MENÜ

Önlisans

Önlisans ile ilgili tüm haberleri, son dakika Önlisans haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Önlisans haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.926 Önlisans haberi bulunmuştur.

Önlisans Haberleri

POMEM sonuçlarında son durum: 26. Dönem POMEM başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak

POMEM sonuçlarında son durum: 26. Dönem POMEM başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı’nca lisans mezunu (5.040) erkek, (560) kadın, önlisans mezunu (1.260) erkek, (140) kadın aday olmak üzere toplam 7 bin polis memuru adayı öğrenci alımı için yapılan sınav sonuçları için geri sayım devam ediyor. Ekim ayında başvuru sürecinin tamamlanmış olması nedeniyle sonuç beklentileri hız kazandı. Peki, 26. Dönem POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak?

27.01.2020Gündem
KPSS başvuruları o tarihte başlayacak 2020 lisans önlisans ve ortaöğretim KPSS takvimi

KPSS başvuruları o tarihte başlayacak! 2020 lisans önlisans ve ortaöğretim KPSS takvimi

ÖSYM'nin 2020 yılında yapacağı Kamu Personeli Seçme Sınavı'na lisans ve önlisans düzeyinde girmek isteyen memur adayları, başvuruların başlamasını büyük bir heyecanla bekliyor. Bir yandan sınavlara hazırlanan adaylar bir yandan da ÖSYM'nin açıkladığı tarihleri sorguluyor. Peki, KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

23.01.2020Gündem
POMEM sonuçları açıklandı mı 26. Dönem POMEM sonuçlarında son durum

POMEM sonuçları açıklandı mı? 26. Dönem POMEM sonuçlarında son durum

Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) lisans mezunu (5.040) erkek, (560) kadın, önlisans mezunu (1.260) erkek, (140) kadın aday olmak üzere toplam 7 bin polis adayı alınacağı duyurulmuştu. Adaylar, 14-25 Ekim 2019 tarihleri arasında http://www.pa.edu.tr adresinden 26. Dönem başvurularını gerçekleştirdi. Peki, POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak? 26. Dönem POMEM sonuçlarında son durum

23.01.2020Gündem
26. Dönem POMEM başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak

26. Dönem POMEM başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) alınacak 7 bin polis alımında süreç devam ediyor. 5.040, önlisans mezunu 1.260 aday olmak üzere 7 bin adayın alınacağı 26. Dönem POMEM başvurularında gözler şimdi sonuçların açıklanacağı tarihlerde. Peki, 26. Dönem POMEM başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

22.01.2020Gündem
KPSS 2020 başvuruları ne zaman

KPSS 2020 başvuruları ne zaman?

2020 KPSS başvuruları ne zaman sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam eden konular arasında yer alıyor. ÖSYM tarafından farklı gerçekleşecek olan KPSS sınavı için araştırmalar sürmeye devam ediyor. Peki, 2020 KPSS başvuruları ne zaman yapılacak?

21.01.2020Gündem
KPSS başvuruları ne zaman başlayacak 2020 KPSS sınavları ne zaman

KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? 2020 KPSS sınavları ne zaman?

2020 yılında yapılacak olan KPSS'lerin başvuru ve sınav tarihlerini sorgulamaya başlandı. Yüz binlerce memur adayının merakla beklediği 2020 KPSS'nin başvuruları henüz başlamadı ancak başvuru ve sınav tarihleri ÖSYM tarafından ilan edilmişti. Peki, KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? 2020 KPSS sınavları ne zaman?

19.01.2020Gündem
İnönü Üniversitesi 101 sözleşmeli personel alıyor Başvuru şartları neler

İnönü Üniversitesi 101 sözleşmeli personel alıyor! Başvuru şartları neler?

