MENÜ

Nuri Bilge Ceylan

Nuri Bilge Ceylan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Nuri Bilge Ceylan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Nuri Bilge Ceylan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.870 Nuri Bilge Ceylan haberi bulunmuştur.

Nuri Bilge Ceylan Haberleri

Cannesda heyecan başlıyor

Cannes'da heyecan başlıyor

Avrupa'nın en köklü sinema festivallerinden biri olan 56'ncı Uluslararası Cannes Film Festivali bu akşam Taxi serisiyle tanınan Fransız yönetmen Gérard Krawczyk'in yönettiği Fanfan La Tulipe adlı filmle başladı. Bu yılki festivalin Türkiye açısıdan en önemli yanı ise 21 yıl sonra ilk kez bir Türk filminin, Nuri Bilge Ceylan'ın "Uzak"ının yarışmalı bölüme davet edilmiş olması.

14.05.2003Gündem
Cannesda İspanyol rüzgarı

Cannes'da İspanyol rüzgarı

56'ncı Cannes Film Festivali dün düzenlenen bir törenlebaşladı. Dünya sinemasının yıldızlarını buluşturan festivalin ilk günü bütün dikkatler açılış filmi Fanfan La Tulipe'nin başrol oyuncusu Penelope Cruz'un üstündeydi. İspanyol asıllı Cruz, rol arkadaşı Vincent Perez ve yapımcı Luc Besson ile geldiği açılışta flamenko tarzı siyah elbisesi ve dansçıları andıran saç şekliyle büyük ilgi çekti.

15.05.2003Gündem
Cannesda İspanyol rüzgarı

Cannes'da İspanyol rüzgarı

56'ncı Cannes Film Festivali başladı. Tüm gözler açılış filminde Vincent Perez ile başrolleri paylaşan İspanyol yıldız Penelope Cruz'un üzerindeydi.

15.05.2003Gündem
Türkiye Limba ile Venedik Bienalinde

Türkiye "Limba" ile Venedik Bienali'nde

Türkiye, 50'nci Venedik Sanat Bienali'ne, "In Limbo" başlıklı sergiyle, Arsenale'de açacağı pavyon ile katılacak. Dışişleri Bakanlığı, 15 Haziran-2 Kasım 2003 tarihleri arasında düzenlenecek olan 50'nci Venedik Sanat Bienali'ne, Türkiye'nin iki ana mekandan biri olan Arsenale'de bir pavyonla katılacağını duyurdu. 13 Haziran 2003 tarihinde saat 16:30'da açılacak olan Türkiye Pavyonu'nun ana sponsorluğunu, TOFAŞ A.Ş.'nin üstlendiği bildirildi.

15.05.2003Gündem
İlk kez film gibi bir film izledik

İlk kez film gibi bir film izledik

İtalyan basını, Cannes Film Festivali'nde yaşanan düş kırıklığının ‘‘Uzak’’ filmiyle şimdilik giderildiğini ve yarışmada ilk kez ‘‘film gibi film izlendiğini’’ yazdı.

18.05.2003Gündem
Sinetekte Yeni Türk Sineması

Sinetek'te 'Yeni Türk Sineması'

Ankara Sinema Derneği 1999 ve 2000 yıllarında düzenlediği "Sinema Tek Gösterimler"e 26 Mayıs'tanitibaren yeniden başlıyor.Kavaklıdere Sineması’nda her Pazartesi ve Çarşamba günü saat 19.00’da farklı temalar içeren toplu gösterimler yapılacak. İlk toplu gösterim "Yeni Türk Sineması" adını taşıyor.

22.05.2003Gündem
Metro Group Kısa Film Yarışması

Metro Group Kısa Film Yarışması

Metro Group'un TÜRSAK Vakfı'nın danışmanlığında bu yıl ilk kez düzenlediği ve geleneksel hale getirmeyi planladığı Metro Group Kısa Film Yarışması'nın birincisi için geri sayım başladı.

22.05.2003Gündem
Cannesda Uzakın büyük başarısı

Cannes'da "Uzak"ın büyük başarısı

Cannes Film Festivali'ne Türkiye'den katılan "Uzak" filmi, büyük bir başarı göstererek, ikincilik ödülü olan "Büyük Jüri Ödülü" ile "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü aldı.

25.05.2003Dünya
Cannesda Türk filmi Uzaka iki ödül

Cannes'da Türk filmi Uzak'a iki ödül

Uluslararası 56. Cannes Film Festivali'nde Türkiye adına yarışan Nuri Bilge Ceylan'ın ‘Uzak’ filmi iki ödül kazandı.

25.05.2003Gündem
Cannesda Türk filmi Uzaka iki ödül

Cannes'da Türk filmi Uzak'a iki ödül

Türkiye'nin Eurovision zaferinin üzerinden 24 saat bile geçmeden, yeni bir başarı haberi de Cannes'dan geldi. Nuri Bilge Ceylan'ın ‘Uzak’ filmi, ikincilik ödülü olan‘‘Büyük Jüri Ödülü’’ ile ‘‘En İyi Erkek Oyuncu’’ ödülünü aldı.

