MENÜ

Önce Yaya

Önce Yaya ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Önce Yaya haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.721 Önce Yaya haberi bulunmuştur.

Önce Yaya Haberleri

İçişleri Bakanlığından trafikte yaz tedbirleri genelgesi İşte ayrıntılar

İçişleri Bakanlığı'ndan "trafikte yaz tedbirleri" genelgesi! İşte ayrıntılar

İçişleri Bakanlığınca yaz mevsiminde artan turizm ve tarımsal amaçlı seyahatler nedeniyle kara yollarında 1 Mayıs-1 Ekim arasında alınacak trafik tedbirleri konusunda genelge yayımlandı. Genelgeye göre, Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi'nde yer alan konulardan hayata geçirilenler, il trafik birimlerince kararlılıkla ve artarak devam ettirilecek. Kazaların yoğun olduğu güzergahlarda trafik ekiplerinin, "Gerçek ve Algılanan Yakalanma Riski Duygusu"nun geliştirilmesi amacıyla görünür olmaları sağlanacak. Trafik denetimleri ve sonuçları konusunda yazılı, görsel ve sosyal medyadan en üst düzeyde yararlanılarak ortak kara yolu bilinci anlayışının oluşturulması sağlanacak.

1.05.2019Gündem
Son dakika: İçişleri Bakanlığı’ndan 81 il valiliğine gönderildi Yarın başlıyor…

Son dakika: İçişleri Bakanlığı’ndan 81 il valiliğine gönderildi! Yarın başlıyor…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla 81 il valiliğine gönderilen "Yaya Önceliği/ Güvenliği" genelgesine göre yarından itibaren trafikte yaya önceliği denetimleri artırılacak.

30.04.2019Gündem
Yaya ve okul geçitlerine Önce Yaya görselleri çizilecek

Yaya ve okul geçitlerine 'Önce Yaya' görselleri çizilecek

İçişleri Bakanlığı'nca 81 il valiliğine gönderilen genelgeyle yaya ve okul geçitlerine sürücülerin görebileceği şekilde "Önce Yaya" görselleri çizilmesi istendi.

5.03.2019 Gündem
Son dakika.. Bakanlıktan 81 ile genelge... Yaya ve okul geçitlerine Önce Yaya görselleri çizilecek

Son dakika.. Bakanlıktan 81 ile genelge... Yaya ve okul geçitlerine 'Önce Yaya' görselleri çizilecek

İçişleri Bakanlığı'nca, trafikte yaya önceliğine dikkat çekilmesi amacıyla hazırlanan "Önce Yaya" görsellerinin sürücülerin görebileceği şekilde yaya ve okul geçitleri önüne çizilmesine ilişkin 81 il valiliğine genelge gönderildi. Bakan Süleyman Soylu imzasıyla yayımlanan genelgede, yaya ve okul geçitlerinin bulunduğu noktalarda tespit edilen yatay ve dikey işaretleme eksiklerinin kısa sürede giderilmesi istendi.

5.03.2019Gündem
Her gün binlerce vatandaş geçiyor... 25 gün sonra acı haber geldi

Her gün binlerce vatandaş geçiyor... 25 gün sonra acı haber geldi

Bursa’da 25 gün önce yaya geçidinden geçerken bir otomobilin çarpması sonucu yoğun bakıma giren 4 çocuk babası Salih Akyüz'den acı haber geldi. Salih Akyüz'ün hayatını kaybettiği kaza saniye saniye güvenlik kamerasına yansırken, babasını kaybeden Cengiz Akyüz, "Bölgeye üst geçit yapılmalı. Bu bölgeden her gün binlerce kişi geçiyor. Üst geçit olursa başka ölümler yaşanmaz" dedi.

28.01.2019Gündem
Adanada film gibi operasyon: ABD filmlerini izledim, beni nasıl buldunuz

Adana'da film gibi operasyon: 'ABD filmlerini izledim, beni nasıl buldunuz?'

