MENÜ

Ofis

Ofis ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ofis haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ofis haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 12.542 Ofis haberi bulunmuştur.

Ofis Haberleri

Yeni rekorlar yolda

Yeni rekorlar yolda

2018 yılını cumhuriyet tarihinin ihracat rekoruyla kapatan Türkiye, bu yıl yeni rekor için dünyanın dört bir yanına uzanan firmaları teknolojiden tasarıma, markalaşmadan pazarlamaya kadar birçok alanda destekleyecek.

17.01.2019Ekonomi
Sahte site kurup Karadağ vatandaşlığı dağıtmışlar

Sahte site kurup Karadağ vatandaşlığı dağıtmışlar!

Uyanıklar bu kez, son birkaç yıldır yoğun ilgi gören Karadağ (Montenegro) vatandaşlığı için devrede. Özellikle Ankara ve İstanbul’da, çok sayıda kişi dolandırıcıların kurbanı oldu. 7 bin Euro ile 12 bin Euro arasında para alan kişiler, “Size Karadağ vatandaşlığı çıkaracağız” diyor. Ancak acı gerçek Karadağ’a gittiklerinde ortaya çıkıyor. Montenegro İstanbul’a Fahri Başkonsolosu Dr. Akkan Suver ise “İnsanlar Karadağ vatandaşı oldukları düşünerek gidiyorlar ancak gerçeği, ülkeye gidince öğreniyorlar” şeklinde konuştu.

17.01.2019Ekonomi
Taliban savaşmak isterse savaşacağız

'Taliban savaşmak isterse savaşacağız'

ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Zalmay Halilzad, "Taliban eğer barış konusunda görüşmek isterse görüşeceğiz, savaşmak isterse savaşacağız.'' açıklamasını yaptı.

17.01.2019Dünya
Türkiye 68 firmayla Frankfurt kırtasiye fuarında

Türkiye 68 firmayla Frankfurt kırtasiye fuarında

Türkiye, 26-29 Ocak tarihleri arasında yapılacak olan Frankfurt kırtasiye fuarı Paperworld’e, 2018’de 44 firma ile katılırken, bu yıl ise 41’i üyesi toplam 68 firma ile fuarda yerini alacak.

17.01.2019Avrupa
Sizde  olmayanı buluyorlar ‘Reminis App’ farkında olmadan çekilen fotoğraflarınıza ulaşıyor

Sizde olmayanı buluyorlar! ‘Reminis App’ farkında olmadan çekilen fotoğraflarınıza ulaşıyor

Bir etkinlikte profesyonel fotoğrafçılar tarafından çekilen fotoğraflarınızı bulmak ister misiniz? Bu sorunun cevabını bulmak için yola çıkan Türk girişimciler, ‘Reminis App’ adındaki uygulamayı geliştirdi. Yapay zekâ ile çalışan uygulama, profesyonel fotoğrafçıların havuzun-dan sizin olduğunuz fotoğrafları buluyor.

17.01.2019Ekonomi
Sarı yeleklilerin gösterileri Fransayı olumsuz etkiledi

Sarı yeleklilerin gösterileri Fransa'yı olumsuz etkiledi

İki aydır devam eden 10 kişinin hayatını kaybettiği, binden fazla kişinin yaralandığı, binlerce kişinin gözaltına alındığı ve şiddet olaylarının yaşandığı gösteriler Fransa ekonomisini ve turizmini ciddi şekilde etkiledi.

16.01.2019Dünya
Troya Müzesi’nin mimarından Kapadokya Müzesi

Troya Müzesi’nin mimarından Kapadokya Müzesi

Eylül 2018'de açılan Troya Müzesi'nin mimarı Ömer Selçuk Baz müzenin geldiği noktayı ve yeni müze çalışmalarını anlattı

16.01.2019Kitap Sanat
Türkiyede ofis kiraları geriledi

Türkiye'de ofis kiraları geriledi

Cushman & Wakefield raporuna göre, ofis kiraları, 2018'in son çeyreğinde önceki yılın aynı dönemine kıyasla döviz bazında ortalama yüzde 20 düştü. Ofis kiraları Aralık 2018'de önceki yılın aynı dönemine göre metrekare başına Levent'te yüzde 8,6 azalarak 32 dolara, Gayrettepe'de yüzde 9,1 düşerek 20 dolara, Maslak'ta yüzde 32,1 gerileyerek 19 dolara, İstanbul Anadolu Yakası'nda ise yüzde 4'lük düşüşle 24 dolara indi.

