parma kenti yakınlarındaki Emilia- Romagna bölgesi dışında, geleneksel yöntemlerle Antalya’da da üretilmeye başladı.

11.07.2012Ekonomi
Türkiyede 193 peynir çeşidi var sadece 9u tescilli

Türkiye'de 193 peynir çeşidi var sadece 9'u tescilli

Yöresel yemek kültürü açısından zengin bir ülke olan Türkiye aynı zamanda peynir çeşitliliği konusunda da oldukça zengin.

3.07.2012Ekonomi
Süt ürünlerini saklarken bunlara dikkat

Süt ürünlerini saklarken bunlara dikkat!

Süt ürünlerinin bozulmadan tazeliğini uzun süre koruyabilmesi için doğru hijyen ve saklama koşullarının sağlanması son derece önemli.

Yavaş Şehir’in umut tohumları

Yavaş Şehir’in umut tohumları

Yola çıkmak için hep bir bahane olması gerektiğini söylerim. Alışılmışın dışındaki bahaneler, insanı şaşırtıcı yolculuklara çıkartır, bunu aklınızdan hiç çıkartmayın. Ben bu kez Tohum Takası’nı bahane ettim, Türkiye’nin ilk Yavaş Şehri Seferihisar’a gittim, gördüm, hem dost insanlarla hem de dayanılmaz lezzetlerle tanıştım. Bu hafta Yavaş Şehir’deki yaşam keyfini sizinle paylaşmak istedim.

13.03.2011Seyahat

Yazar Sonuçları

Tatilden sonra hayata alışma rehberi

Şehrin kalabalığını da yanınızda götürdünüz, otuz liralık yemeğe yüz otuz lira ödediniz, beach’lerde ikişer metre kare yer edindiniz, bin iki yüz kişi birlikte denize girdiniz, trafikte giderken ayrı, dönerken ayrı cinnet geçirdiniz, havaalanlarında bitmeyen kuyruklarda ömür tükettiniz ve nihayet harika geçen bir tatilden eve döndünüz!

10.06.2019

Cezaevinin böylesi de mümkün!

Foça Açık Cezaevi’nde hükümlülere sebze - meyve yetiştiriciliğinden mobilyacılığa, fırıncılıktan mandıracılığa kadar 12 farklı dalda meslek öğretiliyor.

27.09.2013

Kebabına bak, böreğini al

Nasıl oldu, hangi ara olduysa Adana börekleri patladı!!! Adanalılar zaten bu lezzeti biliyordu, şehir dışına ün salmasını sosyal medya gücüne borçlu… Yılların lezzeti aynı kalırken sadece ünü değişti…

17.04.2018

Önce demokrasi sonra yerel, temiz ve adil yemek...

28 Haziran gecesi İstanbul Atatürk Havalimanı’na IŞİD saldırısı olduğunda Roma’da bir yemekteydik.

22.07.2016

Ara Güler, Erdoğan’a ‘Abi şuraya geç’ demiş

İSTİKLAL Caddesi’nde İstanbul’un en güzel pasajlarından biri vardır.

26.12.2015

Anne elinden üç öğün lezzet

Başkent’in yaklaşık 5 milyonluk nüfusunun büyük bölümü, iş ya da eğitim amacıyla doğduğu topraklardan uzakta yaşayanlardan oluşuyor. Kentteki gurbetçiler için ‘anne yemekleri’, bayramdan bayrama erişilebilen büyük bir ‘nimet...’

22.05.2015

Konya’nın küflüsü mü, Antakya’nın sıkması mı, Ayvalık’ın loru mu?

Hatay’ın künefelik peyniri, Trabzon’un muhlamalık peyniri, Erzurum civil peyniri, onlarca çeşit tulum peyniri, Viyana’nın incirlisi, Kuzey İtalya’dan provolone...

11.01.2015

Tost tost diye nicesine sarıldım

Tost her önüne gelen yerde yenmez.

29.11.2014

Cunda Adası cinayeti

Hangi roman kahramanı olmak isterdin, diye sorsalar...

23.07.2014

Ağaçlar altında doğal kahvaltı

Eymir Gölü, hafta sonları kentin stresinden uzaklaşmak isteyen Ankaralılar için en yakın “kaçış rotası” olma özelliğini taşıyor.

9.05.2014

Hayatının senaryosunu yazdı

Dilara Altınkan, 25 yıl İstanbul’da yaşadıktan sonra, biraz da eş durumundan İzmir’e yerleşen farklı ve özel bir kişilik.

4.10.2013

Süt sanayicisi umutlu

İzmir’in Türkiye’de süt hayvancılığının merkezi haline gelmesiyle bu sektör yatırımcıların da yakın ilgi alanına girdi.

10.01.2013

Motosiklet sosyalliktir

Motosiklet sektörünün güçlü markası Motoran-SYM Satış ve Pazarlama Müdürü Celal Güzelses, otomobil sürücülerinin asosyal yolculuk yaptıklarını söylüyor, “Örneğin; kırmızı ışıkta hemen camlar kapanır, kilide basılır, çantalar güvenceye alınır.

9.12.2011