MENÜ

Okul Alışverişi

Okul Alışverişi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Okul Alışverişi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Okul Alışverişi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 493 Okul Alışverişi haberi bulunmuştur.

Okul Alışverişi Haberleri

Bakan Pekcandan, kırtasiye alışverişi yapacaklar çok önemli uyarı

Bakan Pekcan'dan, kırtasiye alışverişi yapacaklar çok önemli uyarı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yeni eğitim-öğretim dönemi öncesinde Türkiye genelinde kırtasiye ve ofis malzemeleri denetimlerine hız verdiklerini belirterek, okul alışverişi yapan tüketicileri ürün satın alırken dikkatli olmaları yönünde uyardı.

6.09.2018Ekonomi
TSE’den velilere okul alışverişi uyarısı

TSE’den velilere okul alışverişi uyarısı

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Adem Şahin, okul alışverişi öncesinde velilere uyarılarda bulunarak, “Çocuklarımızı kalitesiz ya da standart dışı ithal kırtasiye malzemelerindeki olası risklerden korumanın en güvenilir yolu, alışverişlerde TSE markalı ürünleri tercih etmektir” dedi.

5.09.2018Eğitim
TSEden velilere flaş uyarı Kokulu olanlara dikkat

TSE'den velilere flaş uyarı! Kokulu olanlara dikkat

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Adem Şahin, okul alışverişi öncesinde velilere uyarılarda bulunarak, "Çocuklarımızı kalitesiz ya da standart dışı ithal kırtasiye malzemelerindeki olası risklerden korumanın en güvenilir yolu, alışverişlerde TSE markalı ürünleri tercih etmektir." ifadesini kullandı.

5.09.2018Gündem
Bu Tüyoları Okumadan Okul Alışverişine Çıkmayın

Bu Tüyoları Okumadan Okul Alışverişine Çıkmayın!

Uzun bir yaz tatilinin ardından okula dönüş günü yaklaşıyor. Çocuklar, arkadaşları ve öğretmenleri ile kavuşacağı için gün sayıyor.

4.09.2018Okula Dönüş
Örnek Okul Alışverişi Listesi

Örnek Okul Alışverişi Listesi

Okul alışverişine bir ihtiyaç listesi hazırlayıp çıkmak daha organize olacağınız için hem işlerinizi kolaylaştırır hem de bu liste ile önceliklerinizi belirlediğiniz için gereksiz masrafı önlemiş olursunuz.

4.09.2018Okula Dönüş
Son Güne Sıkıştırmayın

Son Güne Sıkıştırmayın

Okul alışverişinizi son günlere sıkıştırmayın. Alışverişi son günlere bırakan birçok aile özellikle büyük şehirlerde alışveriş esnasında sıkıntı yaşayabilirler.

4.09.2018Okula Dönüş
Okul kıyafetleri raflarda

Okul kıyafetleri raflarda

İzmir'de, yaklaşan 2018-2019 eğitim öğretim yılı öncesinde okul formaları ve önlükler raflardaki yerini alırken, veliler ve öğrenciler de hazırlıklara başladı. Her okulun farklı renklerde tercih ettiği okul kıyafetlerinden kısa kollu, yakalı tişört 25 TL, uzun kollu kışlık kazak 35 TL, pantolonlar 45-50 TL, etekler ise 40 TL civarında fiyatlarla satışa sunuldu. Bazı okullarda hala kullanılan mavi önlük ise erkek öğrenciler için 40 TL, kız öğrenciler için 50 TL’den satılıyor.

29.08.2018Eğitim
Bir öğrencinin kırtasiye masrafı 165-650 TL

Bir öğrencinin kırtasiye masrafı 165-650 TL

Yeni eğitim öğretim yılına sayılı günler kaldı. Yaklaşık 18 milyon öğrenci ve yaklaşık 1 milyon öğretmen 17 Eylül’de ders başı yapacak. Aileler de yavaş yavaş okul alışverişine başladı. Çocuğunu özel anaokuluna gönderen bir ailenin cebinden 650 TL’ye varan kırtasiye masrafı çıkabilir.

29.08.2018Eğitim
Okullar ne zaman açılacak sorusu yanıt buldu... İşte yaz tatilinin biteceği tarih

Okullar ne zaman açılacak sorusu yanıt buldu... İşte yaz tatilinin biteceği tarih!

Yaz tatilinin ne zaman biteceği pek çok öğrencinin bir numaralı gündem maddesi olmaya devam ediyor. Yorucu ve yoğun geçen 2017-2018 eğitim döneminin ardından 8 Haziran'da üç ay sürecek tatile başlayan öğrenciler, okulların yeniden açılacağı tarihi öğrenmek adına araştırmalarına hız verdi. Peki, okullar ne zaman açılacak?

