MENÜ

Ömer Faruk Kavurmacı

Ömer Faruk Kavurmacı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ömer Faruk Kavurmacı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 224 Ömer Faruk Kavurmacı haberi bulunmuştur.

Ömer Faruk Kavurmacı Haberleri

FETÖnün iş dünyası yapılanması davası

FETÖ'nün iş dünyası yapılanması davası

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay ile Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllü'nün de aralarında bulunduğu 86 sanığın yargılandığı davanın 12. duruşması başladı.

11.03.2019Gündem
FETÖnün iş dünyası yapılanması davasında tahliye kararı

FETÖ'nün iş dünyası yapılanması davasında tahliye kararı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik kapatılan Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve üye şirketlerine yönelik 86 sanık hakkında açılan davada iş adamı Ahmet Tuzlu'nun tahliyesine karar verildi. Mahkeme heyeti işadamı Faruk Güllü'nün de Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmesini kararlaştırdı.

18.12.2018Gündem
Gizli tanık: İş adamlarına 100 dolar, normal çalışanlara 1 dolar gönderiyordu

Gizli tanık: İş adamlarına 100 dolar, normal çalışanlara 1 dolar gönderiyordu

FETULLAHÇI Terör Örgütü’nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik kapatılan Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve üye şirketlerine yönelik 86 sanık hakkında açılan davada celse arası kapalı oturumda beyanda bulunan gizli tanıkların beyanları okundu. Gizli tanık Boran, "İş dünyası bunların elindeydi. Bu insanları kendi içlerinde tutmaya çalışıyorlardı. Akşamları, pazarları, bayramlarda bu insanları bırakmazlardı. Devamlı etkinlik yaparak insanları örgütün içinde tutmaya çalışırlardı" dedi.

17.12.2018Ekonomi
İstanbuldaki çok konuşulan araziye ne yapılacağı belli oldu

İstanbul'daki çok konuşulan araziye ne yapılacağı belli oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Fatih Vatan Caddesi’nde 368 milyon liraya satın aldığı 6 bin 400 metrekarelik lunapark arazisinde yeni gelişme... Önceki gün İBB Meclisi’nden oyçokluğuyla geçen kararla birlikte araziye park, zeminaltı otopark ve cami yapılacak.

15.04.2018Gündem
TUSKON davasında 6 tahliye

TUSKON davasında 6 tahliye

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanması kapsamında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay ile Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllü'nün de aralarında bulunduğu 20'si tutuklu 86 sanığın yargılandığı davada 6 sanığın tahliyesine karar verildi.

30.03.2018Gündem
Kavurmacı hakim karşısına çıktı... İlginç diyaloglar

Kavurmacı hakim karşısına çıktı... İlginç diyaloglar

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay ile Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllü'nün de aralarında bulunduğu 20'si tutuklu 86 sanığın yargılandığı davada, tutuksuz sanıkların savunmaları alındı. Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ile mahkeme başkanı arasındaki diyalog dikkat çekti.

26.03.2018Gündem
Topbaş’ın dünürü hakim karşısına çıktı

Topbaş’ın dünürü hakim karşısına çıktı!

Fetullahçı Terör Örgütü’ne finansman sağladığı iddiasıyla TUSKON davasında tutuksuz yargılanan  Aydınlı Grup Onursal Başkanı  Mustafa Şevki Kavurmacı “Ben Fetullah Gülen beyi maziden tanırım. Bey dememin sebebi herkese dememdir. 1964 yılından beri tanırım. Ben Bediüzzaman 40. Hoca grubunda olduğum için yılda 1 defa yemek verilir” dedi.

26.03.2018Gündem
Dev AVM elde kaldı... 3 yıldır kapalı

Dev AVM elde kaldı... 3 yıldır kapalı

TOKİ’nin ihale ettiği arsada hayata geçen ‘Koru Florya’ projesinde sular durulmuyor. 298 konut ve bir alışveriş merkezinden oluşan projede inşaat biteli 3 yıl oldu ama hâlâ AVM açılamıyor. Ortaklardan Arke İnşaat’ın ruhsat iptal kararı alması nedeniyle TOKİ AVM’yi satamıyor. Yetkililer Danıştay kararını beklediklerini belirtiyor.

25.12.2017Ekonomi
FETÖ davasında holding ortağına tahliye kararı çıktı...

FETÖ davasında holding ortağına tahliye kararı çıktı...

FETÖ'nün iş dünyası yapılanmasına davasında yeni gelişme...

7.12.2017Gündem
Zafer Çağlayan TUSKON davasına katılma talebinde bulundu

Zafer Çağlayan TUSKON davasına katılma talebinde bulundu

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON’un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay ile Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllü'nün de aralarında bulunduğu 21’i tutuklu 86 sanığın yargılandığı davanın 10. duruşması yapılıyor. Mahkeme Heyeti Başkanı Ali Öztürk, mahkemeye dilekçe gönderen eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın davaya katılma talebinde bulunduğu belirtti.

