MENÜ

Obezite Tedavisi

Obezite Tedavisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Obezite Tedavisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 699 Obezite Tedavisi haberi bulunmuştur.

Obezite Tedavisi Haberleri

Erken ameliyata ceza gelecek

Erken ameliyata ceza gelecek

Sağlık Bakanlığı, obezite merkezlerinin kurallarını belirledi. Beden kitle indeksi 30’un altında olan hiç kimse cerrahi müdahaleye yönlendirilemeyecek. Aksi halde ceza kesilebilecek. Kişi ve doktorlar obezite sözleşmesi imzalayacak.

20.11.2018Gündem
Mide küçültme ameliyatı değil beyin küçültme ameliyatı

Mide küçültme ameliyatı değil beyin küçültme ameliyatı!

57. Yarım Kalan Hayatlar’ın konuğu Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Bora Koç

19.10.2018Yarım Kalan Hayatlar
Obezitenin diğer hastalıklarla ilişkisi

Obezitenin diğer hastalıklarla ilişkisi

Obezitenin gün geçtikçe artan bir halk sağlığı problemi olduğuna dikkat çeken Medikal Obezite Tedavisi Uzmanı Dr. Murat Çağatay Deniz, obezitenin güçlü bir şekilde ilişkili olduğu hastalıkları sıraladı.

13.08.2018Sağlık
Obezite nedir

Obezite nedir?

Obezite ya da bilinen adıyla şişmanlık, değişen çevresel şartlara ve gıda tüketimindeki değişikliklere bağlı olarak oranı hızla artmakta olan bir sorun haline gelmiştir. Morbid obezite tanımlaması kilonun, boyun karesine bölünmesi ile hesaplanan ve vücut kitle indeksi denen matematiksel bir değerle belirlenmektedir. Bu hesaba göre vücut kitle indeksinin 40 kg/m2 ve üzerinde olması ya da 35 kg/m2 ve üzerinde olup şeker hastalığı, hipertansiyon gibi eşlik eden hastalıkların bulunması morbid obezite olarak tanımlanır.

24.07.2018Gündem
Genç avukat obezite ameliyatı sonrası hayatını kaybetmişti. Üniversiteden flaş karar...

Genç avukat obezite ameliyatı sonrası hayatını kaybetmişti. Üniversiteden flaş karar...

Düzce Üniversitesi Hastanesi'nde obezite tedavisi için geçirdiği ameliyat sonrasında hayatını kaybeden genç avukat Selin Selem için Düzce Üniversitesi kendilerine resmi bir müracaat olmadığı halde idari ve hukuki bir süreç başlattı.

14.07.2018Gündem
Beyin elektrotu yoluyla depresyon ve obezite tedavisi

Beyin elektrotu yoluyla depresyon ve obezite tedavisi

Ağır depresyon geçiren bir hastanın beynine yerleştirilen bir elektrot obezite sorunu açısından da ilginç sonuçlar doğurdu.

22.03.2018Teknoloji
Hindistanda 13 yaşındaki kıza tecavüzün ardından kürtaj başvurusu

Hindistan'da 13 yaşındaki kıza tecavüzün ardından kürtaj başvurusu

Hindistan'ın Mumbai kentinde tecavüz kurbanı 13 yaşındaki bir çocuğun anne ve babası, kürtaj izni için Yüksek Mahkeme'ya başvurdu.

28.08.2017Dünya
Şişmanlık kader değil önlenebilir bir hastalıktır

Şişmanlık kader değil önlenebilir bir hastalıktır

Obezite ve Diyabet Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. İbrahim Sakçak, şişmanlığın tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu söyledi.

18.08.2017Sağlık
Stevia bitkisi nedir Faydaları nelerdir

Stevia bitkisi nedir? Faydaları nelerdir?

Stevia bitkisi nedir sorusu binlerce vatandaş tarafından en çok aranan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Mucivezi bir bitki olarak gösterilen Stevia bitkisi, şeker otu diye de adlandırılıyor. Peki, Stevia bitkisi nedir? Faydaları nelerdir?

26.07.2017Gündem
Geç kalınan obezite tedavisi ne gibi sorunlar oluşturur

Geç kalınan obezite tedavisi ne gibi sorunlar oluşturur?

Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar cevapladı; Geç kalınan obezite tedavisi ne gibi sorunlar oluşturur?

