MENÜ

Omar Mateen

Omar Mateen ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Omar Mateen haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 24 Omar Mateen haberi bulunmuştur.

Omar Mateen Haberleri

Katliamcı Türkiye’ye bilet bakmış

Katliamcı Türkiye’ye bilet bakmış

ABD’nin Orlando şehrinde iki yıl önce bir gece kulübünde 49 kişi katleden ve çatışmada öldürülmeden önce DEAŞ militanı olduğunu söyleyen Omar Mateen’in saldırıdan önce İstanbul’a gelmek için uçak bileti baktığı ortaya çıktı.

27.03.2018Dünya
FBI ihbarı dikkate almamış

FBI ihbarı dikkate almamış

ABD’de 17 kişinin yaşamını yitirdiği lise katliamıyla ilgili çarpıcı bir gerçek ortaya çıktı. Buna göre FBI, ocak ayında katliamcı Nikolas Cruz ile ilgili ihbar aldığını ancak bunu soruşturmadığını açıkladı. Okul arkadaşlarını katleden Cruz’u tanıyanlar, silah düşkünlüğünün yanı sıra onun beyaz ırkçı radikal sağ gruplarla bağlantılı olduğunu aktardı. Okula taksi ile 14.19’da varan Cruz, 9 dakika içinde katliam yaparak, binadan ayrılmış.

16.02.2018Dünya
ABDde gece kulübünde silahlı saldırı

ABD'de gece kulübünde silahlı saldırı

ABD'nin Florida eyaletindeki bir gece kulübünde düzenlenen silahlı saldırıda 17 kişinin vurulduğu bildirildi. Saldırıda iki kişi yaşamını kaybetti.

25.07.2016Dünya
Orlando katliamcısının erkek sevgilisi ortaya çıktı

Orlando katliamcısının 'erkek sevgilisi' ortaya çıktı

ABD'nin Orlando şehrinde bir eşcinsel barda silahlı saldırı yaparak 49 kişiyi öldüren Omar Mateen'le ilgili şoke eden bir iddia ortaya çıktı.

22.06.2016Dünya
Obama Senatoya sert çıktı

Obama Senato'ya sert çıktı

ABD Başkanı Barack Obama, bireysel silahlanmanın sınırlandırılması konusunda yeni yasal düzenleme çıkaramayan senatörleri eleştirerek, "Senato, Amerikan halkını yüzüstü bırakmıştır." ifadesini kullandı.

21.06.2016Dünya
Orlando katliamına ait kayıtlar yayımlandı

Orlando katliamına ait kayıtlar yayımlandı

ABD'nin Orlando kentinde 49 kişinin ölümüne yol açan gece kulübü baskını sırasında saldırgan ile polis arasında geçen telefon görüşmelerinin bir kısmı yayımlandı.

20.06.2016Dünya
Orlando katilinin eşi işbirlikçi mi

Orlando katilinin eşi işbirlikçi mi

ABD’nin Florida eyaletine bağlı Orlando kentinde eşcinsellerin gittiği bir gece kulübünde 49 kişiyi silahlı saldırıyla öldüren Omar Mateen’in (29) eşi Noor Zahi Salman, olayı araştıran güvenlik yetkililerine eşini saldırıdan vazgeçirmeye çalıştığını söyledi.

15.06.2016Dünya
Obama Trump’a çattı

Obama Trump’a çattı

ABD’nin Orlando kentinde Omar Mateen adlı Müslüman bir ABD vatandaşının bir gay barda 49 kişiyi öldürmesinin ardından Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayı Donald Trump’ın, tüm Müslümanlara karşı ayrımcı uygulamaları savunmasına ABD Başkanı Barack Obama’dan tepki geldi.

15.06.2016Dünya
Orlando saldırganının eşine suçlama yöneltilebilir

Orlando saldırganının eşine suçlama yöneltilebilir

ABD'nin Orlando kentinde eşcinsellerin gittiği bir gece kulübünde 49 kişiyi öldüren saldırgan Omar Mateen'in eşi Nur Salman'a da saldırıyla ilgili suçlama yöneltilebileceği belirtildi.

15.06.2016Dünya
Obamadan radikal İslam çıkışı

Obama'dan 'radikal İslam' çıkışı

ABD Başkanı Barack Obama, ülkedeki terör saldırılarına ilişkin “radikal İslam” kelimesini kullanmamasını eleştiren kesimlere yanıt olarak, “Bu tanımlamayı kullanma ne kazandırabilir? Neyi değiştirebilir? IŞİD’in Amerikalıları daha az öldürmeleri taahhüdünü mü verdirir? Daha fazla müttefik mi kazandırır? Cevap bunların hiçbiri. Bir tehdidi farklı bir isimle tanımlamak onu yok etmiyor. Bu siyasi bir dikkat dağıtmadır.” dedi.

14.06.2016Dünya
Kendisi de  eşcinsel miydi

Kendisi de eşcinsel miydi

Eşcinsellerin gittiği Pulse diskosunda katliam yapan Afgan asıllı ABD vatandaşı Omar Mateen’in (29) kendisinin de eşcinsel olduğu iddia edildi.

14.06.2016Dünya
Orlando canisi eşcinseldi iddiası

'Orlando canisi eşcinseldi' iddiası

ABD'nin Orlando kentindeki bir eşcinsel kulübünü basıp 49 kişiyi katlederek, ülke tarihinin en kanlı saldırısını gerçekleştiren Omar Mateen'in de gey olduğu öne sürüldü.

