MENÜ

Okul Alışverişi

Okul Alışverişi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Okul Alışverişi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Okul Alışverişi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 520 Okul Alışverişi haberi bulunmuştur.

Okul Alışverişi Haberleri

Kırtasiye için esnaf odaları uyarıyor: Yerliyi tercih edin az ödeyin

Kırtasiye için esnaf odaları uyarıyor: Yerliyi tercih edin az ödeyin

Okullarda uyum eğitimi öncesi okul alışverişi de başladı. İlkokula başlamanın maliyeti semt pazarında giyim hariç en az 150 TL olurken alışveriş merkezlerinde, lüks kırtasiyecilerde 1000 TL’yi aşıyor. Kırtasiye sektörünün büyüklüğü 2 milyar TL.

3.09.2019Eğitim
Okul alışverişi internette daha mı ucuz

Okul alışverişi internette daha mı ucuz?

Okulların açılmasına sayılı günler kala, okula giden çağda çocuğu olan ailelerde tatlı bir telaş yaşanıyor. Aileler bir yandan çocuğu için en iyisini, en güzelini, en sağlıklısını ararken diğer yandan da tüm alışverişi en ucuza getirecek şekilde tamamlamanın peşinde koşuyor. Minik öğrencilerin stillerini tamamlayan okul çantaları, öğrencilerin olmazsa olmazı defterler, ellerden düşmeyecek çeşit çeşit kurşun ve renkli kalemler, silgiler, kalem tıraşlar, okul alışveriş listelerinin en başında yer alıyor.

2.09.2019Teknoloji
Muğlada acı veda

Muğla'da acı veda

Muğla'nın Ortaca ilçesinde, minibüsle çarpışan motosiklette yaşamını yitiren 3 kişilik aileden Yeliz Kök (40) ve kızı Işıl Kök (12), son yolculuğuna uğurlandı. Baba Ali Kök'ün (46) ise, memleketi Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi.

31.08.2019Gündem
Okul kıyafetinde pamuklu ürün uyarısı

Okul kıyafetinde 'pamuklu ürün' uyarısı

Velilerin okul alışverişi devam ediyor. Uzmanlar, yeni eğitim öğretim yılı öncesinde okul kıyafeti seçiminde velileri, pamuklu ürünleri tercih etmeleri konusunda uyardı.

30.08.2019Eğitim
Okul alışverişiyle TOÇEV’li çocuklara destek

Okul alışverişiyle TOÇEV’li çocuklara destek

Velilerin okul alışverişi hızla sürüyor. Çocukların okul ihtiyaçlarının bulunduğu ‘Okul Başlangıç Setleri’ni alarak, TOÇEV’e destek olabilirsiniz. Kampanya, eylül sonuna kadar devam edecek.

29.08.2019Eğitim
Okullar açılırken...

Okullar açılırken...

Okullar açılmak üzereyken ben de okul alışverişlerini yapacağım, çantama koyacağım, okula ilk başlayan çocukların heyecanını yaşayacağım.

29.08.2019Kitap Sanat
Palandöken: Okul alışverişi esnafı canlandıracak

Palandöken: Okul alışverişi esnafı canlandıracak

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni eğitim öğretim yılı için yapılacak harcamalarla piyasaya 25-30 milyar lira girmesinin beklendiğini belirtti.

27.08.2019Ekonomi
TSEden okul alışverişi yapacak velilere uyarılar

TSE'den okul alışverişi yapacak velilere uyarılar

TSE Başkanı Adem Şahin, "Çocuklarımızı kalitesiz ya da standart dışı ithal kırtasiye malzemelerindeki olası risklerden korumanın en güvenilir yolu alışverişlerde TSE markalı ürünleri tercih etmek. Yeni eğitim öğretim yılına başlarken çocuklarımızın sağlığı için tüm velilerimize TSE markalı ürünleri tercih etmeleri çağrısında bulunuyorum" dedi.

26.08.2019Eğitim
TSEden çok önemli uyarı

TSE'den çok önemli uyarı

TSE Başkanı Adem Şahin, "Çocuklarımızı kalitesiz ya da standart dışı ithal kırtasiye malzemelerindeki olası risklerden korumanın en güvenilir yolu alışverişlerde TSE markalı ürünleri tercih etmektir. Yeni eğitim öğretim yılına başlarken çocuklarımızın sağlığı için tüm velilerimize TSE markalı ürünleri tercih etmeleri çağrısında bulunuyorum" açıklamasında bulundu.

