MENÜ

Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü

Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 201 Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü haberi bulunmuştur.

Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Haberleri

Üniversite mezunu Meryem, köyüne muhtar adayı oldu

Üniversite mezunu Meryem, köyüne muhtar adayı oldu

AĞRI'daki İbrahim Çeçen Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nden 3 yıl önce mezun olan Meryem Önkür (25), doğup, büyüdüğü köyüne muhtar adayı oldu.

1.03.2019Gündem
‘Bölgede bir ilk olduğumu öğrendim’

‘Bölgede bir ilk olduğumu öğrendim!’

AĞRI'daki İbrahim Çeçen Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nden 3 yıl önce mezun olan Meryem Önkür (25), doğup, büyüdüğü köyüne muhtar adayı oldu.

1.03.2019Gündem
Üniversitelilerden örnek projeler

Üniversitelilerden örnek projeler

Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencileri, hayvanlar için yemlik ve yuva yapma, ayakkabısı olmayan çocuklar için bot, taşrada hiç sinemaya gidemeyen çocukların ayağına sinemayı götürme gibi pek çok projeyi hayata geçirdi.

8.01.2019Eğitim

Atık malzemelerle matematik öğrenecekler

Muş'ta 12 üniversiteden 30 öğrenci, atık malzemelerden tasarladıkları materyallerle köy ve il merkezindeki anaokulu öğrencilerine matematiği sevdirmeyi amaçlıyor.

23.07.2018Eğitim
Anaokulunda erkek öğretmen

Anaokulunda erkek öğretmen

Samsun’da Ayvacık Anaokulu’nda görev yapan tek erkek okul öncesi öğretmeni olan 1 çocuk babası Musa Can (28), baba sevgi ve şefkati ile öğrencileriyle ilgileniyor. Anaokulu’nda bir erkek öğretmenin görev yaptığını gören bazı velilerin şaşırdığını belirten Can, "Bence okul öncesinde erkek öğretmen sayısı artmalı. Sadece kadınlara has olarak görülmemeli. Belki benimle zaman geçiren çocuklar babalarına karşı olan ön yargılarını da kırmış oluyor, ’Babama yaklaşırsam bana kızar mı’ önyargısının da önüne geçmiş oluyor" dedi.

12.12.2017Eğitim
Üniversiteli genç kız ölüme böyle gitmiş

Üniversiteli genç kız ölüme böyle gitmiş

Burdur’da üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Medine Gizem Çakal’ın geçen aralık ayında belediyeye ait asfalt kamyonunun altında kalarak yaşamını yitirdiği kazanın güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı.

5.01.2017Gündem
Asfalt kamyonu üniversiteli Medineyi ezdi

Asfalt kamyonu üniversiteli Medine'yi ezdi!

Burdur'da yolun karşısına geçmeye çalışırken belediyeye ait asfalt kamyonunun çarptığı üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Medine Gizem Çakal, yaşamını yitirdi.

7.12.2016Gündem
Bedensel engelli Selçuk Kılca, hayaline kavuştu

Bedensel engelli Selçuk Kılca, hayaline kavuştu!

Afyonkarahisar'da konuşma güçlüğü çeken bedensel engelli Selçuk Kılca, üniversite öğrencisi eğitim gönüllüsü Esma Alkan'ın ilgisi ve gayretleri ile okuma yazmayı öğrendi.

3.11.2016Kampüs
Ayrı yaşadığı dini nikahlı eşini boğarak öldürdü

Ayrı yaşadığı dini nikahlı eşini boğarak öldürdü

GAZİANTEP’in Nizip İlçesi’nde, inşaat teknikeri 31 yaşındaki Yücel Kuşan, barışma talebini geri çeviren ayrı yaşadığı dini nikahlı eşi 32 yaşındaki Özlem Gülyaprak’ı boğarak öldürdü. Olay sonrası kaçan Kuşan, Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesi’nde operasyonla yakalandı.

20.06.2016Çukurova
Hayali gerçekleşti

Hayali gerçekleşti

Ablası Gülşah Ataseven'den etkilenip onun yolundan giderek Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nü bitiren Gamze Ataseven, hayalini kurduğu anaokulunu hayata geçirdi.

15.12.2014Ege
Hastanelerin çocuk servislerine kütüphane kuruluyor

Hastanelerin çocuk servislerine kütüphane kuruluyor

Çocuklara ihtiyaç duydukları desteği sağlamak amacıyla hastanelerin çocuk servislerine kütüphane kuruldu. Hayata Renk Ver Derneği tarafından başlatılan çalışma son bir yılda İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi ve Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk Servislerinin koridorlarına kütüphane açıldı. Çocukların kitaplara ulaşması amacıyla 16 Mart Pazar günü Dr. Siyami Ersek Hastanesi’nde ise yeni bir Koridor Kütüphanesi daha açılacak.

13.03.2014Eğitim
Kaza kurbanı öğretmen toprağa verildi

Kaza kurbanı öğretmen toprağa verildi

MALATYA-Adıyaman karayolunda meydana gelen trafik kazasında 4 öğretmen meslektaşıyla birlikte hayatını kaybeden okul öncesi öğretmeni Emine Coşkun’un cenazesi, memleketi Kayseri’nin İncesu İlçesi’nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

14.12.2013Gündem
Yakan top oynarken hayatını kaybetti

'Yakan top' oynarken hayatını kaybetti

BURSA’nın Mudanya İlçesi’ne arkadaşını ziyarete gelen Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Yasemin Poşul, ’yakan top’ oynarken fenalaşıp yere yığıldı. Ambulansla kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayan Yasemin’in cesedi, ölüm nedeninin belirlenmesi amacıyla Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

2.05.2013Gündem
Öğretmen adaylarına okullarda çalışma fırsatı

Öğretmen adaylarına okullarda çalışma fırsatı

Boğaziçi’li öğretmen adayları, İstanbul’daki okullarda ‘uygulama öğrencisi’ olarak okullara akademik destek verecek. ‘Oyun ve etkinlik saati’ dersinin içeriğinin oluşturulması ve planlanması çalışmalarında yer alacak.

1.03.2013Eğitim
Bir insan dünyayı değiştirir

Bir insan dünyayı değiştirir

Bir insan dünyayı değiştirebilir mi? İlk söylendiğinde çok zor görünüyor. Zor, ama imkansız değil... Tarih, insanlıklarıyla, buluşlarıyla, duruşlarıyla, görüşleriyle bazı insanların dünyamızı güzelleştirme örnekleriyle dolu. 24 yaşındaki Bedia öğretmen de onlardan biri. Onun çabası, bir dağ köyündeki onlarca çocuğun dünyasını çoktan değiştirdi.

5.01.2013Gündem

Yazar Sonuçları

Önemi kadar gündem olmayan bir sorunumuz; Özel gereksinimli çocukların eğitimi…

Yeni eğitim öğretim yılına girdiğimiz şu günlerde tartışılan birçok konu var. Fakat ben bugün sizinle tartışılmayan bir konuyu paylaşmak istiyorum.

24.09.2017

Benden ayrılıp başkasıyla evlendi 

Hayalimdeki kişiyle Umre’de tanıştım. Benden kapanmamı istedi, kabul ettim. Ama ailesi benim sosyal medyada eskiden çekilen bikinili fotoğraflarımı görünce her şey bozuldu. Ayrıldık. Şimdi ise başkasıyla evlenmiş.

23.02.2016