MENÜ

Oğuz Çelikkol

Oğuz Çelikkol ile ilgili tüm haberleri, son dakika Oğuz Çelikkol haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Oğuz Çelikkol haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 357 Oğuz Çelikkol haberi bulunmuştur.

Oğuz Çelikkol Haberleri

Son dakika: İstanbuldaki Kudüs zirvesinde tarihi karar

Son dakika: İstanbul'daki Kudüs zirvesinde tarihi karar

İstanbul'da yapılan İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü İslam Zirvesi Konferansı'nda Doğu Kudüs Filistin Devleti'nin başkenti ilan edildi. İslam ülkeleri İsrail'in işgal altındaki kentin Filistin'in başkenti olarak tanınması için dünyadaki tüm ülkelere çağrıda da bulundu. Nihai bildiriden önemli bölümler şöyle:

13.12.2017Gündem
İsrail krizi ne anlama geliyor

İsrail krizi ne anlama geliyor?

Uzmanlar, ABD Başkanı Donald Trump'ın Beyaz Saray'dan yaptığı açıklamada resmi olarak Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasını değerlendirdi. İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Emekli Büyükelçi Dr. Oğuz Çelikkol da kararın çok zamansız ve yanlış olduğunu dile getirdi.

8.12.2017Haber
Dünya üçlü imzayı konuşuyor

Dünya üçlü imzayı konuşuyor

Türk, Rus ve İranlı üst düzey yetkililerin önceki gün Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenledikleri ve Suriye’de barışçı çözümü öngören zirvede, üzerinde uzlaşılan ortak bildirinin tam metni dün yayımlandı. Bildirinin ilk maddesinde üç ülkenin çok mezhepli, demokratik ve seküler bir devlet olarak Suriye Arap Cumhuriyeti’nin egemenliğini, bağımsızlığını, birliğini ve toprak bütünlüğünü tamamen desteklediği vurgulanıyor.

21.12.2016Dünya
Mavi Marmaradan sonra bir ilk: İsrailli vekil Türkiyede

Mavi Marmara'dan sonra bir ilk: İsrailli vekil Türkiye'de

İsrail'in Mavi Marmara saldırısının ardından ilk kez bugün İsrailli bir milletvekili akademik bir toplantıya katılmak için Türkiye'ye geldi.

24.06.2016Gündem
Emekli büyükelçiler: izlemek görevleri

Emekli büyükelçiler: izlemek görevleri

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın, gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’ün davasını izleyen, çoğunluğu Batılı ülkelerden olmak üzere yabancı başkonsoloslara yönelik sert ifadelerini emekli büyükelçiler Hürriyet’e değerlendirdi. Değerlendirmeler şöyle:

26.03.2016Gündem
Türkiye-İsrail krizi: Her şey o ‘ihanet’ ile başladı

Türkiye-İsrail krizi: Her şey o ‘ihanet’ ile başladı

22 Aralık 2008... Dönemin İsrail Başbakanı Ehud Olmert Ankara'ya gelerek Türk mevkidaşı Recep Tayyip Erdoğan’la görüştü. İki lider, Tel Aviv ile Şam arasındaki barış görüşmelerine arabuluculuk eden Türkiye'nin bu rolünü sürdürmesi konusunda anlaştı. İşte ne olduysa, Erdoğan ve Olmert’in tam beş saat süren bu görüşmesinden beş gün sonra oldu. Olmert'in "ihaneti" Türkiye ile İsrail ilişkilerini yıllarca sürecek bir girdabın içine soktu.

18.12.2015Dünya
Türkmen Dağında büyük oyun

Türkmen Dağı'nda büyük oyun

Suriye Türkmenleri, bugün içsavaşta büyük bir ateşin ortasında kalmış vaziyette. Doğu Akdeniz’e açılan kapı olarak tanımlanan Bayırbucak, Suriye’nin geleceğini çizecek en kritik bölgelerden biri durumunda. Peki Türkmenler ne yapacak?