15.01.2019Ekonomi
Zırhlı araçların koruyucusu denizlere iniyor

Zırhlı araçların koruyucusu denizlere iniyor

Güvenlik güçlerini, zırhlı kara araçlarına yönelik olası saldırılarda yangın tehdidinden korumak amacıyla geliştirilen yerli infilak bastırma ve yangın söndürme sistemi, deniz platformlarında da göreve hazırlanıyor. 18 ülkeye ihraç edilen, dünya pazarında üçüncü sırada yer alan ürünle 10 yılda pazar liderliği hedefleniyor.

14.01.2019Teknoloji
Kredi kartıyla televizyon alımlarında taksit sınırı artırıldı

Kredi kartıyla televizyon alımlarında taksit sınırı artırıldı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK), banka kartları ve kredi kartları hakkındaki yönetmelik değişikliği öncesindeki taksit sınırları ve yasaklarının aynı şekilde belirlendiği, kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek fiyatı 3 bin liraya kadar olan televizyon alımlarında 3 ay olan taksit sınırının ise 9 aya çıkarıldığı bildirildi.

11.01.2019Teknoloji
Oyun başında en çok vakit geçiren üçüncü ülkeyiz

"Oyun başında en çok vakit geçiren üçüncü ülkeyiz"

Gaming İstanbul (GIST) Fuarı Direktörü Cevher Eryürek, "Türkiye'de 20 milyon mobil, 11 milyon PC/konsol oyuncusu var. Bunların yüzde 61’i, yani 11 milyon kişi de oyuna para harcıyor. Dünyada Rusya ve Polonya’dan sonra, oyun başında en çok vakit geçiren üçüncü ülkeyiz." dedi.

11.01.2019Teknoloji
Herkesi ilgilendiriyor Kredi kartlarında yeni düzenleme

Herkesi ilgilendiriyor! Kredi kartlarında yeni düzenleme

Kredi kartlarında taksitlendirme süreleri Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı'nın görüşü alınarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından belirlenecek.  BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Eski taksit sayıları geçerli. Kurul'a yetki alındı, orada daha hızlı olmak açısından. Kurul, eski yönetmelikteki taksit sayıları aynı olacak şekilde kararını aldı ve bugün Türkiye Bankalar Birliği ve Katılım Bankaları Birliği'ne gönderim yapıldı. Basına da duyurusu yapılacak." ifadelerini kullandı.

11.01.2019Ekonomi
Her an kapınızı çalabilirler

Her an kapınızı çalabilirler!

Bu başlığı okuduğunuzda biraz korkabilirsiniz. Ancak gerçekten robotlar artık kapı zilimizi çalmaya başlıyor. Las Vegas’ta düzenlenen tüketici elektroniği fuarı CES’te sergilenen yeni nesil robotlar, sahip oldukları özelliklerle büyük heyecan yaratmayı başardı.

11.01.2019Ekonomi
ABDde federal hükümetin kapanması rekora gidiyor

ABD'de federal hükümetin kapanması rekora gidiyor

ABD Başkanı Donald Trump ve Demokratlar arasında Meksika sınırına örülmeye başlanan duvar için geçici bütçede Trump'ın istediği fonun ayrılmaması üzerine başlayan ve federal hükümetin 20 gündür kısmen kapanmasına neden olan kriz sürüyor.

10.01.2019Dünya
Trump: Duvar krizi 45 dakikada çözülür

Trump: Duvar krizi 45 dakikada çözülür

ABD Başkanı Donald Trump, Meksika sınırına ördürmek istediği duvarın finansmanından kaynaklı siyasi kriz nedeniyle önceki akşam ulusa seslendi.

10.01.2019Dünya
Hırsızdan şoke eden mesaj: ‘Karım çok beğendi’

Hırsızdan şoke eden mesaj: ‘Karım çok beğendi’

Mardinli Sertaç Orman’ın iş yerine geçtiğimiz gün hırsız girdi. İş yerindeki tüm eşyaları çalan hırsıza kendi çabalarıyla ulaşan Orman, zanlıdan gelen mesaj karşısında ise adeta şok geçirdi.

9.01.2019Gündem
Balzacın gözünden ofis hayatı

Balzac'ın gözünden ofis hayatı

Fransız edebiyatının köşe taşı Honoré de Balzac’ın yazdığı “Çalışanın Fizyolojisi” Türkçe olarak ilk kez yayımlandı.

