MENÜ

Oprah Winfrey

Oprah Winfrey ile ilgili tüm haberleri, son dakika Oprah Winfrey haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Oprah Winfrey haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 823 Oprah Winfrey haberi bulunmuştur.

Oprah Winfrey Haberleri

Amerikalılar Malalaya hayran

Amerikalılar Malala'ya hayran

Gallup Oylama Ajansı, ABD’de en çok hayranlık uyandıran kadınlar listesini açıkladı. Dünyanın en genç Nobel Barış Ödülü sahibi Pakistanlı kız Malala Yusufzai, listede 3. sırada yer aldı.

30.12.2014Avrupa
Ünlü sunucu Oprahdan samimi açıklama

Ünlü sunucu Oprah'dan samimi açıklama

Amerikalı talk show sunucusu Oprah Winfrey, hayatının ’Hayır’ demeyi öğrendiğinde değişmeye başladığını söyledi. Aynı zamanda yüzyılın en etkili kadınlarından sayılan Oprah Winfrey, bir dergiye yaptığı açıklamada, insanlara hayır demeyi 40 yaşına geldiğinde öğrendiğini söyledi.

14.12.2014Avrupa
Sultanahmet Camisini Tac Mahal sanıyormuş

Sultanahmet Camisi'ni Tac Mahal sanıyormuş!

Birçok ünlüye İstanbul'u gezdiren tarihçi-seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç, ünlülerle yaşadığı ilginç anıları paylaştı: 'Gezdirdiğim isimler arasında en çok etkilendiğim kişi, Oprah Winfrey oldu.'

28.11.2014Hayat
Vücut Tipini Söyle, Sana Ne Giyeceğini Söyleyelim

Vücut Tipini Söyle, Sana Ne Giyeceğini Söyleyelim!

Etkileyici görünmenin yolu vücut tipinize uygun giysileri bulmaktan geçiyor. Söz konusu elbiseler olduğunda, bazı küçük sırlarla büyük etkiler yaratabilirsiniz. Nasıl mı?

26.11.2014Moda Trendleri
Mehmet Özden sivilce önerisi: İğneyle delin

Mehmet Öz'den sivilce önerisi: İğneyle delin

Birçok insan zararlı olduğunu bilmesine rağmen sivilceleriyle oynamadan duramaz. ABD'li ünlü sunucu Oprah Winfrey'in programına konuk olan Dr. Mehmet Öz sivilceler için sıkmak yerine bambaşka bir öneri getirdi: İğneyle delmek!

31.10.2014Sağlık
Mehmet Özden sivilce önerisi: İğneyle delin

Mehmet Öz'den sivilce önerisi: İğneyle delin

Birçok insan zararlı olduğunu bilmesine rağmen sivilceleriyle oynamadan duramaz. ABD'li ünlü sunucu Oprah Winfrey'in programına konuk olan Dr. Mehmet Öz sivilceler için sıkmak yerine bambaşka bir öneri getirdi: İğneyle delmek! Daily Mail'de yer alan habere göre büyük bir maket üzerinde canlı olarak uygulama yapan Dr. Mehmet Öz, alkol ile temizlenmiş bir iğnenin, sivilcenin sadece beyaz olan kısmından girilerek delinebileceğini söyledi.Beyaz kısmın ölü deri olduğunu, ancak sivilce sıkıldığında canlı dokulara da zarar verildiğini belirtti. Sivilce iğneyle delinirken cilde tamamen paralel bir şekilde bir taraftan girilip, diğer taraftan çıkılması gerekiyor. Ayrıca ciltteki sivilceler sıkıldığında parmaklardaki mikrop cilde bulaştığı için yeni sivilce oluşumunu da tetikliyor. Ancak paralel delme tekniği sağlıklı cilde dokunulmadığı için hiçbir zarar vermiyor.

30.10.2014Haber
‘Baba Beni Okula Gönder’ rol model

‘Baba Beni Okula Gönder’ rol model

Bugün, Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilen ‘Dünya Kız Çocukları Günü’. Kızların hakları için çalışan ‘Girl Effect’ hareketi her yıl bu alanda öne çıkan “rol model” isimleri duyuruyor.

