MENÜ

Ömer Fatih Sayan

Ömer Fatih Sayan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ömer Fatih Sayan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ömer Fatih Sayan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 362 Ömer Fatih Sayan haberi bulunmuştur.

Ömer Fatih Sayan Haberleri

Kamudaki datalar veri.gov.tr ile vatandaşa açılacak

Kamudaki datalar veri.gov.tr ile vatandaşa açılacak

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofis Başkanı Dr. Ali Taha Koç "Dijital Dönüşüm Ofisi olarak topladığımız bütün kamudaki dataları veri.gov.tr adında halkımıza açacağız. Artık bu verilerin herkes tarafından toplanması ve herkesin yapay zeka uygulamalarını geliştirmesini istiyoruz" dedi.

20.11.2019Ekonomi
Mobilefest ile Türkiye’nin gündemi mobil uygulamalar olacak

Mobilefest ile Türkiye’nin gündemi mobil uygulamalar olacak

Mobil uygulama fuarı Mobilefest, 21-24 Kasım 2019 tarihleri arasında Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilere açıyor. Yeni nesil fuarcılık anlayışını teknoloji ile birleştiren expoHIS tarafından düzenlenen Mobilefest’in sponsorları arasında Google ve Facebook gibi teknoloji dünyasının devleri de yer alıyor. Mobil uygulamaların tüm bileşenlerinin Mobilefest’te buluşacağını kaydeden expoHIS Etkinlik Direktörü Kenan Onak, Mobilefest kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerle 4 gün boyunca Türkiye’nin gündeminin mobil uygulamalar olacağını belirtti. Onak, Mobilefest’in Türkiye pazarına yönelik olarak sunduğu fırsatlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

12.11.2019Teknoloji
Güvenli internet için yarışma: 50 bin TL burs dağıtılacak

Güvenli internet için yarışma: 50 bin TL burs dağıtılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Güvenli İnternet Hizmeti'nin önemine dikkati çekmek için lise ve üniversite öğrencilerine yönelik kısa film ve kamu spotu yarışması düzenlediklerini, dereceye girecek öğrencilere toplamda 50 bin lira eğitim bursu vereceklerini söyledi.

8.11.2019Teknoloji
Güvenli internet için yarışma

Güvenli internet için yarışma

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Güvenli İnternet Hizmeti'nin önemine dikkati çekmek için lise ve üniversite öğrencilerine yönelik kısa film ve kamu spotu yarışması düzenlediklerini, dereceye girecek öğrencilere toplamda 50 bin lira eğitim bursu vereceklerini söyledi.

7.11.2019Ekonomi
Dün UYARSİS BTK adıyla telefonlara mesaj olarak gelmişti Bakan Yardımcısı Sayan açıklama yaptı

Dün 'UYARSİS BTK' adıyla telefonlara mesaj olarak gelmişti! Bakan Yardımcısı Sayan açıklama yaptı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, '29 Ekim'de gönderdiğimiz UYARSİS test mesajımızla Cumhuriyetimizin 96. yılını vatandaşlarla kutlayalım istedik. Uyarı sistemini, önümüzdeki günlerde afet, acil durum ve güvenlik ile ilgili sorumlu kurumların kullanımına açacağız' açıklamasında bulundu.

30.10.2019Ekonomi
Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan: Bilgi teknolojileri tehditlerle karşı karşıya

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan: Bilgi teknolojileri tehditlerle karşı karşıya

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan "Dünya bugün bilgi teknolojilerinin fırsatlarından yararlanırken bir yandan da tehditleriyle karşı karşıya" dedi.

24.10.2019Ekonomi
4. Türksat Model Uydu Yarışması sonuçlandı

4. Türksat Model Uydu Yarışması sonuçlandı

Türksat ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı iş birliğiyle bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Model Uydu Yarışması'nda Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinden Grizu-263 takımı birinci oldu.

13.09.2019Teknoloji
Türk Telekomda CEO Ümit Önal oldu

Türk Telekom'da CEO Ümit Önal oldu

Telekom Satış, Pazarlama ve Müşteri Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Ümit Önal, şirketin yeni Üst Yöneticisi olarak atandı.

31.07.2019Ekonomi
Türk Telekomda yeni Üst Yönetici Ümit Önal oldu

Türk Telekomda yeni Üst Yönetici Ümit Önal oldu

Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Dr. Paul Doany görevinden ayrılması üzerine yerine Satış, Pazarlama ve Müşteri Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Ümit Önal atandı.

