MENÜ

Nurittin Karan

Nurittin Karan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Nurittin Karan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Nurittin Karan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 76 Nurittin Karan haberi bulunmuştur.

Nurittin Karan Haberleri

Karadenizli fındık üreticileri kurutma mesaisinde

Karadenizli fındık üreticileri "kurutma" mesaisinde

Karadeniz'de ürününü hasat eden üreticiler, kara yolu kenarındaki kaldırımlara kurdukları çadırlarında gece gündüz bekleyerek fındığını kurutmaya çalışıyor.

23.08.2019Ekonomi
Karan: Fındıkta korkulan olmadı

Karan: Fındıkta korkulan olmadı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan "Fındıkta korkulan olmadı, geçtiğimiz günlerde düşen hava sıcaklığı ve yağan kar fındığa zarar vermedi" dedi.

4.04.2019Ekonomi
Fındık üreticisi kardan endişeli

Fındık üreticisi "kar"dan endişeli

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan "24 Mart gecesi etkili olan kar yağışı üründe herhangi bir hasara yol açmadı ancak risk geçmiş değil devam ediyor" dedi.

28.03.2019Ekonomi
Fındıkta sigorta poliçesi sayısı 80 bini aştı

Fındıkta sigorta poliçesi sayısı 80 bini aştı

Türkiye'de bu yıl fındık ürünü için don, fırtına, dolu gibi risklere karşı 80 bin sigorta poliçesi düzenlendi.

25.03.2019Ekonomi
TMOnun FİSKOBİRLİKe 10 bin ton fındık aktarması

TMO'nun FİSKOBİRLİK'e 10 bin ton fındık aktarması

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, "TMO stoklarında bulunan fındıkların FİSKOBİRLİK aracılığıyla işlenerek piyasaya arz edilmesi, kurumu sektörde söz sahibi haline getireceği gibi piyasanın korunmasını da sağlayacaktır" açıklamasında bulundu.

25.02.2019Ekonomi
2019u fındık gençleştirme yılı ilan ettiler

2019'u fındık gençleştirme yılı ilan ettiler!

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan "Fındıkta verim ve kalite kaybının önüne geçilmesi için 2019'u fındıkta gençleştirme yılı ilan ettik. Gençleştirme projesiyle örnek bahçelerde en az yüzde 70 verim artışı bekliyoruz" dedi.

22.02.2019Ekonomi
Fındık üreticilerine sigorta uyarısı

Fındık üreticilerine sigorta uyarısı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan: "Fındıkta devlet destekli tarım sigortası başvuruları başladı. Üreticilerimizden 10 Mart'a kadar ürünlerini sigortalatarak güvence altına almalarını istiyoruz" açıklamasında bulundu.

19.01.2019Ekonomi
Fındık fiyatı 1,5 lira yükseldi

Fındık fiyatı 1,5 lira yükseldi

Fındığın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından TMO tarafından alımının yapılacağının açıklanmasının ardından fiyatındaki artış sürüyor.

2.11.2018Ekonomi
Giresunda fındık fiyatı 13,50 liraya yükseldi

Giresun'da fındık fiyatı 13,50 liraya yükseldi

Toprak Mahsulleri Ofisi'nin 1 Kasım'dan itibaren fındık alımına başlaması kararı, Giresun'da serbest piyasada fiyatların artmasını sağladı.

30.10.2018Ekonomi
TMO Fındık için randevu almaya başladı

TMO Fındık için randevu almaya başladı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) fındık alımı için tüm hazırlıklarını tamamlayarak, bugün itibariyle üreticilere randevu vermeye başladığını açıkladı.

30.10.2018Ekonomi
Fındık üreticisi açıklanan fiyatla rahatladı

Fındık üreticisi açıklanan fiyatla rahatladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fındık fiyatı açıklaması üretici tarafından olumlu karşılandı.

26.10.2018Ekonomi
Fındık serbest piyasada 14 lira

"Fındık serbest piyasada 14 lira"

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındığın ise şu an serbest piyasada 14 liradan işlem gördüğünü kaydetti.

10.09.2018Ekonomi
Fındık üreticisine uyarı

Fındık üreticisine uyarı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, emanet sisteminin fındık fiyatlarında düşüşe yol açan en önemli sebeplerden biri olduğunu belirterek, "Üreticilerimiz kesinlikle ürünlerini emanete bırakmasın. Bırakacaklarsa da Giresun Ticaret Borsası tarafından kurulan lisanslı depo veya FİSKOBİRLİK tercih edilmeli." ifadesini kullandı.

23.07.2018Ekonomi
Üreticiden fındık fiyatı uyarısı

Üreticiden fındık fiyatı uyarısı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan: - "Yeni sezon öncesi 10 liranın altında bir fındık fiyatı oluşmasına izin vermeyeceğiz."

27.06.2018Ekonomi
Fındıkta alan bazlı gelir desteği can suyu

"Fındıkta alan bazlı gelir desteği can suyu"

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, 2018 ürünü fındığın hasadı öncesi çiftçilere aktarılacak alan bazlı gelir desteğinin bir nevi can suyu niteliği taşıdığını söyledi.

5.04.2018Ekonomi
Fındık üreticilerine sigorta uyarısı

Fındık üreticilerine sigorta uyarısı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındık üreticilerine, mart ve nisan aylarında yaşanabilecek don olaylarına karşı sigorta yaptırmaları uyarısında bulundu.

19.02.2018 Ekonomi
Üretici iç fındık fiyatına tepkili

Üretici iç fındık fiyatına tepkili

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, kabuklu fındık fiyatı düşerken iç fındık fiyatının yerini korumasının mantıklı olmadığını ifade etti.

9.10.2017Ekonomi
Fındık üreticisinin gözü TMOda

Fındık üreticisinin gözü TMO'da

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) yeni sezonda fındık alımına devam ederek, üreticinin yüzünü güldürecek bir fiyat açıklamasını istediklerini belirtti.

7.08.2017Ekonomi
Fındık fiyatı 11 liraya yükseldi

Fındık fiyatı 11 liraya yükseldi

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin hafta sonu Doğu Karadeniz'de gerçekleştirdiği ziyaretler sırasında fındık fiyat ve üreticisiyle alakalı açıklamalarının piyasaya olumlu yansıdığını belirterek, "Yeni haftaya fındık fiyatı 50 kuruş artışla 11 liradan başladı." dedi.

13.03.2017Ekonomi
Fındık üreticileri 2017den umutlu

Fındık üreticileri 2017'den umutlu

Zirai don, kuraklık ve küllenme hastalıkları nedeniyle bu yılı beklentilerinin altında geçiren fındık üreticileri, 2017 yılına umutlu giriyor.

26.12.2016Ekonomi
Kar fındığa yaradı

Kar fındığa yaradı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, yeni mahsul ürünün doğum süreci olan bu aylarda toprakla zamanında buluşan yağış ve karın fındık için çok faydalı olduğunu söyledi.

5.12.2016Ekonomi
Ziraat odalarından ilanla teşekkür

Ziraat odalarından ilanla teşekkür

Giresun'daki 15 ziraat odası, fındık üreticilerine yönelik alan bazlı gelir desteğinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'a teşekkür için yerel gazetelere ilan verdi.

19.09.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Anadolu'ya özel 3 bin 500 ürün Yörex'te buluşacak

EXPO, Antalya'ya bir ruh ve heyecan vermiş. Daha yoldan geçerken EXPO kulesini görür görmez etkileniyorsunuz. Sonra gez gez bitmiyor. Şimdi gözler 26-30 Ekim tarihlerindeki Yörex'te.

31.08.2016