8.01.2019Keyif
Samir Hafez: Bayrak açma provokasyondu

Samir Hafez: Bayrak açma provokasyondu

Yılbaşı gecesi Suriyelilerin Taksim’de ÖSO (Özgür Suriye Ordusu) bayrağı açarak slogan atmasıyla başlayan tepki, sosyal medyada ‘Suriyeliler evine dönsün’ hashtag’iyle protestoya dönüştü. Uluslararası Arap Akademisyenleri Derneği Onursal Başkanı ve Suriye Türkmenleri Meclisi Eski Başkanı Samir Hafez, “Evet Suriyeliler’in bir kısmı evine dönecek ama bir kısmı da kalacak. Dönmek kolay değil” diyor.

7.01.2019Gündem
Zor olan erkek egemen zihniyeti değiştirmek

Zor olan erkek egemen zihniyeti değiştirmek

Prof. Yeşim Darıcı bilim insanı, fizikçi. 31 yılı aşkın süredir Amerika’da yaşıyor. Florida Üniversitesi’nin ilk kadın fizik profesörü. Bilimsel başarılarının yanı sıra Yeşim Darıcı kadın hakları savunucusu ve aktivist olarak tanınıyor. Kısa süreliğine Türkiye’ye gelen Prof. Darıcı ile konuştuk.

KTÜde rüzgar enerjisiyle elektrik üretilecek

KTÜ'de rüzgar enerjisiyle elektrik üretilecek

Karadeniz Teknik Üniversitesinde (KTÜ) hazırlanan "Dikey Eksenli Portatif Rüzgar Santrali" projesi kapsamında çok düşük şiddette esen rüzgarda bile elektrik üretilebilecek.

3.01.2019Teknoloji
Üniversite öğrencisinden rüzgar enerjisi üretiminde bir ilk

Üniversite öğrencisinden rüzgar enerjisi üretiminde bir ilk

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi İbrahim Hakkı Şenol, "Her ev kendi enerjisini üretmeli ve bağımsız olmalı hayali" ile 4 yıl önce başlayan çalışmaları sonunda zoru başardı.

2.01.2019Kampüs
Türkiye’nin 2018 yılı internet alışveriş tercihleri belli oldu

Türkiye’nin 2018 yılı internet alışveriş tercihleri belli oldu

Hepsiburada’nın yayınladığı trend raporu kapsamında 2018 yılında gerçekleştirilen alışverişlerde, 2017’ye göre %60’lık bir artış yaşanırken, yerli milli ürünlerde de yüzde 100’lük bir artış yaşandı.

2.01.2019Teknoloji
Prensiplerim vardır: Ofis partilerinde hayatta kalırım

Prensiplerim vardır: Ofis partilerinde hayatta kalırım

Ofis yılbaşı partileri netameli ortamlar. Katıldım ve bu seferkini de kazasız belasız atlattım. Şimdi önümüzdeki yıllara bakacağız.

30.12.2018Hürriyet Pazar
İstanbul Düsseldorf’a taşınacak

İstanbul Düsseldorf’a taşınacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteği, Demirören Medya ve İstexpo ortaklığıyla 8-10 Şubat 2019 tarihlerinde Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlenecek olan Evim Türkiye Fuarı’na katılım giderek artıyor. Fuarda 256 metrekarelik stantla yer alacaklarını belirten İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, “İTO olarak bir anlamda İstanbul’u Düsseldorf’a taşıyacağız” dedi.

28.12.2018Ekonomi
KİTlerin 2019da personel alımı usulleri belirlendi

KİT'lerin 2019'da personel alımı usulleri belirlendi

KİT'ler ve bağlı ortaklıklarının teşebbüs içi nakille personel ihtiyacının karşılanamadığı hallerde, bu yıl ayrılan personel sayısının en fazla yüzde 75'i kadar personel 2019'da açıktan veya naklen atanabilecek. Ayrılan personel sayısı belirlenirken emeklilik, istifa, kurum dışı nakil, ölüm ve iş akdi feshi yoluyla ayrılanlar dikkate alınacak. Teşebbüsler, finansman ihtiyacının oluşması durumunda öncelikle gelir artırıcı ve gider azaltıcı önlemlere başvuracak.

27.12.2018Ekonomi
Mehmet Akif Ersoy vefatının 82. yılında yad ediliyor...Mehmet Akif Ersoyun hayatı

Mehmet Akif Ersoy vefatının 82. yılında yad ediliyor...Mehmet Akif Ersoy'un hayatı

Mehmet Akif Ersoy, hayata veda edişinin 82. yıl dönümünde anılıyor. Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin simgesi, İstiklal Marşı'nın yazarı, milletvekili, şair ve düşünür Mehmet Akif Ersoy, vefatının 82. yılında yad ediliyor. İşte, Mehmet Akif Ersoy'un hayatı hakkında detaylı bilgiler

27.12.2018Gündem
‘PYD, muhalif  gruplara büyük baskı uyguluyor’

‘PYD, muhalif gruplara büyük baskı uyguluyor’

Terör örgütü PKK’nın uzantısı PYD/YPG’nin Suriye’de kendisiyle aynı çizgide olmayan Kürtlerin ofislerini bastığı, liderlerini tutukladığı, gençlerini zorla silah altına aldığı, sivillerin evlerine el koyduğu iddia edildi.