31.07.2019Teknoloji
Twitter çöktü mü Neden Twittera girilemedi

Twitter çöktü mü? Neden Twitter'a girilemedi?

Sosyal medya platformu Twitter'a dünya genelinde erişim sıkıntısı yaşandı. "downdetector.com" adlı internet sitesinden alınan bilgiye göre, kullanıcılar, Twitter'a New York saatiyle 14.50 (TSİ dün 21.50) itibarıyla erişim sıkıntısı yaşandığını ve sitenin çöktüğünü belirtti.

12.07.2019Teknoloji
Twittera erişim sorunu yaşanıyor Ulaştırma Bakanlığından açıklama

Twitter'a erişim sorunu yaşanıyor! Ulaştırma Bakanlığı'ndan açıklama

Sosyal medya platformu Twitter'a dünya genelinde erişim sıkıntısı yaşanıyor. Twitter'a New York saatiyle 14.50 (TSİ 21.50) itibarıyla erişim sıkıntısı yaşandığını ve sitenin çöktüğü belirtiliyor. Twitter'dan konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı. İşte, Twitter'da yaşanan erişim sorununa ilişkin detaylar...

11.07.2019Teknoloji
Bilişim sektörünün ilk 500 şirketi açıklandı

Bilişim sektörünün ilk 500 şirketi açıklandı

Türkiye’nin gelişimine önemli katkılar sağlayan bilişim sektörünün ilk 500 şirketi açıklandı. İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye 2018 araştırmasına göre Türkiye’ye değer katan bilişim şirketleri Grand Pera- Emek Sahnesi’nde düzenlenen görkemli törende ödüllerini aldılar.

5.07.2019Teknoloji
Facebook, Instagram ve WhatsAppa ne oldu

Facebook, Instagram ve WhatsApp'a ne oldu?

Dünya çapında Facebook, Twitter, Instagram ve WhatsApp kullanıcıları dün akşam saatlerinden itibaren fotoğraf, video, ses kaydı ve dosya göndermekte ve görüntülemekte sorunlar yaşadı.

4.07.2019Teknoloji
WhatsAppla ilgili çok önemli uyarı

WhatsApp'la ilgili çok önemli uyarı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Instagram, WhatsApp ve Facebook'taki kesintilerin bu şirketlerin veri paylaşımına ilişkin soruları akıllara getirdiğini belirterek, "Vatandaşlarımız alternatifsiz değiller. BİP, LAFF, DEDİ gibi yerli ve milli uygulamaların önemi bir kez daha ortaya çıktı." ifadesini kullandı.

4.07.2019Teknoloji
İnstagram düzeldi mi İnstagram neden çöktü

İnstagram düzeldi mi? İnstagram neden çöktü?

3 Temmuz öğle saatlerinde İnstagram, Facebook ve Whatsapp'ta meydana gelen problem dolayısıyla erişim sorunu yaşandı. Erişim sorununun yaşanmasının ardından birçok kullanıcı, arama motorları araclığıyla 'İnstagram ve Whatsapp çöktü mü? ve 'Facebook neden yavaş?' sorusuna yanıt aradı. Peki, İnstagram ve Whatsapp neden çöktü? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

4.07.2019Teknoloji
Facebook ve İnstagram düzeldi mi

Facebook ve İnstagram düzeldi mi?

Dünya çapında birçok kullanıcısı bulunan Facebook ve İnstagram'da, akşam saatlerine doğru kullanıcılar fotoğraf yükleme sorunu ile karşılaştı. Dünya çapında Facebook ve İnstagram sorun yaşanıldığı öğrenilirken konuya dair açıklama Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan'dan geldi. Peki, Facebook ve İnstagram düzeldi mi? İşte, o konuya dair detaylar.

3.07.2019Teknoloji
Whatsapp ne zaman düzelecek Bakan Yardımcısından açıklama

Whatsapp ne zaman düzelecek? Bakan Yardımcısı'ndan açıklama

Akşam saatlerinde, popüler mesajlaşma ağı Whatsapp'ta meydana gelen sorun, kullanıcılar tarafından merak edilmeye devam ediyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, yaşanan sorunla ilgili açıklama yaptı. Bakan yardımcısı sorunun dünya genelinde kesintiler yaşandığını belirtti. Peki, Whatsapp ne zaman düzelecek? İşte, Whatsaap'ta yaşanan sorunla ilgili merak edilenler.