Adana'da izlediği ABD filmlerindeki yöntemle önce anketçi kılığına girerek mahallede keşif yaptıktan sonra tek başına yaşayan Kore gazisinin 88 yaşındaki eşini darp ederek altınlarını gasp eden, yakalanmamak için de parmak izlerini silip, kıyafetini değiştiren zanlıyı Adana polisi, 30 kilometrelik alanda 130 güvenlik kamerası inceleyip çizdiği kroki sayesinde yakaladı. Yakalanan zanlının polisleri görünce şoke olduğu ve  "ABD filmlerinde izledim, suçlu parmak içini silip kıyafetini değiştirdiği zaman yakalanmıyordu siz beni nasıl buldunuz " dediği öğrenildi.

29.09.2018Gündem
Aracını park ederken silahlı saldırıya uğradı... Saldırı anı kameraya yansıdı

Aracını park ederken silahlı saldırıya uğradı... Saldırı anı kameraya yansıdı

Uşak’ta evinin önünde aracını park ederken silahlı saldırıya şahıs hafif şekilde yaralanırken, saldırı anı güvenlik kameralarına yansıdı.

15.01.2018Gündem
Kağıthane’de polisle hırsız arasında çatışma çıktı: 1 polis yaralandı

Kağıthane’de polisle hırsız arasında çatışma çıktı: 1 polis yaralandı 

Kağıthane'de polisle soyguncular arasında çatışma yaşandı. Bir polis hafif şekilde yaralanırken biri yaralı iki şüpheli motosikletle kaçtı. Kaçan iki şüpheli de kısa süre sonra polis tarafından yakalandı.

30.12.2017Gündem

Facebook'tan tanıştığı kadının attığı mesaj ortalığı karıştırdı

Konya’da, bir süre önce Facebook'ta tanıştığı kadınla buluşmaya giden bir şahsın, otomobiline bomba konulduğu mesajı üzerine polisi araması hareketli saatlere sebep oldu

13.06.2017Gündem
Türkeş, AK Partiye geçiş sürecini anlattı

Türkeş, AK Parti'ye geçiş sürecini anlattı

MHP'den AK Parti'ye geçiş sürecini anlatan Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Türkiye'nin şartları ortada, bürokrasi kilitlenmiş, devlet kilitlenmiş. Sorumlu bir siyasetçi olarak ne yapacaksın? 'Kabul ediyorum' dedim. Yani eksi 25 derecede suya atlamak gibi bir şey yaptım. Herkes 'Aman bir kırmızı plaka için...' Ondan önce yaya gezmiyordum, halk otobüsüne de binmiyordum. Arabam vardı, arabaya tamah ettiğimiz falan yok. İşi ucuzlatmak için çirkin şeyler söylendi." dedi.

4.04.2017Gündem
Yaya güvenliği için yeni geçitler

Yaya güvenliği için yeni geçitler

İZMİR Büyükşehir Belediyesi "Önce Yaya Güvenliği Projesi" kapsamında kentteki 110 ayrı noktada yükseltilmiş "yeni nesil yaya geçitleri" uygulamasına başladı.

19.02.2016Ege
Turistik beldede şaka gibi alt geçit

Turistik beldede şaka gibi alt geçit

ÇANAKKALE’nin Ayvacık İlçesi, Küçükkuyu Beldesi’nde, 3 yıl önce yaptırılan ancak tabanından su çıkması üzerine dolgu yapılan alt geçidin yüksekliğini 1.50 metreye kadar düşmesi vatandaşlara zor anlar yaşatıyor.