İnönü Üniversitesi 101 personel istihdam edileceğini duyurdu. Resmi Gazete'de verilen ilana göre üniversite bünyesinde görev alacak olan personeller 24 Ocak 2020 tarihinine kadar başvuru işlemlerini tamamlayacak. Başvuru şartlarını sağlayan adaylar 2018 KPSS (B) gurubu puan sıralaması esas alınmak kaydıyla yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın alınacaktır. Peki, İnönü Üniversitesi sözleşmeli personel başvuru şartları neler? İşte, başvuruya dair merak edilen bilgiler.

18.01.2020Gündem
Yabancı öğretim elemanı istihdamı usul ve esaslarına güncelleme

Yabancı öğretim elemanı istihdamı usul ve esaslarına güncelleme

YÖK Yürütme Kurulu, yabancı uyruklu öğretim elemanlarının istihdamıyla ilgili usul ve esasları güncelleyerek üniversitelere bildirdi. Dil hazırlık sınıflarında görev alacak öğretim görevlilerinin istihdamında artık ana dil kriteri yeterli sayılmayacak, bununla ilgili akademik tecrübe, iş deneyimi ve uluslararası sertifikalara sahip olma gibi yeni kriterler aranacak. Kriterler, 20 Ocak'tan itibaren yapılacak tekliflerde geçerli olacak.

18.01.2020Eğitim
27. Dönem POMEM başvurusu ne zaman Şartlar belli oldu mu

27. Dönem POMEM başvurusu ne zaman? Şartlar belli oldu mu?

27. Dönem POMEM başvurusu için müjdeli haber İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi. Bakan Soylu, 27. Dönem POMEM başvurusu için şartlar hakkında bazı bilgiler verdi. Peki, 27. Dönem POMEM başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, POMEM başvuru şartları ve başvurunun ne zaman yapacağı açıklama hakkında bazı bilgiler

15.01.2020Gündem
Sanal gerçeklik araçları meslek okullarında kullanılacak

Sanal gerçeklik araçları meslek okullarında kullanılacak

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Sanal gerçeklik araçlarının meslek okullarımızda kullanılacak olması bizi heyecanlandırıyor. Türkiye'nin bir ilinin, örneğin Şırnak ilinin İdil ilçesinde herhangi iş ve işlemde bir problem varsa bunu dijital bir teftişle mobil olarak izleyebilmemizin altyapısını kuruyoruz" dedi.

13.01.2020Eğitim
2020 KPSS ne zaman KPSS lisans ve ortaöğretim başvurusu ne zaman

2020 KPSS ne zaman? KPSS lisans ve ortaöğretim başvurusu ne zaman?

Yeni yılın gelmesiyle birlikte memur olma hayali kuran yüz binlerce kişi, 2020 yılında yapılacak olan KPSS hakkında bilgi sahibi olmak için internette araştırma yapıyor. KPSS 2020'nin ne zaman yapılacağı ÖSYM tarafından yayımlanan sınav takvimiyle beraber netlik kazanmış oldu. Peki, 2020 KPSS ne zaman? KPSS lisans ve ortaöğretim başvurusu ne zaman?

13.01.2020Gündem
Şeker Fabrikası personel alımı için geri sayım başladı

Şeker Fabrikası personel alımı için geri sayım başladı!

Şeker Fabrikası personel alımı için geçtiğimiz haftalarda yayımladığı işçi alımı ilanının ardından bu kez kura sonuçları açıklaması merakla araştırılmaya başlandı. Şeker Fabrikası personel alımı kura sonuçları için tarih açıklaması yapan fabrika, İŞKUR aracılığıyla bilgileri yayımladı. Peki, 2020 Şeker Fabrikası personel alımı için sonuçlar ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

12.01.2020Gündem
KPSS başvurusu ne zaman başlayacak 2020 KPSS sınav ve başvuru takvimi

KPSS başvurusu ne zaman başlayacak? 2020 KPSS sınav ve başvuru takvimi

Devlet kadrolarında çalışmak için girecekleri, 2020 KPSS sınavının başvuru dönemini bekleyen memur adayları, konuyla alakalı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. 2020'de yapılacak KPSS için başvuruların ne zaman başlayacağı ÖSYM tarafından açıklanmıştı. Peki, KPSS başvurusu ne zaman başlayacak? KPSS lisans ve önlisans sınavı ne zaman?

