MENÜ

Nuri Bilge Ceylan

Nuri Bilge Ceylan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nuri Bilge Ceylan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.677 Nuri Bilge Ceylan haberi bulunmuştur.

Nuri Bilge Ceylan Haberleri

Hatice Aslan babasını kaybetti Hatice Aslan kimdir

Hatice Aslan babasını kaybetti! Hatice Aslan kimdir?

Oyuncu Hatice Aslan babasını kaybetti. Aslan, babasının vefat haberini 5 Mart günü sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı bir fotoğraf ile duyurdu. Ünlü oyuncu paylaşımın altına duygusal bir de not yazdı. Peki; Hatice Aslan kimdir? Detaylar haberimizde.

11.3.2016Kelebek
Algıları değiştiren yolculuk: Kars

Algıları değiştiren yolculuk: Kars

Zaman yolculuğu… 2016’dan, tarihsiz, zamansız bir ana götüren o ‘Doğu Ekspresi’. Evet; Dünyanın çok farklı yerlerinde daha önce yaptığımız tren seyahatleriyle hiçbir benzerliği yok. En sonda yazmam gereken cümleyi burada yazayım: Bu sefer bizim en unutulmaz gezimiz oldu.

26.2.2016Seyahat
Nuri Bilge Ceylan Citysde

Nuri Bilge Ceylan City's'de

Altın Palmiye ödüllü ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan, önceki gün Nişantaşı City’s’de alışverişteydi.

15.2.2016Magazin
Kapadokya, Bıt Milano Turizm Fuarı’nda Başarıyla Tanıtıldı

Kapadokya, Bıt Milano Turizm Fuarı’nda Başarıyla Tanıtıldı

KAPADOKYA, BIT MİLANO FUARINDA BAŞARIYLA TANITILDI

15.2.2016Nevşehir
Türk Sinemasında yüzyılın en iyi filmleri seçildi

Türk Sineması'nda yüzyılın en iyi filmleri seçildi!

Yayın hayatındaki 10'uncu yılını tamamlayan edebiyat dergisi her yıl Şubat ayında açıkladığı Türk Sineması'nda 'Yüzyılın 40 Filmi' listesini yayınladı. Listenin başında, 1982 yapımı Şerif Gören filmi ‘Yol’ var. Diğer filmlerin neler olduğunu haberimizden öğrenebilirsiniz.

28.1.2016Kelebek

En iyi Türk filmi 'Yol'

Edebiyat dergisi Notos’un Türk sinemasına ayırdığı ve 383 kişinin katıldığı soruşturmasında Şerif Gören’in yönettiği Yol filmi birinci seçildi.

28.1.2016Keyif
En iyi Türk filmi ‘Yol’

En iyi Türk filmi ‘Yol’

Edebiyat dergisi Notos’un Türk sinemasına ayırdığı ve 383 kişinin katıldığı soruşturmasında Yılmaz Güney’in yazıp Şerif Gören’in yönettiği ‘Yol’ filmi birinci seçildi.

27.1.2016Keyif
Ceyhun Yılmaza resmen aklımıza her geleni sorduk

Ceyhun Yılmaz'a resmen aklımıza her geleni sorduk!

Yıllar önce ilk radyoda sesini duyduk, sevdik, sonra sosyal medyayla daha da tanıdık. Bize hep bir şeyler anlatan, şiirler okuyan, her daim güzel konuşan adam Ceyhun Yılmaz. Bu sefer de, merak ettiğimiz ne varsa, ona soralım dedik.

25.1.2016Kampüs
Her yerde kar var kalbim senin bu gece

Her yerde kar var
kalbim senin bu gece

İstanbul’a kış yakışır mı hâlâ kararsızım. Arapsaçına dönen yolları, kar erirken çamur deryasına dönen sokakları, aksayan ulaşımı, kabaran doğalgaz faturalarını, kar fırtınasına yenik düşen belediye hizmetlerini gördükçe kışın İstanbul’a hiç yakışmadığına karar veriyorum. Tüm bu olumsuzluklar eskiden yok muydu? Vardı ama, tüm mahalle bu olumsuzlukları keyfe döndürmesini biliyordu. Şimdi artık mahalle yaşamı yok, site yaşamı var. Bu yaşamda da herkes evine kapanıp, kışın bir an önce gitmesi için dua ediyor.