16.08.2018Gündem
Çocuğum hangi okula gidecek E Okul sorgulama sayfası

Çocuğum hangi okula gidecek? E Okul sorgulama sayfası

Çocuğum hangi okula gidecek sorusunun yanıtı yüz binlerce çocuk sahibi vatandaş tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Okula yeni başlayacak çocuklar için E Okul sistemi üzerinden hangi okula kayıtlı olduğu oldukça rahat bir şekilde öğrenilebiliyor. Peki, çocuğum hangi okula gidecek? İşte, E Okul sorgulama sayfası.

14.08.2018Eğitim
Öğrenciler heyecanla araştırıyor: Okullar ne zaman açılacak

Öğrenciler heyecanla araştırıyor: 'Okullar ne zaman açılacak?'

Ağustos ayının başlamasıyla birlikte okulların ne zaman açılacağı da merak konusu oldu. 8 Haziran'da karnelerini alarak tatile çıkan 18 milyon öğrenci, yaz tatilinin biteceği ve okulların eğitime başlayacağı tarihi öğrenmek istiyor. Öğrencilerin yanı sıra velilerde okul alışverişi ve diğer işlerini planlamak için okulların MEB tarafından ne zaman açılacağını öğrenmek istiyor. Peki, okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek?

3.08.2018Gündem
Çocuğum hangi okula gidecek E-Okul sorgulama sayfası

Çocuğum hangi okula gidecek? E-Okul sorgulama sayfası

Çocuğum hangi okula gidecek sorusunun yanıtı yüz binlerce veli tarafından büyük bir merakla araştırılmaya devam ediyor. Veliler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın interaktif platformu e-Okul üzerinden en net cevabı kolayca alabilecek. İşte sorgulama sayfası.

5.06.2018Gündem
Enflasyon ve faiz için iki koldan çalışma

Enflasyon ve faiz için iki koldan çalışma

HÜKÜMET, beklenmeyen enflasyon artışının ardından, hem çekirdek enflasyonunun izlenmesi, hem de faiz oranlarının düşürülmesi için iki ekip kurdu. Ekonomik Koordinasyon Kurulu toplantısının ana gündem maddesini de bu iki konu oluşturdu. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, enflasyonun artış nedeninin okul harcamaları olduğunu belirterek, artışı ürün ürün incelemeye aldıklarını söyledi.

6.11.2017Ekonomi
“Veliler, okul alışverişine çocukları götürmesin

“Veliler, okul alışverişine çocukları götürmesin"

Tüketici Başvuru Merkezi Genel Başkanı İbrahim Güllü, 18 Eylül'de başlayacak yeni eğitim öğretim yılı dolayısıyla yapılacak okul alışverişi konusunda velileri uyardı. Güllü, "Çocuklar, albenisi yüksek, kokulu, renkli, kabartmalı veya üzerinde çizgi film karakterinin bulunduğu ürünlere yöneliyor ve bunların alınması için ağlayarak ebeveynlerine ısrarcı oluyor. Veliler yanlarına çocuklarını almadan alışverişe çıkmalı" dedi.

10.09.2017Eğitim
WhatsApp’tan sipariş dönemi

WhatsApp’tan sipariş dönemi

SON dönemlerde dijital alanda birçok önemli çalışmaya imza atan CarrefourSA, 2017–2018 eğitim ve öğretim yılı öncesinde de öğrenciler için WhatsApp üzerinden sipariş alma dönemi başlattı.

8.09.2017Ekonomi
Türkiye’nin en iyi 10 kırtasiyesi

Türkiye’nin en iyi 10 kırtasiyesi

Velileri ve öğrencileri okul alışverişi telaşının sardığı günlerdeyiz. Jüri üyelerimize ürün çeşitliliği, fiyat ve kalite açısından en iyi kırtasiyeleri sorduk. İşte anaokulundan üniversiteye kadar, her öğrencinin ihtiyacına yanıt verecek o adresler...

8.09.2017Hürriyet Cumartesi
Çocuğum hangi okula gidecek Hangi okula kayıtlıyım

Çocuğum hangi okula gidecek? Hangi okula kayıtlıyım?

Çocuğum hangi okula gidecek sorusu, veliler için araştırma konusu olmaya edevam ediyor. Okula yeni başlayacak olan çocuklarının son durumunu merak eden veliler, çocuğum hangi okula gidecek sorusuna cevap arıyor. İşte, hangi okula kayıtlıyım ve çocuğum hangi okula gidecek soruları için Milli Eğitim Bakanlığı'nın sorgulama sistemi ve detaylı bilgiler

6.09.2017Eğitim
Okul fobisini yenmenin 8 yolu

Okul fobisini yenmenin 8 yolu

Öğrenciler, uzun bir yaz tatilinden sonra 18 Eylül’de eğitim-öğretime başlayacak. Tüm öğrenciler için okulun ilk günleri biraz zor geçiyor ama ilkokullar açısından durum biraz daha farklı. Uzmanlar, okula yeni başlayacak çocukların kaygılarını nasıl atlatacağını ve ailelerin neler yapması gerektiğini anlattı. İşte okul fobisini yenmenin yolları:

