MENÜ

Öğrenciler

Öğrenciler ile ilgili tüm haberleri, son dakika Öğrenciler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Öğrenciler haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 90.703 Öğrenciler haberi bulunmuştur.

Öğrenciler Haberleri

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sükûnet sağlanmazsa olaylar tüm Akdeniz havzasını etkileyecek

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sükûnet sağlanmazsa olaylar tüm Akdeniz havzasını etkileyecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Federal Cumhuriyeti Şansölyesi Angela Merkel ile "Türk-Alman Üniversitesi Yeni Binalarının Açılış Töreni"ne katıldı. Törende konuşan Erdoğan, Libya konusuna da değindi ve "Bir an önce sükûnet sağlanmazsa Libya’daki kaos ortamı tüm Akdeniz havzasını etkileyecektir." dedi.

24.01.2020Gündem
Ahmet için Türkiye seferber oldu

Ahmet için Türkiye seferber oldu!

5 yaşındaki Ahmet Çınar Abay ‘Beyincik Erimesi’ hastlağına yakalandı. 2 yıl boyunca kullanması gereken ilaçların tek kutusu 28 bin dolardı. Yurtdışından özel olarak getirilen bu ilacı Ahmet’e temin etmek için 25 Aralık’ta resmi izinle yardım kampanyası başlatıldı. Sosyal medyadan da desteklenen kampanyada Ahmet’in tedavisi için gerekli 3.6 milyon liranın 2 milyon 50 bin lirası toplandı. Baba ‘Bütün Türkiye çocuğum için seferber oldu, herkesten Allah razı olsun’ dedi.

24.01.2020Gündem
Bakan Selçuk Hürriyeti ziyaret etti... Hayalim sınavsız sistem

Bakan Selçuk Hürriyet'i ziyaret etti... Hayalim sınavsız sistem

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınavsız bir sistemin hayalini kurduğunu belirtirken “Birdenbire sınav kalksın, herkes istediği yere girsin bu mümkün değil. Okullar arasındaki imkân farkı olması gerekenin çok üzerinde” dedi. Selçuk, Liseye Giriş Sınavı için de “Hiçbir çocuğun hayatını zorlaştırmayacağız” mesajı verdi. Hürriyet gazetesinin Ankara bürosunu ziyaret eden Bakan Selçuk, özetle şunları söyledi:

24.01.2020Gündem
AÖF sınav sonuçları bu hafta açıklanacak mı 18 19 Ocak AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak

AÖF sınav sonuçları bu hafta açıklanacak mı? 18 19 Ocak AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?

18 19 Ocak tarihleri arasında yapılan AÖF final sınavının ardından öğrencilerin gözü AÖF sonuçlarına çevrildi. Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan duyurunun ardından açıklanacak olan AÖF sonuçları sonrası öğrenciler numaraları ile AÖF sınav sorgulama ekranından notlarını görüntüleyebilecekler. Peki, AÖF sınav sonuçları bu hafta açıklanacak mı? 18 19 Ocak AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, detaylar...

23.01.2020Gündem
OECD: Gençlerin kariyer hedefleri daha kısıtlı iş seçenekleriyle daralıyor

OECD: Gençlerin kariyer hedefleri daha kısıtlı iş seçenekleriyle daralıyor

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütünün (OECD) yeni raporu, son 20 yılda iş dünyasındaki büyük değişimlerin, genç nüfusun gittikçe daralan kariyer beklentilerinde oldukça az etkili olduğunu ortaya koydu.

23.01.2020Ekonomi
TYT ve AYT ne zaman 2020 YKS başvuruları o tarihte başlayacak

TYT ve AYT ne zaman? 2020 YKS başvuruları o tarihte başlayacak

Üniversite giriş için düzenlenecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) tarihi son zamanlarda adaylar tarafından sıklıkla merak edilip internette araştırılıyor. 3 oturumda düzenlenecek olan 2020 YKS'de öğrenciler kendi alanlarından yöneltilen sorulara yanıt arayacak. Peki, YKS başvuruları ne zaman? TYT ve AYT ne zaman yapılacak?

