MENÜ

Online

Online ile ilgili tüm haberleri, son dakika Online haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Online haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 15.127 Online haberi bulunmuştur.

Online Haberleri

Nükleer silah dönemi başlıyor

Nükleer silah dönemi başlıyor

New York Times Gazetesi yazarlarından Thomas Friedman, ‘‘Üçüncü Dünya Savaşı’’ diye adlandırdığı yeni dönemde, nükleer silah kullanımına geçileceğini belirtti.

13.09.2001Dünya
e-iş ‘cep’ten yayılacak

e-iş ‘cep’ten yayılacak

‘‘Hızla artan cep telefonu kullanımı Türkiye'de e-business'ın (e-iş) yaygınlaşması için büyük bir fırsat yaratıyor...‘‘ diyor IBM e-business Hizmetleri Başkan Yardımcısı Shahla Aly. Türk firmalarını da uyarıyor: ‘‘e-business fırsatını görmezden gelme lüksüne sahip değilsiniz. Bu fırsatı kucaklamak zorundasınız. Bunu siz yapmazsanız başkaları yapacak.‘‘

15.09.2001Gündem
Online dekorasyon

Online dekorasyon

Sanal tekstil pazarı www.decotexport.com, mobilya sekörünü tekstil şirketleriyle buluşturuyor. 'Son kullanıcılara' internet üzerinden dekorasyon yapma imkanı sunuyor. Altyapısı İris Yazılım tarafından hazırlanan sitede ziyaretçiler mağazaya gitmeden önce istedikleri ürünlerin tasarımını sanal ortamda yapabiliyorlar.

15.09.2001Gündem
21. yüzyıl asıl şimdi başlıyor

21. yüzyıl asıl şimdi başlıyor

ABD'ye yapılan saldırıların ardından, teröre karşı dünya genelinde topyekûn bir mücadelenin başlamasıyla birlikte, birçok temel hak ve özgürlük yeniden tanımlanacak.

16.09.2001Gündem
21. yüzyıl asıl şimdi başlıyor

21. yüzyıl asıl şimdi başlıyor

ABD'ye yapılan saldırıların ardından, teröre karşı dünya genelinde topyekûn bir mücadelenin başlamasıyla birlikte, birçok temel hak ve özgürlük yeniden tanımlanacak.

16.09.2001Dünya
Nobel ödüllü isimler terörü tartışıyor

Nobel ödüllü isimler terörü tartışıyor

Gorbaçov, Dalai Lama gibi Nobel ödüllü isimler ABD'deki terör saldırılarını tartışmak için açılan özel bir internet sitesinde bir araya geliyor. Doğu Timorlu yazar Jose Ramos-Horta tarafından hazırlanan sitede Nobel ödüllü isimlerin saldırılarla ilgili görüşleri yer alıyor, siteyi ziyaret edenler görüşleri yayınlanan isimlere e-mail yoluyla soru sorabiliyor.

19.09.2001Gündem
Terörü sanal sergiyle kınıyorlar

Terörü "sanal sergiyle" kınıyorlar

Dünyanın dört bir yanındaki sanatçılar ABD'de 11 Eylül'de meydana gelen terör saldırılarına duydukları tepkiyi "Why?" (Neden) adını verdikleri bir projeyle dile getiriyor. Teksaslı sanatçı Bill Bartee'nin internette açtığı sitede ABD, Arjantin, Kanada, Polonya ve İngiltere'nin de aralarında bulunduğu dokuz ülkeden 24 sanatçı saldırıyı konu alan eserlerini sergiliyor.

24.09.2001Gündem
THYye terör sigortası zammı

THY'ye terör sigortası zammı

Türk Hava Yolları (THY) ABD'de meydana gelen ve dört uçağın düşmesi ile sonuçlanan terörist saldırı sonucunda sigorta primlerinde meydana gelen artışı karşılamak üzere, 1 Ekim tarihi itibariyle sigorta harcı uygulamasına başlayacak.

27.09.2001Ekonomi
THY biletiniz internetten

THY biletiniz internetten

Türk Hava Yolları (THY), internet üzerinden bilet satışına başladı. Yolculuğa İstanbul'dan başlayacak yolcular, biletlerini havaalanından diğerleri ise verdikleri adreslerden teslim alacaklar.

