MENÜ

Okul Öncesi Eğitim

Okul Öncesi Eğitim ile ilgili tüm haberleri, son dakika Okul Öncesi Eğitim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Okul Öncesi Eğitim haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 7.135 Okul Öncesi Eğitim haberi bulunmuştur.

Okul Öncesi Eğitim Haberleri

MEBin 5 yıllık yol haritası belli oldu

MEB'in 5 yıllık yol haritası belli oldu

MEB tarafından yayımlanan 2019-2023 Stratejik Planı'na göre, öğretim programları tüm kademelerde bütünsel, yetenek kümeleri ile ilişkilendirilmiş, esnek ve modüler yapılar olarak yeniden yapılandırılacak.

29.11.2019Eğitim
Okuma yazma becerileri eğitimin temelidir

Okuma yazma becerileri eğitimin temelidir

“Çocukluk dönemimizdeki bir sihirli andır; anlamlandıramadığımız, karışık şifrelerle dolu bir kitap sayfasının anlamlı bir yazıya dönüştüğü an… Kelimeler sizinle konuşur, şifreler çözülür. O an tüm evrenin kapıları açılır ve artık bir 'okuyucu' olarak geri dönüşü olmayan bir yolda ilk adımlarınızı atmaktasınızdır.” Alberto Manguel

25.11.2019Eğitim
Çalışan annelere sağlanan kreş desteğinin şartları nedir

Çalışan annelere sağlanan kreş desteğinin şartları nedir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile AB Delegasyonu, "Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi"ni hayata geçirecek. Peki Çalışan annelere aylık 650 lira destek şartları nedir? Hangi durumda olan vatandaşlarımız bu devlet desteğinden faydalanabilecekler ve başvurular hangi tarihte alınacak? İşte detaylar

30.10.2019Ekonomi
Özel araçta sigara içmek yasak mı Arabada sigara içmenin cezası nedir

Özel araçta sigara içmek yasak mı? Arabada sigara içmenin cezası nedir?

Türkiye'nin pek çok ilinde polis ekipleri düzenledikleri uygulamalarla araçlarında sigara içen sürücülere cezai işlem uyguladı.. Yapılan uygulamada, sürücülerin sigara yasağına uyup uymadıkları denetlendi. Haberlerde konuyu gören vatandaşlar 'özel araçta sigara içme cezası'nın detaylarını araştırıyorlar. Peki Özel araçta sigara içmek yasak mı? Arabada sigara içmenin cezası nedir?

29.10.2019Gündem
Çalışan annelere 650 lira kreş desteği başvuru şartları nedir Hangi illerde kreş desteği yapılacak

Çalışan annelere 650 lira kreş desteği başvuru şartları nedir? Hangi illerde kreş desteği yapılacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından duyurulan çalışan annelere 650 liralık kreş desteği kapsamında başvuru şartları açıklandı. Şimdilik 7 pilot ilde geçerli olan kreş desteği başvurusu e devlet üzerinden yapılacak. Peki, çalışan annelere kreş desteği başvuru şartları neler? 650 liralık kreş desteği hangi illerde geçerli? İşte, o konu hakkında bilgiler.

25.10.2019Ekonomi
Ara tatil ne zaman Okullar ne zaman kapanacak

Ara tatil ne zaman? Okullar ne zaman kapanacak?

Öğrenciler ve velilerin gözü bu yıl ilk defa uygulanacak ara tatil tarihlinde. Yaz tatilinden alınan 2 hafta nisan ve kasım aylarında birer haftalık ara tatil olarak verilecek. Yeni modele göre artık okullar bir hafta erken açılacak, bir hafta daha geç kapanacak. Ancak bu durum toplam tatil süresini kısaltmayacak. Peki, ara tatil ne zaman başlayacak? Okullarda ilk ara tatil kaç gün olacak? işte, detaylar.

