MENÜ

Önerge

Önerge ile ilgili tüm haberleri, son dakika Önerge haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Önerge haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 6.120 Önerge haberi bulunmuştur.

Önerge Haberleri

Son dakika… TBMMde 23 Nisan özel oturumu

Son dakika… TBMM'de 23 Nisan özel oturumu

TBMM Genel Kurulu, Meclisin açılışının 99. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla özel gündemle toplandı.

23.04.2019Gündem
Şüpheli çocuk ölümleri için önerge verdi

Şüpheli çocuk ölümleri için önerge verdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın ölümü ile birlikte şüpheli çocuk ölümlerinin araştırılması için Meclis önergesi verdi.

20.04.2019Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu dış politikada Türk halkının sesi oldu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu dış politikada Türk halkının sesi oldu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'da yapılan NATO Parlamenter Asamblesi (NATO PA) toplantısında Fransız parlamenter Sonia Krimi'nin 1915 olaylarına tepkisine verdiği yanıt geniş yankı uyandırdı.

15.04.2019Dünya
Kendi tarihine bak

Kendi tarihine bak

24 Nisan öncesi 1915 olaylarını ‘Ermeni soykırımı’ olarak kabul ettirmek isteyen çevreler yeniden harekete geçerken Ankara’dan sert tepkiler geldi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 24 Nisan’ı ‘Ermeni soykırımını anma günü’ ilan eden Fransa’ya “Kendi tarihine bak” yanıtı verdi.

12.04.2019Dünya
İtalyan meclisinden skandal karar... Ankara’dan çok sert tepki

İtalyan meclisinden skandal karar... Ankara’dan çok sert tepki

İtalyan hükümetinden 'sözde Ermeni soykırımını resmi olarak tanıması ve bunu uluslararası alanda savunmasını' isteyen önerge, 43 çekimsere karşı 382 oyla kabul edildi.

10.04.2019Dünya
İbrahim Kalından sözde Ermeni soykırımı önergesine kınama

İbrahim Kalın'dan sözde Ermeni soykırımı önergesine kınama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "İtalyan Parlamentosunun sözde soykırım kararı, tarihi gerçekleri yok sayan ve yeni husumet tohumları eken bir karardır." ifadesini kullandı.

10.04.2019Gündem
Fahrettin Altun: En sert biçimde kınıyoruz

Fahrettin Altun: En sert biçimde kınıyoruz

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, İtalya’da hükümetin 1915 olaylarını “sözde Ermeni soykırımı” olarak tanıması talebiyle parlamentoya bir önerge sunulmasını kınadı.

10.04.2019Gündem
Anlaşmasız Brexiti önleyen tasarı yasalaştı

'Anlaşmasız Brexit'i önleyen tasarı yasalaştı

İngiltere'de bir grup milletvekilinin hazırladığı, ülkenin 12 Nisan'da AB'den anlaşmasız ayrılmasını önlemeye dönük tasarı yasalaştı.

9.04.2019Dünya
Türkiye karşıtları yine sahnede

Türkiye karşıtları yine sahnede

23-26 Mayıs tarihleri arasında yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimleri yaklaşırken, ‘Türkiye karşıtları’ yine birçok Avrupa Birliği (AB) ülkesinde sahneye çıktı.

6.04.2019Avrupa
Skandaldan kurtulmak için Türkiye önergesi veren AfD’li vekile: Sen önce kendini temize çıkar

Skandaldan kurtulmak için Türkiye önergesi veren AfD’li vekile: Sen önce kendini temize çıkar!

Almanya’da bağış skandalına batan aşırı sağcı AfD, tartışmaları başka alana çekmek amacıyla Türkiye’nin AB üyelik müzakerelerinin “Hemen durdurulması” talebiyle Meclis’e önerge verdi.

5.04.2019Avrupa
ABDde Kongreye Rusya soruşturması raporunu mahkeme yoluyla isteme yetkisi

ABD'de Kongreye Rusya soruşturması raporunu mahkeme yoluyla isteme yetkisi

ABD Kongresinin Temsilciler Meclisi Adalet Komitesi, özel Savcı Robert Mueller’in hazırlayıp Adalet Bakanlığına sunduğu Rusya soruşturması raporunu mahkeme yoluyla isteme yetkisine yönelik kararını onayladı.