5.05.2017Sağlıklı Yaşam
Sağlıklı ve kaliteli yaşam için kilolarınızdan kurtulun

Sağlıklı ve kaliteli yaşam için kilolarınızdan kurtulun!

“Ben aşırı kilo almam” demeyin. Günümüzün yaşam şekli herkesi obezite riski ile tehdit ediyor. Obezite sorunu yaşayanlar ise obezite tedavisi ile daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürebilir. Genel Cerrahi ve Cerrahi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Orhan Çelen, obezite cerrahisi ile kilo vermeyi anlatıyor.

6.12.2016Sağlık
Eşi ölünce hayata küstü, 180 kilo oldu

Eşi ölünce hayata küstü, 180 kilo oldu

Manisa’da 5 yıl önce eşini kaybettikten sonra hayata küsen ve oturduğu yerden kalkamayan 65 yaşındaki Necla Tarlaek, 180 kilo oldu. Aşırı kiloları yüzünden evinden çıkamayan kadın intiharı düşündüğü belirterek, "Tek isteğim bana uygun tekerlekli akülü sandalye. Beş yıldır sokağa çıkamadım. İnsanları yalvararak yanıma çağırıyorum. Dışarı çıkmak istiyorum" dedi.

19.09.2016Sağlık
45 Kilo fazlası olanlar obezite riski altında

45 Kilo fazlası olanlar obezite riski altında

İdeal vücut ağırlığınızın 45 kilo üzerinde iseniz morbid obezite risk grubu içindesiniz demektir. 45 kilonun üzerinde fazlası olanlar defalarca diyet ve egzersiz yapmalarına rağmen aşırı kilolarından kurtulmayı başaramıyorlarsa uzman desteği almaları gerekmektedir.

9.08.2016Sağlık
Zayıflamak isterken sağlığınızdan olmayın

Zayıflamak isterken sağlığınızdan olmayın!

Yıllar içinde yerleşen kiloları, çok uğraşmadan “bitkisel” haplarla kısa zamanda verme fikri kulağa hoş geliyor. Keşke böyle mucizeler olsa... Bu iddiayı taşıyan ve pek çoğu internet üzerinden satılan ürünlerse, ölüme varan ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor.

20.07.2016Sağlık
Ameliyatla obezite tedavisi

Ameliyatla obezite tedavisi

Çağımızın hastalığı obezitenin tedavisi var mı? En uygun tedavi yöntemi nedir, yan etkileri var mıdır? Obezite tedavisi hakkında merak edilenleri Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Burak Uğraş’a sorduk.

18.07.2016Sağlık
Gastrik Bypass ameliyatı ile obezite tedavisi

Gastrik Bypass ameliyatı ile obezite tedavisi

Gastrik Bypass ameliyatı, morbid obez hastalarının tedavisinde kullanılan cerrahi tekniklerden biridir. Obezite tedavisinde diyetisyen eşliğinde diyet ve egzersiz yapılmasına rağmen vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve morbid obez olarak tanımlanan hastalara uygulanan cerrahi tekniklerin başında Laparoskopik Gastrik Bypass ameliyatı gelir.

28.04.2016Sağlık
Aşırı kilolarınızdan kurtulabilirsiniz


Aşırı kilolarınızdan kurtulabilirsiniz
!

Diyet, egzersiz, ameliyatsız obezite tedavilerinin hiçbirisinden fayda görmeyenler ne yapmalı?

28.03.2016Sağlık
Zayıflarken sağlığınızdan olmayın

Zayıflarken sağlığınızdan olmayın

İZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı Öğretim Görevlisi Dr. Funda İfakat Tengiz, kilo vermek isteyenleri, şok diyetler, üç-beş günlük kürler, şifalı sular, incelten taytlar, kemerler, ayakkabılar gibi zayıflamada kolaylaştırıcı olduğu iddia edilen yöntemlerden uzak durmaları konusunda uyardı.

4.11.2015Ege
Tire Süt Kooperatifi’ne çifte ödül

Tire Süt Kooperatifi’ne çifte ödül

PROJELERİYLE üreticinin kalkınmasını sağlarken aynı zamanda tüketiciye de sağlıklı ve kaliteli ürünler sunan Tire Süt Kooperatifi, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ödüllendirildi.