25.05.2003Gündem
Cannesda Türk filmi Uzaka iki ödül

Cannes'da Türk filmi Uzak'a iki ödül

Uluslararası 56. Cannes Film Festivali'nde Türkiye adına yarışan Nuri Bilge Ceylan'ın ‘Uzak’ filmi iki ödül kazandı. "Uzak", ikincilik ödülü olan "Büyük Jüri Ödülü" ile "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü aldı. Ceylan ödülünü Yılmaz Güney'e ithaf etti.

26.05.2003Gündem
The success of Turkish film “Uzak” in Cannes

The success of Turkish film “Uzak” in Cannes

Uzak (Far), the film of Nuri Bilge Ceylan, won two prizes in the International 56th Cannes Film Festival.

26.05.2003Gündem
Balayını Cannesda geçirmek istemişti

Balayını Cannes'da geçirmek istemişti

''Uzak'' filmindeki başarısıyla Cannes'da ''En İyi Erkek Oyuncu'' ödülünü Muzaffer Özdemir ile paylaşan, 2 Aralık 2002'de ölen Mehmet Emin Toprak, filmin festivale katıldığını öğrendiğinde, balayını Cannes'da geçirmeye karar verdiği ortaya çıktı. 28 yaşındaki Toprak, Çanakkale'nin Yenice ilçesindeki yakınlarına bayram ziyaretine giderken, kullandığı otomobilin şarampole düşmesi sonucu ağır yaralanmış, ancak kaldırıldığı hastanede ölmüştü.

26.05.2003Gündem
Uzak İtalyada gösterime girecek

"Uzak" İtalya'da gösterime girecek

56. Cannes Film Festivali'nde Jüri Büyük Ödülü ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini alan Nuri Bilge Ceylan'ın ''Uzak'' adlı filminin sonbaharda İtalya'da gösterime gireceği açıklandı.

26.05.2003Gündem
Gül: TSKya haksızlık edilmemeli

Gül: TSK'ya haksızlık edilmemeli

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Türkiye'nin yurtdışına asker göndermesi ve ülkesinde asker bulundurmasına ilişkin ikinci tezkere konusunda Türk Silahlı Kuvvetleri'ne haksızlık edilmemesi gerektiğini söyledi.

26.05.2003Gündem
Ödüller sanatsal yönü olan filmlere verildi

Ödüller sanatsal yönü olan filmlere verildi

56. Cannes Film Festivali'ni değerlendiren Fransız medyası, ‘‘Hiçbir Fransız filmi ödüle değer görülmedi. Türk ve İran sineması öne çıkarıldı. Kurallara göre Altın Palmiye ve Mizansen Ödülünün aynı film ve yönetmene verilmemesi gerekirdi. Jüri bu kuralı bozdu. Jüri, Türk filmi Uzak'a da hem Büyük Ödül'ü, hem de En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü layık gördü’’ diye yazdı.

26.05.2003Gündem
Uzakın şanslı olduğunu ilk gösterimde anladık

"Uzak"ın şanslı olduğunu ilk gösterimde anladık

Uluslararası Cannes Film Festivali'nde Türkiye standını hazırlayanlardan, Sinema Platformu Sözcüsü Sebahattin Çetin, ''Büyük Jüri'' ile ''En İyi Erkek Oyuncu'' ödüllerini kazanan ''Uzak'' filminin ilk gösteriminin sonunda büyük alkış aldığını belirterek, ''Adaylar arasında olacağını o gün anladık'' dedi.

27.05.2003Gündem
Devletten de alkış

Devletten de alkış

Eurovision'da birincisi Sertab Erener, besteci Demir Demirkan ve TRT ekibi, devletin zirvesi tarafından kabul edildi.

27.05.2003Gündem
Devletten de alkış

Devletten de alkış

Meclis Başkanı Bülent Arınç, Sertap Erener'i kabul edip, Eurovision zaferi nedeniyle Meclis Madalyonu ve gümüş bir kutu hediye etti. Erener ve arkadaşlarını tebrik eden Arınç, ‘‘Bir kez daha emin oldum ki, daha büyük başarılara imza atacak kahramanlar sırada bekliyorlar’’ dedi.

27.05.2003Gündem
Devletten de alkış

Devletten de alkış

Eurovision'da birinciliği elde eden Sertab Erener, besteci Demir Demirkan ve TRT ekibi, dün devletin zirvesi tarafından kabul edildi.

28.05.2003Gündem
Ödül benim için sürpriz oldu

Ödül benim için sürpriz oldu

56. Uluslararası Cannes Film Festivali'nde ''Jüri Büyük Ödülü'' ve en iyi aktör ödüllerini kazanan ''Uzak'' adlı filmin yönetmeni Nuri Bilge Ceylan, başlangıçta ödül almayı beklemediğini belirterek, ''ABD'li jüri üyelerine 'Uzak'ın çok uzak geleceğini düşünüyordum, ama beni şaşırttılar'' dedi. Ödüllü filmin ekibi, Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SESAM)Lokali'nde basın toplantısı düzenledi.

28.05.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Türk Rönesansı

ON gün içinde Türkiye kültür, sanat, edebiyat alanında uluslararası üç zaferin sevincini yaşadı.

26.05.2003