26.08.2019Ekonomi
Okulların açılacak olması ekonomiyi hareketlendirecek

Okulların açılacak olması ekonomiyi hareketlendirecek

TESK Genel Başkanı Palandöken “Piyasaya 25-30 milyar TL girmesini bekliyoruz. 18 milyon öğrencinin okul alışverişi esnafı canlandıracak” dedi.

26.08.2019Ekonomi
Bakan Pekcan uyardı: Buna dikkat

Bakan Pekcan uyardı: Buna dikkat

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Yeni eğitim ve öğretim yılı öncesi kırtasiye ürünleri ve okul kıyafetlerine yönelik denetimlerimiz aralıksız devam ediyor. Okul alışverişi yapacak velilerimizin, üreticisi belli olmayan, merdiven altı olarak tabir edilen ve CE işareti bulunmayan ürünlere karşı dikkatli olmaları önem taşıyor. 2011 yılında kırtasiye ürünlerindeki aykırılık oranı yüzde 53 iken, denetimlerle 2018 yılında bu oran yüzde 3'e düşmüştür" açıklamasında bulundu.

25.08.2019Ekonomi
E-ticarette kırtasiye ürünleri aramaları arttı

E-ticarette kırtasiye ürünleri aramaları arttı

Yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasına az bir süre kala, online alışveriş mecralarında okul alışverişleri trafiği arttı. Kırtasiye ürünlerini online olarak arayanların sayısında önceki yıla göre yüzde 120 artış gözlendi.

21.08.2019Ekonomi
Bakan Pekcandan, kırtasiye alışverişi yapacaklar çok önemli uyarı

Bakan Pekcan'dan, kırtasiye alışverişi yapacaklar çok önemli uyarı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yeni eğitim-öğretim dönemi öncesinde Türkiye genelinde kırtasiye ve ofis malzemeleri denetimlerine hız verdiklerini belirterek, okul alışverişi yapan tüketicileri ürün satın alırken dikkatli olmaları yönünde uyardı.

6.09.2018Ekonomi
TSE’den velilere okul alışverişi uyarısı

TSE’den velilere okul alışverişi uyarısı

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Adem Şahin, okul alışverişi öncesinde velilere uyarılarda bulunarak, “Çocuklarımızı kalitesiz ya da standart dışı ithal kırtasiye malzemelerindeki olası risklerden korumanın en güvenilir yolu, alışverişlerde TSE markalı ürünleri tercih etmektir” dedi.

5.09.2018Eğitim
TSEden velilere flaş uyarı Kokulu olanlara dikkat

TSE'den velilere flaş uyarı! Kokulu olanlara dikkat

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Adem Şahin, okul alışverişi öncesinde velilere uyarılarda bulunarak, "Çocuklarımızı kalitesiz ya da standart dışı ithal kırtasiye malzemelerindeki olası risklerden korumanın en güvenilir yolu, alışverişlerde TSE markalı ürünleri tercih etmektir." ifadesini kullandı.

5.09.2018Gündem
Bu Tüyoları Okumadan Okul Alışverişine Çıkmayın

Bu Tüyoları Okumadan Okul Alışverişine Çıkmayın!

Uzun bir yaz tatilinin ardından okula dönüş günü yaklaşıyor. Çocuklar, arkadaşları ve öğretmenleri ile kavuşacağı için gün sayıyor.

Örnek Okul Alışverişi Listesi

Örnek Okul Alışverişi Listesi

Okul alışverişine bir ihtiyaç listesi hazırlayıp çıkmak daha organize olacağınız için hem işlerinizi kolaylaştırır hem de bu liste ile önceliklerinizi belirlediğiniz için gereksiz masrafı önlemiş olursunuz.

Son Güne Sıkıştırmayın

Son Güne Sıkıştırmayın

Okul alışverişinizi son günlere sıkıştırmayın. Alışverişi son günlere bırakan birçok aile özellikle büyük şehirlerde alışveriş esnasında sıkıntı yaşayabilirler.

