MENÜ

Nuri Bilge Ceylan

Nuri Bilge Ceylan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nuri Bilge Ceylan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.766 Nuri Bilge Ceylan haberi bulunmuştur.

Nuri Bilge Ceylan Haberleri

İran’ın Nuri Bilge Ceylan’ı geliyor

İran’ın Nuri Bilge Ceylan’ı geliyor

İran sinemasının günümüzdeki popülerliğini en çok borçlu olduğu yönetmenlerden olan Abbas Kiarostami’nin Türkiye’de bugüne kadar açılmış en kapsamlı sergisi, 9 Ocak’tan itibaren CerModern’de ziyarete açılıyor.

5.01.2016Ankara
İş ve Sanat Dünyası Gala Modernde buluştu

İş ve Sanat Dünyası Gala Modern'de buluştu

İstanbul Modern’in eğitim programlarını destekleyerek çocuk ve gençlerin eğitimine olanak yaratmak amacıyla düzenlenen “Gala Modern” 12 Aralık Cumartesi akşamı gerçekleşti.

20.12.2015Magazin
11 Aralık Cuma günü vizyona giren filmler

11 Aralık Cuma günü vizyona giren filmler!

“Her yeni film hayatımı nasıl idare edeceğimi öğretiyor.” diyor Nuri Bilge Ceylan. Sizler de 11 Aralık Cuma günü vizyona girecek 6 film ile yeni hayat dersleri edinebilirsiniz. Bu hafta vizyona girecek Victor Frankenstein, Frog Kingdom, Steve Jobs, Rüzgarın Hatıraları, Pan ve Azap filmleri ile keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

9.12.2015Bilgi
11 Aralık Cuma günü vizyona girecek filmler

11 Aralık Cuma günü vizyona girecek filmler!

“Her yeni film hayatımı nasıl idare edeceğimi öğretiyor.” diyor Nuri Bilge Ceylan. Sizler de 11 Aralık Cuma günü vizyona girecek 6 film ile yeni hayat dersleri edinebilirsiniz. Bu hafta vizyona girecek Victor Frankenstein, Frog Kingdom, Steve Jobs, Rüzgarın Hatıraları, Pan ve Azap filmleri ile keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

9.12.2015Bilgi
Destek için kaldı

Destek için kaldı

14. İstanbul Bienali’nin en çok dikkat çeken eserlerinden Adrián Villar Rojas’ın ‘Tüm Annelerin En Güzeli’ yerleştirmesindeki keçili heykel İstanbul Modern’in eğitim programına destek için müzeye bağışlandı.

3.12.2015Keyif
Altın Portakalda kıyafet tartışması

Altın Portakal'da kıyafet tartışması

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in 'Kıyafeti düzgün olmayan Altın Portakal’a giremeyecek' açıklaması yeni bir tartışma başlattı. Bu tartışmanın ardından hurriyet.com.tr'de bir anket yayınladı. 11 Kasım Saat 00:00 itibariyle ankete 19 bin 915 kişi katıldı. Katılımcılara 'Altın Portakal’ın saygınlığını yükseltmek için kıyafet zorunluluğu fikrine katılıyor musunuz?' sorusu soruldu. Sonuçlara göre katılımcıların %64'ü 'evet kural konulması gerekir derken, %36'sı 'Hayır herkes istediği gibi giyinebilir' dedi.

11.11.2015Magazin
Abluka filminin yönetmeni Emin Alper: Karanlık dönemler bizim gerçeğimiz

Abluka filminin yönetmeni Emin Alper: Karanlık dönemler bizim gerçeğimiz

Venedik’te ‘Jüri Özel’, Adana Altın Koza’da da ‘En İyi Film’ ödüllerini kazanan ‘Abluka’ hakkında yönetmeni Emin Alper’le konuştuk.

7.11.2015Keyif
Contemporary İstanbulun en iyi 10 galerisi

Contemporary İstanbul'un en iyi 10 galerisi

Türkiye’nin çağdaş sanat fuarı Contemporary İstanbul, bu yıl 10 yaşında. Pek çok yabancı galeri de var ama fuarın temel taşları Türkiyeli galeriler. Türkiye sanat dünyasının ve piyasasının en önemli aktörleri bu fuarın da başlıca katılımcıları. Fuar turuna çıkan bir koleksiyoncu ya da sanat izleyicisinin uğramadan geçmeyeceği bu galerilerden 10 maddelik bir liste yaptık. Küçük bir rehber niyetine.

