MENÜ

Öğretmen Ataması Ne Zaman

Öğretmen Ataması Ne Zaman ile ilgili tüm haberleri, son dakika Öğretmen Ataması Ne Zaman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Öğretmen Ataması Ne Zaman haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 281 Öğretmen Ataması Ne Zaman haberi bulunmuştur.

Öğretmen Ataması Ne Zaman Haberleri

MEB açıkladı: Öğretmen ataması ne zaman yapılacak

MEB açıkladı: Öğretmen ataması ne zaman yapılacak?

MEB, 2020 yılı sözleşmeli öğretmen alımıyla ilgili duyuru yayımladı. 79 alanda toplam 19 bin 921 sözleşmeli öğretmen atanacak.

20.12.2019Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı 2020 öğretmen ataması ne zaman

Milli Eğitim Bakanlığı 2020 öğretmen ataması ne zaman?

Atama bekleyen binlerce öğretmenin gözü kulağı Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) gelecek haberde. Yeni yılda öğretmen atamasının ne zaman yapılacağını merak eden öğretmen adayları, MEB'in 2020 sözleşmeli öğretmen atama takvimini internette araştırıyor. Peki, MEB 2020 öğretmen ataması ne zaman?

16.12.2019Gündem
MEB 2020 öğretmen ataması ne zaman Bakan Ziya Selçuk detayları paylaştı

MEB 2020 öğretmen ataması ne zaman? Bakan Ziya Selçuk detayları paylaştı

2020 yılında yapılacak olan öğretmen atamaları, binlerce öğretmen adayının gündeminde yer edinmeye devam ediyor. Farklı branşlardan yapılacak olan öğretmen atamaları hakkında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bazı detayları paylaşmıştı. Son açıklama sonrası öğretmen adaylarının alım süreciyle ilgili beklentisi arttı. Peki, MEB 2020 öğretmen ataması ne zaman?

13.12.2019Gündem
2020 öğretmen ataması ne zaman MEB tarih verdi mi

2020 öğretmen ataması ne zaman? MEB tarih verdi mi?

Yıl sonunun yaklaşmasıyla öğretmen adaylarının 2020 öğretmen atamalarına yönelik araştırmaları hız kazandı. Farklı branşlardan binlerce öğretmen adayını ilgilendiren öğretmen atamaları kapsamında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarda bulunarak detayları paylaştı. Peki, 2020 öğretmen ataması ne zaman yapılacak? MEB tarih verdi mi? İşte, 2020 öğretmen atamaları takvimine yönelik detaylı bilgiler.

26.11.2019Gündem
MEB 2020 öğretmen ataması ne zaman Öğretmen atama takvimi yayımlandı mı

MEB 2020 öğretmen ataması ne zaman? Öğretmen atama takvimi yayımlandı mı?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 2020 yılına yapılacak öğretmen alımı için atama takviminin ne zaman yayımlanacağı merak konusu oldu. Eğitim Fakültesi'nin ardından hayalini kurdukları öğretmenlik mesleğini yapmak için can atan çok sayıda aday, MEB'in 2020 öğretmen atamalarına odaklandı. Peki, 2020 öğretmen ataması ne zaman? Öğretmen atama takvimi yayımlandı mı?

21.11.2019Gündem
2020 MEB öğretmen ataması ne zaman yapılacak

2020 MEB öğretmen ataması ne zaman yapılacak?

Kamuda personel alımı haberleri peş peşe gelirken, atama bekleyen binlerce öğretmen de MEB'in 2020 öğretmen atamasını ne zaman yapacağını merak ediyor. Farklı branşlardan çok sayıda öğretmen, MEB'in 2020 atama takvimi ve istihdam edilecek öğretmen sayısı hakkında bir gelişme olup olmadığını araştırıyor. Peki, 2020 MEB öğretmen ataması ne zaman?