9.01.2020Gündem
AÖF sınav yerleri ne zaman açıklanacak AÖF final sınavları ne zaman

AÖF sınav yerleri ne zaman açıklanacak? AÖF final sınavları ne zaman?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) güz dönemi final sınavları için geri sayım başladı. 2019 2020 öğrenim döneminde AÖF son sınavlarına katılım sağlayacak olan öğrenciler, sınav tarihlerini sorguluyor. AÖF sınav yerleri de merak edilen diğer gündem konusu oldu. Peki, AÖF sınav yerleri ne zaman açıklanacak? AÖF final sınavları ne zaman? İşte, o konu hakkında ayrıntılı bilgiler.

8.01.2020Gündem
2020 AYT, TYT, YDT sınavı ne zaman yapılacak YKS başvuruları başladı mı

2020 AYT, TYT, YDT sınavı ne zaman yapılacak? YKS başvuruları başladı mı?

Üniversiteye giriş kapsamında uygulanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuruları ve sınav tarihi gündeme gelmeye başladı. 3 oturum halinde ÖSYM tarafından düzenlenecek olan üniversite sınavının başvurularını tamamlayacak adaylar, kurum tarafından yayımlanacak olan YKS başvuru kılavuzunu bekliyor. Peki, YKS oturumları olan AYT, TYT, YDT sınavı ne zaman yapılacak? YKS başvuruları başladı mı? İşte, o konular hakkında ayrıntılar.

7.01.2020Gündem
Türkiye Şeker Fabrikaları İŞKUR üzerinden işçi alımı yapıyor İşte başvuru şartları

Türkiye Şeker Fabrikaları İŞKUR üzerinden işçi alımı yapıyor! İşte başvuru şartları

Şeker Fabrikaları, Ankara ve Eskişehir Makine Fabrikaları ile Elektromekanik Aygıtlar Fabrikasına belirsiz süreli çalıştırılmak üzere toplam 1500 işçi alımı yapılacak. Söz konusu alımlar İŞKUR üzerinden yapılacakken, başvuru şartları ve diğer detaylar belli oldu. İşte, Türkiye Şeker Fabrikaları işçi alımı hakkında ayrıntılar...

7.01.2020Gündem
YÖK 100/2000 Doktora Burs Projesi’ne yeni alanlar eklendi

'YÖK 100/2000 Doktora Burs Projesi’ne yeni alanlar eklendi

YÖK, ‘Türkiye'nin Otomobili’ projesine katkı amacıyla, ‘YÖK 100/2000 Doktora Burs Projesi’ne otomotiv sektörüne yönelik yeni bilim alanları ekledi. YÖK'ün doktora programları arasındaki ‘elektrikli ve hibrid araçlar’ dışında, ‘motor teknolojileri’, ‘enerji depolama’ ve ‘güç elektroniği’ doktora alanları da açılacak. Bu alanlarda doktora yapacaklar, YÖK ve TÜBİTAK desteğiyle aylık 4 bin 500 lirayı bulan ‘çifte burs’ imkânından yararlandırılacak.

7.01.2020Eğitim
AÖF final sınavları ne zaman yapılacak AÖF güz dönemi sınav takvimi

AÖF final sınavları ne zaman yapılacak? AÖF güz dönemi sınav takvimi

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Güz Dönemi final sınavları için geri sayım başladı. Lisans veya önlisans eğitimlerini açıktan tamamlamaya çalışan öğrencileri ilgilendiren AÖF Güz Dönemi final sınavlarının ne zaman yapılacağı, AÖF öğrencileri tarafından merakla araştırılıyor. AÖF final sınavları ne zaman yapılacak?