6.11.2015Keyif
Dergiciliğin değişen Temposu

Dergiciliğin değişen Tempo'su

Yayın hayatına 28 yıl önce başlayan Tempo bu ay yenilenen yüzüyle raflardaydı. Hem içeriği hem de tasarımı değişen yayın, bundan sonra hayatına ‘üst düzey bir yaşam tarzı ve yüksek kültür dergisi’ olarak devam edecek. Yayın Yönetmeni Ayşegül Savur Özgen’le hem Tempo’nun değişimini hem de yeni nesil dergiciliği konuştuk.

16.10.2015Hayat
Eğreti gelinler Ankarada

Eğreti gelinler Ankara'da

Şükran Kozalı’nın ‘Eğreti Gelinler’ romanından sinemaya uyarlanan ve yönetmenliğini Zaim ve Deniz Güvenç kardeşlerin yaptığı ‘Eğreti Gelinler Ladik’ filminin çekimleri Ankara’da devam ediyor.

8.10.2015Ankara
Ödüllü filmler beyazperdede

Ödüllü filmler beyazperdede

Ankara Üniversitesi, ödüllü Türk filmlerini izleyiciyle buluşturuyor.

5.10.2015Ankara
Festival başladı

Festival başladı!

Frankfurt Türk Film Festivali ünlü Yeşilçam yıldızı Filiz Akın ve Serap Aksoy’un da katıldığı gala ile başladı.

5.10.2015Avrupa
Frankfurttan Filiz Akına Onur Ödülü

Frankfurt'tan Filiz Akın'a Onur Ödülü

15. Frankfurt Türk Film Festivali, muhteşem bir galayla başladı. Galada Onur Ödülleri Türk sinemasına emeği geçen zarafetiyle bilinen sanatçı Filiz Akın ve yazar, yönetmen Zülfü Livaneli’ye verildi.

4.10.2015Keyif
Bambaşka bir Tempo

Bambaşka bir Tempo

Türkiye'nin en kült dergilerinden Tempo yeni yüzü ve içeriğiyle bugün okurlarının karşısına çıktı.

3.10.2015Keyif
Nuri Bilgeyle 2006dan beri konuşmuyoruz

Nuri Bilge'yle 2006'dan beri konuşmuyoruz

Gelmiş geçmiş en büyük Türk filmi hangisidir? Düşünüyorum… ‘Yol’, ‘Muhsin Bey’, ‘Uzak’ listemde olurdu kesin. Ve ‘Kader’... Beni en çok sarsan... Zeki Demirkubuz, Nuri Bilge Ceylan, Reha Erdem gibi birkaç yönetmenle Türk sinemasının kaderini değiştirdi. Ama onun derdi böyle sözler, misyonlar değil. “İnsan çelişkilerle dolu, sakat bir varlık. Bizi ‘doğru’ya götüren, ‘güzel’i özlememize sebep olan bu. Sinemamı bunun üzerine oturtmaya çalışıyorum” diyor. Filmlerini karamsar bulabilirsiniz. Bence tam tersi. Babam Ünsal Oskay, Marx’ın bir sözünü çok severdi: “Aldatıcı, iğva edici iyimserlik, gerçek kötümserliktir.” Demirkubuz, filmlerinde çizdiği karanlık tabloları yine kendi delikanlı coşkusuyla, devrimci bir öfkenin umuduyla yırtmak istiyor aslında. ‘Güzel’e, ‘doğru’ya olan o büyük özlemi hatırlatıyor, yaramızı deşiyor. Rehberleri Dostoyevski, Camus ama o Beşiktaş’ı da, Boca Juniors’ı da aynı tutkuyla seviyor.

28.09.2015Hayat
Ablukaya Venedikten Jüri Özel Ödülü

Abluka'ya Venedik'ten Jüri Özel Ödülü

Emin Alper’in, dünya prömiyerini 72. Venedik Film Festivali’nin ana yarışma bölümünde yapan "Abluka" adlı filmi, burada Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. Ödülün ardından açıklama yapan Alper, filminin Türkiye’de barışçıl ve demokratik bir ortama katkıda bulunmasını umduğunu dile getirdi.

14.09.2015Keyif
Şöhret bazen 30undan sonra gelir bazen 60tan

Şöhret bazen 30'undan sonra gelir bazen 60'tan

Şöhret bazılarının kapısını çok genç yaşta çalar. Gösteri dünyasın çocuk denecek yaşta hatta kimi 20'sine bile gelmeden şöhretin zirvesine çıkmış isimlerle dolu. Ama bazıları için de ona ulaşmak zaman gerektirir.