19.11.2019Gündem
MEB 2020 öğretmen ataması ne zaman

MEB 2020 öğretmen ataması ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılacak olan öğretmen atamaları, bu kapsamda atama bekleyen binlerce öğretmen tarafından merakla araştırılıyor. 2020 yılında atamaların ne zaman yapılacağını merak eden farklı branşlardan binlerce öğretmen, MEB'in konuya ilişkin açıklaması olup olmadığını sorguluyor. Peki, 2020 öğretmen ataması ne zaman?

13.11.2019Gündem
20 bin sözleşmeli öğretmen ataması ne zaman yapılacak MEB duyurdu

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması ne zaman yapılacak? MEB duyurdu!

30 Temmuz tarihinde başlatılan 20 bin sözleşmeli öğretmen başvuruları ve sözlü sınavlarının tamamlanmasının ardından, öğretmen adaylarının gözü atamaların yapılacağı tarihe çevrildi. MEB'in alım yapacağı 20 bin sözleşmeli öğretmen, yapılacak atamalarının ardından 2 Eylül'de göreve başlayacak. Peki, 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylar.

6.08.2019Gündem
MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması ne zaman

MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin tercih ve atama takvimi açıklandı. Gözler şimdi, 20 bin öğretmen atamasına ilişkin, tercihlerin alınacağı ve ardından atamaların yapılacağı tarihlerde. Peki, MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması ne zaman?

25.06.2019Gündem
20 bin sözleşmeli öğretmen ataması ne zaman yapılacak

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması ne zaman yapılacak?

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması 8 Şubat'ta Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katılımıyla Ankara’daki Başöğretmen Salonu’nda yapılacak.

7.02.2019Eğitim
Sözleşmeli öğretmenlik ön başvurular ne zaman yapılacak

Sözleşmeli öğretmenlik ön başvurular ne zaman yapılacak?

Sözleşmeli öğretmenlik ön başvuruları ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Açıklanan taban puanları ve kontenjan listesinin ardından başvuru süreci için bekleyişe geçildi. Peki, sözleşmeli öğretmenlik ön başvurular ne zaman yapılacak?

18.11.2018Gündem
Bakan Ziya Selçuk’tan açıklama... 20 bin ek öğretmen ataması ne zaman, nasıl yapılacak

Bakan Ziya Selçuk’tan açıklama... 20 bin ek öğretmen ataması ne zaman, nasıl yapılacak?

Öğretmen adayları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ek atama açıklamalarının ardından merakla takvimi beklemeye başladı. 20 bin ek sözleşmeli öğretmen ataması ne zaman yapılacak? Bu öğretmenler hangi KPSS’ye göre alınacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitim editörleriyle yaptığı buluşmada öğretmen alımlarıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

13.08.2018Eğitim
20 bin sözleşmeli öğretmen alımı ne zaman Sözleşmeli öğretmen alımı

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı ne zaman? Sözleşmeli öğretmen alımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin 400 projeyi içeren 100 günlük eylem planını kamuoyuna açıkladı. Erdoğan açıklamasında, atama bekleyen öğretmen adaylarına da müjde verdi. Erdoğan, 'Ülke genelinde 20 bin sözleşmeli öğretmen daha atıyoruz.' diyerek atama bekleyen yüz binlerce kişiyi umutlandırdı. Peki, 20 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak?

5.08.2018Gündem
Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak 20 bin öğretmen alımı yapılacak

Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? 20 bin öğretmen alımı yapılacak!

Öğretmen atamaları için merakla bekleyen vatandaşlar için Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yeni bir duyuru gerçekleştirdi. Sözleşmeli alımların bu yıl olduğu gibi gelecek yıl da aynı şekilde devam edeceğini açıklayan İsmet Yılmaz 20 bin öğretmen alımı yapılacağını duyurdu. Peki, 20 bin öğretmen ataması ne zaman gerçekleşecek? İşte, Bakan İsmet Yılmaz'ın yapmış olduğu açıklama ve detaylı bilgiler

20.09.2017Eğitim
Öğretmen alımı ne zaman yapılacak 10 bin öğretmen atama başvurusu nasıl yapılacak

Öğretmen alımı ne zaman yapılacak? 10 bin öğretmen atama başvurusu nasıl yapılacak?