4.04.2019Dünya
May son kozunu oynadı

May son kozunu oynadı

İngiltere'nin Avrupa Birliği’nden ayrılmasına (Brexit) yönelik süreçte Brüksel ile üzerinde anlaştığı Çekilme Anlaşması’na Avam Kamarası’ndan bir türlü onay alamayan ve kendi partisindeki muhalefeti frenleyemeyen Başbakan Theresa May, son çare olarak istifa kartını masaya sürdü.

28.03.2019Dünya
Brexit yapboz tahtasına döndü

Brexit yapboz tahtasına döndü

Geçen hafta yapılan zirvede net bir plan sunamayarak ülkesinin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılma (Brexit) sürecinin planlamasını Avrupa Birliği’nin kontrolüne bırakan İngiltere Başbakanı Theresa May şimdi de sürecin iç siyasetteki kontrolünü kaybetti.

27.03.2019Dünya
Brexit Bakanlığından Parlamentoya gerçekçilik çağrısı

Brexit Bakanlığı'ndan Parlamento'ya 'gerçekçilik' çağrısı

İngiltere'de Brexit Bakanlığı, Parlamento'ya "gerçekçi" olma ve Brexit konusunda "hayata geçirilebilecek" seçenekleri değerlendirme çağrısı yaptı.

26.03.2019Dünya
İngilterede üst üste istifalar

İngiltere'de üst üste istifalar

İngiltere’de Ekonomi ve Sanayiden Sorumlu Devlet Bakanı Richard Harrington ve Orta Doğu’dan Sorumlu Bakan Alistair Burt Brexit oylamasında hükümete karşı oy vererek istifa etti.

25.03.2019Dünya
AfD, minarelerin yasaklanması için meclise önerge verdi

AfD, minarelerin yasaklanması için meclise önerge verdi

Almanya’da İslam, Müslüman ve göçmen karşıtı söylemleriyle bilinen aşırı sağcı AfD, Bavyera’da minarelerin yasaklanması için eyalet meclisine önerge verdi. Önerge diğer partiler tarafından reddedildi.

22.03.2019Avrupa
Kılıçdaroğlu: Demokrasi destanı yazalım

Kılıçdaroğlu: Demokrasi destanı yazalım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Beraber demokrasi destanını yazmak zorundayız. Kötü gidişe dur demek zorundayız. Hiç endişe etmeyin beraber, birlikte iyi olacağız. Yönetimler, mutfaklar iyi olacak. Martın sonunda bahar gelecek” dedi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le birlikte Millet İttifakı’nın Kocaeli’nde yapılan beşinci ortak mitinginde konuşan Kılıçdaroğlu özetle şunları kaydetti:

22.03.2019Gündem
ABD heyetinden Amerikan askerleri Irakta kalmalı mesajı

ABD heyetinden "Amerikan askerleri Irak'ta kalmalı" mesajı

ABD Temsilciler Meclisi heyetinin, Irak temasları sırasında ülke yetkilileriyle gerçekleştirdiği görüşmelerde "terör örgütü DEAŞ karşıtı uluslararası koalisyonun bir parçası olarak Amerikan askerlerinin Irak'ta varlık göstermesi gerektiğini" belirttiği açıklandı.

20.03.2019Dünya
ÖSYM: Soru maliyeti arttı

ÖSYM: Soru maliyeti arttı

ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), yapılan sınavlardan alınan ücret artışlarına yönelik tepkilere “Sınavların özelliğine göre maliyetlerde artış oluşmaktadır” karşılığını verdi.

20.03.2019Eğitim
İsveçte cami yapılmasını öneren politikacı istifa etti

İsveç'te cami yapılmasını öneren politikacı istifa etti

İsveç'te cami ve kültür merkezi yapılması için önerge veren SD İlçe Meclis Üyesi Mark Collin, baskılar yüzünden partisinden ayrıldı.

19.03.2019Dünya
İngilterede Brexit için son nokta Artık bitti...

İngiltere'de 'Brexit' için son nokta! Artık bitti...