3.07.2019Teknoloji
Teknolojinin suç mahalli haline gelmesine seyirci kalamayız

"Teknolojinin suç mahalli haline gelmesine seyirci kalamayız"

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, "Biz teknolojinin bir suç mahalli haline gelmesine seyirci kalamayız. Bunun adı özgür demokrasi değil, karanlıkta yalanlar yaymak, bu bir yıkım. Biz buna izin vermeyeceğiz." dedi.

26.06.2019Teknoloji
Yerli siber güvenlik şirketlerinin küresel arenadaki durumu nasıl

Yerli siber güvenlik şirketlerinin küresel arenadaki durumu nasıl?

Endüstri 4.0’e geçiş ile birlikte, düşüncelerimiz, yaşantımız, çevremiz ve üretimimiz değişmeye başladı. Gelişen ağ teknolojileri ve yüksek oranlı veri paylaşımı hem ülkemizde hem küresel düzeyde siber güvenlik talebini hızla artırdı. Özellikle bilgi ve iletişim teknolojilerine ve bazı şirketlerin iş akış süreçlerine yapay zekâ olgusu girmeye başladı. Endüstri 4.0’e uyum sağlamak amacıyla global düzeyde faaliyet gösteren ABD, Almanya, İngiltere ve diğer Avrupa menşeli uluslararası siber güvenlik şirketleri de sistemlerini sürekli geliştirerek, global pazarı domine etme yarışına girdiler. Peki, bu süreçte yerli ve milli siber güvenlik şirketlerinin global pazardaki durumu ne oldu? Siber güvenlik teknolojileri geliştiren Türk girişimcileri, bu büyük global şirketlerin yarıştığı uluslararası siber güvenlik pazarına ekti edebiliyorlar mı?

20.06.2019Teknoloji
Teknolojik bağımsızlık olmadan ekonomik bağımsızlık olamaz

"Teknolojik bağımsızlık olmadan ekonomik bağımsızlık olamaz"

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, "Eskiden ekonomik bağımsızlık olmadan siyasi bağımsızlık mümkün değildi. Şimdi diyebilirim ki teknolojik bağımsızlık olmadan ekonomik mümkün değil." dedi.

14.06.2019Teknoloji
Türk Telekomda Siber Güvenlik Zirvesi sona erdi

Türk Telekom'da Siber Güvenlik Zirvesi sona erdi

Yerli ve yabancı 200 üst düzey yöneticinin katıldığı Siber Güvenlik Zirvesi, Türk Telekom'un ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

14.06.2019Teknoloji
Bakan Turhan: 5G çalışmaları son sürat devam ediyor

Bakan Turhan: 5G çalışmaları son sürat devam ediyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "5G için çalışmalarımız son sürat devam ediyor. 5G'de dünyanın öncü ülkeleri arasında yer alıp kendi teknolojimizi geliştirmeyi hedefliyoruz" dedi.

29.05.2019Ekonomi
“Son 7 yılda iletişim sektörü yüzde 7,5 büyüdü”

“Son 7 yılda iletişim sektörü yüzde 7,5 büyüdü”

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati, ekonomik kalkınmanın en önemli itici güçlerinden birisinin telekomünikasyon sektörü olduğunu belirterek, “Son 7 yılda toplam gayri safi yurtiçi hasıla (GSYH) ortalama yüzde 6,5 büyürken, bilgi ve iletişim sektörü ortalama yüzde 7,5 büyümüştür.” dedi.

26.05.2019Teknoloji
WhatsApp tehlikesi sonrası bakanlıktan flaş açıklama

WhatsApp tehlikesi sonrası bakanlıktan flaş açıklama

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan, WhatsApp uygulamasındaki güvenlik açığından mağdur olması muhtemel kullanıcılar ve güvenlik açığına karşı alınan tedbirler hakkında bilgi verilmesi için WhatsApp'a uyarılar yapıldığını belirtti.

16.05.2019Teknoloji
Bakanlıktan WhatsApp yetkililerine güvenlik açığı uyarısı

Bakanlıktan WhatsApp yetkililerine güvenlik açığı uyarısı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Türkiye'de, WhatsApp uygulamasındaki güvenlik açığından mağdur olması muhtemel kullanıcılar ve güvenlik açığına karşı alınan tedbirler hakkında bilgi verilmesi için WhatsApp yetkililerine gerekli uyarılar yapıldığını belirtti.