10 bin öğretmen alımı konusu Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından gündeme getirildi. Yüz binlerce kişinin merakla beklediği öğretmen atamaları için beklenen açıklamayı Bakan İsmet Yılmaz gerçekleştirdi. Bu yılın ilk ayları itibariyle 20 bin civarında atama gerçekleştiren bakanlığın, Ağustos ayı itibariyle 10 bin kişilik alım daha yapacağını duyuran Bakan İsmet Yılmaz, geçtiğimiz yıl ile birlikte iki yılda toplam 80 bin öğretmen atamasını gerçekleştirmiş olacaklarını ifade etti. Peki, 10 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak? İşte, o detaylar

31.03.2017Eğitim
Öğretmen ataması ne zaman yapılacak 20 bin öğretmen ataması branş dağılımı

Öğretmen ataması ne zaman yapılacak? 20 bin öğretmen ataması branş dağılımı

Öğretmen alımı ve branş dağılımı konusunda araştırma yapan öğretmen adayları, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın yapmış olduğu 20 bin öğretmen alımı duyurusunun ardından ilgili atama için branş dağılımının nasıl olacağını merak etti. Öğretmen alımı kontenjanları ve branş dağılımında hangi bölümlerin avantajlı olduğunu öğrenmek isteyen adaylar, 2017 yılı içerisinde yapılacak olan 20 bin öğretmen atamasının detaylarını araştırdı

14.02.2017Eğitim
Şubat ayı öğretmen ataması yapılacak mı

Şubat ayı öğretmen ataması yapılacak mı?

Şubat 2017 öğretmen ataması için beklentilerini devam ettiren öğretmen adayları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gelecek açıklamayı yakından takip ediyor. Müşteşar yardımcısının yapmış olduğu şubat ayı öğretmen ataması açıklamasının ardından ümitleri yıkılan yüz binlerce öğretmen adayı, yeni bir açıklamanın olup olmadığını ilgiyle araştırıyor. Peki, Şubat ayı öğretmen ataması ne zaman yapılacak? İşte, merak edilen detaylar ve fazlası

2.02.2017Eğitim
47 bin öğretmen ataması yapılacak | 2015 öğretmen atamaları

47 bin öğretmen ataması yapılacak | 2015 öğretmen atamaları

Atanamayan öğretmenler için düğmeye basıldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun imzasıyla TBMM’ye sunulan kanun tasarısı ile 47 bin öğretmen ataması yapılması öngörülüyor.

4.03.2015Eğitim
3 kuşaktır eğitimciyiz

3 kuşaktır eğitimciyiz

İki odalı bir apartman dairesinde başlayan, sonra babası Adil Saraç’a rakip dershane olarak  kurulan, dahas onra okullaşan İlgi Okulları üçüncü kuşak tarafından yönetiliyor.

6.01.2020Eğitim
Bakan Selçuk: PISA bir eğitim yarışı değil

Bakan Selçuk: PISA bir eğitim yarışı değil

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "(PISA) Bu bir eğitim yarışı değil. Türkiye her üç alanda da ilerleme sağlayan tek ülke. Bu olumlu bir yaklaşım ama en üst seviyedeki öğrencilere baktığımızda da bizim oradaki öğrenci sayımız çok az. Dolayısıyla çalışmamız gerekiyor" dedi.

21.12.2019Eğitim
Sözleşmeli öğretmen atama takvimi MEB tarafından yayımlandı - 20 bin sözleşmeli öğretmen atamaları ne zaman

Sözleşmeli öğretmen atama takvimi MEB tarafından yayımlandı - 20 bin sözleşmeli öğretmen atamaları ne zaman?