24.1.2016Hayat
2015te en çok hangi oyunu oynadık

2015'te en çok hangi oyunu oynadık?

D&R, kitap, müzik, film ve oyun alanında 2015 yılının en çok satanlarını açıkladı. Bakın geçen yıl en çok hangi oyunu oynamış, hangi konsola ilgi göstermişiz?

20.1.2016Teknoloji
İran’ın Nuri Bilge Ceylan’ı geliyor

İran’ın Nuri Bilge Ceylan’ı geliyor

İran sinemasının günümüzdeki popülerliğini en çok borçlu olduğu yönetmenlerden olan Abbas Kiarostami’nin Türkiye’de bugüne kadar açılmış en kapsamlı sergisi, 9 Ocak’tan itibaren CerModern’de ziyarete açılıyor.

5.1.2016Ankara
İş ve Sanat Dünyası Gala Modernde buluştu

İş ve Sanat Dünyası Gala Modern'de buluştu

İstanbul Modern’in eğitim programlarını destekleyerek çocuk ve gençlerin eğitimine olanak yaratmak amacıyla düzenlenen “Gala Modern” 12 Aralık Cumartesi akşamı gerçekleşti.

20.12.2015Magazin
11 Aralık Cuma günü vizyona giren filmler

11 Aralık Cuma günü vizyona giren filmler!

“Her yeni film hayatımı nasıl idare edeceğimi öğretiyor.” diyor Nuri Bilge Ceylan. Sizler de 11 Aralık Cuma günü vizyona girecek 6 film ile yeni hayat dersleri edinebilirsiniz. Bu hafta vizyona girecek Victor Frankenstein, Frog Kingdom, Steve Jobs, Rüzgarın Hatıraları, Pan ve Azap filmleri ile keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

9.12.2015Bilgi
11 Aralık Cuma günü vizyona girecek filmler

11 Aralık Cuma günü vizyona girecek filmler!

“Her yeni film hayatımı nasıl idare edeceğimi öğretiyor.” diyor Nuri Bilge Ceylan. Sizler de 11 Aralık Cuma günü vizyona girecek 6 film ile yeni hayat dersleri edinebilirsiniz. Bu hafta vizyona girecek Victor Frankenstein, Frog Kingdom, Steve Jobs, Rüzgarın Hatıraları, Pan ve Azap filmleri ile keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

9.12.2015Bilgi
Destek için kaldı

Destek için kaldı

14. İstanbul Bienali’nin en çok dikkat çeken eserlerinden Adrián Villar Rojas’ın ‘Tüm Annelerin En Güzeli’ yerleştirmesindeki keçili heykel İstanbul Modern’in eğitim programına destek için müzeye bağışlandı.

3.12.2015Keyif
Altın Portakalda kıyafet tartışması

Altın Portakal'da kıyafet tartışması

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in 'Kıyafeti düzgün olmayan Altın Portakal’a giremeyecek' açıklaması yeni bir tartışma başlattı. Bu tartışmanın ardından hurriyet.com.tr'de bir anket yayınladı. 11 Kasım Saat 00:00 itibariyle ankete 19 bin 915 kişi katıldı. Katılımcılara 'Altın Portakal’ın saygınlığını yükseltmek için kıyafet zorunluluğu fikrine katılıyor musunuz?' sorusu soruldu. Sonuçlara göre katılımcıların %64'ü 'evet kural konulması gerekir derken, %36'sı 'Hayır herkes istediği gibi giyinebilir' dedi.

11.11.2015Magazin
Abluka filminin yönetmeni Emin Alper: Karanlık dönemler bizim gerçeğimiz

Abluka filminin yönetmeni Emin Alper: Karanlık dönemler bizim gerçeğimiz

Venedik’te ‘Jüri Özel’, Adana Altın Koza’da da ‘En İyi Film’ ödüllerini kazanan ‘Abluka’ hakkında yönetmeni Emin Alper’le konuştuk.