23.01.2020Gündem
Karantina altındaki Wuhan Üniversitesinde okuyan Türk öğrenci son durumu anlattı: 7 gün yurttan çıkmayacağız

Karantina altındaki Wuhan Üniversitesi'nde okuyan Türk öğrenci son durumu anlattı: 7 gün yurttan çıkmayacağız

Çin'in Wuhan kentinde halen tanımlanamayan virüs dünya çapında paniğe yol açtı. Bulaştığı kişilerde akciğer rahatsızlıklarına yol açan virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise her geçen gün artıyor. Çarşamba 9 olan ölü sayısı 24 saatte neredeyse iki katına çıkarak 17'ye yükseldi. Bölgede toplu ulaşımın durdurulduğu, bir sonraki emre kadar sokağa çıkılmamasının talep edildiği Wuhan'da, Wuhan Üniversitesi'ndeki Türk vatandaşı Meltem Soylu, CNN TÜRK canlı yayınında yaşananları anlattı.

23.01.2020Dünya
AÖF final sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Anadolu Üniversitesinden açıklama

AÖF final sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Anadolu Üniversitesi'nden açıklama

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) final sınavı geçtiğimiz hafta düzenlendi. Sınavın ardından sınav sonuçlarına yönelik beklentilerini arttıran AÖF'lü öğrenciler, AÖF sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladı. AÖF sınav sonuçları, kurumun resmi internet sitesi üzerinden öğrenilebilecek. Peki, AÖF final sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, AÖF sınav sonuçlarına yönelik ayrıntılı bilgiler.

23.01.2020Gündem
Okullar ne zaman açılacak 15 tatil ne zaman bitecek

Okullar ne zaman açılacak? 15 tatil ne zaman bitecek?

2019-2020 eğitim ve öğretim yılının ikinci yarısı için hazırlıklarını tamamlayan öğrenciler, okullarda ikinci dönemin ne zaman başlayacağını araştırmaya başladı. '15 tatil ne zaman hangi gün bitecek?' sorusunun yanıtı milyonlarca öğrenci tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Peki, okullar ne zaman açılacak? 15 tatil ne zaman bitecek?

23.01.2020Gündem
YÖK 5 üniversiteyi daha ihtisaslaşma kapsamına aldı

YÖK 5 üniversiteyi daha ihtisaslaşma kapsamına aldı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversiteler Projesi kapsamındaki 10 üniversitemize, aynı kriterlerle değerlendirmeye alınarak seçilen Yozgat Bozok, Kırklareli, Hitit, Bartın, Artvin Çoruh üniversiteleri olmak üzere beş üniversitemiz daha katıldı" dedi.

23.01.2020Eğitim
Destek eğitim odalarının sayısı 400’e çıktı

Destek eğitim odalarının sayısı 400’e çıktı

MEB, özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler için okullarda açılan ‘destek eğitim odalarının’ sayısının 400’e ulaştığını açıkladı.

23.01.2020Eğitim
Toprak dedeye veda

'Toprak dede'ye veda

97 yaşında hayatını kaybeden TEMA Vakfı’nın kurucusu ve Onursal Başkanı Hayrettin Karaca, son yolculuğuna uğurlandı. ‘Toprak Dede’ olarak anılan Karaca için dün İstanbul’da tören düzenlendi.

23.01.2020Gündem
PYBS bursları yattı mı 2020 İOKBS ve PYBS burs miktarı ne kadar olacak

PYBS bursları yattı mı? 2020 İOKBS ve PYBS burs miktarı ne kadar olacak?

PYBS bursları yattı mı sorusu, ay sonuna doğru onlarca öğrencinin gündeminde yer almaya başladı. İOKBS ve PYBS burs miktarı ne kadar olacak sorusu ile birlikte 2020 yılının PYBS bursları ne zaman yatacak sorusuna yatacak konusuna da yanıt arayan pek çok kişi, internet üzerinden PYBS bursları yattı mı sorusuna yanıt aradı. Peki, PYBS bursları yattı mı? İşte, o konu hakkında Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bilgi almak isteyen öğrenciler için bazı detaylar

22.01.2020Gündem
Bakan Selçuk öğrencilerle ‘Toprak Dede’ anısına fidan dikti

Bakan Selçuk öğrencilerle ‘Toprak Dede’ anısına fidan dikti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve öğrenciler, iki gün önce hayatını kaybeden ve ‘Toprak Dede’ olarak anılan Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca (97) anısına fidan dikti.