Sözleşmeli öğretmen atama takvimi MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından yayımlandı. Sözleşmeli öğretmenlik atamaları için ön başvurular önümüzdeki ay içerisinde alınacak. aşvurular Ek 1'de (Atama Yapılacak Alanlar ile Başvuruya Esas Olacak Taban Puan ve Kontenjan Listesi) belirtilen alanlarda kabul edilecek. Peki, 20 bin sözleşmeli öğretmen atamaları ne zaman?

20.12.2019Gündem
MEB 2020 bütçesi TBMM’de kabul edildi

MEB 2020 bütçesi TBMM’de kabul edildi

Bütçe görüşmelerinin altıncı turunda MEB, YÖK, ÖSYM, Yükseköğretim Kalite Kurulu ile 127 üniversitenin bütçeleri ve kesin hesapları ele alınarak kabul edildi.

16.12.2019Eğitim
BİLSEM 2020 öğretmen atamaları ne zaman yapılacak İşte BİLSEM öğretmen atama başvuru tarihleri

BİLSEM 2020 öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? İşte BİLSEM öğretmen atama başvuru tarihleri

BİLSEM öğretmen atama kılavuzunda yer alan bilgilere göre, başvuru tarihlerinde sona gelindi. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) yapılacak olan BİLSEM öğretmen atamalarında, süreç ilerlerken adayların gözü şimdi de atama takvimine çevrildi. Peki,BİLSEM 2020 öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? BİLSEM öğretmen ataması başvuruları ne zaman? İşte, o konu hakkında merak edilen ayrıntılar.

8.12.2019Gündem
MEB öğretmen ataması tarihi belli oldu mu 2020 öğretmen alımı ne zaman

MEB öğretmen ataması tarihi belli oldu mu? 2020 öğretmen alımı ne zaman?

MEB 2020 öğretmen ataması, son günlerde en çok konuşulan kamu atamaları arasında yer alıyor. MEB'in 2020 öğretmen atama takvimini merak eden binlerce aday, konuya ilişkin bilgi bulmak adına internette araştırma yapıyor. Peki, 2020 öğretmen alımı ne zaman? MEB tarih verdi mi?

30.11.2019Gündem
MEB’in 2020 bütçesi kabul edildi

MEB’in 2020 bütçesi kabul edildi

2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu’nda MEB ile bağlı kuruluşlarının 2020 yılı bütçeleri kabul edildi.

16.11.2019Eğitim
Ücretli öğretmenlik başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak MEBden sonuç tarihi geldi mi

Ücretli öğretmenlik başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB'den sonuç tarihi geldi mi?

Ücretli öğretmenlik başvuruları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından geçtiğimiz haftalarda e-devlet sistemi üzerinden tamamlandı. Eğitim öğretim kurumlarında görev yapmayı bekleyen binlerce öğretmen adayı, başvuru işlemlerinin sona ermesi sonrası sonuç tarihine kilitlendi. Peki, ücretli öğretmenlik başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB sonuçların açıklanacağı tarihi duyurdu mu?

30.09.2019Gündem
Eğitimi bekleyen 10 sorun

Eğitimi bekleyen 10 sorun

2019-2020 eğitim öğretim yılı bugün başladı. 18 milyon öğrenci, 1 milyon öğretmen ve velilerle birlikte önemli bir nüfusu yakından ilgilendiren eğitimde çözüm bekleyen birçok sorun var. Ortaöğretim sistemindeki birçok yeniliğin de hayata geçirileceği yeni döneme hangi sorunlarla girildiğini Hürriyet, Eğitim Bir-Sen, Eğitim-Sen ve Eğitim-İş’e sordu:

7.09.2019Gündem
Son dakika MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı

Son dakika! MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı

On binlerce öğretmenin heyecanla takip ettiği sözleşmeli öğretmen alımının, sözlü sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından adayların erişimine açıldı. Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları, kurumun internet sitesi üzerinden TC Kimlik ve doğum tarihi bilgisi ile görüntülenebilecek. Şimdi ise sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itiraz süreci başlayacak. İşte, sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçlarıyla ilgili bilgiler.