9.12.2015Gündem
Baas’la unutulup iç savaşla hatırlandılar

Baas’la unutulup iç savaşla hatırlandılar

Hatay’ın Türkiye’ye katılması Suriye Türkmenleri açısından tarihi bir kırılma yarattı. Baas döneminde hem Türkmenler hem Kürtler baskı altına alındı. Suriye’yle dostluk rüzgârları eserken bile bu baskı azalmadı. Türkiye, içsavaşla Türkmenleri hatırladı.

8.12.2015Gündem
Türkiye’ye de bölgeye de olumlu yansıyacaktır

'Türkiye’ye de bölgeye de olumlu yansıyacaktır'

Ortadoğu konusunda uzman emekli diplomatlar, anlaşmanın genelde bölge ve dünya barışı için olumlu yansımaları olacağını söylediler.

15.07.2015Dünya
İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman istifa etti

İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman istifa etti

İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, görevinden istifa ettiğini ve kurulacak koalisyonda yer almayacağını açıkladı.

4.05.2015Dünya
İsrail Dışişleri Bakanı Liebermana seçim darbesi

İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman'a seçim darbesi

İsrail’le Türkiye arasında 2010’da yaşanan ‘alçak koltuk krizi’nin mimarlarından Avigdor Lieberman, seçimlerde büyük hayal kırıklığı yaşadı. 2013’te Parlamento’ya 13 milletvekili sokan Lieberman’ın partisi Evimiz İsrail, son seçimlerde Knesset’te sadece altı sandalyeye sahip olacak.

18.03.2015Dünya
Doğan Kitap yazarları fuarda

Doğan Kitap yazarları fuarda

33. İstanbul Kitap Fuarı'nda Doğan Kitap yazarları okuyucularıyla buluşuyor. İşte Cumartesi ve Pazar'ın programı...

16.11.2014Keyif
IŞİD neden güçleniyor

IŞİD neden güçleniyor?

IŞİD ile Peşmerge güçleri arasındaki çatışmalar şiddetlenirken, Ankara’ya sahadan ulaşan son güncel istihbarat raporları, IŞİD’in gücünü gözler önüne sermesi bakımından çarpıcı ayrıntılar içeriyor.

7.08.2014Dünya
Mavi Marmara’da Mısır parmağı mı

Mavi Marmara’da Mısır parmağı mı

Dokuz Türk’ün ölümüne neden olan Mavi Marmara krizinde Mısır’ın rolü var mı?

22.05.2014Dünya
Obama aracı oldu İsrail özür diledi

Obama aracı oldu İsrail özür diledi

ABD Başkanı Obama’nın dün sona eren İsrail gezisinin son saatlerinde kritik bir gelişme yaşandı.

22.03.2013Gündem
Alçak koltukçular birbirine düştü

Alçak koltukçular birbirine düştü

Türkiye ile İsrail arasında yaşanan “alçak koltuk” krizinin iki mimarı birbirine girdi.

25.12.2012Gündem
İsrailde Alçak koltukçunun üstü çizildi

İsrail'de 'Alçak koltukçu'nun üstü çizildi

Yaklaşık üç yıl önce Türkiye'nin o dönemki Tel Aviv Büyükelçisi Oğuz Çelikkol'u alçak koltuğa oturtarak kriz yaratan İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon, 22 Ocak'taki seçimlerde partisi Evimiz İsrail tarafından aday gösterilmedi. Ayalon'la yakın ilişkilere sahip olan Dışişleri Bakanı ve Evimiz İsrail Partisi lideri Avigdor Lieberman'ın bu kararı şaşkınlık yarattı.

4.12.2012Gündem
Nazır Şentürk / Babali’nin Reisülküttapları

Nazır Şentürk / Babali’nin Reisülküttapları

Osmanlı Dönemi’nde Babıali’de görev yapan 48 Reisülküttap (Dışişleri Bakanları) hakkındaki araştırma ve inceleme kitabı çıktı.