24.10.2019Gündem
Çalışan annelere 650 lira kreş desteği başvurusu nasıl yapılır İşte başvuru şartları

Çalışan annelere 650 lira kreş desteği başvurusu nasıl yapılır? İşte başvuru şartları

Çalışan annelere ödenecek olan 650 liralık maddi destek için uygulama bazı illerde başlayacak. Çalışan annelere kreş yardımı olarak duyurulan destek için başvuru ekranı üzerinden müracaatları ise e devlet aracılığı ile gerçekleşecek.0 ila 60 yaş arası çocuk sahibi annelerin yararlanabileceği çalışan annelere kreş yardımı desteği için brüt asgari ücretin iki katını aşmayan kazanca sahip olmak gerekecek. Peki, Çalışan annelere 650 lira kreş desteği şartları nelerdir? Başvurular nasıl yapılır?

19.10.2019Ekonomi
Kreş desteği başvuru şartları neler Çalışan annelere kreş yardımı desteği başvuru ekranı

Kreş desteği başvuru şartları neler? Çalışan annelere kreş yardımı desteği başvuru ekranı

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından pilot uygulama ile başlatılan çalışan annelere kreş desteği kapsamında, detaylar gündemdeki yerini koruyor. Gereken koşulları karşılayan ve şimdilik bazı illerde geçerli olan uygulamada, çalışan annelere maddi yardım yapılacak. Başvuru işlemleri ise e devlet üzerinden gerçekleşecek. Peki, kreş desteği başvuru şartları neler? Çalışan annelere kreş yardımı desteği başvuru ekranı.

18.10.2019Ekonomi
Çalışan annelere aylık 650 lira kreş desteği başvurusu için şartlar nedir

Çalışan annelere aylık 650 lira kreş desteği başvurusu için şartlar nedir?

Çalışan anneler için kreş desteği başvurusu başladı. Belirli koşulları karşılayan annelerin başvuruda bulunabileceği 650 lira kreş desteği, sadece belirli illerde geçerli olacak. Peki, çalışan annelere kreş desteği başvurusu nasıl yapılır? İşte, toplam 169 milyon lira yardım verilecek olan kreş desteği hakkında detaylı bilgiler

14.10.2019Ekonomi

Özel arabada sigara içmek yasak mı? Arabada sigara içme cezası ne kadar?

Özel araçlarda sigara içmek yasak mı ve bu yasağın cezası ne kadar sorusu sürücülerin internette cevap aradığı sorular arasında yer alıyor. Geçtiğimiz aylarda bir çok ilde yapılan denetlemelerde sürücülere ceza kesilmişti. Peki arabada sigara içmenin cezası ne kadar?

8.10.2019Gündem
MEB DYK e-Kurs başvuruları devam ediyor DYK kursları ne zaman başlayacak

MEB DYK e-Kurs başvuruları devam ediyor! DYK kursları ne zaman başlayacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından öğrenci ve mezunlar için düzenlenecek ücretsiz destekleme ve yetiştirme kursları (DYK) için başvuru süreci devam ediyor. 5'inci sınıftan başlayarak 12. sınıfa kadar tüm öğrencilerin yararlanabildiği DYK kurslarının başvuruları 19 Eylül'de başlamıştı. Söz konusu kurs başvurusu 23 Eylül'de sona erecek. Peki, DYK kursları ne zaman başlayacak?

22.09.2019Gündem
EBA E-Kurs başvurusu nasıl yapılır EBA DYK başvuru ekranı

EBA E-Kurs başvurusu nasıl yapılır? EBA DYK başvuru ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından uygulanan EBA DYK E Kurs için başvuruları geçtiğimiz günlerde başlatıldı. Başvurularını tamamlayan öğrenciler 30 Eylül tarihi itibaren DYK kursları için eğitimlerine başlayabilecek. Öğrenciler için EBA DYK kayıtları sürerken, başvuru sürecine dair araştırmalar da devam ediyor. Peki, EBA E-Kurs başvurusu nasıl yapılır? İşte, EBA DYK E Kurs başvuru ekranı ve konuyla ilgili merak edilenler...