7.01.2020Gündem
2020 KPSS ne zaman yapılacak Lisans önlisans ve ortaöğretim KPSS başvuruları ne zaman

2020 KPSS ne zaman yapılacak? Lisans önlisans ve ortaöğretim KPSS başvuruları ne zaman?

Kamu kurum ve kuruluşlarında memur olma hayali kuran lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları, 2020 yılında içinde yapılacak olan KPSS'lerin başvuru ve sınav tarihlerini sorgulamaya başladı. Yüz binlerce memur adayının merakla beklediği 2018 KPSS'nin başvuruları henüz başlamadı ancak başvuru ve sınav tarihleri ÖSYM tarafından açıklandı. Peki, 2020 KPSS ne zaman yapılacak? Lisans önlisans ve ortaöğretim KPSS başvuruları ne zaman?

5.01.2020Gündem
MasterChef  finaline bile hastaneden çıkıp giden şampiyon Cemre Uyanık

MasterChef finaline bile hastaneden çıkıp giden şampiyon Cemre Uyanık

Yemekle aranız nasıl? Mutfağa girer misiniz? Yemek yarışmalarını takip eder misiniz? Tüm bu sorulara yanıtınız hayır olsa bile çok muhtemel ki ‘MasterChef Türkiye’nin son şampiyonu Cemre Uyanık’ı duydunuz. 28 yaşındaki Uyanık, geçen pazar final yapan yarışmayı ve onunla eşzamanlı olarak yürüttüğü hücre bağış sürecini anlattı.

İŞKUR Şeker fabrikası işçi alımı 2020 başvuru nasıl yapılır

İŞKUR Şeker fabrikası işçi alımı 2020 başvuru nasıl yapılır?

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş İŞKUR aracılığı ile personel alımı yapacağını duyurdu. Şeker Fabrikası Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan personel alımı ilanına göre alımlar lise, önlisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden yapılacak. İŞKUR ile işe alımlar devam ediyor. Personel alımı için başvurular Türkiye İş Kurumu şubelerinden ve Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesinden yapılabiliyor. Peki, Şeker Fabrikalarına personel alımı başvuru şartları neler?

3.01.2020Gündem
BOTAŞ 154 personel alacak Başvuru şartları neler

BOTAŞ 154 personel alacak! Başvuru şartları neler?

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) Genel Müdürlüğünce, Türkiye'nin çeşitli yerlerinde değerlendirilmek üzere 154 personel alınacak. Söz konusu alımların belli olmasının ardından personel alımı başvuru şartları merak konusu oldu. Peki, BOTAŞ personel alımı başvuru şartları neler?

2.01.2020Gündem
BOTAŞ İŞKUR aracılığıyla 154 personel alımı yapacak

BOTAŞ İŞKUR aracılığıyla 154 personel alımı yapacak

BOTAŞ ( Boru Hatları ile Petrol Taşıma Genel Müdürlüğü) A.Ş personel alımı ilanı yayımladı. Yayımlanan ilana göre BOTAŞ, İŞKUR aracılığıyla önlisans ve lisans mezunları olmak üzere toplamda 154 personel alımı yapacak. İşte BOTAŞ personel alımı için detaylı bilgiler ve başvuru detayları

30.12.2019Gündem
Uluslararası öğrenci sayısı 178 bine ulaştı

Uluslararası öğrenci sayısı 178 bine ulaştı

Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi kapsamında 16 pilot üniversitedeki 3 bin öğretim üyesi ve yaklaşık 36 bin öğrenciye dijital dönüşüm eğitimi verildi. Akademide ‘Açık Erişim ve Açık Bilim’ çalışmaları başlatıldı. ‘Geleceğin Meslekleri, Mesleklerin Geleceği’ başlıklı kongrede, gelecek yıl açılacak yeni üniversite programları masaya yatırıldı. Vakıf üniversitelerini Ar-Ge'ye ve öğretim üyesi yetiştirmeye teşvik eden, reklam-tanıtım bütçesine sınırlama getiren kararlar alındı. ‘Hedef odaklı uluslararasılaşma’ politika sonucu 2014'te 48 bin olan uluslararası öğrenci sayısı, dört yılda 178 bine ulaştı.