22.01.2020Eğitim
Sömestir tatilinde çocuklar İstanbul Akvaryuma akın etti

Sömestir tatilinde çocuklar İstanbul Akvaryum'a akın etti

2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk dönemi sona ermesiyle birlikte tatili fırsat bilen aileler, çocuklarıyla birlikte İstanbul Akvaryum'u ziyaret ediyor.

22.01.2020Seyahat
Kolombiyada protestolarda çatışma çıktı

Kolombiya'da protestolarda çatışma çıktı

Kolombiya'da genel grev çerçevesinde ülke çapında protestolar yapılırken, başkent Bogota'da göstericilerle polisin çatışması sonucu 8 kişi yaralandı, 86 gösterici gözaltına alındı.

22.01.2020Dünya
Toprak Dedeyi kırmızı kazakla andılar

'Toprak Dede'yi kırmızı kazakla andılar

KAYSERİ İl Milli Eğitim Müdürü Celal Ekinci ve öğrenciler, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca'yı, kırmızı kazak giyerek andı.

22.01.2020Gündem
Emektar vapur yeniden Boğazda İstanbulun tanıtımını yapacak

Emektar vapur yeniden Boğaz'da! İstanbul'un tanıtımını yapacak

İlk olarak 1976'da suya indirilen, 37 yıl boyunca şehir hatlarında hizmet ettikten sonra emekliye ayrılan ve şimdi de tekrar İstanbullularla buluşan eski ismiyle Şehit Adem Yavuz vapuru, Türk turizmine katkı için İstanbul Boğazı'nda gezi turlarına başladı.

22.01.2020Seyahat
Orhan Kemalin bir süre yaşadığı ev yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya

Orhan Kemal'in bir süre yaşadığı ev yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya

Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden Orhan Kemal'in 1954-1966 yılları arasında yaşadığı Fatih Cibali'deki iki katlı kargir evinin dışında çatlaklar oluştu.  'Müfettişler Müfettişi', 'Evlerden Biri', 'Sokakların Çocuğu', 'Suçlu' adlı romanlarını yazdığı bu ev yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya.

21.01.2020Gündem
Gurbetçi aile 3 yıl 7 ay hukuk mücadelesi verdi

Gurbetçi aile 3 yıl 7 ay hukuk mücadelesi verdi

2016’da okul gezisiyle gittikleri gölde boğularak yaşamını yitiren 7 yaşındaki Elif Fatma Özdemir’in ailesi, uzun süren çabalarının sonucunda ihmali olan öğretmenler hakkında dava açılmasını başardı. Elif’in ablası Aylin Ermiş, “Öğrenciler göle girerken kimse ilgilenmemiş. Suda çocuklara dikkat etmeleri gerekirdi. Elif’in ölümünde ihmali olanların ceza almasını bekliyoruz” dedi.

21.01.2020Avrupa
YÖKten uygulamalı eğitimler için yeni yönetmelik

YÖK'ten uygulamalı eğitimler için yeni yönetmelik

YÖK, ‘Uygulamalı Eğitimler Çerçeve Yönetmeliği’ni askıya çıkardı. YÖK’ten yapılan açıklamaya göre, Yükseköğretim kurumlarının uygulamalı eğitimlerle ilgili farklı kavramlar kullandığı bunun da uygulamalarda sorunlara yol açtığı ve uygulamalı eğitimlerin amacına ulaşamadığı tespit edildi.

21.01.2020Eğitim
Üniversite sınavı başvuruları ne zaman başlayacak 2020 YKS sınav ve başvuru takvimi

Üniversite sınavı başvuruları ne zaman başlayacak? 2020 YKS sınav ve başvuru takvimi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için başvuru tarihleri merak ediliyor. Yeni yılın gelmesiyle birlikte araştırmalarına hız veren üniversiteli adayları, ÖSYM'nin açıkladığı tarih bilgisini sorguluyor. Peki, üniversite sınavı başvuruları ne zaman başlayacak?

21.01.2020Gündem
Tatilde önce eğlence sonra ders

Tatilde önce eğlence sonra ders

18 milyon öğrenci yarıyıl tatiline başladı. Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Zeynep Kızıltepe, ilk ve ortaokul ile lise öğrencilerine tatili iyi değerlendirmeleri için önerilerde bulundu. Müzeler ve tiyatrolar da sömestre özel birçok etkinlik düzenliyor. Çocukların izleyebileceği filmler de sinema salonlarında gösterime girdi. Bu etkinliklerden birkaçını sizler için derledik.