27.12.2018Dünya
Türkiyeden 161 ülkeye ofis mobilyası ihracatı

Türkiye'den 161 ülkeye ofis mobilyası ihracatı

Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Doğan Yağcı, Türkiye'nin 2018'in 11 aylık döneminde 161 ülkeye 110 milyon dolarlık ofis mobilyası ihracatı gerçekleştirdiğini bildirdi.

26.12.2018Ekonomi
Doğuş GYO dev binayı 525.7 milyon liraya satın aldı

Doğuş GYO dev binayı 525.7 milyon liraya satın aldı

Doğuş GYO, İstanbul Maslak'ta bulunan bir ofis binasını ana ortağı Doğuş Holding'den 525.7 milyon liraya satın almaya karar verdi.

25.12.2018Ekonomi
Afrikalılar artık vize kuyruklarında beklemeyecek

Afrikalılar artık vize kuyruklarında beklemeyecek

Dışişleri Bakanlığı'nın vize ön başvurularını dışarıdan alınan hizmetle paylaşmasından sonra büyükelçilikler önündeki kuyruklar son buldu. Afrikalılar, 4 ülkede uygulamaya giren yeni hizmetle artık bir günde Türkiye vizesi alabiliyor.

25.12.2018Dünya
Büyük fırsatı kaçırmayalım

Büyük fırsatı kaçırmayalım

Yabancıya mülk satışında Türkiye’nin önünde büyük bir fırsat bulunduğunu belirten DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Kamunun tüm kesimleri ve yeterlilik kriterlerini karşılamış özel sektör kuruluşlarının işbirliğiyle topyekûn bir seferberlik haline geçmemiz gerekiyor” dedi.

25.12.2018Ekonomi
Türk Telekomdan girişimcilere 3 milyon lira destek

Türk Telekom'dan girişimcilere 3 milyon lira destek

Türk Telekom Strateji, Planlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fırat Yaman Er, erken aşama girişimleri desteklemek amacıyla kurdukları PİLOT girişim hızlandırma programının girişimcileri desteklediğini belirterek, "PİLOT girişim hızlandırma programı kapsamında 2013 yılından bu yana toplamda 3 milyon TL nakit desteği sağlamış bulunuyoruz. PİLOT’tan bugüne kadar toplam 56 girişim başarıyla mezun oldu, bu girişimlerden 13 tanesi yatırım aldı." dedi.

23.12.2018Teknoloji
Bir masal ülkesi: Katar

Bir masal ülkesi: Katar

Arap Yarımadası’nın doğusunda bulunan bu körfez ülkesinin bir yanı Binbir Gece Masalları, diğer yanı Matrix’te bambaşka bir yer. Katar’ın en çok hissettirdiği duygu, yatırımlarının büyüklüğünden çok özgün alışkanlıkları ve kültür kodları. Sizin için Katar’da mutlaka görülmesi gereken 10 noktayı sıraladım. İşte detaylar…

21.12.2018Seyahat
BAE Yemendeki hapishaneleri işkence merkezine çevirdi

BAE Yemen'deki hapishaneleri işkence merkezine çevirdi

Yemen'de Güney Direniş Güçleri yöneticilerinden Adil el-Hasani, Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) bağlı birliklerin Yemen'deki hapishanelerinde yaptığı işkenceleri anlattı.

20.12.2018Dünya
Paperworld’de, 68 Türk firması çıkarma yapacak

Paperworld’de, 68 Türk firması çıkarma yapacak

Türkiye kırtasiye sektörü, Messe Frankfurt Paperworld’e çıkarma yapmaya hazırlanıyor. 26-29 Ocak günleri arasında düzenlenecek fuara, 41’i Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) üyesi 68 Türk firması katılacak.

19.12.2018Avrupa
İşte Huawei MateBook 13ün fiyatı

İşte Huawei MateBook 13'ün fiyatı!

Huawei'nin ofis ve ev kullanımına hitap eden yeni dizüstü bilgisayar modeli MateBook 13 satışa çıkıyor. İşte özellikleri ve fiyatı...