10.09.2015Magazin
Venedik Film Festivalinde Altın Ayı için yarışan Abluka filminin yönetmeni Emin Alper: Ablukada anlattığımız dünyanın içindeyiz

Venedik Film Festivali'nde Altın Ayı için yarışan Abluka filminin yönetmeni Emin Alper: Abluka'da anlattığımız dünyanın içindeyiz

Venedik'te dün gece dünya prömiyerini gerçekleştiren 'Abluka' filminin yönetmeni Emin Alper, acı bir tesadüfe dikkat çekti. Alper, "Biz bu filmi çekerken Türkiyedeki politik güncellikle ilişkisini kaybedecek diyorduk. Maalesef öyle olmadı ve ne tesadüftür ki Venedik davetiyesinin gelmesinin ertesinde Suruç patlaması oldu, ateşkes sonlandı ve şu an filmde anlattığımız dünyanın içinde bulduk kendimizi" diye konuştu.

9.09.2015Keyif
72. Venedik Film Festivali başladı

72. Venedik Film Festivali başladı

Sinema dünyasının kalbi bir kez daha Venedik'te atıyor. Bu yıl 72'ncisi düzenlenen Venedik Film Festivali dün gece Everest filminin gösterimiyle başladı.

3.09.2015Magazin
Abluka Venedikte Altın Aslan için yarışacak

'Abluka' Venedik'te Altın Aslan için yarışacak

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın jüri üyesi olduğu 72. Venedik Film Festivali’nde 3 Türk filmi izleyiciyle buluşacak. Türk yönetmen Alper’in ikinci uzun metraj filmi “Abluka”, Altın Aslan ödülünü kovalayacak.

1.09.2015Avrupa
Burak Hakkı ve Sema Şimşek ilişkisinde ilginç tesadüf

Burak Hakkı ve Sema Şimşek ilişkisinde ilginç tesadüf

Burak Hakkı ile eski eşi Sema Şimşek, aynı gün sevgililerinden ayrıldı.

28.08.2015Magazin
Haftanın çok satan kitap, CD ve DVDleri

Haftanın çok satan kitap, CD ve DVD'leri

Kim ne okuyor, ne izliyor, hangi müziği dinliyor... Bu haftanın çok satan kitap ve DVD'leri sizler için derledik. İşte yıllar geçmesine rağmen hâlâ birinci sırada olan Sabahattin Ali'nin ölümsüz eseri Kürk Mantolu Madonna'dan büyüklere boyama kitaplarına, Kış Uykusu'ndan Eşkıya'ya listede yer alanlar.

28.08.2015Keyif
Birol Ünel parasını hep dağıtacak

'Birol Ünel parasını hep dağıtacak'

Birkaç gün önce Berlin sokaklarında alkollü şekilde objektiflere takılan aktör Birol Ünel'i Cumhuriyet Gazetesi'nden Müjde Yazıcı kaleme aldı.

21.08.2015Keyif
Nerede ne giyeceğini bileceksin

Nerede ne giyeceğini bileceksin

Oscar, Cannes ya da Altın Küre; kim ne derse desin tüm dünyanın meraklı gözlerle izlediği bu organizasyonları değerli kılan unsurlardan biri de davetlilerin kendilerine gösterdiği özen..

12.08.2015Stil
Alberto Barberadan Nuri Bilge Ceylana övgü

Alberto Barbera'dan Nuri Bilge Ceylan'a övgü

Venedik Film Festivali Direktörü Alberto Barbera, bu yıl jüride yer alan Nuri Bilge Ceylan’ın, yaşayan en büyük yönetmenlerden biri olduğunu söyledi. Barbera ayrıca, bir yemekte tanıştığı Ceylan'a nasıl jüri üyeliği teklifi teklif ettiğini anlattı.

31.07.2015Keyif
Venedik Film Festivaline Türk sineması damgası

Venedik Film Festivali'ne Türk sineması damgası

Dünyanın en eski film festivali olan ve bu yıl 72’ncisi düzenlenecek Venedik Uluslararası Film Festivali’nin programı açıklandı. Nuri Bilge Ceylan’ın da jürisinde yer alacağı ana yarışmada, Emin Alper'in “Abluka” filmi büyük ödül Altın Aslan’a aday gösterildi. Genç yönetmen Senem Tüzen de ilk uzun metrajlı filmi “Ana Yurdu” ile “Geleceğin Aslanı” ödülü için yarışacak.