13.11.2012Gündem
Alçak Koltuk 2

Alçak Koltuk 2

İsrail’de yayınlanan Haaretz gazetesi Türkiye ile İsrail arasında büyük diplomatik kriz yaratan “Alçak koltuk krizinin” ikincisinin ABD ile yaşandığını mizahi bir yazıyla ele aldı.

10.09.2012Gündem
TÜRSAB’dan Tayland’a turizm atağı

TÜRSAB’dan Tayland’a turizm atağı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Taylandlı turizmcilerle biraraya gelerek, turizm ilişkilerinin geliştirilmesi yönünde yeni çalışmalar başlattı.

6.07.2012Ekonomi
Alçak koltukta kaderin cilvesi

Alçak koltukta kaderin cilvesi

İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Aydın, İsrail’in İstanbul Başkonsolosu Moshe Kamhi’yi, kendisini 14 Haziran’daki ziyarette alçak koltukta otururken gösteren fotoğraf için, “Özel bir kastımız yok ama ‘men dakka dukka’ yani eden bulur. İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısının yaptığı olayda olduğu gibi kendi Başkonsolosları da aynı duruma maruz kaldı” dedi. Fotoğraf valiliğin web sitesine bir hafta önce girdi.

20.12.2011Gündem
Alçak koltukçu sansürlenince çılgına döndü

Alçak koltukçu sansürlenince çılgına döndü

"Alçak koltukçu" lakabıyla tanınan İsrail Dışişleri Bakanı Danny Ayalon, ünlü Fransız haber sitesi Le Post tarafından "gizli ırkçılıkla" suçlanıp, videosu yayından kaldırılınca küplere bindi.

13.12.2011Gündem
Türkiye ve İsrail için yakınlaşma zamanı

Türkiye ve İsrail için yakınlaşma zamanı

New York Üniversitesi Küresel İlişkiler Merkezi’nde siyasal bilimler profesörü olan Alon Ben-Meir, Türkiye ve İsrail’in, evrim geçiren Ortadoğu’da yeniden bir araya gelmeleri gerektiğini savunan bir makale kaleme aldı. Meir, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin konumunu tekrar gözden geçirmesini, İsrailli mevkidaşı Benjamin Netanyahu’nun da danışmanlarının etkisinde kalmayarak kendi kararlarını almasını önerdi.

5.04.2011Gündem
Ne gerek var nezaket ziyaretine

Ne gerek var nezaket ziyaretine

İnternet sitesindeki resimlerde tanıdık simalar var. Türk derneklerinin gönüllü yöneticileri, çoğunluğu da Türk-Amerikalı. Kimliklerinin de sıralandığı grubun İdo Aharoni’ye ‘nezaket ziyareti’ne geldiği belirtiliyor. Yazı kısmında Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun (TADF) eski bir başkanı, “Türk-Yahudi ilişkileri çok önemli, Amerika’daki Türkler olarak kardeş yahudi kuruluşlarıyla yakinen ortak çalışmalar yürüteceğiz” diyor. Bir dernek temsilcisinin ‘Musevilerin Türkiye’deki Tarihi’ adlı kitabını hediye etmesi görüntülenmiş. Bir hanım cemiyet başkanı İdo’yu 21 Mart’ta Nevruz programına davet ediyor.

15.03.2011Dünya
Devlet Bakanı Bülent Arınç Vietnama gitti

Devlet Bakanı Bülent Arınç Vietnam'a gitti

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kamboçya'daki temaslarını tamamlayarak Vietnam'a gitti.

21.02.2011Dünya
Alçak koltuk krizinin mimarı Ayalonun evi soyuldu

'Alçak koltuk' krizinin mimarı Ayalon'un evi soyuldu

Türkiye-İsrail ilişkilerinin krize girmesine yol açan ünlü “alçak koltuk” krizinin mimarı, İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon’un evi soyuldu.

22.01.2011Dünya
Dünya dünya söyle bana

Dünya dünya söyle bana

Milenyumun ilk 10 yılı sona erdi. Doğal afetleri, siyasi kavgaları, iktidar çekişmeleri, savaş tehditleri, ekonomik krizleriyle bir yıl daha geride kaldı. Ve sıra geldi Dış Haberler’in geleneksel testine. Sorular bizden, yanıtları da siz bulun.

