MENÜ

Önerge

Önerge ile ilgili tüm haberleri, son dakika Önerge haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Önerge haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 6.164 Önerge haberi bulunmuştur.

Önerge Haberleri

Heyetten çıkan kararların yüzde 68’i tüketici lehine

Heyetten çıkan kararların yüzde 68’i tüketici lehine

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Tüketici Hakem Heyetlerine son iki buçuk yılda en fazla müracaatın finansal hizmetler ve perakende ticaret sektörleri hakkında olduğunu belirterek, “Toplam 445 bin 309 adet ayıplı mal başvurusu yapılmıştır. Toplam 1 milyon 458 bin 7 adet kararın 995 bin 984 adedi başvuran lehine, 419 bin 701 adedi aleyhine sonuçlanmıştır” dedi.

16.08.2019Ekonomi
Danışmanlık için en çok o bakanlık para harcadı

Danışmanlık için en çok o bakanlık para harcadı!

Almanya’da bakanlıkların dış danışmanlık desteği için ödedikleri yüksek ücretler tartışma konusu oldu. Savunma Bakanlığı’nın ilk 6 ayda ödediği 155 milyon Euro dış danışmanlık ücreti, 13 bakanlığın toplamı kadar. 13 bakanlığın yılın ilk 6 ayında ödediği dış danışmanlık harcaması 178 milyon Euro.

8.08.2019Avrupa
Meclis’e etkinlik hamlesi

Meclis’e etkinlik hamlesi

TBMM’nin daha etkin çalışması, iktidar partisi vekillerinin hükümetin alacağı karar mekanizmalarına katılması, muhalefet partilerinin ise denetim görevini yapabilmesi yolunda son dönemlerde dile getirilen sorunlar için adım atılacak. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden kaynaklanan aksaklıkların giderilmesi amacıyla bir dizi saptama yapıldı.

28.07.2019Gündem
Avusturya’da disk krizi

Avusturya’da disk krizi

Avusturya’da seçimlere iki ay kala Avusturya Halk Partisi (ÖVP) lideri ve Başbakan Sebastian Kurz’ı zora sokabilecek bir ‘kayıt silme’ videosu ortaya çıktı.

26.07.2019Dünya
Seçimlere iki ay kala yeni skandal

Seçimlere iki ay kala yeni skandal

Avusturya’da erken genel seçimlere iki ay kala, mayıs ayında ortaya çıkan ‘İbiza’ skandalının bir benzeri daha yaşandı. Bu kez skandalın ucu eski Başbakan ve ÖVP Lideri Sebastian Kurz’a uzanıyor.

25.07.2019Avrupa
Meclis hesap sordu, bir araba dosyayla gitti

Meclis hesap sordu, bir araba dosyayla gitti

Almanya Federal Ulaştırma Komisyonu, yabancı plakalı araçlardan otoban ücreti alınması amacıyla hazırlanan yasa tasarısı için harcanan parayı öğrenmek için Ulaştırma Bakanı Andreas Scheuer’i davet etmişti. Scheuer, komisyona 21 dosyayla giderek, “Saklayacak hiçbir şeyimiz yok” dedi.

25.07.2019Avrupa
11. Kalkınma Planı TBMMde kabul edildi

11. Kalkınma Planı TBMM'de kabul edildi

2019-2023 dönemini kapsayan 11. Kalkınma Planı, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

18.07.2019Ekonomi
TBMM şüpheli çocuk ölümlerini araştıracak

TBMM şüpheli çocuk ölümlerini araştıracak

TBMM'de Rabia Naz başta olmak üzere şüpheli çocuk ölümlerini araştırmak için komisyon kurulmasına ilişkin önerge kabul edildi.

17.07.2019Gündem
Yılbaşına kadar hakları çıkacak

Yılbaşına kadar hakları çıkacak

TBMM Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu Başkanı Mustafa Yel, Deniz Memelileri ve Yunus Parkları Derneği İkinci Başkanı İsmet Parmak’ın yeni Hayvan Hakları Yasası’na yönelik sorusuna cevap verdi.

3.07.2019Gündem
Suriyelilere plaj yasağı kararı reddedildi

Suriyelilere plaj yasağı kararı reddedildi

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde belediye meclisi tarafından haziran ayı toplantısında Suriyelilerin plajlara alınmamasıyla ilgili oy çokluğuyla kabul edilen ve ardından meclise iade edilen karar, temmuz ayı meclis toplantısında oy çokluğuyla reddedildi.

1.07.2019Gündem
FETÖ soruşturması

FETÖ soruşturması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, FETÖ üyeliği suçlamasıyla 2016 yılında soruşturma başlattığı ortaya çıktı. Dosyaya kısıtlama kararı getirilirken, soruşturma tamamlanıncaya kadar avukatların içeriğini incelemesi ve belgelerden örnek alınması mümkün olmayacak.

29.06.2019Gündem
Bursaspor’da Hayri Yazıcı başkanlığa aday oluyor

Bursaspor’da Hayri Yazıcı başkanlığa aday oluyor

Bursaspor’da Hayri Yazıcı başkanlığa aday olma kararını aldı.

22.06.2019Futbol
Valiyi de NSU mu öldürdü

Valiyi de NSU mu öldürdü?

2 Haziran’da evinin bahçesinde öldürülen Kassel Valisi Walter Lübcke olayı da NSU işi mi? Katil zanlısı olarak yakalanan Stephan E.’nin 8’i Türk 10 kişiyi öldüren neonazi terör örgütü NSU destekçilerinden Benjamin G. ile bağlantısı olduğu ortaya çıktı. Ayrıca Kassel kentinde NSU tarafından öldürülen Halit Yozgat cinayetinde rolü aydınlanamayan istihbarat yetkilisi Andreas Temme’nin Kassel Valiliği’nde çalışıyor olması, istihbaratın neonazilerle karmaşık bağı ve derin devlet şüphelerini de gündeme getirdi.

19.06.2019Avrupa
Doğu Akdeniz’de 9 milyar dolarlık oldubitti... Rumlar’dan ilk satış anlaşması

Doğu Akdeniz’de 9 milyar dolarlık oldubitti... Rumlar’dan ilk satış anlaşması

Türkiye ve KKTC’nin itirazlarına rağmen Doğu Akdeniz’i tek yanlı parselleyerek uluslararası enerji şirketlerinin sondajına açan Kıbrıs Rum yönetimi 12’nci parselden doğalgaz çıkarılması için Amerikan Noble Enerji şirketiyle anlaştı. Rumlar, 18 yılda 9 milyar dolar elde etmeyi planlıyor.

7.06.2019Dünya
Vakıfbank’ın yönetim kurulu başkanı Abdülkadir Aksu

Vakıfbank’ın yönetim kurulu başkanı Abdülkadir Aksu

Kamu bankaları Vakıfbank ile Halkbank’ın genel kurulları dün yapıldı.

28.05.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı yeni hükümeti onayladı

Cumhurbaşkanı yeni hükümeti onayladı

Avusturya’da video skandalı üzerine görevden alınan FPÖ’lü bakanların yerine yenileri atandı. Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen, Başbakan Sebastian Kurz’un uzmanlardan oluşan yeni bakanlarını onayladı.

22.05.2019Avrupa
AfD bu kez düğün salonuna karşı çıktı

AfD bu kez düğün salonuna karşı çıktı!

Yabancı ve İslam karşıtı AfD, Hessen Eyaleti’nde yer alan Bad Camberg Würges kasabasında yapımı planlanan düğün salonunu hedef aldı. Aşırı sağcı parti, Würges’te ses ve çevre kirliliği olacağı iddiasıyla salon yapımına karşı çıkmasını eyalet meclisine taşıyıp Hessen Sosyal ve Uyum Bakanlığı’nın cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi.

22.05.2019Avrupa
Büyükşehir Belediye Meclisinde önerge tartışması

Büyükşehir Belediye Meclisi'nde önerge tartışması

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi Mayıs ayı ilk toplantısı için Mansur Yavaş başkanlığında toplandı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ilk meclis toplantısında da belediye şirketleri ile ilgili önergeyi kanuna aykırı olduğunu belirterek oylamaya sunmadı.

13.05.2019Gündem
Saldırıyı araştırma önergesine ret

Saldırıyı araştırma önergesine ret

CHP’nin, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik, Ankara’nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesindeki saldırıyla ilgili verdiği Meclis araştırma önergesinin öne alınması önerisi dün Genel Kurul’da reddedildi.

1.05.2019Gündem
Son dakika… TBMMde 23 Nisan özel oturumu

Son dakika… TBMM'de 23 Nisan özel oturumu

TBMM Genel Kurulu, Meclisin açılışının 99. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla özel gündemle toplandı.

23.04.2019Gündem
Şüpheli çocuk ölümleri için önerge verdi

Şüpheli çocuk ölümleri için önerge verdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın ölümü ile birlikte şüpheli çocuk ölümlerinin araştırılması için Meclis önergesi verdi.

20.04.2019Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu dış politikada Türk halkının sesi oldu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu dış politikada Türk halkının sesi oldu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'da yapılan NATO Parlamenter Asamblesi (NATO PA) toplantısında Fransız parlamenter Sonia Krimi'nin 1915 olaylarına tepkisine verdiği yanıt geniş yankı uyandırdı.

15.04.2019Dünya
Kendi tarihine bak

Kendi tarihine bak

24 Nisan öncesi 1915 olaylarını ‘Ermeni soykırımı’ olarak kabul ettirmek isteyen çevreler yeniden harekete geçerken Ankara’dan sert tepkiler geldi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 24 Nisan’ı ‘Ermeni soykırımını anma günü’ ilan eden Fransa’ya “Kendi tarihine bak” yanıtı verdi.

12.04.2019Dünya
İtalyan meclisinden skandal karar... Ankara’dan çok sert tepki

İtalyan meclisinden skandal karar... Ankara’dan çok sert tepki

İtalyan hükümetinden 'sözde Ermeni soykırımını resmi olarak tanıması ve bunu uluslararası alanda savunmasını' isteyen önerge, 43 çekimsere karşı 382 oyla kabul edildi.

10.04.2019Dünya
İbrahim Kalından sözde Ermeni soykırımı önergesine kınama

İbrahim Kalın'dan sözde Ermeni soykırımı önergesine kınama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "İtalyan Parlamentosunun sözde soykırım kararı, tarihi gerçekleri yok sayan ve yeni husumet tohumları eken bir karardır." ifadesini kullandı.

10.04.2019Gündem
Fahrettin Altun: En sert biçimde kınıyoruz

Fahrettin Altun: En sert biçimde kınıyoruz

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, İtalya’da hükümetin 1915 olaylarını “sözde Ermeni soykırımı” olarak tanıması talebiyle parlamentoya bir önerge sunulmasını kınadı.

10.04.2019Gündem
Anlaşmasız Brexiti önleyen tasarı yasalaştı

'Anlaşmasız Brexit'i önleyen tasarı yasalaştı

İngiltere'de bir grup milletvekilinin hazırladığı, ülkenin 12 Nisan'da AB'den anlaşmasız ayrılmasını önlemeye dönük tasarı yasalaştı.

9.04.2019Dünya
Türkiye karşıtları yine sahnede

Türkiye karşıtları yine sahnede

23-26 Mayıs tarihleri arasında yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimleri yaklaşırken, ‘Türkiye karşıtları’ yine birçok Avrupa Birliği (AB) ülkesinde sahneye çıktı.

6.04.2019Avrupa
Skandaldan kurtulmak için Türkiye önergesi veren AfD’li vekile: Sen önce kendini temize çıkar

Skandaldan kurtulmak için Türkiye önergesi veren AfD’li vekile: Sen önce kendini temize çıkar!

Almanya’da bağış skandalına batan aşırı sağcı AfD, tartışmaları başka alana çekmek amacıyla Türkiye’nin AB üyelik müzakerelerinin “Hemen durdurulması” talebiyle Meclis’e önerge verdi.

5.04.2019Avrupa
ABDde Kongreye Rusya soruşturması raporunu mahkeme yoluyla isteme yetkisi

ABD'de Kongreye Rusya soruşturması raporunu mahkeme yoluyla isteme yetkisi

ABD Kongresinin Temsilciler Meclisi Adalet Komitesi, özel Savcı Robert Mueller’in hazırlayıp Adalet Bakanlığına sunduğu Rusya soruşturması raporunu mahkeme yoluyla isteme yetkisine yönelik kararını onayladı.

4.04.2019Dünya

May son kozunu oynadı

İngiltere'nin Avrupa Birliği’nden ayrılmasına (Brexit) yönelik süreçte Brüksel ile üzerinde anlaştığı Çekilme Anlaşması’na Avam Kamarası’ndan bir türlü onay alamayan ve kendi partisindeki muhalefeti frenleyemeyen Başbakan Theresa May, son çare olarak istifa kartını masaya sürdü.

28.03.2019Dünya
Brexit yapboz tahtasına döndü

Brexit yapboz tahtasına döndü

Geçen hafta yapılan zirvede net bir plan sunamayarak ülkesinin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılma (Brexit) sürecinin planlamasını Avrupa Birliği’nin kontrolüne bırakan İngiltere Başbakanı Theresa May şimdi de sürecin iç siyasetteki kontrolünü kaybetti.

27.03.2019Dünya
Brexit Bakanlığından Parlamentoya gerçekçilik çağrısı

Brexit Bakanlığı'ndan Parlamento'ya 'gerçekçilik' çağrısı

İngiltere'de Brexit Bakanlığı, Parlamento'ya "gerçekçi" olma ve Brexit konusunda "hayata geçirilebilecek" seçenekleri değerlendirme çağrısı yaptı.

26.03.2019Dünya
İngilterede üst üste istifalar

İngiltere'de üst üste istifalar

İngiltere’de Ekonomi ve Sanayiden Sorumlu Devlet Bakanı Richard Harrington ve Orta Doğu’dan Sorumlu Bakan Alistair Burt Brexit oylamasında hükümete karşı oy vererek istifa etti.

25.03.2019Dünya
AfD, minarelerin yasaklanması için meclise önerge verdi

AfD, minarelerin yasaklanması için meclise önerge verdi

Almanya’da İslam, Müslüman ve göçmen karşıtı söylemleriyle bilinen aşırı sağcı AfD, Bavyera’da minarelerin yasaklanması için eyalet meclisine önerge verdi. Önerge diğer partiler tarafından reddedildi.

22.03.2019Avrupa
Kılıçdaroğlu: Demokrasi destanı yazalım

Kılıçdaroğlu: Demokrasi destanı yazalım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Beraber demokrasi destanını yazmak zorundayız. Kötü gidişe dur demek zorundayız. Hiç endişe etmeyin beraber, birlikte iyi olacağız. Yönetimler, mutfaklar iyi olacak. Martın sonunda bahar gelecek” dedi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le birlikte Millet İttifakı’nın Kocaeli’nde yapılan beşinci ortak mitinginde konuşan Kılıçdaroğlu özetle şunları kaydetti:

22.03.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Tablo karamsar

31 Mart sonrası Ankara’da, yeni bir dönem başladı.

16.05.2019

Ankara için birleşmek zorundayız

31 Mart yerel seçimleri geride kaldı. Ardından, Mansur Yavaş başkanlığında 4 gün süren Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’ni izledik, bazı tatsızlıklara şahit olduk.

25.04.2019

İlk oturumun günahı olmaz

İstanbul tartışmaları süredursun Ankara’da Mansur Yavaş başkanlığında ilk Büyükşehir Belediye Meclisi haftası devam ediyor.

16.04.2019