21.09.2019Gündem
EBA DYK e- Kurs başvurusu nasıl yapılır e- Kurs öğrenci giriş ekranı

EBA DYK e- Kurs başvurusu nasıl yapılır? e- Kurs öğrenci giriş ekranı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) hazırlanan öğrenci ve mezunlar için ücretsiz destekleme ve yetiştirme kurslarıyla (DYK) ilgili araştırmalar, okulların yeni eğitim dönemine başlamasıyla birlikte hız kazandı. Öğrenci ve mezunlar için ücretsiz olarak düzenlenecek destekleme ve yetiştirme kurslarına öğrenci başvuruları MEB sistemi üzerinden yapılacak. Peki, EBA DYK e- Kurs başvurusu nasıl yapılır?

20.09.2019Gündem
E Kurs öğrenci girişi nasıl yapılır EBA DYK E Kurs öğrenci giriş ve kayıt ekranı

E Kurs öğrenci girişi nasıl yapılır? EBA DYK E Kurs öğrenci giriş ve kayıt ekranı

EBA kurs girişi ile DYK başvurusu yapmak isteyen öğrenciler, E Kurs öğrenci girişi hangi ekrandan yapılır sorusuna cevap arıyor. Peki, EBA Kurs öğrenci girişi nasıl yapılabilir? İşte, eğitimlerine destek olmak için DYK E Kurs başvuru işlemini yapmak isteyen öğrencileri ilgilendiren bazı bilgiler

20.09.2019Gündem
EBA E Kurs ekranı ile DYK kayıt işlemi nasıl yapılır E-Kurs öğrenci girişi modülü

EBA E Kurs ekranı ile DYK kayıt işlemi nasıl yapılır? E-Kurs öğrenci girişi modülü!

Bu yıl da birçok öğrencinin müracaat etmek istediği EBA DYK E Kurs için başvurular, MEB'in E-Okul ve E-Devlet tabanlı açtığı sistem üzerinden alınıyor. DYK E-Kurs başvurusu, öğrencilerin kendilerini eksik hissettiği alanlarda önem arz edecek. Peki, E-Kurs kayıt işlemi nasıl yapılabilecek? İşte, EBA öğrenci girişi ile E Kurs başvurusu hakkında merak edilen bazı bilgiler

19.09.2019Eğitim
MEB’e AB fonlarından 100 milyon Euro destek

MEB’e AB fonlarından 100 milyon Euro destek

MEB ile AB Türkiye Delegasyonu arasında, ‘Kriz Zamanlarında Herkes İçin Eğitim III Projesi’ kapsamında Türk ve Suriyeli çocukların yararlanacağı 180 yeni okulun inşaatının yapılmasını öngören protokol imzalandı. FRIT II fonu kapsamında bütçesi 100 milyon Euro değerindeki yeni okulların yapımıyla 32 bin 860 öğrenci için daha alt yapı sağlanacak.

18.09.2019Eğitim
Bedenen sınıfta akılları tatilde olur

Bedenen sınıfta akılları tatilde olur

2019-2020 eğitim öğretim yılı başladı. Öğrenciler, uzun bir tatilin ardından okula uyumda sorun yaşayabiliyor. Bedenen sınıfta olsa da aklı tatilde kalabiliyor. Böyle bir durumda en çok iş öğretmene düşüyor.

16.09.2019Eğitim
‘Çocuklara cinsiyetsiz seslenin’

‘Çocuklara cinsiyetsiz seslenin’

İskoçya Sağlık Bakanlığı, okul öncesi eğitim personellerini, cinsiyet açısından ‘nötr’ bir dil kullanmaları konusunda uyardı.

16.09.2019Dünya
Tedavi gören çocuklara hastanede eğitim imkânı

Tedavi gören çocuklara hastanede eğitim imkânı

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Hayata Renk Ver Derneği'nin iş birliğiyle yürütülen proje kapsamında ideal kriterlere göre hazırlanan hastane sınıfında eğitim ve öğretim hayatı başladı.

