MENÜ

Olaf Scholz

Olaf Scholz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Olaf Scholz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 208 Olaf Scholz haberi bulunmuştur.

Olaf Scholz Haberleri

Yine arızalandı Başbakanla görüşmesini erteledi

Yine arızalandı! Başbakanla görüşmesini erteledi

Almanya’da hükümet üyelerinin resmi gezilerinde kullandıkları uçaklarda arıza serisi devam ediyor. Bulgaristan’a giden Dışişleri Bakanı Heiko Maas’ın uçağı arıza nedeniyle 70 dakika gecikmeli uçtu, Maas, Başbakan Boyko Borissov’la görüşmesini ertelemek zorunda kaldı.

20.05.2019Avrupa
2020 yazında ‘GAFA’ için vergi geliyor

2020 yazında ‘GAFA’ için vergi geliyor

Almanya Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Olaf Scholz, Google, Amazon ve Facebook gibi büyük şirketlerin dijital gelirleri için asgari vergi seviyesi için çalıştıklarını belirterek, “Gelecek yıl yaz aylarında Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nünde (OECD) asgari vergilendirme konusunda bir anlaşmaya varacağımızı umuyorum” dedi.

18.05.2019Avrupa
Paniğe kapılmayın ama gelirimiz 124.3 milyar Euro düşecek

Paniğe kapılmayın ama gelirimiz 124.3 milyar Euro düşecek

Son yıllarda vergi gelirinde rekorlar kıran Almanya’da vergi gelirleri bu yıldan itibaren düşecek. Maliye Bakanı Scholz, vergi gelirinin 124.3 milyar düşeceğini açıkladı ve paniğe kapılmama çağrısı yaptı.

9.05.2019Avrupa
‘Demokrasinin dijitalleşmesi değil, dijitalin demokratikleşmesi’

‘Demokrasinin dijitalleşmesi değil, dijitalin demokratikleşmesi’

Berlin’de bugün açılan ve çarşamba gününe kadar sürecek olan re:publica adlı dijital konferansı açıldı. Açılış konuşmasını yapan Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, sosyal medyadaki siyasi tartışmalar konusunda uyardı.

6.05.2019Avrupa
‘Birleşme Günü’nü unutmuşlar

‘Birleşme Günü’nü unutmuşlar

Federal İçişleri ve Yurt Bakanlığı’nın, Almanya’nın 2020’de ‘Birleşme Günü’nün 30’uncu yılı kutlamalarını gözden kaçırdığı ortaya çıktı.

1.05.2019Avrupa
Scholz: Almanya ekonomisi durgunluktan uzak

Scholz: Almanya ekonomisi durgunluktan uzak

Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz, küresel ekonomik yavaşlamanın politik sebelerine dikkati çekerek büyüme dönemindeki Almanya ekonomisinin durgunluktan uzak olduğunu söyledi.

19.04.2019Avrupa
Almanya’ya yakışmıyor

Almanya’ya yakışmıyor

Federal Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Dönem Başkanı olarak toplantılara katılmak üzere önceki sabah ‘hükümet uçağı’ ile Berlin’den New York’a hareket etti.

3.04.2019Avrupa
Steinmeier’e 660, Merkel’e 600 Euro zam

Steinmeier’e 660, Merkel’e 600 Euro zam

Almanya’da cumhurbaşkanı, başbakan, bakanlar, milletvekilleri ve müsteşarlar, daha önce alınan kararla nisan maaşlarını yüzde 3.09 zamlı alacak. Zamdan, eski cumhurbaşkanları da faydalanacak.

25.03.2019Avrupa
Scholz birçok bakanlığın bütçesini kısıtladı

Scholz birçok bakanlığın bütçesini kısıtladı

2020 yılı bütçe planını 362.6 milyar Euro olarak açıklayan Federal Maliye Bakanı Olaf Scholz, “Her arzu edileni finanse edemeyiz” diyerek birçok bakanlığın bütçesinde kısıtlamaya gitti. Bakanlıklar kısıtlamara tepki gösterdi.