11.10.2014Eğitim
‘Baba Beni Okula Gönder’ rol model

‘Baba Beni Okula Gönder’ rol model

Bugün, Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilen ‘Dünya Kız Çocukları Günü’. Kızların hakları için çalışan ‘Girl Effect’ hareketi her yıl bu alanda öne çıkan “rol model” isimleri duyuruyor.

10.10.2014Gündem
Çocuk istemeyen 9 ünlü

Çocuk istemeyen 9 ünlü

Yeni anne ve baba olan ünlülerin haberleri birbirini kovalarken, onlardan hiç kimse söz etmiyor: Çocuk sahibi olmak istemeyen ünlüler...

9.09.2014Avrupa
Seda Ablam’ın tecavüzcü pışpışı

Seda Ablam’ın tecavüzcü pışpışı

Programına bir katili çıkaran Seda Sayan, bugüne kadar her türlü cinayeti, tecavüzü, şiddeti ‘bacımız’ tacıyla normalleştirdi. Şimdi kadınları sıradan katleden Sefer Çalınak’ı pışpışlamasının nesine şaşırıyoruz?

6.09.2014Magazin
Altın yumurtlayan Pharrellı kanlı canlı izleyeceğiz

Altın yumurtlayan Pharrell'ı kanlı canlı izleyeceğiz

Dünyaca ünlü ABD rapçi ve prodüktör Pharell Williams’ın The Neptunes ve N.E.R.D zamanlarından beri zaten hastasıyız. 2014 onun gerçek anlamda ‘altın yumurtladığı’ yılı oldu. Pharell Williams’ı kanlı canlı 7 Eylül Pazar günü GNCFest kapsamında ilk kez İstanbul’da izleyeceğiz. Konsere sadece 4 gün kalmışken onu daha da çok sevmek için ne gibi sebeplerimiz olduğunu araştırdık.

3.09.2014Keyif
Buzlu meydan okuma öldürebilir

'Buzlu meydan okuma öldürebilir'

ALS hastaları için başlatılan Ice Bucket Challenge yani 'Bir kova buzlu su' eylemi git gide yayılıyor ancak bu sosyal farkındalık kampanyası 'öldürebilir.' İç hastalıkları uzmanı Dr. Engin Türkmen, yerli yabancı birçok ünlü sanatçı, iş adamının da katıldığı kampanyanın özellikle kalp, tansiyon, böbrek yetmezliği, epilepsi gibi kronik hastalar ve hamileler için son derece tehlikeli olduğunu ve ölüme kadar giden ciddi sorunlara neden olabileceğini söyledi.

24.08.2014Sağlık
Dünyayı saran kampanyanın yaratıcısı öldü

Dünyayı saran kampanyanın yaratıcısı öldü

ALS hastalığı için başlattığı “Ice Bucket Challenge” (Bir kova buz) çılgınlığının yaratıcısı 27 yaşındaki Corey Griffin deniz kazasında hayatını kaybetti.

21.08.2014Hayat
Michael Jackson kadar pis birini görmedim

Michael Jackson kadar pis birini görmedim!

Popun kralı Michael Jackson hakkındaki iddialara bir yenisi daha eklendi. Ölümünden 5 yıl sonra konuşan evinin baş hizmetçisi, "Tuvaletini bile evin içine yapardı. Hayatımda bu kadar pis ve bu kadar sağlıksız bir adam daha görmedim" dedi.

13.08.2014Hayat
“Türkiye ticaret merkezi olacak”

“Türkiye ticaret merkezi olacak”

DHL Express Avrupa CEO’su John Pearson Türkiye’nin bir ticaret merkezi olmaması için bir neden görmediğini belirtti. DHL Express Türkiye CEO’su Markus Reckling ise Türkiye’nin kurumsal yapısı ve hukuk sisteminde büyük sürprizler yaratmayıp istikrarını koruduğu ölçüde doğrudan yabancı yatırım çekmeye devam edeceğini söyledi.