31.12.2010Dünya
Özür dilersek peş peşe dava açılır

Özür dilersek peş peşe dava açılır

İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Dani Ayalon, Mavi Marmara baskını nedeniyle Türkiye’den özür dilemelerinin mümkün olmadığını belirterek, “Özür dilersek, askerlerimize uluslararası davaların açılmasına davetiye çıkarmış oluruz” dedi.

10.12.2010Dünya
İkinci kez bir araya geldiler

İkinci kez bir araya geldiler

İsrail ile Türkiye arasında yangın diplomasisiyle başlayan süreçte ikinci görüşme dün sabah yapıldı.

6.12.2010Dünya
O koltuktan Tayland’a

O koltuktan Tayland’a

Türkiye’nin İsrail Büyükelçisi Oğuz Çelikkol Tayland’a atanırken, 8 elçi ve büyükelçinin de görev yerleri değiştirildi.

30.10.2010Gündem
Tel Aviv’den Bangkok’a gitti

Tel Aviv’den Bangkok’a gitti

Türkiye-İsrail ilişkilerinde en sıkıntılı sürece tanıklık eden, önce “Alçak koltuk krizi” ardından da “Mavi Marmara” baskını nedeniyle iki kez Ankara’ya çağrılan Büyükelçi Oğuz Çelikkol Türkiye’nin Bangkok Büyükelçiliği’ne (Tayland) atandı.

8.08.2010Gündem
Çözümü engelleyen İsrailin içindeki çatışmalardır

'Çözümü engelleyen İsrail'in içindeki çatışmalardır'

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Reuters haber ajansına verdiği röportajda, İsrail’in iktidardaki koalisyonunun içindeki bölünmelerin, 31 Mayıs’ta yaşanan kanlı filo baskını sonrasında bozulan ilişkilerin tamirine engel olduğunu söyledi.

8.07.2010Gündem
İsraildeki bölünme ilişkilerin tamirine engel

İsrail'deki bölünme ilişkilerin tamirine engel

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Salı günü Reuters’a verdiği röportajında, İsrail’in iktidardaki koalisyonunun içindeki bölünmelerin, 31 Mayıs’ta yaşanan kanlı filo baskını sonrasında bozulan ilişkilerin tamirine engel olduğunu söyledi.

6.07.2010Gündem
Mavi Marmara’nın hesabını Polat soracak

Mavi Marmara’nın hesabını Polat soracak

İsrail’in Mavi Marmara gemisine saldırısı, “Kurtlar Vadisi Filistin” filminin senaryosunu değiştirdi. Yeni senaryoda, Polat Alemdar ve adamları gemide öldürülen 9 Türk’ün intikamını alacak

10.06.2010Gündem
Ağır silah değil paintball silahıydı

Ağır silah değil paintball silahıydı

Mavi Marmara baskını planlayan İsrail Genelkurmay Başkanlığı’nın sözcüsü Yarbay Avital Leibovich, operasyondaki planlama zafiyeti konusunda Türkiye’den hem de uluslararası kamuoyundan, hatta İsrail ordusunun kendi içinden gelen eleştirilere yanıt verdi.

8.06.2010Dünya
Dünyanın yapamadığını, Nikaragua yaptı

Dünyanın yapamadığını, Nikaragua yaptı

İsrail’in Gazze’ye insani yardım taşıyan gemiye yönelik saldırısında ölenlerin tümü Türk vatandaşıydı. Ancak, saldırıya yönelik en büyük tepki çok uzaklardan, sürpriz bir yerden geldi; Nikaragua’dan.

3.06.2010Gündem
Tel Aviv Büyükelçisi Türkiyede

Tel Aviv Büyükelçisi Türkiye'de

Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçisi Oğuz Çelikkol, İstanbul'a geldi.