10.09.2015Gündem
Şaka gibi alt geçit

Şaka gibi alt geçit

ÇANAKKALE’nin Ayvacık İlçesi, Küçükkuyu Beldesi’nde, 3 yıl önce yaptırılan ancak tabanından su çıkması üzerine dolgu yapılan alt geçidin yüksekliğini 1.50 metreye kadar düşmesi vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Eğilmeden geçmenin mümkün olmadığı alt geçidin, tek kişinin geçebileceği dar merdivenleri ve içindeki inşaat zamanından kalan çivi ve demir parçaları da tehlike saçıyor. Alt geçidi kullanmak isteyenlerin kimisi tepki gösterirken, kimisi ise gülerek, zor da olsa geçmeyi deniyor.

10.09.2015Ege
Şaka gibi alt geçit

Şaka gibi alt geçit

Çanakkale'nin Ayvacık İlçesi, Küçükkuyu Beldesi'nde, 3 yıl önce yaptırılan ancak tabanından su çıkması üzerine dolgu yapılan alt geçidin yüksekliğini 1.50 metreye kadar düşmesi vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Eğilmeden geçmenin mümkün olmadığı alt geçidin, tek kişinin geçebileceği dar merdivenleri ve içindeki inşaat zamanından kalan çivi ve demir parçaları da tehlike saçıyor. Alt geçidi kullanmak isteyenlerin kimisi tepki gösterirken, kimisi ise gülerek, zor da olsa geçmeyi deniyor. Ayvacık'a 20 kilometre mesafedeki 9 bin 500 nüfuslu Küçükkuyu Beldesi'nden geçen Çanakkale-İzmir Karayolu'nun Akgün Albayrak Caddesi bölümünde sık sık kazaların yaşanması nedeniyle Karayolları tarafından 3 yıl önce yaya alt geçidi yaptırıldı. Özellikle yaz aylarında tatilcilerinde gelmesiyle nüfusu daha da artan beldede yaşayanların sahile ulaşımını sağlayan alt geçidin tabanından zamanla su çıkması üzerine dolgu yapılmak zorunda kalındı. Ancak, dolgu yapılan alt geçidin yüksekliği 1.50 metreye kadar düştü. 35 metre uzunluğundaki alt geçidi kullanmak zorunda kalanlar, yolun karşısbına geçebilmek için eğilmek zorunda kalıyor. Sefer TALAY / BURHANİYE Balıkesir DHA

10.09.2015Haber
Hollandalı kadın turiste taciz iddiası

Hollandalı kadın turiste taciz iddiası

Dünya Barışına dikkat çekmek için İtalya'dan otostopla yola çıkan ve Gebze'de tecavüz edildikten sonra öldürülen Giuseppina Pasqualino di Marineo'nun başına gelenlerin bir benzeri dün Bursa'da yaşandı. Hollanda'dan yaya olarak yola çıkan genç kadın İnegöl'de tacize uğradı. Yol kenarında kolu kırık şekilde ağlayan genç kadının yardımına oradan geçen kamyon şoförü yetişti.

16.05.2015Gündem
Minibüs çarptı, 8 yaşındaki Berkay öldü

Minibüs çarptı, 8 yaşındaki Berkay öldü

BAYRAMPAŞA’da 8 yaşındaki ilkokul öğrencisi Berkay Özbek, okulun önünden yolun karşısına geçeceği sırada minibüsün çarpması sonucu hayatını kaybetti. Vatandaşlar, bir süre önce yaya üst geçidinin okulun önünden kaldırıldığını belirterek tepki gösterdi. Bazı görgü tanıkları minibüs sürücüsünün hızlı olduğunu ve kırmızı ışıkta geçtiğini öne sürdü.

23.03.2015Gündem
8 yaşındaki Berkay öldü, vatandaşlar üst geçidin kaldırılmasına isyan etti

8 yaşındaki Berkay öldü, vatandaşlar üst geçidin kaldırılmasına isyan etti

Bayrampaşa'da 8 yaşındaki ilkokul öğrencisi  Beykay Özbek, okulun önünden yolun karşısına geçeceği sırada minibüsün çarpması sonucu hayatını kaybetti. Minibüs sürücüsü gözaltına alındı. Vatandaşlar, bir süre önce yaya üstgeçitinin okulun önünden kaldırıldığını belirterek bu duruma tepki gösterdi.  