20.03.2019Avrupa
Scholz: Almanya, küresel ekonomi ve Brexitin risklerine karşı donanımlı

Scholz: Almanya, küresel ekonomi ve Brexit'in risklerine karşı donanımlı

Almanya Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Olaf Scholz "Almanya, istikrarlı mali yapısıyla ve dinamik iç ekonomik durumla yavaşlayan küresel ekonomiden, Brexit belirsizliğinden ve ticaret anlaşmazlıklarından gelebilecek risklere karşı iyi donatılmış şekilde" dedi.

20.03.2019Ekonomi
Scholz: Zengin ülkelerin ticaret ihtilafları küresel ekonomiye zarar veriyor

Scholz: Zengin ülkelerin ticaret ihtilafları küresel ekonomiye zarar veriyor

Almanya Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Olaf Scholz "Özellikle sadece kendi çıkarlarını düşünen zengin ülkeler arasındaki ticaret çatışmaları dünya ekonomisine zarar veriyor" dedi.

19.03.2019Ekonomi
Deutsche Bank ve Commerzbanktan birleşme adımı

Deutsche Bank ve Commerzbank'tan birleşme adımı

Almanya'nın en büyük bankalarından Deutsche Bank ve Commerzbank birleşmek için görüşmelere başladı.

17.03.2019Ekonomi
CDU’da ‘Müslüman başbakan’ kavgası

CDU’da ‘Müslüman başbakan’ kavgası

Almanya’da hükümetin büyük kanadı Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) Federal Meclis Grubu Başkanı Ralph Brinkhaus, Protestan Haber Ajansı Idea’ya bir demeç verdi.

11.03.2019Avrupa
Almanyanın dev bankaların yöneticileri birleşme için görüştü

Almanya'nın dev bankaların yöneticileri birleşme için görüştü

Deutsche Bank Ag ve Commerzbank AG üst düzey yöneticileri iki bankasının olası birleşmesini görüştü.

8.03.2019Ekonomi
Merkel’le devam mı

Merkel’le devam mı?

Almanya Başbakanı Angela Merkel, parti içinden gelen yoğun eleştiriler yüzünden, 2000 yılında üstlendiği Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanlığını bıraktı. Daha doğrusu bırakmak zorunda kaldı.

4.03.2019Avrupa
‘Google ve Apple vergileri 2020’ye kadar hazır olmaz’

‘Google ve Apple vergileri 2020’ye kadar hazır olmaz’

Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz, Google ve Apple gibi uluslararası şirketlere yönelik asgari vergi uygulaması için uygulanabilecek hazır bir seçenek olmadığını söyledi.

25.02.2019Avrupa
Almanya’da ‘sarı yelekliler’ korkusu

Almanya’da ‘sarı yelekliler’ korkusu

Fransa Devlet Başkanı Emmanuel Macron’un geçen yıl kasım ayında yaptığı açıklamada 2019’da akaryakıt vergisinin artırılacağını ilan etmesine tabandan sert tepki geldi.

6.02.2019Avrupa
Siyaset bizim okulun DNA’sıydı

Siyaset bizim okulun DNA’sıydı

Kevin Kühnert. Almanya’da Sosyal Demokratlar’ın umudu ve en genç, en yetenekli politikacılarından biri. Henüz 29 yaşında. SPD’nin 80 bin üyeli gençlik kolları Juso (Genç Sosyalistler) Başkanı. Geçen yıl SPD’nin, CDU/CSU ile yeniden büyük koalisyon hükümeti kurmasına karşı isyan bayrağını çekti. Bir sırt çantasıyla Almanya’yı dolaşarak, ‘Büyük koalisyona hayır’ kampanyası yaptı. Çok sayıda insan büyük koalisyonu önlemek için SPD’ye üye oldu.

2.02.2019Avrupa
İki dev banka birleşebilir

İki dev banka birleşebilir

Alman Deutsche Bank'ın performansının iyileşmemesi halinde Commerzbank'la birleşebileceği belirtildi.

31.01.2019Ekonomi
Almanya’da ‘Brexit’ endişesi

Almanya’da ‘Brexit’ endişesi

İngiltere Parlamentosu’nun Brexit sözleşmesini reddetmesi, Almanya’da endişeye yol açtı. Karardan duyduğu üzüntüyü dile getiren Başbakan Angela Merkel, İngiltere’nin anlaşmayı müzakere etmesi için hâlâ zaman olduğunu söyledi.