Okul kıyafetleri raflarda

Okul kıyafetleri raflarda

İzmir'de, yaklaşan 2018-2019 eğitim öğretim yılı öncesinde okul formaları ve önlükler raflardaki yerini alırken, veliler ve öğrenciler de hazırlıklara başladı. Her okulun farklı renklerde tercih ettiği okul kıyafetlerinden kısa kollu, yakalı tişört 25 TL, uzun kollu kışlık kazak 35 TL, pantolonlar 45-50 TL, etekler ise 40 TL civarında fiyatlarla satışa sunuldu. Bazı okullarda hala kullanılan mavi önlük ise erkek öğrenciler için 40 TL, kız öğrenciler için 50 TL’den satılıyor.

29.08.2018Eğitim
Bir öğrencinin kırtasiye masrafı 165-650 TL

Bir öğrencinin kırtasiye masrafı 165-650 TL

Yeni eğitim öğretim yılına sayılı günler kaldı. Yaklaşık 18 milyon öğrenci ve yaklaşık 1 milyon öğretmen 17 Eylül’de ders başı yapacak. Aileler de yavaş yavaş okul alışverişine başladı. Çocuğunu özel anaokuluna gönderen bir ailenin cebinden 650 TL’ye varan kırtasiye masrafı çıkabilir.

29.08.2018Eğitim
Okullar ne zaman açılacak sorusu yanıt buldu... İşte yaz tatilinin biteceği tarih

Okullar ne zaman açılacak sorusu yanıt buldu... İşte yaz tatilinin biteceği tarih!

Yaz tatilinin ne zaman biteceği pek çok öğrencinin bir numaralı gündem maddesi olmaya devam ediyor. Yorucu ve yoğun geçen 2017-2018 eğitim döneminin ardından 8 Haziran'da üç ay sürecek tatile başlayan öğrenciler, okulların yeniden açılacağı tarihi öğrenmek adına araştırmalarına hız verdi. Peki, okullar ne zaman açılacak?

16.08.2018Gündem
Çocuğum hangi okula gidecek E Okul sorgulama sayfası

Çocuğum hangi okula gidecek? E Okul sorgulama sayfası

Çocuğum hangi okula gidecek sorusunun yanıtı yüz binlerce çocuk sahibi vatandaş tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Okula yeni başlayacak çocuklar için E Okul sistemi üzerinden hangi okula kayıtlı olduğu oldukça rahat bir şekilde öğrenilebiliyor. Peki, çocuğum hangi okula gidecek? İşte, E Okul sorgulama sayfası.

14.08.2018Eğitim
Öğrenciler heyecanla araştırıyor: Okullar ne zaman açılacak

Öğrenciler heyecanla araştırıyor: 'Okullar ne zaman açılacak?'

Ağustos ayının başlamasıyla birlikte okulların ne zaman açılacağı da merak konusu oldu. 8 Haziran'da karnelerini alarak tatile çıkan 18 milyon öğrenci, yaz tatilinin biteceği ve okulların eğitime başlayacağı tarihi öğrenmek istiyor. Öğrencilerin yanı sıra velilerde okul alışverişi ve diğer işlerini planlamak için okulların MEB tarafından ne zaman açılacağını öğrenmek istiyor. Peki, okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek?

3.08.2018Gündem
Çocuğum hangi okula gidecek E-Okul sorgulama sayfası

Çocuğum hangi okula gidecek? E-Okul sorgulama sayfası

Çocuğum hangi okula gidecek sorusunun yanıtı yüz binlerce veli tarafından büyük bir merakla araştırılmaya devam ediyor. Veliler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın interaktif platformu e-Okul üzerinden en net cevabı kolayca alabilecek. İşte sorgulama sayfası.

5.06.2018Gündem
Enflasyon ve faiz için iki koldan çalışma

Enflasyon ve faiz için iki koldan çalışma

HÜKÜMET, beklenmeyen enflasyon artışının ardından, hem çekirdek enflasyonunun izlenmesi, hem de faiz oranlarının düşürülmesi için iki ekip kurdu. Ekonomik Koordinasyon Kurulu toplantısının ana gündem maddesini de bu iki konu oluşturdu. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, enflasyonun artış nedeninin okul harcamaları olduğunu belirterek, artışı ürün ürün incelemeye aldıklarını söyledi.