18.10.2015Ege
Türkiyede obezite ameliyatlarında ölüm oranı 10 kat fazla

Türkiye'de obezite ameliyatlarında ölüm oranı 10 kat fazla

Obezite tedavisi için yapılan mide ameliyatlarında art arda yaşanan ölümler dikkatleri bu alana çekti. Uzmanlar, Türkiye'deki ölüm oranının dünya ortalamasının 10 katı olduğunu belirtiyor.

7.08.2015Sağlık
Tüp mide ameliyatıyla 55 kilo verdi

Tüp mide ameliyatıyla 55 kilo verdi

İZMİR'de fazla kiloları yüzünden sağlık sorunları yaşayan 25 yaşındaki Sinem Alişer, Egepol Hastanesi'nde geçirdiği tüp mide ameliyatının ardından 7 ayda 55 kilo vererek 140'tan 85'e indi.

22.07.2015Ege
Düğündeki alaycı bakışlar, 50 kilo verdirdi

Düğündeki alaycı bakışlar, 50 kilo verdirdi

ADANA’da üniversite öğrencisi 22 yaşındaki Gizem Yurdaer, ağabeyinin düğününde misafirlerin kilolarıyla ilgili alaycı bakışlarından etkilenerek zayıflama kararı aldı. Mide küçültme ameliyatı olan genç kız, 8 ayda 50 kilo zayıflayarak yeni bir hayata başladı.

20.04.2015Çukurova
Obez kedi diyetle 4 ayda 5,5 kilogram verdi

"Obez kedi" diyetle 4 ayda 5,5 kilogram verdi

Bursa'da sahibi tarafından getirildiği Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi'nde obezite tedavisi uygulanan "Taş Kafa" adlı kedinin ağırlığı 4 ayda 10,5 kilogramdan 5 kilograma düştü.

21.03.2015Gündem
12,5 kiloluk kedi obezite tedavisi görüyor

12,5 kiloluk kedi obezite tedavisi görüyor

Antalya’da sahibinin 5 kedisinden biri olan Tekir cinsi "Şila" isimli dişi kedi, aşırı kilolarıyla dikkat çekiyor. 3 aylıkken geldiği evde 8 yılda 14,5 kilograma ulaşan Şila, diyet mamayla ancak 12,5 kilograma düşürülebildi. Muratpaşa ilçesi Şirinyalı Mahallesi’nde yaşayan Bekir Arısan isimli vatandaş, 3 aylıkken otelde bulduğu Şila'yı sahiplendi. Otelde yemek yerken yanına gelen kediye tost vererek ilk bağı kuran Arısan, tam 8 yıldır gözü gibi bakıyor. Beş kedisi olan, ancak üç tanesini Finike ilçesindeki çiftliğinde besleyen Arısan, Şila ile diğer kedisini ise aynı evde tutuyor. Şila'nın 7 yıldır aynı veteriner tarafından kontrollerinin yapıldığını söyleyen Bekir Arısan, "Veterinerimiz bugüne kadar bu kiloda bir kedi görmediğini söyledi. Diyet mamayı da veterinerimiz tavsiye etti. Diğer kedilerimiz gayet normal, böyle bir durum onlar için söz konusu değil. Onları da kısırlaştırdık ama onlar bu şekilde kilo almadılar. Şila boğazına çok düşkün olduğu için çok fazla kilo aldı.Yemek yemeyi çok seviyor.” 

30.01.2015Haber

Yazar Sonuçları

Obezite tedavisiyle yeniden doğuş

GÜNÜMÜZÜN en büyük sağlık problemlerinden biri haline gelen obezitenin artmasında pek çok faktör bulunuyor.

28.10.2017

D vitamini şişmanlatır mı zayıflatır mı?

Modern beslenme denilen felaket ve yeni hayat tarzımız bizi D vitamini, omega-3 ve probiyotik fakiri insanlar yaptı. Bu üç eksiklik yalnızca bağışıklığımızı zayıflatmıyor, aynı zamanda kilo sorununa da katkı yapıyor.

1.03.2017

Obezite vücudun tüm sistemini bozuyor

Sevgili okurlar bu hafta konumuz obezite ve tedavisi...

12.12.2014

Yetiş Ayşe

Yetiş Ayşe çok yakında sizlerle televizyon ekranlarından da buluşacak.

29.04.2013

Yetiş Ayşe

Yetiş Ayşe çok yakında sizlerle televizyon ekranlarından da buluşacak.

28.04.2013