16.01.2019Avrupa
AB Komisyonundan İngiltereye ABde kalın önerisi

AB Komisyonu'ndan İngiltere'ye "AB'de kalın" önerisi

İngiltere Parlamentosu'nun, Başbakan Theresa May'in Avrupa Birliği ile vardığı Brexit anlaşmasını büyük bir farkla reddetmesinin ardından, Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nde kalmasını önerdi.

16.01.2019Dünya
CDU liderinden ekonomide durgunluk uyarısı

CDU liderinden ekonomide durgunluk uyarısı

Federal İstatistik Dairesi, geçen yıla ait ekonomik büyüme rakamlarını açıkladı. Buna göre Alman ekonomisi 2018’de son 5 yılın en zayıf büyümesini kaydetti. 2018’de Gayri Safi Milli Hasıla (GSMH) yüzde 1.5 oranında arttı. 2016-2017 yıllarında GSMH yüzde 2.2 oranında büyümüştü.

15.01.2019Avrupa
Jusos: Scholz, başbakan adaylığı için yanlış adam

Jusos: Scholz, başbakan adaylığı için yanlış adam

Almanya’da Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Olaf Scholz’un, SPD’den başbakan adaylığı için kendi adını gündeme getirmesi, partisi içinde tepkiye yol açtı.

7.01.2019Avrupa
Almanyayı da korku sardı... Yağlı yıllar bitti

Almanya'yı da korku sardı... 'Yağlı yıllar' bitti

Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz, ülkede Fransa'daki gibi sarı yelekliler potansiyelinin bulunduğunu söyledi. Fransa'daki durumu hatırlatan Scholz, "2018 için bir kez daha vergi fazlası gösterebileceğiz. Ancak 'yağlı yıllar' bitti. Bundan sonra öngörülmeyen ek gelirler beklemiyorum." ifadelerini kullandı.

6.01.2019Dünya
Karrenbauer için geçerli olan benim için de geçerli

Karrenbauer için geçerli olan benim için de geçerli

Almanya Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Olaf Scholz, her yıl bütçeye milyarlarca euro vergi fazlasının yağdığı ‘yağlı yıllar’ın artık geride kaldığını söyledi. Scholz, ‘başbakanlık için kendinize güveniyor musunuz’ sorusuna ise CDU lideri Annegret Kramp Karrenbauer’i örnek göstererek “Bayan Karrenbauer kendisinden böyle bir görevin beklenildiğini söyledi. Almanya’nın Başbakan Yardımcısı için de aynı şey geçerli” dedi.

6.01.2019Avrupa
2019 ‘siyasi depremler’ yılı olacak

2019 ‘siyasi depremler’ yılı olacak

2019, çok derin siyasi değişimlere sahne olacak. Özellikle Avrupa Birliği projesi, Almanya’da Başbakan Angela Merkel hükümeti, Fransa’da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron için tam bir kader yılı olacak. Avrupa başkentleri ve siyasi partilerde şimdiden bir panik havası esiyor.

4.01.2019Avrupa
Alman devinde sular durulmuyor: Hissedeki kayıp yüzde 56

Alman devinde sular durulmuyor: Hissedeki kayıp yüzde 56!

Almanya'nın en büyük pazar payına sahip bankası Deutsche Bank, ay başında genel merkezine Frankfurt Savcılığı tarafından kara para aklama şüphesiyle düzenlenen baskınla zor durumda kalırken, geleceği tartışılan bankanın hisseleri bu yıl yaklaşık yüzde 56 değer kaybetti.

18.12.2018Ekonomi
Fransa’da internet devlerine vergi geliyor

Fransa’da internet devlerine vergi geliyor

Fransa, Google, Apple, Facebook, Amazon gibi dev internet şirketlerinin ülkede elde ettikleri gelir üzerinden gelecek yıl itibarıyla vergilendirmeye hazırlanıyor.