21.01.2020Eğitim
2019 2020 okullar ne zaman açılacak İkinci dönem ne zaman başlıyor

2019 2020 okullar ne zaman açılacak? İkinci dönem ne zaman başlıyor?

Geçtiğimiz cuma karnelerini alan milyonlarca öğrenci tatilin ilk günlerinde şimdiden okulların açılacağı tarihi araştırmaya başladı. 15 gün boyunca ilk dönemin yorgunluğunu atacak olan öğrenciler, ikinci dönemin Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre hangi tarihte başlayacağını öğrenmek istiyor. Peki, 2019 2020 okullar ne zaman açılacak? İkinci dönem ne zaman başlıyor? İşte, yarıyıl tatilinin biteceği tarihle ilgili merak edilen bilgiler.

20.01.2020Gündem
Sağlıklı bir gelecek için yetenekler yarışıyor

Sağlıklı bir gelecek için yetenekler yarışıyor

Yeşilay ve Millî Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik bu yıl 10’uncusu düzenlenen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması’na başvurular başladı.

20.01.2020Kitap Sanat
Öğrencilerin izlediği tiyatro oyununda şok görüntüler

Öğrencilerin izlediği tiyatro oyununda şok görüntüler!

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, lise öğrencilerinin izlediği tiyatro oyunundaki tabancalı sahneler tepki çekti. Atatürkçü Düşünce Derneği Ereğli Şube Başkanı Yusuf Arslan, "Oyunun böyle olacağını bilmiyordum, bundan sonra tiyatroyu seçerken daha dikkatli olacağız" dedi.

20.01.2020Gündem
Fethi Sekinin babası, oğlunun adını taşıyan serginin açılışına katıldı

Fethi Sekin'in babası, oğlunun adını taşıyan serginin açılışına katıldı

İZMİR Adliyesi'ne yönelik terör saldırısını engellerken şehit olan polis memuru Fethi Sekin'in babası Mehmet Zeki Sekin (69), oğlu adına Muğla'da açılan el işi sergisi açılışına katıldı. Baba Sekin, Türkiye'yi dolaşarak, birlik beraberlik mesajı verdiğini söyledi.

20.01.2020Gündem
AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri ne zaman bitecek

AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri ne zaman bitecek?

AÖL 2019-2020 eğitim dönemi 2. dönem kayıt yenileme ve ilk kayıt işlemleri hala sürüyor. Söz konusu ilk kayıt ve kayıt yenileme için gerekli şartlar ve ücret detayları belli oldu. Peki, açık lise kayıtları ne zaman bitecek? AÖL kayıtlarında son tarih ne zaman?

20.01.2020Gündem
Selçuk Bayraktar: Herkesin teknolojiye olan ilgisini yükselteceğiz

Selçuk Bayraktar: Herkesin teknolojiye olan ilgisini yükselteceğiz

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, bu yıl Gaziantep’te düzenlenecek olan Teknofest 2020 ile ilkokul çağından üniversiteye kadar tüm herkesin teknolojiye olan ilgisini yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi.

20.01.2020Ekonomi
Endonezyada Türk öğrencilere uluslararası bilim yarışmasında 2 altın madalya

Endonezya'da Türk öğrencilere uluslararası bilim yarışmasında 2 altın madalya

Türkiye'den iki lise öğrencisi, Endonezya'da düzenlenen uluslararası bilim yarışmasında mühendislik ve bilim alanındaki 2 ayrı projeyle altın madalyaya layık görüldü.

20.01.2020Teknoloji
İÜ AUZEF sınav sonuçları açıklandı iptal olan sorular ile ilgili duyuru geldi

İÜ AUZEF sınav sonuçları açıklandı iptal olan sorular ile ilgili duyuru geldi!

İstanbul Üniversitesi AUZEF sınav sonuçları hakkında açıklamayı geçtiğimiz cuma günü yapmıştı. AUZEF sınav sonuçları hakkında yaptığı duyurunun ardından yeni bir duyuru da iptal olan sorularla ilgili geldi. AUZEF sınav sonuçları sonrasında iptal edilen sorularla ilgili çıkan haberlere yanıt veren AUZEF, böyle bir şeyin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. İşte, AUZEF sınav sonuçları ve iptal edilen sorular hakkında detaylı açıklama

20.01.2020Eğitim
Ders saatini ve akademisyenleri öğrenciler seçiyor

Ders saatini ve akademisyenleri öğrenciler seçiyor

Siirt Üniversitesi öğrencileri, ‘Öğrenci Merkezli Ders Programı’ ile istedikleri gün ve saatte istedikleri dersi ve akademisyeni seçiyor.