4.07.2019Gündem
MEB sözleşmeli öğretmen atama takvimini yayımladı Sözleşmeli öğretmen tercihleri ne zaman

MEB sözleşmeli öğretmen atama takvimini yayımladı! Sözleşmeli öğretmen tercihleri ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2019 Mart sözleşmeli öğretmen atama duyurusu çerçevesinde başvuranların tercih ve atama işlemine ilişkin takvimi, resmi internet sitesi ve Twitter hesabından adaylarla paylaştı. Peki, MEB sözleşmeli öğretmen ataması tercihleri ne zaman?

24.06.2019Gündem
Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman yapılacak İşte 20 bin öğretmen atamasında sözlü sınav tarihleri

Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman yapılacak? İşte 20 bin öğretmen atamasında sözlü sınav tarihleri

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 20 bin farklı branştan sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin, mülakat yerlerinin geçtiğimiz günlerde açıklanmasının ardından, gözler sözlü sınavların yapılacağı tarihe çevrildi. Sözlü sınav yerlerini öğrenen öğretmen adayları, mülakatların ne zaman yapılacağını merak etmeye başladı. Peki, sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman yapılacak? İşte 20 bin öğretmen atamasında sözlü sınav tarihleri...

6.06.2019Gündem
Yıkıcı olmak kimseye yarar sağlamaz dedi ve uyardı

'Yıkıcı olmak kimseye yarar sağlamaz' dedi ve uyardı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim çalışanları ile iftar programında konuştu. Erdoğan, "Eğitim gibi 82 milyonu ilgilendiren bir konuda meseleyi ideolojik zemine çekmek, yapıcı davranmak yerine yıkıcı olmak kimseye yarar sağlamaz." dedi.

22.05.2019Gündem
2019 il içi yer değiştirme atamaları hangi tarihte yapılacak 2019 yılı öğretmen atama ve yer değiştirme takvimi

2019 il içi yer değiştirme atamaları hangi tarihte yapılacak? 2019 yılı öğretmen atama ve yer değiştirme takvimi

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından, öğretmenlerin il içi yer değiştirmelerinde heyecanlı bekleyiş devam ediyor. İl içi yer değiştirme atama başvuru süreci 21 Mayıs'ta başlamasıyla, öğretmenler de il içi yer değiştirme atamalarının ne zaman yapılacağını merak edip araştırmaya başladı. Peki, atamalar hangi tarihte yapılacak? İşte, o konu ile ilgili merak edilenler.

22.05.2019Gündem
Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman yapılacak Sözlü sınav tarihleri belli oldu mu

Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman yapılacak? Sözlü sınav tarihleri belli oldu mu?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, farklı branşlardan, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı yapılacağı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Mülakata girecek olan sözleşmeli öğretmen adaylarının gözü, sözlü sınav yerlerini öğrenmelerinin ardından, şimdi de sınav tarihlerine çevrildi. Peki, sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman yapılacak? Sözlü sınav tarihleri belli oldu mu? İşte, o konu ile ilgili bilgiler.

14.05.2019Gündem
20 bin sözleşmeli öğretmen alımında mülakat yerleri belli oldu | Sözleşmeli öğretmen alımı sözlü sınav yerleri

20 bin sözleşmeli öğretmen alımında mülakat yerleri belli oldu | Sözleşmeli öğretmen alımı sözlü sınav yerleri

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) farklı branşlarda yapacağı 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için ön başvuruların sonuçları belli oldu. Sonuçların belli olmasıyla birlikte, sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri de açıklandı. Bu kapsamda, Bakanlığın internet sitesinden sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin sözlü sınav yeri bilgileri erişime açıldı. Adaylar, T.C. kimlik numaraları ile Bakanlığın sitesinden sözlü sınav yerlerini öğrenebilecek. İşte, MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı mülakat yerleri sorgulama ekranı...