30.12.2019Eğitim
İŞKUR aracılığı ile Şeker Fabrikalarına personel alımı yapılacak - Başvuru şartları neler

İŞKUR aracılığı ile Şeker Fabrikalarına personel alımı yapılacak - Başvuru şartları neler?

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş İŞKUR aracılığı ile personel alımı yapacağını duyurdu. Şeker Fabrikası Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan personel alımı ilanına göre alımlar lise, önlisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden yapılacak. Peki, Şeker Fabrikalarına personel alımı başvuru şartları neler?

30.12.2019Gündem
İstanbul Ayvansaray Üniversitesi de el değiştirdi

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi de el değiştirdi

Bilgi, Şehir ve şimdi de İstanbul Ayvansaray Üniversitesi el değiştirdi. Doç. Dr. Tolga Yazıcı’nın başkanlığında Plato Vakfı tarafından 2016’da kurulan İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, son zamanlarda ekonomik sıkıntı içindeydi. Mütevelli heyet başkanı Tolga Yazıcı, uzun süredir bir ortak arayışındaydı.

28.12.2019Eğitim
Orman Muhafaza Memuru mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak

Orman Muhafaza Memuru mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) bünyesine alınacak olan 2 bin 700 Orman Muhafaza Memuru için mülakat süreci tamamlandı. Mülakatların tamamlanmasının ardından birçok kişinin gündemindeki konu Orman Muhafaza Memuru mülakat sonuçları açıklamasına çevrildi. Peki, OGM Orman Muhafaza Memuru mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

26.12.2019Gündem
2020 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak KPSS sınavları ne zaman

2020 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? KPSS sınavları ne zaman?

Memur adaylarının heyecanla beklediği 2020 KPSS'nin başvuruları henüz başlamadı. Devlete bağlı kurum ve kuruluşlarda memur olarak çalışmak isteyen yüz binlerce kişi KPSS'ye girmek için gün sayıyor. Peki, 2020 KPSS ne zaman yapılacak? KPSS başvuruları ne zaman başlıyor?

25.12.2019Gündem
Lisans önlisans ve ortaöğretim KPSS ne zaman İşte 2020 KPSS başvuru tarihleri

Lisans önlisans ve ortaöğretim KPSS ne zaman? İşte 2020 KPSS başvuru tarihleri

Kamuda memur olmak isteyen on binlerce vatandaş, 2020 KPSS takvimine odaklandı. Lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunu adaylar, sınav hazırlıklarını devam ettirirken bir yandan da 2020 KPSS ne zaman sorusunun yanıtını araştırıyor. ÖSYM'nin takvimine göre, KPSS 2020 kılavuzunun yayımlanmasının ardından KPSS başvuruları alınacak. Peki, lisans, önlisans ve ortaöğretim KPSS ne zaman?

23.12.2019Gündem
MYO’larda uygulamalı eğitim arttırılacak

MYO’larda uygulamalı eğitim arttırılacak

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Öğrencilerimizin mesleki becerilerinin geliştirilmesi amacıyla uygulamalı eğitimlerinin arttırılması konusunu görüşerek, bu konunun da ele alınacağı MYO müdürlerinin katılımıyla bir çalıştay yapılmasını kararlaştırdık" dedi.

19.12.2019Eğitim
İki oğluyla aynı üniversitede okuyor

İki oğluyla aynı üniversitede okuyor

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri Veysel Düzcan ile oğulları Alper ve Ayberk, hocalar ve öğrenciler tarafından takdir ediliyor. Amfide yan yana oturan Veysel Düzcan ile oğulları, hem evde hem okulda beraber olmaktan mutlu olduklarını söyledi.

16.12.2019Eğitim
KPSS lisans önlisans ve ortaöğretim başvuru takvimi | 2020 KPSS ne zaman

KPSS lisans önlisans ve ortaöğretim başvuru takvimi | 2020 KPSS ne zaman?

Her mezuniyet türü için farklı zamanlarda yapılan KPSS sınavlarının etapları için geri sayım başladı. Büyük bir heyecan ve umutla KPSS sınavının yapılacağı tarihi bekleyen adaylar, bir yandan da 2020 KPSS başvuru tarihlerini sorguluyor. Peki, 2020 KPSS ne zaman?

15.12.2019Gündem
İBB sözleşmeli personel alımı yapıyor Başvuru şartları neler

İBB sözleşmeli personel alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB) bünyesinde istihdam edilmek üzere boş pozisyonlara açıktan atama yoluyla sözleşmeli personel alınacak. Söz konusu ilanın Devlet Personel Başkanlığı'nda yayımlanmasının ardından, İBB sözleşmeli personel alımı başvuru şartları merak konusu oldu. Peki, İBB sözleşmeli personel alımı şartları neler?

13.12.2019Gündem
2020 ÖSYM sınav takvimi: YKS KPSS ALES DGS ne zaman yapılacak İşte sınav ve başvuru tarihleri

2020 ÖSYM sınav takvimi: YKS KPSS ALES DGS ne zaman yapılacak? İşte sınav ve başvuru tarihleri

Her yıl milyonlarca adayın katılım sağladığı onlarca sınav organize eden ÖSYM, 2020 yılında uygulayacağı sınavların tarihi hakkında bilgi verdi. ÖSYM'nin resmi internet sitesinden geçtiğimiz günlerde yayımladığı 2020 sınav takvimi ile birlikte YKS, KPSS, DGS, ALES ve ÖSYM'nin düzenlediği diğer sınavların tarihleri belli oldu. İşte, 2020'de yapılacak YKS, KPSS, DGS, ALES ve YDS sınav tarihleri...

10.12.2019Gündem
Örgün eğitimin iki katı... 4 milyon öğrenci açıköğretimde

Örgün eğitimin iki katı... 4 milyon öğrenci açıköğretimde

Açıköğretime kayıtlı öğrenci sayısı örgün eğitimin neredeyse iki katına çıktı. Özellikle son beş yılda yükselişe geçen açıköğretimde öğrenci sayısı 4 milyona yaklaştı. YÖK’e göre açıköğretimdeki öğrenci sayısı 3 milyon 880 bin 931, örgün eğitime devam eden öğrenci sayısı ise 2 milyon 647 bin 86. Bunun nedenlerini açıköğretim fakülteleri yetkililerine sorduk.

10.12.2019Eğitim
KYK bursları ne zaman yatacak Aralık ayı KYK kredileri hangi tarihte ödenecek

KYK bursları ne zaman yatacak? Aralık ayı KYK kredileri hangi tarihte ödenecek?

KYK burs ve kredileri kasım ayı ödemesi sonrası öğrencilerin gözü aralık ayı ödemelerine çevrildi. Lisans, önlisans ve doktora öğrencileri, aralık ayı KYK burs ve kredilerinin hesaplara yatacağı tarihi merakla araştırıyor. KYK burs ve kredi ödemeleri geçen ay olduğu gibi bu ay da TC kimlik numaralarına göre alacak. Peki, KYK bursları ne zaman yatacak? Aralık ayı KYK kredileri hangi tarihte ödenecek? İşte, merak edilen bilgiler.

8.12.2019Gündem
DGS ne zaman yapılacak 2020 DGS başvuruları ne zaman alınacak

DGS ne zaman yapılacak? 2020 DGS başvuruları ne zaman alınacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak olan 2020 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için hazırlıklar başladı. 2 yıllık önlisans bölümlerinden dört yıllık lisans programlarına geçmek için adayların katılacağı sınavda, başvuru tarihi ve sınav takvimi belli oldu. Peki, DGS ne zaman yapılacak? 2020 DGS başvuruları ne zaman alınacak? İşte, merak edilen ayrıntılar.

8.12.2019Gündem
YÖKün engelli öğrencilere yönelik kararları işaret diline çevrildi

YÖK'ün engelli öğrencilere yönelik kararları işaret diline çevrildi

Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, "İşitme engelli bireyler, işitme kaybından dolayı konuşma diline erişemedikleri için yazı dilini de anlayamıyor. Bu nedenle yazı dilinin de işaret diline çevrilmesi gerekiyor. Bu kapsamda aldığımız kararları işaret diline çevirdik" dedi.

7.12.2019Eğitim
KYK aralık ayı burs ve kredileri ne zaman yatacak KYK bursları ne zaman ödenecek

KYK aralık ayı burs ve kredileri ne zaman yatacak? KYK bursları ne zaman ödenecek?

2019-2020 eğitim-öğretim yılı yükseköğrenim burs/kredi başvuru sonuçlarının ardından ilk burslarını kasım ayı sonunda alan binlerce önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisi, şimdi ise aralık ayı burs ve kredi ödemelerinin ne zaman hesaplarına yapılacağını merak ediyor. Peki, KYK Aralık ayı burs ve kredileri ne zaman yatacak? KYK bursları ne zaman ödenecek?

6.12.2019Gündem
KPSS lisans önlisans ve ortaöğretim başvuruları ne zaman 2020 KPSS ne zaman

KPSS lisans önlisans ve ortaöğretim başvuruları ne zaman? 2020 KPSS ne zaman?

Llisans, önlisans ve ortaöğretim mezunu vatandaşlar Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2020 tarihini araştırıyor. Sınav hazırlıklarına devam eden vatandaşlar, ÖSYM tarafından KPSS başvuru kılavuzunun yayımlanmasıyla başvurularını tamamlayacaklar. Peki, KPSS lisans önlisans ve ortaöğretim başvuruları ne zaman? 2020 KPSS ne zaman? İşte, KPSS sınav tarihi ile ilgili merak edilen bilgiler.

4.12.2019Gündem
YÖK, üniversitelerde ‘Engelliler Destek Programı’nı açıyor

YÖK, üniversitelerde ‘Engelliler Destek Programı’nı açıyor

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Engelliler Destek Programını eğitim öğretim programı olarak sisteme dahil ediyoruz. Bu program iki yıllık bir önlisans programı olacak" dedi.

3.12.2019Eğitim
Yargıtaya sözleşmeli personel alımı yapılacak Başvuru şartları neler

Yargıtay'a sözleşmeli personel alımı yapılacak! Başvuru şartları neler?

Yargıtay Başkanlığı, farklı öğrenim düzeylerinden mezun, çeşitli branşlarda sözleşmeli personel alımı yapacak. Aralık ayında başlayacak başvuru süreci dört gün sürecek. Söz konusu alımlarda KPSS puanı baz alınacak. Peki, Yargıtay personel alımı başvuru şartları neler?

29.11.2019Gündem
POMEM sınav giriş belgesi nasıl alınır 26. Dönem POMEM parkur bilgileri yayımlandı

POMEM sınav giriş belgesi nasıl alınır? 26. Dönem POMEM parkur bilgileri yayımlandı!

26. Dönem POMEM başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından, gözler mülakat ve parkur sınavlarına çevrildi. Ön başvuruları kabul edilen adayların katılım sağlayacağı sınavlar için, POMEM sınav giriş yerleri Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlandı. Peki, POMEM sınav giriş belgesi nasıl alınır? POMEM parkuru nasıl olacak? İşte, 26. Dönem POMEM sınavlarına dair merak edilen bilgiler.

25.11.2019Gündem
KPSS ne zaman yapılacak 2020 KPSS başvuruları ne zaman

KPSS ne zaman yapılacak? 2020 KPSS başvuruları ne zaman?

Kamu kurumlarında memur olacak vatandaşların yakından takip ettiği Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için araştırmalar hız kazandı. KPSS'nin 2020'de hangi tarihlerde düzenleneceğini merak eden memur adayları, KPSS'nin farklı eğitim düzeyleri için oturum tarihlerini araştırıyor. Peki, KPSS ne zaman yapılacak? 2020 KPSS başvuruları ne zaman?

24.11.2019Gündem
Nitelik kodu nedir 3017 ve 3188 nitelik kodlarının tanımı nedir

Nitelik kodu nedir? 3017 ve 3188 nitelik kodlarının tanımı nedir?

KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) tercih ilanlarının ardından en çok gündeme gelen konulardan biri de nitelik kodları oluyor. 21 Kasım tarihli ‘KPSS-2019/6 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yapılacak tercihlerde 3017 ve 3188 nitelik kodunun anlamı merak konusu oldu. Peki, nitelik kodu nedir? İşte, 3017 ve 3188 nitelik kodu için ÖSYM tarafından yapılan tanım

21.11.2019Gündem
2020 ÖSYM sınav takvimi YKS - KPSS - DGS - ALES - YÖKDİL ne zaman

2020 ÖSYM sınav takvimi! YKS - KPSS - DGS - ALES - YÖKDİL ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) 2020 yılında yapacağı sınavlar için adaylar merak ettikleri soruların cevabını internette arıyor. İşte her yıl olduğu gibi 2020'de de ÖSYM tarafından düzenlenecek olan KPSS, ALES, EKPSS, YKS, TUS DGS, YDS, e-YDS sıvaları için başvuru, sınav ve sonuç açıklama takvimi...

21.11.2019Gündem
Nitelik kodu nedir 3001 ve 3005 nitelik kodunun anlamı

Nitelik kodu nedir? 3001 ve 3005 nitelik kodunun anlamı

KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) tercih ilanlarının ardından en çok gündeme gelen konulardan biri de nitelik kodları oluyor. 21 Kasım tarihli ‘KPSS-2019/6 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yapılacak tercihlerde 3001 ve 3005 nitelik kodunun anlamı merak konusu oldu. Peki, nitelik kodu nedir? İşte, 3001 ve 3005 nitelik kodunun anlamı

21.11.2019Gündem
2020 lisans önlisans ve lise KPSS sınavı ne zaman Başvuru ve sınav takvimi açıklandı

2020 lisans önlisans ve lise KPSS sınavı ne zaman? Başvuru ve sınav takvimi açıklandı

2020 KPSS'ye ait tüm oturumların, başvuru, geç başvuru, sınav ve sonuç tarihleri belli oldu. Gözler şimdi KPSS'nin 2020'de düzenleneceği tarihler ve başvuru takviminde. Peki, KPSS ne zaman? 2020 lisans ve önlisans KPSS ne zaman?

19.11.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Ayvansaray Üniversitesi de el değiştirdi

Bilgi, Şehir ve şimdi de Ayvansaray Üniversitesi el değiştirdi. Doç. Dr. Tolga Yazıcı’nın başkanlığında Plato Vakfı tarafından 2016’da kurulan İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, son zamanlarda ekonomik sıkıntı içindeydi. Mütevelli heyet başkanı Tolga Yazıcı, uzun süredir bir ortak arayışındaydı.

28.12.2019

Ilbıra ve Milenyum

‘Milas’ın Ilbıra Dağı Kazdağları mı oluyor?’ (7 Kasım 2019) başlıklı yazımızın altından beklemediğimiz bir ‘zultanit taşı’ zenginliği ortaya çıktı. Ilbıra’nın Didim-Akbük-Kıyıkışlacık sınırlarında Bafa’ya dönük yüzünde, Etibank’ın alüminyum boksit madeni içinde çıkan yan ürünün adının zultanit taşı olduğunu söyledik. Milenyum Madencilik üzerine kayıtlı bu madenin ruhsat sahibi Murat Akgün’ün sözlerine de köşemizde yer verdik (15 Kasım). 6 sayfalık açıklamada yer alan bazı hususları aktarmak için bir özet yapalım:

20.11.2019