20.01.2020Eğitim
MEB öğrencilerin Türkçede dört becerisini ölçtü

MEB öğrencilerin Türkçede dört becerisini ölçtü

MEB, öğrencilerin Türkçede okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerini uluslararası standartlarda ölçen ‘Dört Beceride Türkçe Dil Sınavı’nın pilot çalışma sonuç raporu açıklandı. Rapora göre, öğrencilerin en başarılı olduğu dil becerisi konuşma oldu. Kız öğrencilerin tüm dil becerilerinde erkek öğrencilerden daha yüksek başarı gösterdi.

20.01.2020Eğitim
Yarıyıl tatili için zil çaldı

Yarıyıl tatili için zil çaldı

Milyonlarca öğrencinin büyük bir özlemle beklediği yarıyıl tatili başladı. 9 Eylül 2019’da başlayan birinci dönem, 17 Ocak’ta sona erdi. Ülkemizde bu yıl ilk kez 18–22 Kasım 2019’da birinci dönem ara tatili uygulanmıştı. Öğrenciler, dokuz gün olan bu ara tatil soluklanmasının ardından çalışmaya devam etti ve şimdi de yarıyıl tatiline girdi. 20 Ocak’ta başlayan yarıyıl tatili, 31 Ocak’ta sona erecek.

20.01.2020Eğitim
Bir okuldan daha fazlası

Bir okuldan daha fazlası

Mersin'de bir köy okulu, okul idarecilerinin çabalarıyla adeta bir kolej havasına kavuştu.

19.01.2020Gündem
Cirosu 8 milyon lirayı geçen üretim lideri okulda hedefler büyüdü

Cirosu 8 milyon lirayı geçen "üretim lideri" okulda hedefler büyüdü

Hatay'da, geçen yıl 8,2 milyon liralık ciro elde ederek "üretim lideri" olan Dörtyol Recep Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde, bu yıl ekonomiye daha fazla katkı sunulması hedefleniyor.

19.01.2020Ekonomi
2020 MSÜ Sınavı başvuruları devam ediyor: Milli Savunma Üniversitesi Sınavı başvuruları nasıl yapılır

2020 MSÜ Sınavı başvuruları devam ediyor: Milli Savunma Üniversitesi Sınavı başvuruları nasıl yapılır?

ÖSYM tarafından düzenlenecek olan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ) başvuruları devam ediyor. 2020 MSÜ sınavına katılacak olan binlerce aday başvuru süreci devam ederken, söz konusu sınavın son başvuru tarihini ve başvuru işlemlerine yönelik detayları araştırmaya başladı. Peki, 2020 MSÜ Sınavı başvuruları ne zaman bitecek? Milli Savunma Üniversitesi Sınavı başvuruları nasıl yapılır? İşte, sınava dair merak edilen bazı bilgiler.

18.01.2020Gündem
18 Ocak AÖF final soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak AÖF sınav yerleri nasıl öğrenilir

18 Ocak AÖF final soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak? AÖF sınav yerleri nasıl öğrenilir?

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi (AÖF) güz dönemi final sınavlarının ilk oturumu 18 Ocak Cumartesi günü gerçekleşti. 81 ilde yapılan sınavın birinci aşamasına katılan çok sayıda öğrenci, doğru ve yanlış sayısını öğrenmek adında AÖF sınavı cevap anahtarının ne zaman yayımlanacağını araştırmaya başladı. Peki, 18 Ocak AÖF final soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak? AÖF cevap anahtarı yayımlandı mı? İşte, AÖF final sınavı hakkında ayrıntılı bilgiler.

18.01.2020Gündem
Okullar ne zaman açılıyor MEB 2020 takvimine göre ikinci dönem ne zaman başlayacak

Okullar ne zaman açılıyor? MEB 2020 takvimine göre ikinci dönem ne zaman başlayacak?