11.09.2019Eğitim
Çocuğum hangi okulda kayıtlı E-Okul ilkokul kayıt bilgileri

Çocuğum hangi okulda kayıtlı? E-Okul ilkokul kayıt bilgileri!

Çocuğum hangi okula kayıtlı sorusu, son günlerde birçok velinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Çocuklarının hangi okula kayıtlı olduğunu sistem üzerinden görebilecek olan veliler, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştiriyor. İşte, çocuğum hangi okula gidecek sorusuna cevap arayan vatandaşlar için bazı bilgiler

10.09.2019Gündem
DYK E-Kurs başvurusu ne zaman başlıyor MEB Öğretmen ve öğrenci E-Kurs DYK ekranı

DYK E-Kurs başvurusu ne zaman başlıyor? MEB Öğretmen ve öğrenci E-Kurs DYK ekranı!

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) için bekleyiş devam ediyor. Kurs merkezlerinin başvurusunu 9-13 Eylül tarihleri arasında alacak olan bakanlık, DYK E-Kurs öğretmen ve öğrenci başvurusunu ise ilerleyen günlerde kabul edecek. Peki, DYK E-Kurs öğretmen ve öğrenci başvurusu ne zaman yapılabilecek? İşte, o konu hakkında detaylar.

10.09.2019Eğitim
Okulun ilk günü manzaraları

Okulun ilk günü manzaraları

2019-2020 eğitim-öğretim yılı, okulun ilk günü ile başladı. 18 milyondan fazla Okul öncesi eğitim, ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde öğrenci ders başı yaptı. İşte, yurttan okulun ilk günü manzaraları

9.09.2019Eğitim
Okulun ilk günü heyecanı 18 milyon öğrenci ders başı yaptı

Okulun ilk günü heyecanı! 18 milyon öğrenci ders başı yaptı

2019-2019 eğitim öğretim yılı, okulun ilk günü heyecanı ile başladı. Okul öncesi eğitim, ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde toplam 18 milyonu aşkın öğrenci ve 1 milyonu aşkın öğretmen okulun ilk günü ders başı yaptı.

9.09.2019Eğitim
Zorunlu eğitimdeki öğrenci sayısı 18 milyonu geçti

Zorunlu eğitimdeki öğrenci sayısı 18 milyonu geçti

Milli Eğitim Bakanlığınca açıklanan verilere göre, Türkiye’de örgün eğitim alan okul öncesi eğitim, ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde toplam 18 milyon 108 bin 860 öğrenci bulunuyor. Örgün eğitim kurumlarında 2018-2019 eğitim öğretim yılında görev yapan öğretmen sayısı 1 milyon 77 bin 307 oldu. Özel öğretim kurumlarındaki öğrencilerin toplam örgün eğitim içindeki oranı yüzde 8.7 oldu.

7.09.2019Eğitim
Uyum eğitimine katılan miniklere özel rehberlik

Uyum eğitimine katılan miniklere özel rehberlik

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), okul öncesi eğitime, ilkokul ve ortaokula başlayacak çocukların uyum eğitimleri bugün başladı. Bakanlık tarafından, uyum eğitimlerinin bir haftaya değil tüm yıla yayılması, sürece öğretmen, yönetici ve ailelerin de aktif katılması için rehber niteliğinde bir kılavuz hazırlandı. Alınan bilgiye göre, uyum eğitimine başlayan 4 milyon 300 bin çocuğun evinde bugün farklı bir heyecan yaşanıyor.

5.09.2019Eğitim
E Okul üzerinden çocuğum hangi okula gidecek ekranı nasıl görüntülenir

E Okul üzerinden çocuğum hangi okula gidecek ekranı nasıl görüntülenir?