3.06.2010Gündem
İsrailli Müsteşar: İşler kontrolümüzden çıktı

İsrailli Müsteşar: İşler kontrolümüzden çıktı

İsrail Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Yossi Gal'in, Gazze'ye insani yardım götüren gemilere yapılan baskının ardından görüştüğü Türkiye’nin Tel Aviv Büyükelçisi Oğuz Çelikkol'a, "Olayın bu kadar şiddete döneceğini biz de beklemiyorduk. Kontrolümüzden çıktı" itirafında bulunduğu bildirildi.

1.06.2010Dünya
Kriz Ankara’yı ayağa kaldırdı

Kriz Ankara’yı ayağa kaldırdı

Türkiye dün sabaha karşı İsrail’in, Gazze’ye insani yardım götüren gemilere yönelik silahlı saldırısıyla sarsıldı.

31.05.2010Gündem
İsrail korsan

İsrail korsan

İsrail’in Mavi Marmara adlı gemiye saldırısını “korsanlık” olarak niteleyen Başbakan Vekili Bülent Arınç, “Bu saldırı cevapsız kalmayacak, gereken yanıt verilecek” dedi.

31.05.2010Gündem
Türkiye İsrail Büyükelçisini geri çekiyor

Türkiye İsrail Büyükelçisi'ni geri çekiyor

Türkiye, İsrail ordusunun düzenlediği operasyon nedeniyle İsrail Büyükelçisi Oğuz Çelikkol'u geri çekiyor.

31.05.2010Dünya
Dakika dakika dünyayı ayağa kaldıran saldırı

Dakika dakika dünyayı ayağa kaldıran saldırı

İsrail, Gazze'ye yardım malzemeleri götüren gemi konvoyuna saldırdı. İsrail Başbakan sözcüsü Gendelman ölü sayısını 9 olarak açıklarken, İsrail televizyonları ise ölü sayısını 19 olarak verdi. El Cezire televizyonu da ölenlerden 6'sının Türk olduğunu duyurdu. Dışişleri Bakanı Davutoğlu New York'a giderek BM Güvenlik Konseyi'ni toplantıya çağıracak. Türkiye İsrail büyükelçisi Oğuz Çelikkol'u geri çağırıyor. İşte dakika dakika İsrail operasyonu:

31.05.2010Dünya
İsraille Türkiye arasında demeç savaşı sürüyor

İsrail'le Türkiye arasında demeç savaşı sürüyor

Erdoğan, 'Gazze'de fosfor bombası kullanılıyorsa aferin diyecek değiliz' derken, Netanyahu Türkiye'nin 'saldırıları'nın üzücü olduğunu söyledi. Lieberman ise 'Erdoğan isim yapmak istiyorsa bizim üzerimizden yapmasın' dedi.

7.04.2010Gündem
İsrail krizinde son nokta

İsrail krizinde son nokta

Türkiye-İsrail krizi, One Minute’den sonra çok daha keskin bir noktaya geliyor…

6.04.2010Dünya
Çelikkolun geri çağrılması İsrail basınında da yankı buldu

Çelikkol'un geri çağrılması İsrail basınında da yankı buldu

Yeni büyükelçiler kararnamesiyle İsrail büyükelçisi Ahmet Oğuz Çelikkol'un merkeze çekilmesi İsrail basınında alçak koltuk kriziyle ilişkilendirilirken, Yedioth Ahronot güvenilir bir kaynağa dayandırdığı haberinde transfer kararının güven kaybından dolayı alındığını yazdı.

6.04.2010Gündem

Yazar Sonuçları

Demiştim demek istemiyorum ama güzel gelişmeler devam ediyor

TÜRKİYE-ABD ilişkilerinde son dönemde yaşananlar üzerine “negatif” bir gözle bakanlar... Hatta ağır bir dille eleştirenler oldu...

21.09.2018

Mezhep taassubu

FELAKET gittikçe büyüyor, Irak’ta IŞİD’in saldırıları önce Şiiler ve Hıristiyanlar, ardından Türkmenler ve Kürtler için bela oldu.

7.08.2014