İngiliz parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarası'nın Başkanı John Bercow, hükümetin Avrupa Birliği (AB) ile vardığı Brexit anlaşmasının aynı şekliyle bir kez daha oylanamayacağını söyledi.

18.03.2019Dünya
İngiliz parlamentosundan flaş Brexit kararı

İngiliz parlamentosundan flaş 'Brexit' kararı!

İngiliz parlamentosu, hükümetin Brexit anlaşmasının yeniden oylanmasını ve Brexit’in 30 Haziran’a ertelenmesini içeren önergesini kabul etti.

14.03.2019Dünya
İngiliz parlamentosu Brexit ertelemesini oylayacak

İngiliz parlamentosu Brexit ertelemesini oylayacak

İngiliz parlamentosu Brexit tarihinin ertelenmesine ilişkin bir dizi teklifi oylamaya hazırlanıyor.

14.03.2019Dünya
Avrupa Parlamentosu’nda Türkiye karşıtı hamle

Avrupa Parlamentosu’nda Türkiye karşıtı hamle

Avrupa Parlamentosu (AP) içindeki en büyük siyasi grup Avrupa Halk Partisi, tavır değiştirerek Türkiye’nin AB’ye katılım müzakerelerinin ‘sona erdirilmesine’ yönelik bir önergeyi AP’ye sundu. Oysa geçen ay Türkiye için müzakerelerin ‘askıya alınması’ önerilmesi kabul edilmişti.

9.03.2019Dünya
Çifte vatandaşlık Almanya’ya yaradı

Çifte vatandaşlık Almanya’ya yaradı

Almanya’da hükümetin büyük ortağı CDU/CSU, çifte vatandaşlığın her zaman karşısındaydı. Ancak şimdi teröristlerin Alman vatandaşlığını iptal edebilmek için çifte vatandaşlık bayramı yapıyor.

5.03.2019Avrupa

MEB'in kitaplarındaki kriterleri giyim tarzı gerçekliğe uygun yansıtılmalı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, taslak ders kitaplarının incelenmesinde, konuların işlenişinde veya örneklerde, toplumsal eşitlik ilkesinin gözetildiğini belirterek, “İçerikteki unsurlarda toplumun değer yargıları, giyim ve hayat tarzı gerçekliğe uygun olarak yansıtılmalıdır” dedi.

28.02.2019Eğitim
Önceliğim Yamaçevler

Önceliğim Yamaçevler

26.02.2019Ankara
Meclis Başkanı Şentopun ilk ziyaretçisi Yıldırım oldu

Meclis Başkanı Şentop'un ilk ziyaretçisi Yıldırım oldu

TBMM Başkanı seçilen Mustafa Şentop'un ilk ziyaretçisi, eski TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım oldu.

25.02.2019Gündem
Yunanistan CHP’nin önergesini referans aldı, Türkiye’yi suçladı

"Yunanistan CHP’nin önergesini referans aldı, Türkiye’yi suçladı"

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki durumuyla alakalı CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır tarafından Meclis’e sunulan soru önergesinin Yunanistan basını tarafından kullanılarak, Türkiye'yi suçlayan bir yaklaşım sergilendiğini ifade eden Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Türkiye’nin doğal kaynaklar aramaya sonuna kadar devam edeceğini söyledi.

25.02.2019Dünya
Dini görünümlü terör siteleri markajda

Dini görünümlü terör siteleri markajda

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, “Dini görünümlü terör örgütlerinin internet ortamındaki yayınlarına ilişkin olarak ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından gelen talepler, hukuki ve teknik incelemeler sonrası idari tedbirlerin konusu olmakta ve sulh ceza hâkiminin onayına sunulmaktadır” dedi.

22.02.2019Gündem
Önergemi saptırdılar

Önergemi saptırdılar

AKDENİZ’de petrol aramasıyla ilgili Meclis’e verdiği önerge nedeniyle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın tepki gösterdiği CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “iftiraya uğradığını” söyledi. Erdoğan’ın, “Rum milletvekillerinin ağzıyla konuşuyor” dediği CHP’li Başarır dün Meclis’te basın toplantısı düzenleyerek, önergesini çarpıttığını söylediği basın kuruluşlarına dava açacağını belirtti.