18.12.2018Avrupa
Almanya Hükümeti  CDU başkanına bağlı değil

Almanya Hükümeti CDU başkanına bağlı değil

Merkel’in aday olmayacağını açıklamasının ardından Almanya’da dün akşam başlayan kurultayla bugün yeni CDU başkanı belirlenecek. Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Olaf Scholz, kim seçilirse seçilsin hükümetin devam edeceğini belirterek “Almanya hükümeti CDU’nun genel başkanı kim olacağına bağlı değil” dedi.

7.12.2018Avrupa
Scholz’un 24 korunan evine kapıyı kırıp girmişlerdi Bu kez lastik yakıp eve yuvarladılar

Scholz’un 24 korunan evine kapıyı kırıp girmişlerdi! Bu kez lastik yakıp eve yuvarladılar

24 saat korunan evine kapısı kırılarak girilen ve bazı eşları çalınan Almanya Başbakan Yardımcısı ve Federal Maliye Bakanı Olaf Scholz’un evine bu kez de kimliği belirsiz kişiler yanan araç lastiği ile saldırdı.

30.11.2018Avrupa
Scholz’un 24 korunan evine kapıyı kırıp girmişlerdi Bu kez lastik yakıp eve yuvarladılar

Scholz’un 24 korunan evine kapıyı kırıp girmişlerdi! Bu kez lastik yakıp eve yuvarladılar

24 saat korunan evine kapısı kırılarak girilen ve bazı eşları çalınan Almanya Başbakan Yardımcısı ve Federal Maliye Bakanı Olaf Scholz’un evine bu kez de kimliği belirsiz kişiler yanan araç lastiği ile saldırdı.

30.11.2018Avrupa
Merkelin uçağı acil iniş yaptı

Merkel'in uçağı acil iniş yaptı

G20 Zirvesi'ne katılmak üzere Arjantin'e hareket eden Almanya Başbakanı Angela Merkel'i taşıyan uçağın arızalanarak Köln'e acil iniş yaptığı bildirildi.

29.11.2018Dünya
Almanya bazı vergi gelirlerini kaybedebilir

Almanya bazı vergi gelirlerini kaybedebilir

Almanya Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Olaf Scholz, uluslararası kurumlar vergisi sisteminde köklü bir değişiklik olması konusunda, “Almanya bazı vergi gelirlerini kaybedebilir” uyarısında bulundu.

29.11.2018Avrupa
Almanya’da emlak vergisinde yeni düzenleme yolda

Almanya’da emlak vergisinde yeni düzenleme yolda

Almanya’da Maliye Bakanlığı’nın arsa, konut, arazi gibi emlak vergisinde yapacağı yeni düzenleme, büyük kentlerde kiraları artıracak.

27.11.2018Avrupa

Almanya Maliye Bakanı Scholz’un evine hırsız girdi

Almanya’da hırsızların adresi bu kez Başbakan Yardımcısı ve Fedaral Maliye Bakanı Olaf Scholz’un Postdam’daki evi oldu. Polis, hırsızların evden ne çaldıklarıyla ilgili bir açıklama yapmadı.

26.11.2018Avrupa
Made in Germany yapay zeka için 3 milyar euro ve 100 profesör

Made in Germany yapay zeka için 3 milyar euro ve 100 profesör!

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Made in Germany’nin yapay zekada da bir marka haline gelmesi için 3 milyar euro kaynak ayıracaklarını ve 100 profesör kadrosu oluşturacaklarını açıkladı.

16.11.2018Avrupa
Almanya’dan yapay zekaya 3 milyar avro

Almanya’dan yapay zekaya 3 milyar avro

Almanya Başbakanı Angela Merkel, yapay zeka alanında 2025 yılına kadar 3 milyar avrodan fazla kaynak ayıracaklarını ve bu konuda 100 adet profesörlük kadrosu oluşturacaklarını belirtti.

16.11.2018Teknoloji
ABD’yi Avrupa’ya örnek gösterdi, ‘Google ve Facebook’a vergi zor’ dedi

ABD’yi Avrupa’ya örnek gösterdi, ‘Google ve Facebook’a vergi zor’ dedi

Avrupa’da ekonomik istikrar için Avrupa Merkez Bankasının kullandığı araçların yetersiz kaldığını söyleyen Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz, ABD’de uygulanan işsizlik ve sigorta sistemini örnek gösterdi. Scholz, Facebook ve Google gibi dijital şirketlere vergi uygulanmasının da zor olduğunu sözlerine ekledi.