6.08.2014Ekonomi
Dekolte giymenin kuralları

Dekolte giymenin kuralları

Dekolte çoğu zaman seksi ve çekicidir, tabi sınırlarını bildiğinizde! İşte dekolte giymenin kuralları...

26.07.2014Stil
Beyoncé en zengin müzisyen

Beyoncé en zengin müzisyen

Forbes'un açıklağı 2014'ün en zengin ve güçlü isimler listesinde ‘yeni zenginler’ de var: Müzisyen Bruno Mars, şovmen Jimmy Fallon, aktör Bradley Cooper, aktrist Amy Adams ve model Kate Upton.

3.07.2014Hayat
En güçlüsü Beyonce

En güçlüsü Beyonce

Amerikan Forbes dergisi bu yılın en güçlü 100 ünlüsünü açıkladı. Listede ilk sıraya Amerikalı ünlü şarkıcı Beyonce Knowles oturdu.

2.07.2014Avrupa
Yıllık kazancı dudak uçuklattı

Yıllık kazancı dudak uçuklattı

Amerikalı ünlü pop müzik sanatçısı Beyonce'un yıllık kazancı dudak uçuklattı.

1.07.2014Avrupa
Ünlülerin Zayıflama Uzmanından Sıskalık Yolunda  20 Basit Kural

Ünlülerin Zayıflama Uzmanından Sıskalık Yolunda 20 Basit Kural

Yayımlandığı yıl New York Times’ın ve Amazon.com’un “En Çok Satanlar” listesine 1 numaradan giren ve haftalarca zirvede kalan “Sıskalık Kuralları” artık Türkçede...

1.07.2014İyi Yaşam
Dünyanın en etkili ünlü ismi seçildi

Dünyanın en etkili ünlü ismi seçildi

Amerikalı ünlü pop müzik sanatçısı Beyonce Giselle Knowles, Forbes dergisinin yaptığı dünyanın en etkili ünlüleri listesinde ilk sırada yer aldı.

30.06.2014Keyif
Sıskalık için 20 kural

'Sıskalık' için 20 kural

Yayımlandığı yıl New York Times’ın “En Çok Satanlar” listesine 1 numaradan giren ve haftalarca zirvede kalan “Sıskalık Kuralları” artık Türkçe'de.

25.06.2014Keyif
Dekolte Giymenin Kuralları

Dekolte Giymenin Kuralları!

Dekolte çoğu zaman seksi ve çekicidir, tabii sınırlarını bildiğinizde...

24.06.2014Moda Trendleri
Solaklar hem zeki hem çevik hem de güzel

Solaklar hem zeki hem çevik hem de güzel

Dini inanışlarda ve toplumda 'pek takdir edilmeyen' sol elini kullanan insanlar, her alanda daha başarılı. İşte solakları sevmek için 10 neden...

13.06.2014Hayat
Bu hafta 8 film vizyona girecek

Bu hafta 8 film vizyona girecek

Türkiye sinemalarında bu hafta 2'si yerli 8 film vizyona girecek.

2.06.2014Keyif
Tom Amcanın Beyaz Sarayı…

'Tom Amca'nın "Beyaz Saray"ı…'

Haftanın politik göndermelerle süslü yapımı ‘The Butler: Başkanların Hizmetkârı’, pamuk tarlalarından Beyaz Saray’a uzanan bir ‘Siyah’ın öyküsünü anlatıyor. ‘12 Yıllık Esaret’in daha ön planda olduğu bir sezonda ‘The Butler’, tuhaf bir oluşumun ifadesi. ‘Precious’ ve ‘The Paperboy’ filmleriyle tanınan Lee Daniels imzalı yapım, bazen son derece derin sulara dalıyor, bazen de sığ sularda gezinip didaktik olmaktan kurtulamıyor. Ama yine de ilgiyi hak ediyor…

1.06.2014Keyif
Haftanın Vizyona Giren Filmleri

Haftanın Vizyona Giren Filmleri

Bugün vizyona giren filmleri kaçırmamanızı öneriyoruz...