6.09.2017Eğitim
Kurbanlıkta  ‘tatil etkisi’

Kurbanlıkta ‘tatil etkisi’

KURBAN Bayramı tatilinin ardından velileri, okul alışverişi telaşı saracak. 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi, 18 Eylül Pazartesi günü başlayacak. YKurbanlıkta ‘tatil etkisi’

26.08.2017Ekonomi
Okula başlamanın maliyeti en az 370 lira

Okula başlamanın maliyeti en az 370 lira

Kurban Bayramı tatilinin ardından velileri, okul alışverişi telaşı saracak. 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi, 18 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Yeni dönemde, ders kitapları öğrencilere ücretsiz sunulurken, okulların verdiği listelerle kıyafet, ayakkabı, çanta ve kırtasiye ürünleri alışverişine başlayan veliler, bütçelerini zorlamayan uygun fiyatlı ürün arayışına girdi.

26.08.2017Eğitim
Okula başlamanın maliyeti minimum 370 lira

Okula başlamanın maliyeti minimum 370 lira

Kurban Bayramı tatilinin ardından velileri, okul alışverişi telaşı saracak.  Veliler, bu yıl ilkokula başlayacak öğrenciler için kıyafet, ayakkabı, çanta ve kırtasiye masrafları dahil edildiğinde minimum 370 lira ödeyecek -

26.08.2017Ekonomi
Merdiven altı ürünlerden uzak durulmalı

"Merdiven altı ürünlerden uzak durulmalı"

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Genel Başkan Yardımcısı Aziz Koçal, güvensiz okul ürünleri ve kırtasiyeler nedeniyle öğrencilerin tehlike altında olduğunu ve merdiven altı ürünlerden uzak durulması gerektiğini belirtti.

17.09.2016Eğitim
Okulda ilk gün düşünülenden daha önemli

Okulda ilk gün düşünülenden daha önemli

Yeni eğitim-öğretim yılının ilk zili 19 Eylül Pazartesi çalıyor. Okula başlamak bazı çocuklar için korku dolu bir süreç demek. Bunu kolay atlatmak için ailelere ve öğretmenlere düşen birtakım görevler var. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü PDR Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak, “Çocuk okula başladığında ilk yaşadıklarının, onun geleceğinde çok önemli bir rolü olduğuna inanıyoruz” diyor.

11.09.2016Eğitim
Almanya’da son iki eyalette de ders zili çalıyor

Almanya’da son iki eyalette de ders zili çalıyor

Almanya’nın güneyinde 13 milyon nüfuslu Bavyera ve 11 milyon nüfuslu Baden Württemberg eyaletlerinde öğrenciler pazartesi ders başı yapacak.

10.09.2016Dünya
Biz denetliyoruz siz de dikkat edin

Biz denetliyoruz siz de dikkat edin

Kırtasiye malzemelerinde denetimleri sıkılaştıran Gümrük ve Ticaret Bakanlığı velileri de dikkatli olmaya çağırdı. Bakanlık kuşku duyulan her ürün için Alo 175’in aranarak şikayet edilmesini istedi.

7.09.2016Ekonomi
TSEden okul alışverişi yapacak velilere uyarı

TSE'den okul alışverişi yapacak velilere uyarı

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Sebahittin Korkmaz, "Okul araç gereçlerinde çocuklarınız için seçtiğiniz markasız ve kaynağı belirsiz ürünler, başta kanser olmak üzere obezite, hiperaktivite, sinir sistemi ve bağışıklık sistemi gibi pek çok sağlık sorununa davetiye çıkarmak anlamına geliyor. Çocuklarımızı kırtasiye malzemelerindeki olası risklerden korumanın en güvenilir yolu, alışverişlerde TSE markalı ürünleri tercih etmektir" değerlendirmesinde bulundu.

2.09.2016Eğitim
Okula başlamanın maliyeti 300 lirayı aşıyor

Okula başlamanın maliyeti 300 lirayı aşıyor

Milyonlarca öğrencinin ders başı yapacağı yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde velileri, okul alışverişi telaşı sardı.

1.09.2016Eğitim
Hikâyesini anlattı, fark yaratan öğretmenini buldu

Hikâyesini anlattı, fark yaratan öğretmenini buldu

Isparta’ da bir anaokulunda öğretmen olarak görev yapan Özlem Kaya, ortaokuldayken öğretmeniyle yaşadığı hikâyeyi paylaşarak kendisinin de eğitimci olmasını sağladığı öğretmenini buldu. Duygulu anlar yaşayan Kaya’nın öğretmeni Mustafa Ayberk, “Öğrencilerime vermek istediğim tek şey sevgi” diye konuştu.

28.11.2015Eğitim

Yazar Sonuçları

Yarasın tosunuma!

Sosyal medyadan takip ediyoruz bizim tosunu.

4.09.2018