15.05.2019Gündem
Yüksek teknolojiye odaklanıyoruz

Yüksek teknolojiye odaklanıyoruz

Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası ikinci gününde oturumlarla devam etti.

5.05.2019Ekonomi
WhatsApp ve Instagram çöktü mü Bakanlıktan açıklama geldi

WhatsApp ve Instagram çöktü mü? Bakanlıktan açıklama geldi

Popüler sosyal medya platformları Instagram, WhatsApp ve Facebook'da kısa süreli erişim sorunu yaşandı. Birçok operatör ve farklı cihazdan Instagram, WhatsApp ve Facebook'a giriş yapılamaması üzerine kullanıcılar, 'WhatsApp, Instagram, Facebook ve diğer sosyal medya mecraları çöktü mü?' sorusuna internet üzerinden yanıt aradı. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, konuyla ilgili 'Instagram, Facebook ve WhatsApp servislerinde dünya genelinde sorun yaşanmakta olup, ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir.' dedi. Sosyal medya kuruluşlarından ise herhangi bir açıklama gelmedi.

2.05.2019Teknoloji
Bakan Turhan: Türkiye 175 ülke arasında 20nci sıraya yükseldi

Bakan Turhan: Türkiye 175 ülke arasında 20'nci sıraya yükseldi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "Uluslararası Telekomünikasyon Birliği tarafından ülkelerin siber güvenlik konusundaki olgunluğunu ölçmekte kullanılan Global Siber Güvenlik Endeksi verilerine göre Türkiye, Avrupa'da 22'nci sıradan 11'inci sıraya, dünya genelinde ise 175 ülke arasında 43'üncü sıradan 20'nci sıraya yükseldi" dedi.

30.04.2019Ekonomi
Geleceğin en akıllı merkezi

Geleceğin en akıllı merkezi

VODAFONE ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), akıllı iletişim teknolojilerinin deneyimlenebildiği merkezi hayata geçirdi. ‘İTÜ Vodafone Future Lab’ adındaki merkezde Vodafone’un IoT ve 5G’de geliştirdiği en yeni aktivasyonlar sergilenecek ve işletmelere geleceğin teknolojilerini bizzat deneyimleme fırsatı sunularak ihtiyaçlarına uygun yeni nesil teknoloji çözümleri geliştirilecek.

30.04.2019Ekonomi
Son dakika Bakanlıktan Whatsapp, Facebook ve Instagram açıklaması

Son dakika! Bakanlık'tan Whatsapp, Facebook ve Instagram açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Whatsapp, Facebook ve Instagram sosyal medya servislerinde dünya genelinde yaşanan erişim sorunu yaşandığını belirterek, "Sorun Türkiye'deki kullanıcıları da etkiledi. Operatörlerimizden kaynaklı bir sorun bulunmuyor." dedi. Bu arada erişim sorunu yaklaşık iki saatin ardından düzeldi.

14.04.2019Gündem
Momo nedir Çocukları tehdit eden Momo hakkında önemli

Momo nedir? Çocukları tehdit eden Momo hakkında önemli

İnternet üzerinde çocukları tehdit eden uygulamalar arasına giren Momo, ülkemizde birçok cana mal oldu. Korkunç ifadeli bir hesap üzerinden çocuklara görevler tanımlayan Momo isimli oyunda sonuç intihar aşamasına kadar uzanabiliyor. Peki, Momo nedir ve çocuklar bu oyundan nasıl korunulur? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

10.04.2019Teknoloji
Jet taşınma

Jet taşınma

İstanbul’daki havalimanı taşınma işlemi tamamlandı. 45 saatte bitmesi beklenen Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na geçiş, planla-nandan 13 saat önce sona erdi. Önceki gün saat 22.00’da kapanan yollar, taşınmanın erken bitirilmesiyle sabah saatlerinde trafiğe açıldı.

7.04.2019Gündem
Tarihi taşınmada son dakika gelişmesi... Yüzde 94ü tamamlandı

Tarihi taşınmada son dakika gelişmesi... Yüzde 94'ü tamamlandı

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na "Büyük Göç"ün yüzde 94'ünün bu sabah saat 08.00 itibarıyla tamamlandığını duyurdu.

6.04.2019Ekonomi
Bakan Turhan, Atatürk Havalimanından kalkan son uçağı uğurladı

Bakan Turhan, Atatürk Havalimanı'ndan kalkan son uçağı uğurladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Türk Hava Yollarının (THY) Atatürk Havalimanı'ndan kalkan ve Singapur'a giden son tarifeli uçağını uğurladı.

6.04.2019Ekonomi
Bakan Sayan açıkladı: İlk 10 ülkeden biri olacağız

Bakan Sayan açıkladı: İlk 10 ülkeden biri olacağız

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, "Dünyada 5G'yi kullanan ilk 10 ülkeden birisi olacağımızı çok net bir şekilde söyleyebiliriz. 2020 yılı içinde de 5G'nin ticari olarak kullanılabileceği deneme amaçlı bile olsa yerlerimiz olacak. Şu anda Türkiye'de 80 milyon abonenin 5 milyonu makineler arası haberleşme yapıyor. 2025 yılıyla ilgili projeksiyonda 100 milyar insan ve nesne birbirine bağlı olacak. Dünya nüfusu 10 milyar olacak. Şu anda yüzde 90 insanlar arasında, yüzde 10 da makineler arasında haberleşme var. 2025'te bu tamamen dönecek yüzde 90 makineler, yüzde 10 da insanlar arasında haberleşme olacak" açıklamasında bulundu.

25.03.2019Ekonomi
Sayan: 2020 yılında 5G ile ilgili ilk denemeyi yapmış olacağız

Sayan: 2020 yılında 5G ile ilgili ilk denemeyi yapmış olacağız

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan "2020 yılında 5G ile ilgili ilk deneme amaçlı, ticari kullanımın da olduğu denemeyi yapmış olacağız" dedi.

23.03.2019Ekonomi
eSIM teknolojisi Türkiyede de aktif hale geliyor

eSIM teknolojisi Türkiye'de de aktif hale geliyor

SIM kartsız telefonlarla yakında karşılaşabiliriz. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, yaptığı son açıklamada eSIM teknolojisi üzerine çalışma yürütüleceğini açıkladı. İşte Sayan'ın konuyla ilgili yaptığı önemli açıklamaları...

22.03.2019Teknoloji
Uludağ Ekonomi Zirvesi başlıyor

"Uludağ Ekonomi Zirvesi" başlıyor

İki gün sürecek zirvenin açılışı ve ilk gün oturumları yarın yapılacak. Zirveye Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile çeşitli ülkelerden iş ve siyaset dünyasının önemli isimleri katılacak.

21.03.2019Ekonomi
Yerli üretime destek için kolları sıvadı

Yerli üretime destek için kolları sıvadı

Türkiye'de yerli üretimin desteklenmesi için 4.5G ve 5G yatırımlarında tedarik zincirine katılabilecek KOBİ'lerle işbirliği içinde olan Vodafone, şimdi de başta teknokentler olmak üzere tüm potansiyel yerli üreticileri ekosistemine dahil ediyor. Yerli ürün ve uygulamaları desteklemek ve sektörel işbirlikleri geliştirmek amacıyla, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı himayesi, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun ev sahipliğinde düzenlenen “TEKNO B2B” etkinliğinde bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründe yazılım ve donanım üreticisi firmalarla bir araya gelen Vodafone, yerli teknoloji ekosistemine dahil ettiği firmaları dünyaya açmayı hedefliyor.

21.03.2019Teknoloji
Öğretmen ve öğrencilere ücretsiz EBA hizmeti

Öğretmen ve öğrencilere ücretsiz "EBA" hizmeti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca "Milli Teknoloji Hamlesi" kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan çevrimiçi sosyal eğitim platformu olan EBA'da aylık 3 gigabayte ücretsiz kullanım yapılabilecek.

21.03.2019Ekonomi
Öğretmen ve öğrencilere ücretsiz EBA hizmeti

Öğretmen ve öğrencilere ücretsiz 'EBA' hizmeti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca "Milli Teknoloji Hamlesi" kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan çevrimiçi sosyal eğitim platformu olan EBA'da aylık 3 gigabayte ücretsiz kullanım yapılabilecek.