5.04.2019Gündem
20 bin öğretmen ataması başvurularında son gün Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır

20 bin öğretmen ataması başvurularında son gün! Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) ataması yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen kadrosu için geçtiğimiz günlerde başlayan başvurular bugün sona erecek. Söz konusu atama için henüz başvuru yapmayan öğretmen adayları, 'Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır?' sorusuna yanıt arıyor. İşte, 20 bin öğretmen atamasına ilişkin detaylar...

1.04.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan sert mesaj: Mum gibi olacaklar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert mesaj: Mum gibi olacaklar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün İstanbul'un 8 ilçesinde düzenlenen mitinglerde konuştu. Erdoğan, Sarıyer mitinginde "Kur oyunları ve terör örgütleri üzerinden Türkiye'nin bağımsızlığına kastedenler 31 Mart sonrası Milli İrade karşısında mum gibi olacaklar." ifadelerini kullandı.

29.03.2019Gündem
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesajlar

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara Yenimahalle'de düzenlenen mitingde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Nabza göre şerbet veren, Doğu'da bölücü, Batı'da Atatürkçü, Ankara'da ülkücü olan, her şekle giren bir bukalemun ittifakı oluşturdular. Dikkat edin, CHP'nin başındaki zat Ankara'da sürekli bozkurt işaretiyle dolaşıyor. Nereden çıktı bu? Yanındaki hanımefendi de buralarda sürekli vatan millet edebiyatı yapıyor. Ancak ne Bay Kemal ne de hanımefendi HDP'nin niçin kendilerine destek verdiğini millete söylemiyorlar, neden?" dedi.

14.03.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Hatayda önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anıt Alanı’nda düzenlenen İskenderun mitinginde konuştu. Erdoğan, "Suriye'nin kuzeyinde ülkemiz karşıtı bir terör koridorunun oluşturulmasına fırsat vermeyeceğiz." dedi.

10.03.2019Gündem
20 bin sözleşmeli öğretmen alımı başvuruları ne zaman yapılacak İşte sözleşmeli öğretmen alımı takvimi

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı başvuruları ne zaman yapılacak? İşte sözleşmeli öğretmen alımı takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesine yapılacak, çeşitli branşlardan 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için ön başvuruların başlayacağı tarih, öğretmen adayları tarafından merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili ' Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmen ataması daha gerçekleştireceğiz. Böylece 2019 senesi içinde toplam 40 bin öğretmenimizin ataması yapılmış olacak.' açıklamasında bulunmuştu. Peki, sözleşmeli öğretmen alımı başvuruları ne zaman başlayacak?

26.02.2019Gündem
Atanan öğretmenler ne zaman göreve başlıyor Güvenlik soruşturması detayı

Atanan öğretmenler ne zaman göreve başlıyor? Güvenlik soruşturması detayı

Atanan öğretmenler göreve ne zaman başlayacak sorusu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan şubat atamasının ardından merak konusu oldu. Görev yerleri belli olan öğretmenler, atamaya yönelik belgelerini toparlamaya devam ederken göreve ne zaman başlanacağı merak konusu olmaya devam ediliyor. Peki, atanan öğretmenler ne zaman göreve başlayacak? İşte, o detaylar

11.02.2019Gündem
Liselere yerleştirme tümüyle değişecek

Liselere yerleştirme tümüyle değişecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, liselere geçiş sistemi kapsamındaki adrese dayalı yerleştirmelerde geçen yıl yaşanan sorunların bu yıl büyük ölçüde azalacağını vurgulayarak, “Sistem değişikliği yok ancak okulların daha dengeli dağıtımıyla ilgili önlemler almak için yerleşmeye esas kriter tablosunu tümüyle değiştirmek gibi önlemler var” dedi.