14.06.2016Dünya
ABDde yalnız kurt korkusu

ABD'de 'yalnız kurt' korkusu

ABD Başkanı Barack Obama, Florida eyaletinin Orlando kentindeki bir eşcinsel kulüpte 49 kişiyi öldüren saldırganın IŞİD örgütüyle bağlantılı hareket ettiğine dair bir delil olmadığını söyledi. Obama'nın bu açıklaması, ABD'de son dönemde sıkça karşılaşılan 'yalnız kurt' modeline işaret ediyor. Öte yandan İngiliz gazetesi Daily Mail, Orlando saldırganı Omar Mateen'in, Florida'daki evine girdi.

14.06.2016Dünya
Donald Trump’tan yaylım ateşi

Donald Trump’tan yaylım ateşi

Orlando katliamının failinin ABD vatandaşı bir Afgan olması, Müslümanları dışlayan açıklamalar yapan Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayı Donald Trump için fırsat yarattı.

13.06.2016Dünya
Anne öleceğim

'Anne öleceğim'

11 Eylül sonrası ABD’de en büyük terör saldırısının meydana geldiği Orlando’daki diskoda yaşanan dehşet, görgü tanıkları ve kurbanların paylaşımlarıyla gözler önüne serildi. Tuvalete gizlenen Eddie Justice (30) annesine “Anne, geliyor, öleceğim” diye mesaj atarak yardım istedi. Daha önce ‘Müslümanları ülkeye almayalım’ diyen Cumhuriyetçi başkan adayı Trump, Obama, muhtemel rakibi Hillary Clinton ve Müslüman topluma çattı. Her ne kadar saldırıyı terör örgütü IŞİD üstlense de tek başına yapılan ‘Yalnız Kurt’ eylemi olabileceği üzerinde duruluyor.

13.06.2016Dünya
Obamadan çok önemli açıklama

Obama'dan çok önemli açıklama

ABD Başkanı Barack Obama, Orlando’da eşcinsellerin gittiği gece kulübüne saldırı gerçekleştiren ABD vatandaşı Omar Mateen’in eylemi için "dışarıdan" bir direktif aldığına veya daha büyük bir planın parçası olduğuna dair delil bulunmadığını söyledi.

13.06.2016Dünya
Şoke eden bilgi: ABDyi kana bulayan cani meğer üç kez...

Şoke eden bilgi: ABD'yi kana bulayan cani meğer üç kez...

Florida eyaletinin Orlando kentinde eşcinsellerin gittiği bir gece kulübüne saldırarak 49 kişiyi öldüren ABD vatandaşı Omar Mateen, 2013'ten beri Federal Araştırma Bürosu'nun (FBI) takibinde olan bir isim. FBI'ın Mateen'i 2013'ten bu yana tam üç kez sorguladığı ortaya çıktı.

13.06.2016Dünya
Orlando katilinin eski karısı konuştu

Orlando katilinin eski karısı konuştu!

Orlando'da bir gece kulübünde ateş açarak 49 kişiyi öldüren Omar Mateen'in eski eşi konuştu. Mateen'in kendisini dövdüğünü ve akli dengesinin yerinde olmadığını anlatan Yusufiy, evli olduğu sırada Mateen'in polis olmak istediğini söyledi.

13.06.2016Dünya
Gece kulübünde katliam

Gece kulübünde katliam

ABD’nin Florida eyaletine bağlı Orlando’da eşcinsellerin gittiği bir gece kulübünü basan silahlı saldırgan 49 kişiyi öldürdü. Polisle girdiği çatışmada öldürülen Omar Mateen adlı saldırganın, baskından önce IŞİD’le bağlantılı olduğunu açıkladığı belirtilirken, ABD Başkanı Obama da olayı terör ve nefret saldırısı olarak nitelendirdi. Olay, 11 Eylül’den bu yana ABD topraklarında düzenlenen en kanlı terör saldırısı olarak kayıtlara geçti.

12.06.2016Dünya
Obama: Amerika ve eşcinsel toplum için üzücü bir gün

Obama: Amerika ve eşcinsel toplum için üzücü bir gün

ABD Başkanı Barack Obama, ABD’nin Orlando kentinde, eşcinsellerin gittiği gece kulübüne düzenlenen ve 50 kişinin ölümüne neden olan silahlı saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Öte yandan, gece kulübü saldırısını terör örgütü IŞİD üstlendi. Saldırganın babasının geçen yıl Afganistan'daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olduğu ortaya çıktı.

12.06.2016Dünya
Teröristin babası cumhurbaşkanı adayı çıktı

Teröristin babası cumhurbaşkanı adayı çıktı

ABD tarihinin en kanlı saldırısının arkasından IŞİD çıktı. 1986 doğumlu zanlı Omar Mateen'in IŞİD'e bağlılık yemini ettiği, babasının da geçen yıl Afganistan'daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olduğu ortaya çıktı. Öte yandan, Omar Mateen'in eski eşi, Metin'in dengesiz bir kişiliğe sahip olduğunu ve evlilikleri sırasında kendisini birçok kez dövdüğünü söyledi.

12.06.2016Dünya
Floridadaki saldırıyı IŞİD üstlendi

Florida'daki saldırıyı IŞİD üstlendi

ABD'nin Florida eyaletinin Orlando kentinde en az 50 kişinin hayatını kaybettiği ve 53 kişinin yaralandığı gece kulübü saldırısını terör örgütü IŞİD üstlendi.

12.06.2016Dünya
Orlandoda kurbanlardan bazılarını polis öldürmüş olabilir

Orlando'da kurbanlardan bazılarını polis öldürmüş olabilir

Orlando Polis Şefi'nin açıklamasına göre 49 kişinin hayatını kaybettiği gece kulübü saldırısında ölenlerin bazıları polis kurşununa kurban gitmiş olabilir.

16.06.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Gökkuşağı ayaklanması

Snapchat’in canlı yayınları ilk kez işe yaradı.

14.06.2016