2019 2020 eğitim öğretim döneminin yarıyıl tatili,17 Ocak Cuma günü başladı. İlk dönemin tamamlanmasıyla beraber tatil sürecine giren milyonlarca öğrenci şimdiden okulların ne zaman açılacağını araştırmaya başladı. Ülke genelindeki öğrenci ve veliler ikinci dönemin açılacağı tarihi sorguluyor. Peki, Okullar ne zaman açılıyor? MEB 2020 takvimine göre ikinci dönem ne zaman başlayacak? İşte, o konuya dair detaylar.

18.01.2020Gündem
Kapadokya Film Festivali seçkin filmleri bir araya getirecek

Kapadokya Film Festivali seçkin filmleri bir araya getirecek

 Nevşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek Kapadokya Film Festivali, 29 Mayıs'ta başlayacak

18.01.2020Keyif
Silifke’de öğrencilerin kar keyfi

Silifke’de öğrencilerin kar keyfi

MERSİN’in Silifke ilçesinde yarı yıl tatili nedeniyle karnelerini alan öğrenciler, Silifke Belediyesi tarafından kamyonla getirilen kar ile eğlenceli anlar yaşadı.

18.01.2020Gündem
Yine Türk okulları yaygarası

Yine Türk okulları yaygarası

Almanya’da yayımlanan günlük Süddeutsche Zeitung gazetesi, geçen hafta bir haberinde, Almanya’nın başkenti Berlin, Köln ve Frankfurt kentlerinde Türk okulları açılması için Alman ve Türk yetkililerin hukuki zemin oluşturacak ortak bir metin üzerinde müzakere ettiklerine yer verdi.

18.01.2020Avrupa
Taşımalı eğitimdeki öğle yemeğinden özel eğitim öğrencileri de yararlanacak

Taşımalı eğitimdeki öğle yemeğinden özel eğitim öğrencileri de yararlanacak

Taşıma yoluyla eğitim kapsamında öğle yemeği verilen okullarda açılan özel eğitim sınıflarına devam eden öğrencilere öğle yemeği verilecek.

18.01.2020Eğitim
Öğrenciler için yemek seferberliği

Öğrenciler için yemek seferberliği

İstanbul Üniversitesi’ndeki yemek zammıyla başlayan tartışma güzel bir sonuç verdi. İşletmeler ardı ardına öğrencilere ücretsiz yemek imkânı sunmaya başladı.

Tatil dönüşü ‘kaşık havası’

Tatil dönüşü ‘kaşık havası’

Yarıyıl tatili için MEB öğrencilere beşer görev verdi. Bir görevde kaşık havası öğrenmeleri istenerek, “Tatil dönüşü ‘Silifke’nin Yoğurdu’yla oynayacaksınız. E oturmaya mı geldiniz okula?” denildi.

18.01.2020Gündem
İkinci dönem ne zaman başlıyor 2020 okullar ne zaman açılacak

İkinci dönem ne zaman başlıyor? 2020 okullar ne zaman açılacak?

Eylül ayında başlayan 2019 2020 eğitim öğretim yılı ilk dönemi, 18 milyon öğrencinin karnelerini almasıyla beraber başladı. 17 Ocak Cuma günü yarı yıl tatiline giren öğrenciler şimdiden 2. dönem tarihini araştırıyor. Özellikle veliler okulların açılacağı tarihe göre tatil planlarını şekillendirmek istiyor. Peki, ikinci dönem ne zaman başlıyor? Okullar ne zaman açılacak? İşte, yarıyıl tatilinin biteceği dönemle ilgili ayrıntılar.

17.01.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Yarıyıl tatilinde Ankara’da çocuklarla gezilebilecek müzeler

Sömestr tatili tüm hızıyla devam ederken çocuklu aileler de çocuklarıyla birlikte vakit geçirebilecekleri yerler arıyor. Soğuk Ankara havalarında sıcak ortamlar arayanlar, soğuk da olsa içinizi ısıtacak eğlencelerle dolu müze ziyaretleri yapmak istemez misiniz? Anlatacağımız müzeler tam da size göre…

24.01.2020

Halkın yarısı kitap okumuyor, yüzde 73,5’i tiyatroya gitmiyor

Kadir Has Üniversitesi 2010 yılından beri, öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Aydın koordinasyonunda, akademik bir ekiple “Türkiye Eğilimleri” araştırmasını yapıyor.

19.01.2020