19.01.2019Eğitim
BİLSEM öğretmen başvurusu için bugün son gün | MEBBİS öğretmen girişi

BİLSEM öğretmen başvurusu için bugün son gün | MEBBİS öğretmen girişi

2019 yılı BİLSEM Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu geçtiğimiz günlerde paylaşılmıştı. Bu yılın takvimine göre, BİLSEM başvuru ve başvuruya ait onay süreci bugün sona eriyor. Peki, BİLSEM öğretmen başvurusu MEBBİS üzerinden nasıl yapılır?

16.01.2019Gündem
20 bin kişi sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklamasıyla hayaline kavuşacak

20 bin kişi sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklamasıyla hayaline kavuşacak!

Hayallerindeki mesleği icra edebilmek için sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklamasına kilitlenen binlerce kişi, internet üzerinden araştırmalarını sürdürüyor. Sınıf öğretmenliğinin en fazla kadroya sahip olduğu atama sürecinde tercihler, 28 Şubat, 1 Şubat tarih aralığında alınacak. Peki, 20 bin sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları ne zaman ve saat kaçta açıklanacak? İşte, merak edilen tüm detaylar

15.01.2019Gündem
Mülakat sonuçları için gözler MEBte: Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları saat kaçta açıklanacak

Mülakat sonuçları için gözler MEB'te: Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları saat kaçta açıklanacak?

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarını bekleyen binlerce adayın gözü kulağı MEB'ten (Milli Eğitim Bakanlığı) gelecek duyuruda. Mülakat sonuçları neticesinde kabul edilen sözleşmeli öğretmen adayları, 28 Ocak-1 Şubat tarih aralığında tercihte bulunacak. Peki, sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları saat kaçta açıklanacak?

12.01.2019Gündem
Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları bugün açıklanacak | İşte sözleşmeli öğretmenlik branş dağılımı

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları bugün açıklanacak | İşte sözleşmeli öğretmenlik branş dağılımı

Ataması yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen için branşlara göre dağılımı geçtiğimiz yıl kasım ayında duyurulmuş, aralık ayında ise mülakatlar gerçekleşmişti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 10-31 Aralık tarih aralığında mülakatları sona eren sözleşmeli öğretmen adayları, mülakat sonuçları bilgisini 15 Ocak tarihinde öğrenebilecek. Peki, sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

8.01.2019Eğitim
Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları, 10 Aralık-31 Aralık tarih aralığında Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği merkezlerde gerçekleştirilen mülakatların ardından araştırılmaya başlandı. Peki, sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, toplam 20 bin kişinin Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında istihdam edileceği sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları hakkında bazı bilgiler

4.01.2019Gündem
Engelli öğretmen atama takvimi açıklandı | Başvurular ne zaman

Engelli öğretmen atama takvimi açıklandı | Başvurular ne zaman?

2019 yılı engelli öğretmen atama takvimi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşıldı. 2019 yılı engelli öğretmen ataması kapsamında, 500 öğretmen atamasının yapılacağı bildirilen duyuruda, başvuru sürecinin detaylarına da yer verildi. Peki, engelli öğretmen alımı için başvurular ne zaman alınacak?

3.01.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Okullardan kaç trilyon bağış toplandı acaba?

OKULLARIN açılmasıyla birlikte bağış, yakacak, onarım, servis, kitap-dergi vs. gibi harcama bedelleri velilerin canlarını yaktı; hálá birçoğu kábus geçiriyor.

22.09.2003

Terim'in transfer kriteri ve Arda

Bugünler Galatasaray’da moda yeniden Arda. Camianın önemli isimleriyle konuşuyorum; onun için, “Devre arası dönebilir” diyorlar. Ve bu konuda da iddialılar. Demek ki ‘o kare’ sadece el öpmeyle sınırlı değilmiş.

6.12.2019