6.11.2017Ekonomi
“Veliler, okul alışverişine çocukları götürmesin

“Veliler, okul alışverişine çocukları götürmesin"

Tüketici Başvuru Merkezi Genel Başkanı İbrahim Güllü, 18 Eylül'de başlayacak yeni eğitim öğretim yılı dolayısıyla yapılacak okul alışverişi konusunda velileri uyardı. Güllü, "Çocuklar, albenisi yüksek, kokulu, renkli, kabartmalı veya üzerinde çizgi film karakterinin bulunduğu ürünlere yöneliyor ve bunların alınması için ağlayarak ebeveynlerine ısrarcı oluyor. Veliler yanlarına çocuklarını almadan alışverişe çıkmalı" dedi.

10.09.2017Eğitim
WhatsApp’tan sipariş dönemi

WhatsApp’tan sipariş dönemi

SON dönemlerde dijital alanda birçok önemli çalışmaya imza atan CarrefourSA, 2017–2018 eğitim ve öğretim yılı öncesinde de öğrenciler için WhatsApp üzerinden sipariş alma dönemi başlattı.

8.09.2017Ekonomi
Türkiye’nin en iyi 10 kırtasiyesi

Türkiye’nin en iyi 10 kırtasiyesi

Velileri ve öğrencileri okul alışverişi telaşının sardığı günlerdeyiz. Jüri üyelerimize ürün çeşitliliği, fiyat ve kalite açısından en iyi kırtasiyeleri sorduk. İşte anaokulundan üniversiteye kadar, her öğrencinin ihtiyacına yanıt verecek o adresler...

Çocuğum hangi okula gidecek Hangi okula kayıtlıyım

Çocuğum hangi okula gidecek? Hangi okula kayıtlıyım?

Çocuğum hangi okula gidecek sorusu, veliler için araştırma konusu olmaya edevam ediyor. Okula yeni başlayacak olan çocuklarının son durumunu merak eden veliler, çocuğum hangi okula gidecek sorusuna cevap arıyor. İşte, hangi okula kayıtlıyım ve çocuğum hangi okula gidecek soruları için Milli Eğitim Bakanlığı'nın sorgulama sistemi ve detaylı bilgiler

6.09.2017Eğitim
Okul fobisini yenmenin 8 yolu

Okul fobisini yenmenin 8 yolu

Öğrenciler, uzun bir yaz tatilinden sonra 18 Eylül’de eğitim-öğretime başlayacak. Tüm öğrenciler için okulun ilk günleri biraz zor geçiyor ama ilkokullar açısından durum biraz daha farklı. Uzmanlar, okula yeni başlayacak çocukların kaygılarını nasıl atlatacağını ve ailelerin neler yapması gerektiğini anlattı. İşte okul fobisini yenmenin yolları:

6.09.2017Eğitim
Kurbanlıkta  ‘tatil etkisi’

Kurbanlıkta ‘tatil etkisi’

KURBAN Bayramı tatilinin ardından velileri, okul alışverişi telaşı saracak. 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi, 18 Eylül Pazartesi günü başlayacak. YKurbanlıkta ‘tatil etkisi’

26.08.2017Ekonomi
Okula başlamanın maliyeti en az 370 lira

Okula başlamanın maliyeti en az 370 lira

Kurban Bayramı tatilinin ardından velileri, okul alışverişi telaşı saracak. 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi, 18 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Yeni dönemde, ders kitapları öğrencilere ücretsiz sunulurken, okulların verdiği listelerle kıyafet, ayakkabı, çanta ve kırtasiye ürünleri alışverişine başlayan veliler, bütçelerini zorlamayan uygun fiyatlı ürün arayışına girdi.

26.08.2017Eğitim
Okula başlamanın maliyeti minimum 370 lira

Okula başlamanın maliyeti minimum 370 lira

Kurban Bayramı tatilinin ardından velileri, okul alışverişi telaşı saracak.  Veliler, bu yıl ilkokula başlayacak öğrenciler için kıyafet, ayakkabı, çanta ve kırtasiye masrafları dahil edildiğinde minimum 370 lira ödeyecek -

26.08.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Yarasın tosunuma!

Sosyal medyadan takip ediyoruz bizim tosunu.

4.09.2018