Çocuğum hangi okula gidecek sorusu, okulların açılmasına günler kala birçok velinin araştırdığı konu olmaya başladı. Belirli yaş sınırını geçen çocukların başlayacağı ilkokul ve ana sınıfı bilgileri, E Okul üzerinden görüntülenebilecek. İşte, Çocuğum hangi okula gidecek sorusunun cevabı ve okula başlama yaşı hakkında bazı bilgiler

5.09.2019Gündem
Anaokulları ne zaman açılacak Okulların açılmasına kaç gün kaldı

Anaokulları ne zaman açılacak? Okulların açılmasına kaç gün kaldı?

Eylül ayının ilk haftasının ortalarına gelinmesiyle beraber, anaokulları ne zaman açılacak sorusu, velilerin gündeminde yer almaya başladı. Okul alışverişini sürdüren vatandaşlar, anaokullarının açılacağı tarihe göre hazırlıklarına devam edecek. Peki, anaokulları ne zaman açılacak? Okulların açılmasına kaç gün kaldı? İşte, o konu hakkında merak edilenler.

3.09.2019Gündem
İstanbul yeni eğitim öğretim yılına hazır

'İstanbul yeni eğitim öğretim yılına hazır'

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, yeni eğitim öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala tüm hazırlıkların tamamlanması için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi. Sezonun öğretmenler açısından başladığını anlatan Yazıcı, bu yıl kente gelen 4 bin öğretmenle yeni bir başlangıç yapılacağını belirtti.

3.09.2019Eğitim
‘Okul Öncesi Eğitim Çalıştayı’ başladı

‘Okul Öncesi Eğitim Çalıştayı’ başladı

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, erken çocukluk eğitimini baz alan ‘2019 Okul Öncesi Eğitim Çalıştayı’ düzenlendi.

2.09.2019Eğitim
Okul öncesi ve İlköğretim Ortaöğretim Kurumları yönetmeliğinin son hali nasıl

Okul öncesi ve İlköğretim Ortaöğretim Kurumları yönetmeliğinin son hali nasıl?

İlköğretim Kurumları ve Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği, son hali ile merak konusu oldu. Yeni dönem başlarken merakla araştırılmaya başlanan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği, geçtiğimiz aylarda son hali ile Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. İşte, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları yönetmeliği hakkında son bilgiler

28.08.2019Eğitim
Okul yaşında Avrupa’ya yaklaştık

Okul yaşında Avrupa’ya yaklaştık

Milli Eğitim Bakanlığı’nın girişimiyle Meclis’te kabul edilen yasal düzenleme sonucunda 2019-2020 eğitim-öğretim yılından itibaren okula başlama yaşında değişiklik yapıldı. Değişiklikle birlikte, 66 ay olan ilkokula başlama yaşı 69 aya çıktı. Buna göre, eylül ayı sonunda 69 ayını dolduran çocuklar, yeni öğretim yılında ilkokula başlayacak. Öğrencilerin gelişim düzeylerine göre okula erken veya geç başlama hakkı verilmesiyle ilgili yönetmelik de hazırlanarak yürürlüğe girdi.

26.08.2019Eğitim
Anaokulları ne zaman açılıyor MEBden okulların açılacağı tarih açıklaması

Anaokulları ne zaman açılıyor? MEB'den okulların açılacağı tarih açıklaması!

Anaokulları ne zaman açılıyor sorusu, ağustos ayının sonlarına gelinmesiyle birlikte birçok vatandaşın araştırdığı konu olmaya başladı. Çocuklarının ne zaman okula başlayacağını merak eden birçok vatandaş, anaokulları ne zaman açılacak sorusuna alacakları cevaba göre hazırlıklarını tamamlayacak. Peki, anaokuları ve diğer öğrenciler için okullar ne zaman açılacak? İşte, okullar ne zaman açılacak sorusunun cevabı

25.08.2019 Gündem
BİLSEM kayıt tarihleri ne zaman Kayıt işlemi nasıl yapılır

BİLSEM kayıt tarihleri ne zaman? Kayıt işlemi nasıl yapılır?

