MENÜ

Okuyacak Çocuklar

Okuyacak Çocuklar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Okuyacak Çocuklar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 392 Okuyacak Çocuklar haberi bulunmuştur.

Okuyacak Çocuklar Haberleri

Başka bir okul mümkün oluyor

Başka bir okul mümkün oluyor

OKUL çağına gelmiş çocuğunun çevreye duyarlı, özgürce, demokratik bir okul ortamında öğrenim görmesini isteyen “sıra dışı” anne ve babalar “Başka Bir Okul Mümkün” diyerek, bir hayalin peşine düştü.

6.09.2013Ege
Bu proje, bir kuşağın geleceğini  şekillendirme fırsatı

Bu proje, bir kuşağın geleceğini şekillendirme fırsatı

İstatistik ve davranışbilim uzmanı, New York Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Selçuk Şirin, üç yıldır üzerinde çalıştığı sosyal girişimcilik projesi ‘1 Milyon Kitap’la karşımızda. İlk 36 aylık dönemde anne-babaların çocuklarıyla birlikte okumaları için altı ciltlik bir kitap seti hazırlayan Şirin, bu sayede çocukların odaklanma, görsel algı, bilişsel ve dilsel beceri gibi temel yeteneklerinin gelişmesini amaçlıyor. Arapçaya çevrilip mülteci çocuklara da ulaştırılacak seti konuşmak üzere buluştuk, Türkiye’deki ebeveynleri de mercek altına aldık.

21.07.2019Hürriyet Pazar
Yemek yerken öğrenecekler

Yemek yerken öğrenecekler

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde Gümeli İlkokulu/Ortaokulu’nun müdür vekili Soner Arslanoğlu; sağlık, coğrafya, yaban hayatı gibi çeşitli konularda bilgilerin yer aldığı tabildot altlıkları hazırladı. Arslanoğlu, öğrencilerin beslenme saatinde öğrenmelerine katkı sağlamayı amaçlıyor.

11.04.2019Eğitim
Binali Yıldırımdan CNN TÜRK canlı yayınında 500 bin istihdam açıklaması

Binali Yıldırım'dan CNN TÜRK canlı yayınında '500 bin istihdam' açıklaması

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Ahmet Hakan'ın sunduğu 'Tarafsız Bölge' programına konuk oldu. Yıldırım, 'Bir dönemde 500 bin istihdam' açıklamasının detaylarını anlattı.

21.03.2019Gündem
Fikret Orman: Planlarımız var

Fikret Orman: 'Planlarımız var'

Beşiktaş ile Kabataş Vakfı ortaklığında hayata geçirilecek olan BJK Kabataş Vakfı Okulları’nın tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıda açıklamalarda bulunan Beşiktaş Kulübü Başkanı Fİkret Orman, "Amacımız, BJK Kabataş Vakfı Okullarında Beşiktaş değerleri içinde büyüyecek çocuklar yetiştirmek. Ülkemizin çok ihtiyaç duyduğu eğitime yüksek seviyede katkı vermek istiyoruz" dedi.

18.02.2019Futbol
Türkiye’de yazanlar, okuyanlardan fazla

Türkiye’de yazanlar, okuyanlardan fazla

“Sokakta karşılaştığım arkadaşlarıma ‘Ne yapıyorsun’ diye sorduğumda ‘Bir roman yazıyorum” sözünü duyuyorum…”  Sanat dünyasının otoritelerinden Hasan Bülent Kahraman, bir yazı kaleme aldı ve herkesin roman yazmasından nasıl mustarip olduğunu anlattı. Peki neden? Kahraman ile buluştuk, edebiyat dünyasının derdine düştük.

16.12.2018Hürriyet Pazar
Türk polisiyesinin en ünlü kahramanı: Cingöz Recai

Türk polisiyesinin en ünlü kahramanı: Cingöz Recai

Ötüken Yayınları, Peyami Safa’nın geçimini sağlamak için yaklaşık 40 yıl boyunca Server Bedi takma adıyla yazdığı Cingöz Recai polisiyelerini yeniden yayımlamaya başladı. Yakışıklı, zeki, iyi eğitimli, zenginden aldığını yoksullara dağıtan kibar hırsız Cingöz Recai, Türk polisiyesinin en ünlü kahramanı.

12.12.2018Kitap Sanat
Türkiyede iş garantili mesleki eğitimde rekor yaşanacak

'Türkiye'de iş garantili mesleki eğitimde rekor yaşanacak'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Türkiye'de iş garantili mesleki ve teknik eğitim kuruluşları konusunda çok büyük bir rekor yaşanacak. Böylece üretimin istihdamının garantisini sağlamış oluyoruz. Yükseköğretime yansıyan alanların grupsal olarak her birinin ilkokullardaki atölyelere izdüşümünü kuracağız. Bu sene ikinci dönem okullar açıldığında pilot okullarımızda da tasarım beceri atölyelerini somut olarak görme imkânımız olacak. Öğretmene sürekli yatırım yapmak zorundayız. Bunun karşılığını almak zorundayız. Aksi takdirde sorun çıkar" diye konuştu.

23.11.2018Eğitim
Türkiyede iş garantili mesleki eğitimde rekor yaşanacak

"Türkiye'de iş garantili mesleki eğitimde rekor yaşanacak"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye'de iş garantili mesleki ve teknik eğitim kuruluşları konusunda çok büyük bir rekor yaşanacağını söyledi.

22.11.2018Ekonomi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Bunu diyenlerle konuşmayın, hayatınızı karartır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Bunu diyenlerle konuşmayın, hayatınızı karartır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari'de 2018-2019 eğitim öğretim yılı açılış töreninde öğrencilere hitaben, "Herhangi bir uyuşturucuyla yanınıza yanaşmaya çalışanlarla, 'Al bu hapı iç, rahatlarsın, zihnin açılır' diyenlerle sakın konuşmayın. Size verdikleri zehirler, zihninizi açmaz, bilakis hayatınızı karartır, sakın itibar etmeyin." dedi.

17.09.2018Gündem
İlk vaadi gençlere: Yılda 500’er liralık iki burs

İlk vaadi gençlere: Yılda 500’er liralık iki burs

CUMHURBAŞKANI adayı Muharrem İnce, seçilmesi halinde ilk icraat olarak gençlere 19 Mayıs’ta ‘gençlik bursu’ ve 29 Ekim’de ‘Cumhuriyet bursu’ adıyla yılda iki kez 500’er lira ödeme vaat etti.

7.05.2018Gündem
Muharrem İnce ilk vaadini açıkladı

Muharrem İnce ilk vaadini açıkladı

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce açıklamalarda bulundu. İnce, Cumhurbaşkanı seçildiği takdirde gençlere 19 Mayıs ve 29 Ekim'de 500'er lira ihtiyaç bursu vereceğini söyledi.

7.05.2018Gündem
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan sabahı coşkuyla başladı

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan sabahı coşkuyla başladı

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen 23 Nisan etkinlikleri yurdun dört bir köşesinde büyük bir coşkuyla kutlanmaya devam ediliyor. Birbirinden özel programların hazırlanıp sunulacağı bu günde, çocuklar şiir ve kompozisyonları okuyacak, birbirinden güzel etkinlikleri büyükleriyle buluşturacak. Peki, her sene aynı coşkuyla kutlanan ve yalnızca Türkiye değil dünya çocuklarına mal olmuş Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın tarihi nedir? Neden 23 Nisan tarihinde kutlanmaktadır? İşte, detaylı bilgiler

23.04.2018Gündem
Sanat bizi sobeleyecek

Sanat bizi sobeleyecek

Bomboş bir kâğıt ve üzerinde “uygarlık” yazan bir nokta düşünün. Bu noktaya nasıl gidersiniz? Tabii ki, ilk olarak nerede olduğunuzu bilerek. Biz insanlar maalesef sistematik bir şekilde o “uygarlık” noktasına en olmayacak yoldan gitmeye çalışıyoruz.

23.04.2018Eğitim
En güzel 23 Nisan şiirleri | 23 Nisan Çocuk Bayramı şiirleri

En güzel 23 Nisan şiirleri | 23 Nisan Çocuk Bayramı şiirleri

Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri işgal eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurt dışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve her evde çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam edecek. Bu özel günde düzenlenen etkinlerde kullanmak için şimdiden 23 Nisan şiirleri araştırılmaya başlandı. İşte, birbirinden güzel ve anlamlı 23 Nisan şiirleri...

16.04.2018Gündem
Ses kardeşim yollarda Pembe Vosvos’la kurulan köprü

Ses kardeşim yollarda! Pembe Vosvos’la kurulan köprü

TRT’nin yıllarca sesi olmuş Murat Can Canbay ile içmimar ve gezgin hayat arkadaşı Füsun Bay Canbay, seslendirme stüdyosuna dönüştürdükleri Vosvos minibüsle gezerek görme engelli çocuklar için ortaokul öğrencilerine kitap seslendirtiyor. “Çocuktan çocuğa ses köprüsü kurmak istiyoruz” diyorlar.

Türk öğrencilere 100 bin Dolar burs

Türk öğrencilere 100 bin Dolar burs  

İzmir’de özel bir kolejde eğitim alan öğrenciler, dünyanın saygın üniversitelerinden 100 bin Dolar’ı bulan burs teklifleri almayı başardı. Üniversitelerden kabul alan gençler, ülke adına gurur duyduklarını söylüyor.

4.03.2018Eğitim
81 ilde ‘Çocuk Hakları Bildirgesi’ okunacak

81 ilde ‘Çocuk Hakları Bildirgesi’ okunacak

Çocuk Hakları Gönüllüleri Derneği (ÇOHAG) Genel Başkanı Mazlum Kılıç, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü'nde, 81 ilde saat 11.30'da eş zamanlı olarak Çocuk Hakları Bildirgesi'ni okuyacaklarını söyledi.