29.07.2015Keyif
Nuri Bilge Ceylan Venedikin ana jürisinde

Nuri Bilge Ceylan Venedik'in ana jürisinde

'Kış Uykusu'nun Altın Palmiye ödülü yönetmeni Nuri Bilge Ceylan, 2-12 Eylül tarihleri arasında 72'ncisi düzenlenecek sinema dünyasının en eski ve prestijli etkinliklerinden Venedik Film Festivali'nde Altın Aslan ödülünü belirleyecek ana jürisinde görev yapacak. Jüri başkanlığını 'Yerçekimi'nin Oscar'lı yönetmeni Meksikalı Alfonso Cuaron'un üstleneceği festivalin yarışma filmleri yarın açıklanacak.

28.07.2015Keyif
İFSAK arşivi aralandı

İFSAK arşivi aralandı

56’ncı yılını geride bırakan İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) dün ‘İFSAK Arşivi Aralanıyor’ sergisini ziyarete açtı.

26.07.2015Keyif
Meksika’nın konuğu Türkiye sineması

Meksika’nın konuğu Türkiye sineması

Meksika’da 18’incisi düzenlenen Guanajuato Film Festivali’nin bu yılki konuğu Türkiye. Festivalde Türkiye’den 19’u uzun metrajlı toplam 56 film gösterilecek. Ana yarışma jürisindeki isimlerden biri de Melisa Sözen.

22.07.2015Keyif
İnsanın bacağından vazgeçmesi nasıl bir şey

İnsanın bacağından vazgeçmesi nasıl bir şey?

Caner Eler, 2006’dan beri Eurosport’ta spiker, Radikal ve yayın yönetmeni olduğu Socrates Dergisi ile de yazar olarak tanınıyor. Ama rahatsızlığı çok bilinmiyor. 15 yıl önce kemik kanserine yakalandı. Hastalığı yense de iki koltuk değneği ona miras kaldı. Caner, o mirastan kurtulmayı kafasına koymuştu ve sonunda gerekeni yaptı: Sağ bacağından feragat etti. Artık yeni proteziyle yeni hayatına adım atıyor...

10.07.2015Hayat
Sadettin Teksoy: Gezi döneminde habercilik yapsaydım tarihin seyrini değiştirirdim

Sadettin Teksoy: Gezi döneminde habercilik yapsaydım tarihin seyrini değiştirirdim

Tam 34 yıl gazetecilik yaptı. Magazincilik de savaş muhabirliği de... ‘Teksoy Görevde’ programındaki sarı montu ve güneş gözlükleri fenomendi. 9 yıldır ortalarda yok. Uzun sessizliğini bir reklam filmiyle bozdu. Dolaptan o efsane mont çıktı ve kayıt yeniden başladı: “Sevgiyle besleniyorum. Enerji yüklü bir adamım!”

3.07.2015Hayat
ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları başlıyor

ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları başlıyor

Gelenekselden çağdaşa, alternatiften popülere tüm sanat dallarını seyirciyle bir araya getiren 27. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları, "Sanat uzun, hayat kısa" sloganıyla başladı.

2.07.2015Keyif
Aşkı dolu dolu yaşarım

Aşkı dolu dolu yaşarım

“Poyraz Karayel” dizisiyle ekranlara dönen Azra Akın, BeStyle dergisinin yeni sayısı için objektif karşısına geçti. Ünlü manken ve oyuncu, “Bir erkekte ilk olarak ne ilgini çeker” sorusunu şöyle yanıtladı: “Kendine güven, karşı tarafa verdiği güven ve mütevazılık.” Aşık olduğu zaman sürekli gülümsediğini de itiraf eden Akın, “Aşkı dolu dolu yaşarım” diye konuştu.

27.06.2015Magazin
Moskova çıkarması

Moskova çıkarması

37. Moskova Uluslararası Film Festivali, bu yıl ilk kez “Cinema of Turkey-Yesterday and Today” adı altında özel bir Türkiye bölümü açılıyor.

18.06.2015Keyif
Açık havada sinema günleri

Açık havada sinema günleri

Cermodern’in her yıl düzenlediği Açık Hava Film Günleri, yarın başlıyor.

7.06.2015Ankara
Altın Palmiye sahibini buldu

Altın Palmiye sahibini buldu

Bu yıl 68’incisi düzenlenen Cannes Film Festivali, Altın Palmiye ödülünün sahibini bulmasıyla sona erdi. Geçtiğimiz yıl Nuri Bilge Ceylan’ın “Kış Uykusu”na verilen Altın Palmiye ödülüne bu sene Fransız yapımı Dheepan layık görüldü. En İyi Kadın Oyuncu ödülünü ise Fransız oyuncu Emmanuel Bercot ve ABD’li oyuncu Rooney Mara paylaştı.