Bilim ve Sanat Merkezlerinde (BİLSEM) 2019-2020 eğitim öğretim yılında eğitim alacak öğrencilerin katıldığı bireysel değerlendirme sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklandı. Yapılan değerlendirmenin ardından, sınavda başarı sağlayan ve kayıt hakkı elde eden öğrenci ve velilerin gözü kayıt tarihlerine çevrildi. Peki, BİLSEM kayıtları ne zaman başlayacak? Kayıt işlemi nasıl yapılır? İşte, o konular hakkında bilgiler.

21.08.2019Gündem
Okullar ne zaman, ayın kaçında açılacak

Okullar ne zaman, ayın kaçında açılacak?

Yaz tatilinin bitmesine çok az bir zaman kala yeni eğitim yılı için hazırlıklarını yapan öğrenciler, 2019-2020 döneminde okulların açılacağı net tarihi merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan yeni yıl iş takvimiyle birlikte okulların açılacağı tarih belli oldu. Peki, okullar ne zaman açılacak?

18.08.2019Gündem
Okullar eylülün kaçında açılacak Yaz tatili ne zaman bitecek

Okullar eylülün kaçında açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek?

Ağustos ayının sonlarına doğru gelinmesi dolayısıyla öğrenciler ve velilerin araştırdığı konular arasında yer alan okullar ne zaman açılacak sorusu ile ilgili araştırmalar hızlandı. Okulların açılmasına kısa süre kala, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan 2019-2020 eğitim öğretim yılı takvimi hem öğrenciler hem de veliler tarafından sorgulanıyor. Peki, okullar eylülün kaçında açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek?

17.08.2019Gündem
Okullar ne zaman, eylülün kaçında açılacak 2019-2020 eğitim öğretim yılı takvimi

Okullar ne zaman, eylülün kaçında açılacak? 2019-2020 eğitim öğretim yılı takvimi

Ağustos ayının büyük bir kısmını geride bırakan öğrencileri, 2019-2020 eğitim öğretim dönemi heyecanı ve telaşı sardı. Okulların açılacağı tarihe göre, planlarını şekillendirecek olan veliler de sık sık takvimi inceliyor. Peki, okullar ne zaman, eylülün kaçında açılacak? İşte, 2019-2020 eğitim öğretim yılı takvimi

16.08.2019Gündem
Almanyada enflasyon yüzde 1.7

Almanya'da enflasyon yüzde 1.7

Ülkede, haziranda yüzde 1,6 olarak kaydedilen enflasyonu temmuzda yüzde 1,7’ye yükselerek, ECB'nin tüm Avro Bölgesi için hedeflediği yüzde 2’ye yaklaştı.

13.08.2019Ekonomi
Okullar ne zaman açılacak Yaz tatilinin bitmesine kaç gün kaldı

Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatilinin bitmesine kaç gün kaldı?

Milyonlarca öğrencinin 14 Haziran'da karneleri almasıyla başlayan yaz tatili sürecinde sona yaklaşıldı. Eylül ayına kısa süre kala, yeni eğitim öğretim dönemi başlangıç tarihi ile ilgili araştırmalar hem öğrenciler hem de veliler tarafından hızlandı. Planlarını yaz tatilinin biteceği tarihe göre şekillendirecek olanlar internet üzerinden, 'Okullar ne zaman açılacak?' sorusunun cevabını arıyor. İşte, 2019-2020 eğitim öğretim dönemi başlangıç tarihi.

11.08.2019Gündem
Okullar ne zaman açılacak Yaz tatili o tarihte bitiyor

Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili o tarihte bitiyor!

Milyonlarca öğrenci ve velinin ağustos ayı ile beraber okulların açılış tarihi hakkındaki araştırmaları hız kazandı. Yeni eğitim öğretim döneminin bu yıl hangi tarihte başlayacağını sorgulayan vatandaşlar, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından netleşen takvim bilgilerini öğrenmek istiyor. Peki, okullar ne zaman açılacak? Okulların açılmasına kaç gün kaldı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler.