7.11.2015Keyif
Contemporary İstanbulun en iyi 10 galerisi

Contemporary İstanbul'un en iyi 10 galerisi

Türkiye’nin çağdaş sanat fuarı Contemporary İstanbul, bu yıl 10 yaşında. Pek çok yabancı galeri de var ama fuarın temel taşları Türkiyeli galeriler. Türkiye sanat dünyasının ve piyasasının en önemli aktörleri bu fuarın da başlıca katılımcıları. Fuar turuna çıkan bir koleksiyoncu ya da sanat izleyicisinin uğramadan geçmeyeceği bu galerilerden 10 maddelik bir liste yaptık. Küçük bir rehber niyetine.

6.11.2015Keyif
Dergiciliğin değişen Temposu

Dergiciliğin değişen Tempo'su

Yayın hayatına 28 yıl önce başlayan Tempo bu ay yenilenen yüzüyle raflardaydı. Hem içeriği hem de tasarımı değişen yayın, bundan sonra hayatına ‘üst düzey bir yaşam tarzı ve yüksek kültür dergisi’ olarak devam edecek. Yayın Yönetmeni Ayşegül Savur Özgen’le hem Tempo’nun değişimini hem de yeni nesil dergiciliği konuştuk.

16.10.2015Hayat
Eğreti gelinler Ankarada

Eğreti gelinler Ankara'da

Şükran Kozalı’nın ‘Eğreti Gelinler’ romanından sinemaya uyarlanan ve yönetmenliğini Zaim ve Deniz Güvenç kardeşlerin yaptığı ‘Eğreti Gelinler Ladik’ filminin çekimleri Ankara’da devam ediyor.

8.10.2015Ankara
Ödüllü filmler beyazperdede

Ödüllü filmler beyazperdede

Ankara Üniversitesi, ödüllü Türk filmlerini izleyiciyle buluşturuyor.

5.10.2015Ankara
Festival başladı

Festival başladı!

Frankfurt Türk Film Festivali ünlü Yeşilçam yıldızı Filiz Akın ve Serap Aksoy’un da katıldığı gala ile başladı.

5.10.2015Avrupa
Frankfurttan Filiz Akına Onur Ödülü

Frankfurt'tan Filiz Akın'a Onur Ödülü

15. Frankfurt Türk Film Festivali, muhteşem bir galayla başladı. Galada Onur Ödülleri Türk sinemasına emeği geçen zarafetiyle bilinen sanatçı Filiz Akın ve yazar, yönetmen Zülfü Livaneli’ye verildi.

4.10.2015Keyif
Bambaşka bir Tempo

Bambaşka bir Tempo

Türkiye'nin en kült dergilerinden Tempo yeni yüzü ve içeriğiyle bugün okurlarının karşısına çıktı.

3.10.2015Keyif
Nuri Bilgeyle 2006dan beri konuşmuyoruz

Nuri Bilge'yle 2006'dan beri konuşmuyoruz

Gelmiş geçmiş en büyük Türk filmi hangisidir? Düşünüyorum… ‘Yol’, ‘Muhsin Bey’, ‘Uzak’ listemde olurdu kesin. Ve ‘Kader’... Beni en çok sarsan... Zeki Demirkubuz, Nuri Bilge Ceylan, Reha Erdem gibi birkaç yönetmenle Türk sinemasının kaderini değiştirdi. Ama onun derdi böyle sözler, misyonlar değil. “İnsan çelişkilerle dolu, sakat bir varlık. Bizi ‘doğru’ya götüren, ‘güzel’i özlememize sebep olan bu. Sinemamı bunun üzerine oturtmaya çalışıyorum” diyor. Filmlerini karamsar bulabilirsiniz. Bence tam tersi. Babam Ünsal Oskay, Marx’ın bir sözünü çok severdi: “Aldatıcı, iğva edici iyimserlik, gerçek kötümserliktir.” Demirkubuz, filmlerinde çizdiği karanlık tabloları yine kendi delikanlı coşkusuyla, devrimci bir öfkenin umuduyla yırtmak istiyor aslında. ‘Güzel’e, ‘doğru’ya olan o büyük özlemi hatırlatıyor, yaramızı deşiyor. Rehberleri Dostoyevski, Camus ama o Beşiktaş’ı da, Boca Juniors’ı da aynı tutkuyla seviyor.