22.02.2019Gündem
Komisyon araştıracak

Komisyon araştıracak

TBMM Genel Kurulu’nda, hayvanlara uygulanan şiddet ve kötü muamele olaylarının incelenerek, bu olayların önlenmesi için alınacak tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu kuruldu.

21.02.2019Gündem
AP’de Türkiye raporunda uzlaşı manevrası

AP’de Türkiye raporunda uzlaşı manevrası

Avrupa Parlamentosu Dışişleri Komisyonu (AFET), Hollandalı parlamenter Kati Piri tarafından hazırlanan Türkiye raporunu bugün ele alarak oylayacak.

20.02.2019Dünya
11 kadın pilot uçuşa başladı

11 kadın pilot uçuşa başladı

Milli Savunma Bakanı Akar’ın verdiği bilgiye göre MSÜ Hava Harp Okulu Komutanlığı’ndan geçen yıl mezun olan 11 kadın pilot adayı uçuş eğitimine başladı. Komutanlıkta halen 31 kadın pilot adayı öğrenci var.

20.02.2019Gündem
Erbaş kadrolarında yüzde 30 boşluk var

Erbaş kadrolarında yüzde 30 boşluk var

MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, uzman erbaş ve sözleşmeli erbaş/er kadrolarında yüzde 30 oranında boşluk olduğunu söyledi.

19.02.2019Gündem
İngiltere Dışişleri Bakanından kritik açıklama

İngiltere Dışişleri Bakanı'ndan kritik açıklama

İngiltere Dışişleri Bakanı Hunt, "İki tarafın da güven ve vizyona ihtiyacı var. Çünkü İngiltere'nin gelecek 25 yılda Avrupalı komşularıyla inşa edeceği ilişki tehdit altında." dedi.

18.02.2019Dünya
Yurt içi piyasalar S&P değerlendirmesini bekliyor

Yurt içi piyasalar S&P değerlendirmesini bekliyor

Küresel piyasalar negatif seyrederken, yurt içinde bugün piyasalar kapandıktan sonra açıklanması beklenen uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's'un (S&P) Türkiye değerlendirmesi bekleniyor.

15.02.2019Ekonomi
CHP’den ücretli öğretmen önergesi

CHP’den ücretli öğretmen önergesi

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, kontenjan engeline takılan, 1200 ücretli öğretmenin atamaya dahil edilmesi için Meclis’e önerge sundu.

15.02.2019Gündem
Parlamentodan hükümete Brexit darbesi

Parlamentodan hükümete Brexit darbesi

İngiliz parlamentosu, hükümetin Brexit yaklaşımına ve AB ile varılan anlaşmayı yeniden müzakere çabasına destek veren önergeyi reddetti.

14.02.2019Dünya
İngiliz Parlamentosunda Brexit oturumu

İngiliz Parlamentosu'nda Brexit oturumu

İngiliz Parlamentosu, hükümetin sunduğu ve Brexit anlaşmasında değişikliğe gidilmesine yönelik devam eden müzakerelere destek istediği önergeyi oylayacak.

14.02.2019Dünya
Corbynden Maye Brexit mektubu

Corbyn'den May'e Brexit mektubu

İngiltere'de ana muhalefet lideri Jeremy Corbyn Başbakan Theresa May'e yazdığı mektupta Brexit anlaşmasına destek vermek için koşullarını bildirdi.

7.02.2019Dünya
‘Andımız’ tartışması

‘Andımız’ tartışması

İYİ Parti verdiği bir önergeyle, kaldırılan ‘Andımız’la ilgili Danıştay kararının uygulanmasını istedi.

7.02.2019Gündem

Yazar Sonuçları

İlk oturumun günahı olmaz

İstanbul tartışmaları süredursun Ankara’da Mansur Yavaş başkanlığında ilk Büyükşehir Belediye Meclisi haftası devam ediyor.

16.04.2019

CHP’de kimler harcandı?

2010 yılında CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın kurduğu ve il başkanının başkanı olduğu ‘İzleme Komisyonu’ 4 yıl içerisinde 200’e yakın dava açmıştı.

8.03.2019