18.12.2018Teknoloji
15 yaşındaki çocuğa inanılmaz suçlama Sanıklara 27şer yıl hapis istendi

15 yaşındaki çocuğa inanılmaz suçlama! Sanıklara 27'şer yıl hapis istendi

Türkiye’nin önde gelen hipermarketler zincirinden birisinde 15 yaşındaki çocuğu, tereyağı hırsızlığı ile suçlayan 2 market çalışanı hakkında 27’şer yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, küçük çocuğun hırsızlık yaptığına ilişkin görüntü olmadığı kaydedilirken hakim karşısına çıkan sanıklar, 'Elinde tereyağı vardı. Cebine koyunca ofis bölümüne götürdük. Çocuğun fotoğrafını çekip rencide etmedik' diyerek suçlamaları reddetti.

15.12.2018Gündem
Balkanlarda yüksek tansiyon... Karar dünyayı ikiye böldü

Balkanlar'da yüksek tansiyon... Karar dünyayı ikiye böldü!

Kosova Güvenlik Gücünün (FSK) orduya dönüştürülmesini öngören yasa tasarıları Kosova Meclisinde kabul edildi. Karara ABD desteğini yinelerken Rusya çatışma riski uyarısında bulundu. Arnavutluğun da desteklediği yasa Makedonları ise mutlu etmedi. En sert tepkiyi Sırbıstan'ın gösterdiği kararla ilgili AB ve NATO'dan peş peşe yorumlar geldi.

14.12.2018Dünya
Ofiste sıkılınca kaktüs işine girdi

Ofiste sıkılınca kaktüs işine girdi

Antalya'da, yıllarca turizm işi yapan Tevfik Yalçın, doğadan uzak, kapalı ortamda çalışmaktan sıkılınca kaktüs işine girdi. Kendisi gibi ofis ortamında çalışmaktan sıkılıp yeşillik özleyenlerin masalarına birer kaktüs yerleştirmeyi hedefleyen Yalçın, 100 bin TL'ye kurduğu tesiste 'her masaya bir kaktüs' sloganıyla üretim yapıyor.

14.12.2018Kampüs

LG yeni Gram laptop serisini tanıtıyor

LG’nin Gram laptop serisi kolay taşınabilirliği ve yüksek çözünürlüğüyle ön plana çıkıyor. Yeni cihazlar CES 2019'da ilk kez dünyaya duyurulacak.

13.12.2018Teknoloji
Girişimlere 100 bin TL’ye kadar destek veriyor

Girişimlere 100 bin TL’ye kadar destek veriyor

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı), yüksek katma değerli ürün ve hizmetler sunan teknoloji girişimlerine sunduğu desteklerin kapsamını arttırdı.

13.12.2018Ekonomi
Akılalmaz olay Beni nasıl dava edersin deyip...

Akılalmaz olay! Beni nasıl dava edersin deyip...

Hatay'da iş adamı A.Ş., borç-alacak yüzünden davalık olduğu inşaat firması sahibi S.Y.'nin ofisine arazi aracıyla daldı. Ofiste hasara neden olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

12.12.2018Gündem
Sunnyden 8K UHD TV geliyor

Sunny'den 8K UHD TV geliyor!

Elektronik üreticisi Sunny markasıyla bilinen Atmaca elektronik, yeni çözümlerini ve çalışmalarını basın mensuplarıyla paylaştı.

12.12.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

‘Beton’ 20 milyar dolar getirdi 75 daha getirecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteği, Demirören Medya ve Istexpo ortaklığıyla 8-10 Şubat 2019’da Düsseldorf’ta (Almanya) düzenlenecek “Evim Türkiye Fuarı” için Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Başkanı Altan Elmas, İstanbul İnşaatçılar Derneği (INDER) Başkanı Nazmi Durbakayım, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Feyzullah Yetgin’le bir aradayız.

11.01.2019

Trump o ülkeden de mi çekilecek

ABD Başkanı Donald Trump, son olarak Suriye konusunda asker çekmeyi zamana yayacaklarını söylerken Afganistan konusunda atmaya hazırlandığı iddia edilen adım da merak konusu...

4.01.2019

Bu projenin zemininde 2 bin 720 daire var

 İZMİR, son dönemde birçok alanda olduğu gibi gayrimenkulde de gözdelerden biri durumunda.

31.12.2018

Giyim, beslenme; sağlık için kış bakımı

Mevsim iyiden iyiye etkilerini göstermeye başladı.Otomobil sahipleri lastikleri, cam suyunu, antifrizi, silecekleri, aküyü, radyatörü, klimayı gözden geçirtirken, kış bakımı yaparken acaba kendileri için ne yapıyor? Aracına özen gösteren İnsan, kendisi için ne benzeri bakımı yapmalı...

15.12.2018