25.05.2015Keyif
İşte Cannes Film Festivalinin bilinmeyenleri

İşte Cannes Film Festivali'nin bilinmeyenleri

Bu yıl 68'incisi düzenlenen ve bütçesi yaklaşık 20 milyon euro olan Cannes Film Festivali, Cannes ve çevresine bütçesinin üç katından fazla gelir sağlıyor.

15.05.2015Avrupa
68. Cannes Film Festivali başlıyor

68. Cannes Film Festivali başlıyor

Dünyanın en eski film festivali olan 68. Cannes Film Festivali yarın Fransa’nın güney sahili Cannes kentinde başlıyor. Fransa'da yaşanan terör saldırıları ve son olarak Cannes'da yaşanan bir soygun olayı nedeniyle güvenlik önlemleri arttırıldı. Cannes Valisi, "Festival teröristlerin hedef tahtası olabilir" diyerek tedbir alma nedenini vurguladı.

12.05.2015Keyif
Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri sahiplerini buldu

Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl 20'ncisi düzenlenen "Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri" sahiplerini buldu.

5.05.2015Keyif

Yazar Sonuçları

Çocuklara eğitim için 2.5 milyon TL

BU yıl yedincisi yapılan Gala Modern’deki “destek yarışında” müzenin çocuklara ve gençlere eğitim programı için 2.5 milyon lira katkı sağlandı.

13.12.2015

Gala Modern’le eğitime destek

Çocuk ve gençlerin eğitimine olanak yaratmak amacıyla düzenlenen Gala Modern’in yedincisi geçen hafta sonu İstanbul Modern’de gerçekleştirildi. İş dünyasının patronları, Raffi Portakal’ın yönettiği müzayedede eğitime destek vermek için yarıştı.

13.12.2015

Ne yapın edin bu sanat fuarını görün

İstanbul’un en önemli sanat etkinliği ve bu yıl 10. yaşını kutlayan Contemporary İstanbul kapılarını açtı...

12.11.2015

Altın Portakal’da spor ayakkabı serbest mi!

Menderes Türel, Cengiz Semercioğlu’na Antalya Film Festivali’ndeki yeni kıyafet uygulamasını anlatmış; “ödül törenlerine yırtık kot ve tişörtle girilmeyecek, takım elbise ile papyon zorunlu olacak” demiş.

11.11.2015

Huysuz'a küstüm

Birçoğumuz onu “Pop Star”ın jüri üyesi olarak tanıdı. Sivri yorumları ve şahsına münhasır bakış açısıyla bir anda Türkiye’nin anti-kahramanı oldu.

29.08.2015

Yazarlara da ahlaksız teklifler geliyor

Destek Yayınları’nın sahibi Yelda Cumalıoğlu, geçen hafta metro çıkışında gördüğü korsan kitap tezgâhına müdahale edince karşısında eli bıçaklı bir adam buldu. Bu Yelda’nın korsana ilk saldırısı değil, Çeşme’de de korsan kitap yırtmaktan karakolluk olmuş. Yelda ile “tezgâhlarda korsan kitap değil meyve satılsın” dedikten sonra kitap dünyası hakkında sohbet ettik.

11.07.2015

Cüneyt Çakır: Güzel ülkesinin ''yalnız adamı''

NURİ Bilge Ceylan, jüri başkanı ünlü aktör Sean Penn’in anonsuyla podyuma davet edileli tam 7 yıl oldu.

27.05.2015

Adamın biri geldi, iskeleden denize işedi!

Yan şezlong komşum olan sarışın, aynalı gözlüklü kız yüksek sesle telefonda konuşuyor:

20.05.2015

Kerem Bürsin: Oscar’ı bu kadar abartmayalım

Şu 15-20 yıllık dizi sektörünün bize kazandırdığı en önemli şey; müthiş bir oyuncu kuşağı oldu...

18.05.2015

Bizim ligden artist çıkar!

Bir gün birisi akıl etse, futbol için de “Oscar Ödülü” icat etse ve bunu FIFA’ya da kabul ettirse Türkiye Futbol Ligleri ihya olur. Türkiye liglerinden çıkan futbolcular, yerlisiyle yabancısıyla, ödülleri siler süpürür.

4.05.2015

Hayvan severlerin zaferi

Film, dizi ve reklamlarda kullanılan ve kötü muamele gören hayvanlarla ilgili hayvan severler her seferinde büyük tepki gösteriyor.

1.05.2015