14.11.2018Avrupa
Google ve Facebook’a dijital vergi 2020’ye kadar uygulanmasın

Google ve Facebook’a dijital vergi 2020’ye kadar uygulanmasın

Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz, Avrupa Birliği’nin vergi kaçırmakla suçladığı Google ve Facebook gibi şirketlere yüzde 3 dijital vergi getirme planının 2020 yazına kadar uygulanmamasını istedi. Alman Sanayi Federasyonu da AB’nin yılda 5 milyar euro vergi toplama planının, Alman şirketlere çifte vergi getireceğini açıkladı.

7.11.2018Avrupa
SPD yönetiminin kaderini Hessen’e belirleyecek

SPD yönetiminin kaderini Hessen’e belirleyecek

SPD, Bavyera’daki seçimlerde aldığı tarihi yenilginin şokunu yaşıyor. Her seçimde kan kaybeden SPD’de parti lideri Andrea Nahles topun ağzında.

16.10.2018Avrupa
Almanya’da ‘Dayanışma Vergisi’ kalkıyor mu

Almanya’da ‘Dayanışma Vergisi’ kalkıyor mu?

Federal Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, yeni hayata geçireceği ‘vergi paketi’ çerçevesinde 27 yıldır alınan ‘Dayanışma Vergisi’ni kaldırmayı planlıyor.

12.10.2018Avrupa
‘Almanya’nın ‘borç freni’ demokrasi için bir kazanç’

‘Almanya’nın ‘borç freni’ demokrasi için bir kazanç’

Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz, İtalyan hükümetinin yüksek devlet borçlarının nasıl ödeneceği konusunda kendisinin çalışması gerektiğini söyledi.

11.10.2018Avrupa
Fransa ve Almanyadan internet devlerine karşı ortak adım

Fransa ve Almanya'dan internet devlerine karşı ortak adım

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, internet devlerinin Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerde elde ettikleri gelir üzerinden vergilendirilmesine ilişkin Almanya ile yıl sonuna kadar bir çözüm bulacaklarını belirtti.

8.10.2018Teknoloji
İnternet devlerine karşı ortak adım

İnternet devlerine karşı ortak adım

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, internet devlerinin Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerde elde ettikleri gelir üzerinden vergilendirilmesine ilişkin Almanya ile yıl sonuna kadar bir çözüm bulacaklarını belirtti.

8.10.2018Ekonomi
Merkel’in Konut Zirvesi beklentilerin uzağında kaldı

Merkel’in 'Konut Zirvesi' beklentilerin uzağında kaldı

Almanya'da yıllardır dile getirilen yüksek kiralar ve yetersiz konut sayısı dün en üst düzeyde ele alındı. Başbakan Angela Merkel, Finans Bakanı Olaf Scholz ve İçişleri Bakanı Horst Seehofer ile birlikte bir konut zirvesi düzenledi. Ancak zirveden çıkan sonuçlar beklentilerin uzağında kaldı ve kamuoyunu tatmin etmedi. Zirvede sosyal konut inşası sözü ve yüksek kira konusu birkaç düzenlemeyle geçiştirildi.

22.09.2018Avrupa
Hükümet dağılacak mı

Hükümet dağılacak mı

Almanya’da büyük koalisyon hükümeti ve SPD Genel Başkanı Andrea Nahles’in kaderi pazartesi belli olacak. Hükümet ortağı SPD kaynıyor.

22.09.2018Avrupa
Almanya ile yeni dönem

Almanya ile yeni dönem

Türkiye'nin maliye, ekonomi ve ticaretten sorumlu üç bakanı, Berlin’de Alman mevkidaşlarıyla önemli görüşmeler gerçekleştirdi.

21.09.2018Ekonomi
Bakan Albayraktan Almanya mesajları: Güçlü diyaloğun meyvelerini yakında alacağız

Bakan Albayrak'tan Almanya mesajları: Güçlü diyaloğun meyvelerini yakında alacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Almanya'daki temaslarının ardından resmi Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

21.09.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları