MENÜ

Okullar Ne Zaman Aciliyor

Okullar Ne Zaman Aciliyor ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Okullar Ne Zaman Aciliyor haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 150 Okullar Ne Zaman Aciliyor haberi bulunmuştur.

Okullar Ne Zaman Aciliyor Haberleri

15 tatil için büyük gün yaklaşıyor Peki okullar ne zaman açılacak

15 tatil için büyük gün yaklaşıyor! Peki okullar ne zaman açılacak?

Okullar ne zaman açılacak konusu, 15 tatil ne zaman sorusunu yönelten vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Karnelerin bu cuma günü verilmesinin ardından ikinci dönemin ne zaman başlayacağını merak eden vatandaşlar, okullar ne zaman açılacak sorusunu yöneltiyor. Peki, 15 tatil ne zaman başlıyor? İkinci dönemde okullar ne zaman açılıyor? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

16.01.2018Gündem
Okullar onlarda da açılıyor

Okullar onlarda da açılıyor

Yaz tatili bitti. Yaklaşık 18 milyon öğrenci 18 Eylül Pazartesi ders başı yapacak. Peki, Avrupa ülkelerinde okullar ne zaman açılıyor? Avrupalı öğrenciler kaç hafta yaz tatili yapıyor? İşte Avrupa Komisyonu’nun güncel verileriyle Avrupalı öğrencilerin ülke ülke tatil süreleri...

15.09.2017Eğitim
Okullar o öğrenciler için 1 hafta erken açılıyor

Okullar o öğrenciler için 1 hafta erken açılıyor!

Okullar ne zaman açılacak konusu sorgulanmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı takvime göre netlik kazanan okullar ne zaman açılacak konusu, öğrenciler tarafından inceleniyor. Bazı öğrencilerin 1 hafta erken başlayacağı 2017-2018 eğitim öğretim dönemi öncesi uzmanlar uyarıda bulundu. Peki, merakla sorgulanan okullar ne zaman açılacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

5.09.2017Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığından o iddialara yanıt..

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan o iddialara yanıt..

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan okulların açılacağı tarihin ertelenmesine dair çıkan haberler için yanıt geldi. 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim'de başlayacağına dair çıkan haberlerin doğru olmadığı ve itibar edilmemesi gerektiği bildirildi. Peki okullar ne zaman açılıyor? İşte MEB'den flaş açıklama..

27.07.2016Gündem
Okullar ne zaman açılacak Başbakan Ahmet Davutoğlu açıkladı

Okullar ne zaman açılacak? Başbakan Ahmet Davutoğlu açıkladı

Herkes bu soruyu soruyor: Okullar ne zaman açılacak? 'Okullar Kurban Bayramı'ndan sonra açılsın' isteği sonuç buldu ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, okulların açılacağı tarihi açıkladı, okulların açılışı ertelendi. Tüm Türkiye'de 2015-2016 eğitim-öğretim yılında okullar 28 Eylül'de açılacak.

21.08.2015Gündem
Mavi Balina oyunu için hangi ülkede ne tür önlemler alınıyor

Mavi Balina oyunu için hangi ülkede ne tür önlemler alınıyor?

Rusya'da geliştirilen ve sosyal medya üzerinden yayılan Mavi Balina oyunu nedeniyle dünya genelinde 100'den fazla çocuğun intihar ettiğinin bildirilmesi birçok ülkenin bir dizi önlem almasına neden oldu.

13.11.2018Teknoloji
Birinci sınıflar ne zaman açılıyor Okullar ne zaman açılacak

Birinci sınıflar ne zaman açılıyor? Okullar ne zaman açılacak?

Okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtı milyonlarca öğrenci ve veli tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Yaz tatilinin sona ermesiyle birlikte yavaş yavaş okudukları şehirlere dönen öğrenciler, okulların açılış tarihini merak ediyor. İlk kez ders başı yapacak olan okul öncesi öğrencileri ve birinci sınıflarında okula gidecekler tarih belirlendi. Peki, birinci sınıflar ne zaman açılıyor? Okullar ne zaman açılacak?

6.09.2018Gündem
Sergi sezonu kullanma kılavuzu

Sergi sezonu kullanma kılavuzu

20-23 Eylül arası düzenlenecek Contemporary İstanbul ve 22 Eylül’de başlayacak 4. İstanbul Tasarım Bienali’nin rüzgârını arkasına alan sanat galerileri yeni sezona en iddialı sergileriyle hazırlanıyor. Müze ve galerilerin sezon açılış sergilerini derledik...

30.08.2018Kitap Sanat
Fatih Öztürk: Okulu okul yapan öğretmendir

Fatih Öztürk: Okulu okul yapan öğretmendir

Okulculuk hizmetlerine 1972 yılında Ortaköy’de açtığı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ile başlayan Osman Öztürk, Bilfen markası adı altındaki ilk okul girişimini 1988’de yaptı. Bugün 30’uncu yılını kutlayan Bilfen Eğitim Kurumları 16 lise, 17 ilkokul, 16 ortaokul ve 31 anaokulu ile 7 ilde hizmet veriyor.

29.07.2018Eğitim
Yerleştirmede üç önemli sıkıntı

Yerleştirmede üç önemli sıkıntı

Liselere yerleştirmeyle ilgili yaşanan sıkıntılar, kafa karışıklığı ve sistemdeki hatalar mağduriyetlere yol açabilir.

6.07.2018Eğitim
70 yıldır evlerinin anahtarı ceplerinde

70 yıldır evlerinin anahtarı ceplerinde

Filistinli Said El Haj, Lübnan’da bir mülteci kampında doğdu. 18 yaşında üniversite okumak için Türkiye’ye geldi, tıp eğitimi aldı... Bugün ailesi Lübnan, Kanada, Almanya, Fransa gibi farklı ülkelerde yaşıyor. Filistinli bir çocuk olmanın tüm zorluklarını çeken El Haj, acının insani ve siyasi boyutuyla ilgili onlarca makale ve kitap yazdı. Said El Haj ile sefalet içindeki Filistin halkının yaşam savaşını, Kudüs katliamını, İslam dünyasının duruşunu konuştuk. Mülteci halde yaşayan Filistinliler için “70 yıl geçtiği halde insanlar hâlâ dönüş hayaliyle yaşıyorlar. Yaşlılar hâlâ evlerinin tapularını, anahtarlarını taşıyor” diyor.

20.05.2018Gündem
Mavi Balina oyununun tehlikesi | Nasıl öldürüyor

Mavi Balina oyununun tehlikesi | Nasıl öldürüyor?

Rusya'da geliştirilen ve sosyal medya üzerinden yayılan Mavi Balina oyunu nedeniyle dünya genelinde 100'den fazla çocuğun intihar ettiğinin bildirilmesi birçok ülkenin bir dizi önlem almasına neden oldu.

18.05.2018Teknoloji
MEB’in ‘rehberlik’ kurslarına tepki: Bölüm mezunlarını da, öğrencileri de mağdur edecek

MEB’in ‘rehberlik’ kurslarına tepki: Bölüm mezunlarını da, öğrencileri de mağdur edecek

MEB’in rehberlik ve psikolojik danışmanlık dışında başka alanlardan mezun olanlar için açacağı ‘rehberlik’ kursları tartışma yarattı. Bu kursa katılanların sadece özel okullarda çalışacağı belirtilse de, alan mezunları uygulamaya karşı çıkıyor. Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Genel Sekreteri Ali Erdoğan, özel okullarda da rehberlik ve psikolojik danışmanlık eğitimi almış öğretmenlerin çalışması gerektiğini belirtiyor. Ayrıca uygulamanın öğrenciye verilen hizmetin kalitesini düşüreceğinin de altını çiziyor.

16.01.2018Eğitim
Bambaşka okullar mümkün

Bambaşka okullar mümkün!

Hiç başka bir okul hayal ettiniz mi? Bizim gibi eğitim sisteminin her yıl değiştiği ülkelerde, her çocuk en az bir kez bambaşka bir okul düşlemiştir. Öğretmenlerin daha güleryüzlü olduğu, ceza vermedikleri, çocukların özgürce konuşabildikleri... Raşel Meseri’nin ‘Yeryüzü Okulu’, bize bambaşka bir okul yaşantısı vaat ediyor.

24.11.2017Kitap Sanat
Mavi Balina nedir Neden öldürüyor

Mavi Balina nedir? Neden öldürüyor?

Rusya'da geliştirilen ve sosyal medya üzerinden yayılan Mavi Balina oyunu nedeniyle dünya genelinde 100'den fazla çocuğun intihar ettiğinin bildirilmesi birçok ülkenin bir dizi önlem almasına neden oldu.

17.11.2017Teknoloji
Çocukların yarısı okula gitmemeli

Çocukların yarısı okula gitmemeli

Milyonlarca öğrenci bugün dersbaşı yapıyor. Uluslararası değerlendirme ve kalkındırma raporları PISA ve OECD’de karnemiz zayıf... Peki eğitimdeki sorun nedir? Müfredatı hemen her yıl değişen bir sistemde yetişen çocukları umutlu bir geleceğin beklediğini söylemek olası mı? TEOG kaldırılmalı mı, beyin göçü nasıl engellenir? Eğitimbilimci Dr. Özgür Bolat’a göre, “Önce ‘var olma’ meselemizi halletmemiz gerekiyor, bu set kalkınca gelişim kendiliğinden gelecek… Bizim sadece bilgilendirme zannettiğimiz eğitim aslında bir özgürleşme süreci”...

17.09.2017Gündem
Sadece sınav değil okul başarınız da önemli

Sadece sınav değil okul başarınız da önemli

YGS bitti. Sınav heyecanını atlatan adaylar sonuçlarını öğrendi. Şimdi sıralamadaki yerlerini korumak ya da yükseltmek hedefiyle Lisans Yerleştirme Sınavları için çalışıyorlar. Uzmanlar, bu hazırlıklar sırasında okul başarısının da ihmal edilmemesi gerektiğini söylüyor, çünkü yüksek gelen diploma notu sizi aynı puanı aldığınız bir aday karşısında daha da yukarıya çıkaracak.

22.04.2017Eğitim
TÖZOK Başkanı Cem Gülan: Çalışanlar 2030’larda işsiz kalabilir

TÖZOK Başkanı Cem Gülan: Çalışanlar 2030’larda işsiz kalabilir

Geçtiğimiz haftadan itibaren eğitim camiası “öğretmenlikte acı tablo”yu konuşuyor. Üniversiteler ortaöğretimden nitelikli öğrenci gelmediğini, Milli Eğitim Bakanlığı da üniversitelerden gelen adayların yetersiz olduğunu söylüyor. 1 milyona yakın adayın devlet kapısında beklediği ve ancak 2020’ye kadar bunun 100 bininin atanacağı düşünülürse tablo pek de iç açıcı değil. Bu öğretmenlerin bir iş kapısı da özel okullar. İşte Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK) Başkanı Cem Gülan’la da sektörü ve istihdamı konuştuk.

6.02.2017Eğitim
Bakan müjdeyi verdi: Ankara-İstanbul trenle 1.5 saat

Bakan müjdeyi verdi: Ankara-İstanbul trenle 1.5 saat

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan hızlı tren hatlarının omurgasının oluşturulduğunu ancak bir kaç yıl içinde diğer hatlar tamamlandığında Eskişehir-İstanbul hattının yükü kaldıramayacağını belirterek “Doyum noktasına yaklaştığımızda, yaklaşık 10 yıllık bir periyottan bahsediyoruz, o zaman çalışmalara başlayacağız. 1.5 saatte İstanbul’a gidilmesi mümkün olacak” dedi.

11.09.2016Ekonomi
İşte Sur içi

İşte Sur içi

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağının 27. günüydü dün. Sokakta eller tetikte. PKK’lı teröristlerle çatışmalar devam ediyor. Arada roket ve top mermisi sesleri de duyuluyor... Hürriyet o sokaklara girdi; İsmet Berkan yazdı Sebati Karakurt fotoğrafladı.

28.12.2015Gündem
Milli Eğitim Bakanı Avcı: 2 bin 206 dershane dönüşüm için başvuru yaptı

Milli Eğitim Bakanı Avcı: 2 bin 206 dershane dönüşüm için başvuru yaptı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Dershanelerin dönüşümü kapsamında 2 bin 206 kurum dönüşüm için başvuru yaptı. Bunlardan 2 bin 174’ünün müracaatı kabul edildi. 118’i resmen başka bir kuruma dönüşmüş ve faaliyete başlamış durumda. 104 temel lise, 3 Anadolu lisesi, 2 okul öncesi eğitim gibi, toplamda 1 tane de ilkokul var” dedi.

6.05.2015Eğitim
Öğrenmenin önünde 10 engel

Öğrenmenin önünde 10 engel

Çocuklarınızın öğrenmeye en açık olduğu bebeklik dönemini iyi değerlendirebildiniz mi? Soru sormasını teşvik ediyor musunuz yoksa tek yanıta dayalı sınav sisteminde merakı köreliyor mu? Oyunu gereksiz mi görüyorsunuz?

30.03.2015Eğitim
Diyabetinle savaşmayacaksın sevişeceksin Sevgilinmiş gibi

Diyabetinle savaşmayacaksın sevişeceksin! Sevgilinmiş gibi

Dedi ki...“İzninizle insülinimi yapabilir miyim?”“Tabii” dedim. Elindeki havalı kalemiyle -meğer insülin iğneleri ben görmeyeli çağ atlamış- beline minik bir hareketle bir iğne yapıverdi. Sonra da hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam etti. Ne yalan söyleyeyim, etkilendim. Diyabeti, bir hastalık olarak tanımlamamasından, kendisiyle ve diyabetiyle bu kadar barışık olmasından...Komplekssizliğinden...

26.01.2015Hayat
Erdoğan: Pasaport kontrolünü iyi yap da kaçmasın

Erdoğan: Pasaport kontrolünü iyi yap da kaçmasın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, genç işadamlarıyla biraraya geldi. Toplantıda Merkez Bankası'nı eleştiren Erdoğan, ''Merkez Bankamız da hakikaten dünyada herkes inerken, bizim Merkez Bankası sağ olsun hala olduğu yerde duruyor. İnmiyor, düşürmüyor, yahu neyi bekliyorsun sen? Şimdi diyebilirler ha, Merkez Bankası bağımsızdır, ben de bağımsızım'' dedi. Fransa'da mizah dergisi Charlie Hebdo'ya yapılan saldırıyla ilgili de konuşan Erdoğan, ''Avrupa’nın bir çok ülkesinde teröristler şu anda oralarda kalıyor. Sen kendi ülkenden çıkarken, kendi pasaport kontrolünü iyi yap da kaçmasın. E kaçırdın, bize bildir. Aksi takdirde konuşamazsın'' ifadelerini kullandı.

16.01.2015Gündem
Kadir Has Vakfı kolej açıyor

Kadir Has Vakfı kolej açıyor

Kadir Has Vakfı, Kadir Has Üniversitesi’nin ardından anaokulundan liseye kadar özel okul kuruyor. İstanbul’da “Kaliteli Eğitim Kurumu” sloganıyla özel ilk ve ortaöğretime yönelik yeni bir okul açacaklar. Vakfın Mütevelli Heyeti Başkanı Nuri Has, yeni kurulacak okulu anlattı.

18.08.2014Eğitim
Kadir Has Vakfı kolej açıyor

Kadir Has Vakfı kolej açıyor

18.08.2014İK/Yeni Ekonomi
Başbakan Vizyon Belgesini açıkladı

Başbakan 'Vizyon Belgesi'ni açıkladı

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde “Cumhurbaşkanlığı Vizyon Belgesini'' açıkladı. Başbakan, konuşmasına başlamadan önce elindeki tablet bilgisayardan konuşmasının son halini kontrol etti.

11.07.2014Gündem
Çocuklar için bilimden doğaya sanattan spora yaz kampları

Çocuklar için bilimden doğaya sanattan spora yaz kampları

Uzun yaz tatiline giren öğrenciler için doğa sporlarından, bilim ve sanat kamplarına, dil okullarına kadar, yurtiçinde ve dışında birçok alternatif tatil seçeneği var.

16.06.2014Eğitim
Çocuklar için bilimden doğaya sanattan spora yaz kampları

Çocuklar için bilimden doğaya sanattan spora yaz kampları

Uzun yaz tatiline giren öğrenciler için doğa sporlarından, bilim ve sanat kamplarına, dil okullarına kadar, yurtiçinde ve dışında birçok alternatif tatil seçeneği var.

16.06.2014Gündem
Başbakan Kocaelide konuştu

Başbakan Kocaeli'de konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli mitinginde halka seslendi.

23.03.2014Gündem

Yazar Sonuçları

BaşlıksızEsenler'de çocukların hayali gerçek oldu

Gülben Ergen, Esenler Belediyesi’nin düzenlediği “365 Gün 365 Hayal 365 Çocuk” projesinin etkinliğine katıldı. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ile buluşan Ergen, belediyenin kadın ve çocuk projelerini dinledi.

12.09.2018

Bırakın çocuğunuz okula alışsın

Okula ilk kez başlayacak olan çocuklar okul korkusu yaşıyor olabilir. Ancak bu durum aşılmayacak bir şey değil. Peki, ne yapılmalı, çocukla nasıl konuşulmalı, nasıl davranılmalı? Psikiyatrist Sabri Yurdakul’a sorduk.

7.09.2018

Yerleştirmede üç önemli sıkıntı

Liselere yerleştirmeyle ilgili yaşanan sıkıntılar, kafa karışıklığı ve sistemdeki hatalar mağduriyetlere yol açabilir.

5.07.2018

- Gençlik ne ister? -Gerçeği, önce gerçeği!

Evrim Kuran bir araştırmacı, kuşak araştırmacısı. Daha çok gençlerle ilgili çalışıyor. Bu konuda Türkiye’deki en yetkin kişilerden biri. Ulusal ve çokuluslu şirketlere danışmanlık yapıyor. Konferanslar veriyor. Üniversitelere gidiyor. Konuşuyor, anlatıyor. Kanada’da ve Türkiye’de yaşıyor. Bir orada, bir burada ve dünyanın geri kalanında...

26.08.2017

TÖZOK Başkanı Cem Gülan: Çalışanlar 2030’larda işsiz kalabilir

Geçtiğimiz haftadan itibaren eğitim camiası “öğretmenlikte acı tablo”yu konuşuyor. Üniversiteler ortaöğretimden nitelikli öğrenci gelmediğini, Milli Eğitim Bakanlığı da üniversitelerden gelen adayların yetersiz olduğunu söylüyor.

4.02.2017

Çorlu’nun üstü bitti şimdi de altına giriyorlar

TEKİRDAĞ’ın Çorlu ilçesindeki askeriyeye ait Cumhuriyet tarihinin örnek yapılarına el koyulmak istenirken, birinci sınıf tarım alanlarına, meralarına TOKİ göz koymuştu, şimdi de yeraltı zenginliklerine (kum) saldırı başladı.

26.09.2016

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar bu ay yapacağınız yardımlar bizler için çok önemli.

4.09.2016

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar Yetiş Ayşe olarak yıllardır bu köşe sayesinde neler yaptığımızı herkes biliyor.

28.08.2016

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar okulların açılmasına az kaldı. Bu dönemde burs talepleri artış gösteriyor. Sizden ricam bütçeniz doğrultusunda okumak isteyen öğrencilerimize yardımcı olmanız. Tüm talepleri aaral@hurriyet.com.tr adresine bekliyoruz. Hepinize sonsuz teşekkürler.

21.08.2016

Yetiş Ayşe

Bizlerden yardım isteyen yüzlerce e-posta geliyor her gün. Bugünkü Yetiş Ayşe’yi yoğun olarak burs isteyen öğrencilerime ayırdık.

27.09.2015

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar… Yaptığınız yardımlar için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

23.08.2015