19.11.2017Eğitim

Yazar Sonuçları

Muhteşem doğada ilköğretim fakı

İzmir’deki Montessori Anaokulu’na giden iki kızındaki gelişmeyi gözleyen Melis Kurtel Emin, sistemin çok faydalı olduğunu görünce, Urla’nın Bademler Mahallesi’nde bir ilkokul açmaya karar verdi.

19.08.2017

Aman hocam pergellere dikkat!

MEMLEKETİMİZİN ilim–irfan yuvalarından biri büyük bir tehlikenin eşiğinden döndü.

2.12.2016

Názım Hikmet ders kitabına girdi

İLKÖĞRETİM Türkçe Ders Kitabı'nda artık N*zım Hikmet'in şiirlerine yer veriliyor.

1.08.2001

İyi şarkının sırrı duygu ve zekada saklı

‘Gülüm Benim’, ‘Unutamadım’, ‘Doymadım Sana’ gibi unutulmayan şarkıların söz yazarı Şakir Askan, 400‘ün üzerinde esere imza atarak kendi ekolünü yaratmayı başarmış usta kalemlerden. 40’ıncı sanat yılına yaklaşan Askan’a, sözlerindeki zamansızlığın sırrını sorduğumuzda, “Şarkı sözü yazmak için sadece duygu birikimi yetmez, kültür birikimi de gerekiyor. Her güzel şarkı duygu ile başlar, zekâ ile biter!” diye yanıt veriyor.

11.10.2019

Olmaz olsun böyle babalar!

ALIN size bir iğrenç vaka daha!

10.10.2019

‘100 Temel Eser’in başına gelenler

Dünkü yazımda ‘100 Temel Eser’in listesini vermiştim. Seçen komitede de olduğumu belirtmiştim.

28.12.2018

İttifak olursa şaşırmayalım

ÖNCE Ankara için Melih Gökçek iddiası, ardından İstanbul için Bedrettin Dalan ismi...

1.11.2018

Bana bir masal anlat, içinde mutluluk olsun

Yedi yaş altı ve yetmiş yaş üstü insanları bir araya getiren ‘nesiller buluşması’ İstanbul Moda’daki Koşan Kaplumbağa Anaokulu tarafından hayata geçirildi. Anaokulu öğrencileri her hafta mahallelerinde bulunan Nezih Huzurevi’ni ziyaret ediyor, oradaki yaşlılardan masallar dinliyor. Okulun müdürü Pedagog Neslihan Sağır’la bir araya geldik, hem projeyi hem de projenin çocuklara ve yaşlılara katkılarını konuştuk.

24.08.2018

Şehir hayatının yorgunluğunu doğa yürüyüşü ile atıyorum

Şehir hayatının, iş yoğunluğunun, trafiğin, manyetik ortamların insanları çok yorduğunun altını çizen Medicana Bursa Hastanesi İcra Kurulu Başkanı Dr. Engin Bozkurt, “Doğa yürüyüşleri hem bedensel, hem de ruh sağlığı için kaçırılmaz fırsat. Haftada bir kaç gün yürüyüş yapmak lazım” dedi.

12.07.2018

Aileler neden çocuğuna müdahale etmemeli?

ÇOK sevinçlisiniz, çünkü çocuğunuzun sahnede performansını izleyeceksiniz.

6.07.2018

Harikalar diyarının yaratıcı öğretmeni

Sıra dışı bir sınıf öğretmeni olarak tanıdık Ahmet Naç’ı. Klasik bir ilkokul sınıfını harikalar diyarına çevirmesini ve öğrencileriyle gerçekleştirdiği farklı ders yöntemlerini konuşurken, Atatürk’ü en iyi anlatan boyacı öğretmen unvanıyla da gündemimize oturdu adeta. Ahmet Naç, ne olacağına karar veremeyince, bütün meslekleri aynı anda yapabileceği tek iş olarak gördüğü öğretmenliği seçerek, öğrencilerinin hayatına dokunmaya devam ediyor.

21.05.2018

Ana babalığa giriş

Anladım ben. Bu kurs bitmeyecek.

29.04.2018

Biz Nasreddin Hoca’nın torunlarıyız, bize gülmek yakışır

Karikatür, çocukların dünyaya eleştirel bakabilmesini sağlayan en önemli sanat dallarından biri. “Eğer özgüvenli ve hoşgörülü çocuklar yetiştirmek istiyorsak onlara karikatür sevgisi kazandırmalıyız” diyen bol ödüllü karikatürist Hicabi Demirci ile buluştuk, son kitabı ‘Çizginin Çizgisi’ni ve karikatürün çocuklar üzerindeki etkisini konuştuk.

22.12.2017