7.12.2017Gündem
Hâkim esrarengiz notu sordu: Kim bu yiğitler

Hâkim esrarengiz notu sordu: Kim bu yiğitler

Kapatılan TUSKON’un eski başkanı Rızanur Meral, Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllü’nün de aralarında bulunduğu 21’i tutuklu 86 sanığın yargılandığı davanın dokuzuncu duruşması, İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı.

6.12.2017Gündem
Ünlü baklavacı Faruk Güllüye hakimden fırça: Mıy mıy anlatmayın

Ünlü baklavacı Faruk Güllü'ye hakimden fırça: 'Mıy mıy anlatmayın'

Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) finansman sağladıkları iddiasıyla yargılanan kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay ile Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllü'nün de aralarında bulunduğu 21’i tutuklu 86 sanığın Silivri’de yargılandığı davanın öğleden sonra tutuklu sanık ünlü baklavacı Faruk Güllü savunma yaptı. İfadesinde Hasan Gültekin ile aralarındaki husumeti anlatan Güllü'yü, Mahkeme Başkanı Ali Öztürk, “Mıy mıy anlatmayın. İddianamenin dışına çıkmayın. Sürekli beni uyarmak zorunda bırakmayın” uyardı.

6.12.2017Ekonomi
Kavurmacıya Hakan Şükür sorusu...

Kavurmacı'ya Hakan Şükür sorusu...

FETÖ davasında Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı hakim karşısına çıktı. Kavurmacı'ya cezaevinde eşyaları arasında bulunan bir not soruldu. Kavurmacı, ABD'ye kaçan ağabeyi ile görüşmediğini söyledi. Hakim, MASAK raporlarında Kavurmacı’nın şirketlerinden Hakan Şükür, Ali Fuat Yılmazer gibi dava açılan şahıslara para transferleri yapıldığın söyledi. Kavurmacı'nın bu ödemelerin reklam bedeli olduğunu öne sürmesi üzerine Öztürk, "Kamu görevlileri finanse edilmiş" dedi. Kavurmacı, ABD'ye kaçan ağabeyi ile görüşmediğini söyledi.

6.12.2017Gündem
Topbaşın damadı Kavurmacı mahkemede ilk kez konuştu

Topbaş'ın damadı Kavurmacı mahkemede ilk kez konuştu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik kapatılan Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve  üye şirketlerine yönelik 21'i tutuklu 86 sanık hakkında açılan davanın 9. duruşması başladı. İstanbul Büyükşehir Belediye eski Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı tutuklu sanık Ömer Faruk Kavurmacı , 1 Mart 2014'te TUSKON 5. Olağan Genel Kurulu'nda hükümeti alenen tehdit ettiği belirtilen Başkan Rızanur Meral'in açılış konuşmasına ilişkin, “TUSKON genel kuruluna katıldım. Rızanur Meral'in konuşmasını ayağa kalkmayarak alkışlamayarak protesto ettim" dedi.

6.12.2017Ekonomi
Hâkim: Herkes ‘alkışlamadım’ diyor, herhalde ben alkışladım

Hâkim: Herkes ‘alkışlamadım’ diyor, herhalde ben alkışladım

TUSKON davasında hâkim, 2014’teki genel kurulda hükümete suçlamalar yöneltilen konuşmayla ilgili “Toplantıda bulunan herkes ‘Ben alkışlamadım’ diyor. Herhalde ben gelip alkışladım” diye tepki gösterdi.

4.12.2017Gündem
‘TUSKON toplantısında alkışlamayan yoktu’

‘TUSKON toplantısında alkışlamayan yoktu’

Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) finansman sağladığı iddiasıyla yargılanan sanıklardan GESİAD eski başkanı, Olimpia Oto Camları firmasının sahibi Mehmet Zenginer çapraz sorgusunda mahkeme başkanı, “Toplantıda bulunan herkes ‘Ben alkışlamadım’ diyor. Herhalde ben gelip alkışladım” dedi. Bunun üzerine sanık Zenginer, “Ben alkışladım efendim” diye cevap verdi. Başkan ise cevaben, “Sen zaten söylüyorsun olanı biteni, diğerleri söylemiyor” dedi.

4.12.2017Ekonomi
Hakan Şükürün ABDdeki sürpriz ortağı... Bakın kim çıktı

Hakan Şükür'ün ABD'deki sürpriz ortağı... Bakın kim çıktı

Serdar Cebe'nin CNNTürk'te aktardığı habere göre ABD'de kafe açan Hakan Şükür'ün ortağının Ahmet Sait Kavurmacı olduğu ortaya çıktı.

27.11.2017Gündem
Son dakika haberi: Topbaşın damadı Kavurmacı ve Faruk Güllü için flaş karar...

Son dakika haberi: Topbaş'ın damadı Kavurmacı ve Faruk Güllü için flaş karar...