29.05.2014İyi Yaşam
Forbes dünyanın en güçlü kadınını seçti

Forbes dünyanın en güçlü kadınını seçti

Amerikan Forbes dergisi dünyanın en güçlü yüz kadının listesini açıkladı. Liste başı Almanya Başbakanı Merkel olurken ilk onda önemli isimler yer aldı.

29.05.2014Gündem
Çiçeklerin Büyücüsü Jeff Leatham: Orkide benim gibi seksi ve keskin

Çiçeklerin Büyücüsü Jeff Leatham: Orkide benim gibi seksi ve keskin

Jeff Leatham, dünyanın en önemli çiçek sanatçılarından biri… Paris’teki George V Hotel’de yarattığı enstalasyonları, Louvre müzesindeki Mona Lisa ile yarışıyor. Ayda bir Martha Stewart ya da Oprah Winfrey Show’a konuk oluyor. Çünkü ev kadınları ona tapıyor. Madonna’dan Dalia Lama’ya ünlü bir portföyü var. Eva Longoria ve Chelsea Clinton gibi ünlülerin düğünlerine de çiçekleri ile imza attı. Anneler günü dolayısıyla Louis Vuitton’un Zorlu Center’daki mağazasında sanatını konuşturdu.

10.05.2014Kelebek
‘Siyah inci’ NBA takımı alacak mı

‘Siyah inci’ NBA takımı alacak mı?

14 yaşına anne oldu. Babasını tanımıyor. Amerika’nın en zengin siyahi insanı Oprah Winfrey şimdi ırkçılığa karşı sembol olmak için bir NBA takımı alacak mı? Almayacak mı?

3.05.2014Ekonomi
Gözünü, 90 milyar dolarlık pazara dikti

Gözünü, 90 milyar dolarlık pazara dikti

ABD’li kahve zinciri devi Starbucks’ın CEO’su Howard Schultz, CNBC’ye yaptığı açıklamada, kahve piyasasındaki güçlerini çay piyasasına da taşıyacaklarını söyledi.

26.04.2014Ekonomi
Ağlatan sır

Ağlatan sır

TEDAVİ gördüğü rehabilitasyon merkezinden geçen yaz çıkan ABD’li aktris Lindsay Lohan, düşük yaptığını itiraf etti.

21.04.2014Dünya
Lindsay Lohan: Bebeğimi kaybettim

Lindsay Lohan: Bebeğimi kaybettim

Lindsay Lohan, Oprah Winfrey ile birlikte yaptıkları şov programında bebeğini kaybettiğini açıkladı.

21.04.2014Kelebek
Napa Vadisi’nin şarap kralı

Napa Vadisi’nin şarap kralı

Bulaşıkçı, Zeki Müren’in ışıkçısı, işletmeci, girişimci, siyasetçi... Bunlar Mehmet Sıddık Torun’un (56) hayatında sahip olduğu pek çok farklı sıfattan sadece birkaçı. Şu aralarsa, 1994’te ‘bir süre uzaklaşmak için’ gittiği ve kaldığı Amerika’da, Napa Vadisi’nin butik şarap ve zeytin kralı olarak tanınıyor. Komşuları arasında Oprah Winfrey ve Madonna var. Torun, hayat hikayesini ilk kez anlattı.

19.04.2014Ekonomi
‘Büyük kedilere’ veda

‘Büyük kedilere’ veda

Belgesel kanallarının formatı değişiyor.

12.04.2014Ekonomi
Her sokağı farklı bir dünya

Her sokağı farklı bir dünya

İstanbul’un yeni alışveriş mabedleri, dev AVM’ler açıldıktan sonra beş asırlık Kapalıçarşı’nın papucu dama atıldı. Oysa ara sokaklarında pek çok sıradışı mekan barındırıyor. Hollywood yıldızlarına mücevher tasarlayan kuyumcular, ünlü modacıların müdavimi olduğu kumaşçılar, Osmanlı hanedanının özel eşyalarını bulabileceğiniz antikacılar, örneğine başka hiçbir semtte rastlayamayacağınız esnaf lokantaları... İşte size Kapalıçarşı’dan 38 sıradışı adres...

2.03.2014Seyahat
Sürpriziyle, görkemiyle 2014 model oscarlar

Sürpriziyle, görkemiyle 2014 model oscarlar

Los Angeles’ta Oscar gecesi öncesi Hollywood’un nabzını tuttuk. İşte, favorilerden demeçler, rekor üstüne rekor kıranlar törenden sahne çalacak isimler

1.03.2014Kelebek
Çırağan Sarayında 25 yıl hapis yattı

Çırağan Sarayı'nda 25 yıl hapis yattı

19. yüzyılda Osmanlı sultanlarını ağırlayan Çırağan Sarayı, 104 yıl önce geçirdiği yangının ardından bugün de görkemiyle dünyanın her yerinden sanatın, siyasetin, sporun, iş hayatının kral ve kraliçelerince tercih ediliyor.

20.01.2014Gündem
Dr. Öz ABD’nin en etkili 6’ncısı

Dr. Öz ABD’nin en etkili 6’ncısı

ABD’nin önde gelen dergilerinden Forbes, 2014’ün en etkili ünlülerini seçti. Listenin zirvesine yönetmen Steven Spielberg otururken, aynı zamanda Hürriyet yazarı olan Dr. Mehmet Öz altıncı sıradan listeye girdi.

17.01.2014Dünya

Yazar Sonuçları

2015 burç yorumları: Kova

Kova burcunda doğanları 2015 yılı boyunca neler bekliyor? Aşk, iş ve sosyal hayatlarında ne gibi gelişmeler olacak? Dikkatli olmaları gereken dönemler hangileri? Hepsi bu yazıda...

23.12.2014

Madonna’nın sızan Illuminati’si

Yeni albümü Iconic öncesi Madonna’nın başına yine aynı şey geldi.

20.12.2014

Ergenekon zindanından bir hikâye

O gün hükümete yakın bir gazetenin manşeti şuydu:

13.10.2014

Ruh ölümsüz

KİTAPLARI 38 dile çevrilmiş spiritüel bilimci Don Miguel Ruiz’le dün başlayan sohbetimiz bugün de devam ediyor. Dün de yazdığım gibi Ruiz’e göre daha iyi yaşamak için 4 anlaşma var:

8.10.2014

Bir kadın ve ona aşık üç büyük şair

“Cemal Süreya’ya içki içmeyi ben öğrettim” Edip Canserver.

11.08.2014

Bundan ucuz evlilik var mı?

Felaketin biri geliyor Uzak Doğu’da, yoksul halklar alışırken kayboluyor, arkasından yenisi geliyor. Bölge ülkelerine nükleer saldırı tehditlerini kafası estikçe yineleyen Kim Jong-Un yeni eylemler için etrafın yatışmasını bekliyor.

28.07.2014

Siyahilerin ırkçılıkla savaşı

Yönetmen Lee Daniels, ‘Başkanın Hizmetkarı’ (The Butler) filmi ile siyahilerin insan hakları mücadelesi tarihini sekiz Amerikan başkanına hizmet etmiş Cecil Gaines ve ırkçılığa karşı sokakta mücadele etme yolunu seçen oğlu üzerinden anlatıyor. Amerikan başkanları rolünde ünlü isimler makyaj altında kamera karşısına geçmiş.

1.06.2014

Kötülük sırası Angelina’da!

Julia Roberts ve Charlize Theron’dan sonra kötü cadı olma sırası Angelina Jolie’de! Melefiz’de korkutucu ve gotik bir görüntüye bürünen Jolie’yi “Uyuyan Güzel” masalının kötü kalpli cadısı rolünde izliyoruz.

29.05.2014

Timur’dan Muhteşem göndermeler

Muhteşem Yüzyıl’ın son bölümünü izlerken, kendimi Hababam Sınıfı’nın ünlü şarkısı ‘Neler oluyor hayatta’yı mırıldanırken buldum.

23.02.2014

“Ebru Gündeş’in kibri ve egosu tavan yapmış”

Geçen gün Ferman Toprak ile karşılaştık...

26.01.2014