23.03.2015Haber
Kudüste sürücü dehşet saçtı

Kudüs'te sürücü dehşet saçtı

Kudüs’te Arap bir sürücü, arabasıyla dehşet saçtı. Daha önce Facebook’ta Filistin bayrağıyla poz veren ve “Yakında, Allah ve vatan için…” yazan Muhammed Selayma adlı genç önce yaya yoluna daldı, ardından yaralı kişilere demir sopayla saldırdı. Olayın ardından güvenlik güçleri Selayma’ya ateş açtı ve ağır yaralanmasına sebep oldu. Selayma daha sonra Hadassah Üniversitesi Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. 6 Mart’ta çekilen ve dün yayınlanan görüntülerin bir hayli rahatsız edici olduğunu belirtelim…

17.03.2015Haber
Ölüm yoluna yaya üst geçidi

Ölüm yoluna yaya üst geçidi

Uşak'ta çok sayıda ölümle ve yaralamalı kazaya neden olan çevrede yaşayanların “Ölüm yolu” dediği D300 Uşak-İzmir karayoluna belediye tarafından yaya üst geçidi yaptırıldı.

1.08.2012Ege
Direksiyon başında sara krizi geçirdi

Direksiyon başında sara krizi geçirdi

Rize'de direksiyon başında sara nöbeti geçiren otomobil sürücüsü, 3 otomobile çarptıktan sonra yol kenarındaki iş yerinin duvarına çarparak durabildi.

11.03.2010Gündem
Çarpan sürücüden tazminat istediler

Çarpan sürücüden tazminat istediler

İzmir’de bir yıl önce yaya yolunda yürüyen üniversite öğrencisine çarpıp ölümüne neden olan alkollü sürücü ile babası hakkında 125 bin liralık tazminat davası açıldı.

2.10.2009Gündem
Beşiktaş Yaya Toureyi elinden kaçırmış

Beşiktaş Yaya Toure'yi elinden kaçırmış

Lincoln’ün Galatasaray’a 14 milyon Euro zarar vermesi, Ferrari’nin Beşiktaş’a gelirken kılı kırk yarması, Beşiktaş’ın Zapatocny’nin daha bonservis taksitlerini bitirmeden takımdan göndermek için büyük uğraş vermesi Türk futbol sektörünün ekonomik anlamda kötü durumda olduğunun bir kaç göstergesi.

10.07.2009Futbol

Yazar Sonuçları

Aşk olsun anlayana

Binlercesi, evet binlercesi trajikomik sözüm ona hizmetlere ev sahipliği yapan Avrupa kokartlı Bursa’mızdan ilginç bir trajikomedi daha.

31.05.2019

Yayaya yol ver

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, yaya öncelikli trafik kampanyası başlatılacağını, dikkat çekmek için eylem yapılacağını duyurdu.

5.02.2019

SGK sancısı

Tekil gebeliklerde, doğum öncesi 8 ve doğum sonrası 8 olmak üzere toplam 16 hafta yasal ‘doğum izni’ hakkı tanınıyor.

26.04.2015

Hayalet Kule caps’leri

Keçiören’de geçen bir Ankara hikâyesi:

15.03.2015

İZMİR’E FİGÜR ŞOV

Vakit buldukça Yıldız ve Hilal’deki galerileri gezip dostlarla buluşarak, gri siyasetin gündeminden kopup kendimi renklerin içine atıyorum.

24.11.2013

Fransa’dan nehir manzaraları

GEÇEN hafta eşimle birlikte, Fransa’da yedi gün süren bir Ron nehri gezisine katıldık.

21.08.2012

Delikan

ANKARA’da mahkeme kararıyla 90 kuruşu inen toplu taşıma ücreti, bir hafta geçmedi yeniden iki katına 1 lira 85 kuruşa çıktı.

20.03.2010