TUSKON davasına bakan İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi, 31 tutuklu sanıktan 10'unu tahliye etti. Ayrıca savunmaları alınan 20 sanığın tümünün mal varlıkları üzerindeki tedbir kaldırıldı. İBB eski Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ve baklavacı Faruk Güllü'nün savunmalarını tamamlamadıkları gerekçesiyle tutukluluk hallerinin ve mal varlıklarındaki tedbirin devamına karar verildi.

30.10.2017Ekonomi
flash

flash 

30.10.2017Merkez
Ömer Faruk Kavurmacı kendini böyle savundu

Ömer Faruk Kavurmacı kendini böyle savundu

TUSKON davasında ilk 5 gün ifadesi alınmayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ifade verdi. Mahkeme başkanının sadece 5 dakikalık söz verdiği Ömer Faruk Kavurmacı, örgüt üyesi olmadığını, şirketleri üzerindeki tedbirin kaldırılmasını ve tahliyesini talep etti.

30.10.2017Haber
Topbaşın damadı kendini böyle savundu

Topbaş'ın damadı kendini böyle savundu

TUSKON davasında ilk 5 gün ifadesi alınmayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ifade verdi. Mahkeme başkanının sadece 5 dakikalık söz verdiği Ömer Faruk Kavurmacı, örgüt üyesi olmadığını, şirketleri üzerindeki tedbirin kaldırılmasını ve tahliyesini talep etti.

30.10.2017Gündem
Bankadaki 8.8 TLyi hatırlamadı

'Bankadaki 8.8 TL'yi hatırlamadı'

FETÖ/PDY’nin iş dünyası yapılanmasına yönelik örgütün elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON’un başkanı Rızanur Meral, genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay ile eski İstanbul Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ve işadamı Faruk Güllü’nün de aralarında bulunduğu 86 sanıklı TUSKON davası dördüncü gününü tamamladı.

26.10.2017Gündem
Bankadaki 8.8 milyon TL’sini hatırlamadı

Bankadaki 8.8 milyon TL’sini hatırlamadı!

FETÖ/PDY terör örgütünün iş dünyası yapılanmasına yönelik davanın tutuklu sanıklarından TUSKON Yönetim Kurulu üyesi Cavit Durmaz, savunması sırasında Bank Asya’ya yatırdığı 8.8 milyon TL’yi hatırlamadı.

26.10.2017Ekonomi
Salona terk ettim dedi, bu soru soruldu...

Salona terk ettim dedi, bu soru soruldu...

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay ile Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllü'nün de aralarında bulunduğu 86 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanık Cahit Durmaz savunma yaptı. Durmaz, "Konuşmalarda hakaret olunca sinirlendim. Bu böyle olmaz dedim, salonu terk ettim" dedi. Hakim ise "Madem rahatsız oldun, salonu terk ettin. Peki makul sürede neden istifa etmedin?" sorusunu sordu.

26.10.2017Gündem
‘Ellerim kırılsaydı da alkışlamasaydım’

‘Ellerim kırılsaydı da alkışlamasaydım’

FETÖ'nün iş dünyası yapılanmasına yönelik kapatılan TUSKON ve üye şirketlerine yönelik 86 sanık hakkında açılan davanın 3. duruşmasında tutuklu sanık TUSKON eski Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Nalbant savunmasını yaptı. Nalbant, TUSKON'un, davaya konu toplantısı için "Toplum psikolojisiyle herkes alkışladığı için ben de alkışladım. Ellerim kırılsaydı da alkışlamasaydım" dedi.

25.10.2017Ekonomi
Hepimiz aynı çatı altındaydık

'Hepimiz aynı çatı altındaydık'

FETÖ’nün iş dünyası yapılanmasının üyeleri oldukları iddiasıyla yargılanan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON’un genel başkanı Rızanur Meral, genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay ile eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın aralarında olduğu 84 sanıklı TUSKON davası dün savunmalarla devam etti.

24.10.2017Gündem
Damat Kavurmacı dördüncü sanık

Damat Kavurmacı dördüncü sanık

FETULLAHÇI Terör Örgütü’ne (FETÖ) finansman sağladıkları iddiasıyla tutuklanan İBB eski Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ve baklavacı Faruk Güllü’nün de aralarında bulunduğu TUSKON üyesi işadamları ilk kez hakim karşısına çıktı.

23.10.2017Ekonomi
Kadir Topbaşın damadı hakim karşısında

Kadir Topbaş'ın damadı hakim karşısında

FETÖ’ye finansman sağladıkları iddiasıyla, İBB eski Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ve ünlü baklavacı Faruk Güllü’nün de aralarında bulunduğu TUSKON ve üye şirketleri ile ünlü iş adamları hakim karşısına çıktı.

23.10.2017Haber

Yazar Sonuçları

Objektif habercilik

Şüphesiz geçen haftanın en çok konuşulan iki olayı New York’ta başlayan Reza Zarrab davası ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı Man Adası’ndaki Bellway şirketiyle ilgili para trafiği belgeleriydi.

3.12.2017