21.03.2019Teknoloji
Bakan Selçuk: Türkiye ekonomisi reformlarla güçlendi

Bakan Selçuk: Türkiye ekonomisi reformlarla güçlendi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Bizim için başarının ölçüsü bu ülkenin her bir ferdinin evinde, işinde mutlu olmasıdır. İnsanlarımızın yüzünü güldüren her hizmet de bizim için gurur vesilesi ve kıvanç vesilesidir" dedi.

20.03.2019Ekonomi
Uçtan Uca Yerli ve Milli 5G Projesinin üç ürünü başarıyla test edildi

Uçtan Uca Yerli ve Milli 5G Projesi'nin üç ürünü başarıyla test edildi

Uçtan Uca Yerli ve Milli 5G Projesi'nin ürünlerinden "5G Çekirdek Şebeke", "5G Anahtarlayıcı" ve "5G Element Yönetim Sistemi" birbirlerine entegre edilerek şebekeye kayıt olma ve data bağlantısı senaryoları başarıyla test edildi.

15.03.2019Teknoloji
Uçtan Uca Yerli ve Milli 5G Projesinin üç ürünü başarıyla test edildi

Uçtan Uca Yerli ve Milli 5G Projesi'nin üç ürünü başarıyla test edildi

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan "5G'yi kullanan ilk ülkelerden birisi olma amacı doğrusunda hareket ediyoruz" dedi.

15.03.2019Ekonomi
Telefon operatörlerinden eğitim içeriklerine erişim desteği

Telefon operatörlerinden eğitim içeriklerine erişim desteği

MEB, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile GSM operatörleri arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm cep telefonu aboneleri, çevrimiçi sosyal eğitim platformu EBA’ya aylık 3 GB'ye kadar ücretsiz erişecek.

14.03.2019Eğitim
WhatsApp, Facebook ve Instagram aynı anda çöktü

WhatsApp, Facebook ve Instagram aynı anda çöktü

Dünyayı birbirine bağlayan önde gelen sosyal medya platformlarından WhatsApp, Facebook ve Instagram, dün akşam saatlerinde eş zamanlı olarak çöktü. Dünya genelinde yoğun olarak hissedilen erişim sorunu bu sabah saatlerinde dünyanın pek çok yerinde halen devam ediyor.

14.03.2019Teknoloji
WhatsApp çöktü mü WhatsAppta neden fotoğraf gönderilmiyor

WhatsApp çöktü mü? WhatsApp'ta neden fotoğraf gönderilmiyor?

Facebook, Instagram ve Whatsapp servislerinde global seviyede sorunlar yaşanıyor. Bu durumun kısmen Türkiye'de de hissediliyor. WhatsApp'tan fotoğraf gönderimi akşam saatlerinden bu yana sorunlu olarak dikkat çekiyor. İşte, merakla araştırılan 'WhatsApp çöktü mü?' ve 'WhatsApp'ta neden fotoğraf gönderilmiyor?' sorularının yanıtı...

13.03.2019Gündem
Whatsapp ve İnstagram çöktü, fotoğraf yükleme işlemleri yarım kaldı

Whatsapp ve İnstagram çöktü, fotoğraf yükleme işlemleri yarım kaldı

Anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp ve İnstagram'da fotoğraf yükleme, gönderememe problemi, dün gece itibariyle birçok kullanıcının gündeminde yer aldı. Whatsapp'ta fotoğraf ve video gönderemeyenlerin yanı sıran, İnstagram'da da paylaşım yapma konusunda bazı problemler yaşandı. Peki, dün gece yaşanan ve bu sabah bazı kullanıcılarda etkisini göstermeye devam eden Whatsapp ve İnstagram çöktü mü? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

13.03.2019Teknoloji
‘İnternet erişimi olmayan okul kalmayacak’

‘İnternet erişimi olmayan okul kalmayacak’

MEB ile Türksat AŞ arasında, okullara uydu üzerinden internet hizmeti sağlanmasıyla ilgili iş birliğini genişleten sözleşme imzalandı. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç,"Şu an yaklaşık 5 bin 100 okulumuz uydu üzerinden internete önümüzdeki süreçte erişmiş olacak. Böylece internet erişimi olmayan okulumuz da kalmayacak" dedi.

13.03.2019Eğitim

Yazar Sonuçları

Milli 5G adımlarımız- 1

Ticaret savaşı diye duyduğumuz savaş aslında bir 5G savaşı. Küresel 5G’de rekabet edebilir olmamız kritik. Bu yüzden Milli 5G adımlarımız çok önemli!

28.05.2019