7.08.2019Gündem
‘Peki bu çocuk nereden öğrenecek’

‘Peki bu çocuk nereden öğrenecek’

İlkokula gidebilmek için Almanca bilmenin ön koşul haline getirilmesini isteyen Hıristiyan Demokrat milletvekili Carsten Linnemann’a tepki yağıyor. Linnemann’a en sert tepki de Almanya Türk Toplumu Genel Başkanı Gökay Sofuoğlu’ndan geldi: “Peki bu çocuk Almanca’yı nereden öğrenecek? Geleceğiyle ilgili planlarını nerede yapacak”.

7.08.2019Avrupa
Okullar ne zaman açılacak Yaz tatilinin bitmesine kaç gün kaldı

Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatilinin bitmesine kaç gün kaldı?

Ağustos ayının gelmesiyle birlikte, okulların açılacağı tarihe yönelik araştırmalar hız kazandı. İlk ve ortaöğretim düzeyinde eğitim hayatına devam eden milyonlarca öğrenci, geçtiğimiz haziran ayında başlayan yaz tatilinin ne zaman son bulacağını ve 2019-2020 eğitim döneminin başlayacağı tarihi merak ediyor. Peki, okullar ne zaman açılacak?

4.08.2019Gündem
Okullar yeni dönemde ne zaman açılacak Yaz tatilinin bitmesine kaç gün kaldı

Okullar yeni dönemde ne zaman açılacak? Yaz tatilinin bitmesine kaç gün kaldı?

Yaz tatilinin sonlarına doğru gelinirken, okulların açılacağı tarih, öğrenci ve velilerin gündemine gelmeye başladı. Özellikle yaz tatilinden dönecek olan vatandaşlar, Milli Eğitim Bakanlığı takviminde yer alan bilgilere göre, 2019-2020 eğitim öğretim döneminde okulların başlayacağı zamanı öğrenmek istiyor. Peki, Okullar yeni dönemde ne zaman açılacak? Yaz tatilinin bitmesine kaç gün kaldı?

3.08.2019Gündem
Çocuğum hangi okula gidecek Okula başlama yaşı 2019 için kaç olacak

Çocuğum hangi okula gidecek? Okula başlama yaşı 2019 için kaç olacak?

Çocuğum hangi okula gidecek sorusu, son günlerde birçok vatandaşın araştırdığı konu olmaya başladı. On binlerce velinin bu yıl okul çağına gelmiş olan çocuklarının hangi okula gideceğini sorguladığı çocuğum hangi okula gidecek sorusu, E-Okul üzerinden yanıt buldu. Peki, Okula başlama yaşı 2019 yılı itibariyle kaç oldu? İşte, çocuğum hangi okula gidecek sorusunun cevabı ve okula başlama yaşı hakkında bazı bilgiler

1.08.2019Gündem
Okulların açılmasına kaç gün kaldı Okullar ne zaman açılacak

Okulların açılmasına kaç gün kaldı? Okullar ne zaman açılacak?

Ağustos ayının gelmesiyle birlikte, yaklaşık üç ay süren yaz tatillerinin bir kısmını geride bırakan milyonlarca öğrenci, okulların yeni eğitim döneminde ne zaman açılacağını merak etmeye başladı. Peki, okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek?

1.08.2019Gündem
Okullar ne zaman açılacak Okulların açılmasına kaç gün kaldı

Okullar ne zaman açılacak? Okulların açılmasına kaç gün kaldı?

Okullar ne zaman açılacak ve yaz tatili ne zaman bitecek sorusu, planlarını netleştirmek isteyen öğrenci ve velilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yıllık olarak belirlediği takvim içerisinde yaz tatilinin ne zaman biteceğini merak edenler, konuya dair detaylar internetten araştırıyor. Peki, 2019- 2020 eğitim öğretim döneminde okullar ne zaman açılacak? Okulların açılmasına kaç gün kaldı?

29.07.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Kristal kuşak bunlar çok farklılar

OKULLAR açılıyor, bazıları bir hafta önce açıldı.

9.09.2019