28.09.2001Ekonomi
Ücretsiz Macromedia seminerleri

Ücretsiz Macromedia seminerleri

İlki geçen yıl Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapılan Macromedia Seminerleri bu yıl genişletilmiş olarak 6 ilde yapılıyor ve katılımcılardan ücret alınmıyor. "Macroscope" adı verilen seminerlerde Medyasoft eğitmenleri Macromedia programları hakkında bilgi verecek, profesyoneller de deneyimlerini aktaracak.

28.09.2001Gündem
Amazon  tatil de satacak

Amazon tatil de satacak

"Dünyanın en büyük sanal mağazası" olarak tanımlanan "Amazon.com" tatil ve seyahatle ilgili ürünlerin online satılacağı yeni bir bölüm açtı. Önce kitap satışıyla işe başlayan Amazon daha sonra elektronik eşyalar, DVD, CD, bilgisayar gibi ürünler de satmaya başlamıştı.

28.09.2001Gündem
26. Compex Bilgisayar Fuarı başlıyor

26. Compex Bilgisayar Fuarı başlıyor

Türkiye'nin uzun soluklu teknoloji etkinliklerinden biri olan Compex Uluslararası Bilgisayar Fuarı 3 Ekim Çarşamba günü başlıyor. Bu yıl yeni fuar alanı olarak Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'ni seçen fuarda eğitimden bankacılığa, alışverişten eğlenceye kadar tüm yönleri ile insan hayatına giren bilgisayar ve internet ürünleri tanıtılacak. 3-7 Ekim tarihlerindeki fuarın ziyaret saatleri 11:00-20:00

1.10.2001Gündem
Compexin hedefi dijital devrim

Compex'in hedefi "dijital devrim"

26. Uluslararası Compex Bilgisayar Fuarı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan'ın da katıldığı açılış töreniyle başladı. Lütfü Kırdar Kongre Sarayı'nda düzenlenen ve 7 Ekim Pazar gününe kadar sürecek fuar "Dijital Çağ Başlıyor" sloganıyla 600'ü aşkın firmayı hedef kitlesiyle buluşturmayı hedefliyor.

3.10.2001Gündem
Compexin hedefi dijital devrim

Compex'in hedefi "dijital devrim"

26. Uluslararası Compex Bilgisayar Fuarı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan'ın da katıldığı açılış töreniyle başladı. 7 Ekim Pazar gününe kadar sürecek fuara 600'ü aşkın firma katılıyor.

3.10.2001Gündem
ABD webdeki istihbarat bilgilerini çekiyor

ABD web'deki istihbarat bilgilerini çekiyor

ABD hükümeti 11 Eylül saldırılarının ardından resmi sitelerinde yer alan bazı bilgilerin kaldırılmasına karar verdi. Karar, devlete ait bazı sitelerde bulunan bilgilerin, yeni terörist saldırılar düzenlemek amacıyla kullanılmasından endişe edildiği için alındı.

4.10.2001Gündem
İnternet çekici güç

İnternet çekici güç

Gerçek dünyanın pazarlama kuralları internete taşınabilir mi? İnternet reklamları etkin mi? Elektronik pazarlama konusunda dünyanın önde gelen uzmanlarından Jim Sterne'e göre önemli olan 'doğru mesajı, doğru zamanda, doğru insana ulaştırmak'

6.10.2001Gündem
Ortadoğu haber sitelerine büyük ilgi

Ortadoğu haber sitelerine büyük ilgi

Ortadoğu'ya ilişkin haberler veren web siteleri, bölgede yaşanan sıcak gelişmeleri izlemek için alternatif arayanların yoğun ilgisiyle karşı karşıya... Sitelerin ziyaretçi sayılarını takip eden Hitwise şirketi, Afgan, Pakistanlı ve Arap perspektifinden yayın yapan sitelerin ziyaretçi sayısında büyük artış görüldüğünü bildirdi.

11.10.2001Gündem
İnternette şarbon ilacı çılgınlığı

İnternette şarbon ilacı çılgınlığı

Geçtiğimiz hafta Florida'da görülen ve bir kişinin ölümüne neden olan şarbon hastalığı Amerikalıların paniğe kapılmasına yol açtı. Şarbonla ilgili haberlerle birlikte internette yeni bir "pazar" oluştu. Şarbona karşı etkili olan "ciprofloxacin" adlı antibiyotiği pazarlayan onlarca web sitesi ortaya çıktı.

15.10.2001Gündem