28.9.2015Hayat
Ablukaya Venedikten Jüri Özel Ödülü

Abluka'ya Venedik'ten Jüri Özel Ödülü

Emin Alper’in, dünya prömiyerini 72. Venedik Film Festivali’nin ana yarışma bölümünde yapan "Abluka" adlı filmi, burada Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. Ödülün ardından açıklama yapan Alper, filminin Türkiye’de barışçıl ve demokratik bir ortama katkıda bulunmasını umduğunu dile getirdi.

14.9.2015Keyif
Şöhret bazen 30undan sonra gelir bazen 60tan

Şöhret bazen 30'undan sonra gelir bazen 60'tan

Şöhret bazılarının kapısını çok genç yaşta çalar. Gösteri dünyasın çocuk denecek yaşta hatta kimi 20'sine bile gelmeden şöhretin zirvesine çıkmış isimlerle dolu. Ama bazıları için de ona ulaşmak zaman gerektirir.

10.9.2015Magazin
Venedik Film Festivalinde Altın Ayı için yarışan Abluka filminin yönetmeni Emin Alper: Ablukada anlattığımız dünyanın içindeyiz

Venedik Film Festivali'nde Altın Ayı için yarışan Abluka filminin yönetmeni Emin Alper: Abluka'da anlattığımız dünyanın içindeyiz

Venedik'te dün gece dünya prömiyerini gerçekleştiren 'Abluka' filminin yönetmeni Emin Alper, acı bir tesadüfe dikkat çekti. Alper, "Biz bu filmi çekerken Türkiyedeki politik güncellikle ilişkisini kaybedecek diyorduk. Maalesef öyle olmadı ve ne tesadüftür ki Venedik davetiyesinin gelmesinin ertesinde Suruç patlaması oldu, ateşkes sonlandı ve şu an filmde anlattığımız dünyanın içinde bulduk kendimizi" diye konuştu.

9.9.2015Keyif
72. Venedik Film Festivali başladı

72. Venedik Film Festivali başladı

Sinema dünyasının kalbi bir kez daha Venedik'te atıyor. Bu yıl 72'ncisi düzenlenen Venedik Film Festivali dün gece Everest filminin gösterimiyle başladı.

3.9.2015Magazin
Abluka Venedikte Altın Aslan için yarışacak

'Abluka' Venedik'te Altın Aslan için yarışacak

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın jüri üyesi olduğu 72. Venedik Film Festivali’nde 3 Türk filmi izleyiciyle buluşacak. Türk yönetmen Alper’in ikinci uzun metraj filmi “Abluka”, Altın Aslan ödülünü kovalayacak.

1.9.2015Avrupa
Burak Hakkı ve Sema Şimşek ilişkisinde ilginç tesadüf

Burak Hakkı ve Sema Şimşek ilişkisinde ilginç tesadüf

Burak Hakkı ile eski eşi Sema Şimşek, aynı gün sevgililerinden ayrıldı.

28.8.2015Magazin
Haftanın çok satan kitap, CD ve DVDleri

Haftanın çok satan kitap, CD ve DVD'leri

Kim ne okuyor, ne izliyor, hangi müziği dinliyor... Bu haftanın çok satan kitap ve DVD'leri sizler için derledik. İşte yıllar geçmesine rağmen hâlâ birinci sırada olan Sabahattin Ali'nin ölümsüz eseri Kürk Mantolu Madonna'dan büyüklere boyama kitaplarına, Kış Uykusu'ndan Eşkıya'ya listede yer alanlar.

28.8.2015Keyif
Birol Ünel parasını hep dağıtacak

'Birol Ünel parasını hep dağıtacak'

Birkaç gün önce Berlin sokaklarında alkollü şekilde objektiflere takılan aktör Birol Ünel'i Cumhuriyet Gazetesi'nden Müjde Yazıcı kaleme aldı.

21.8.2015Keyif
Nerede ne giyeceğini bileceksin

Nerede ne giyeceğini bileceksin

Oscar, Cannes ya da Altın Küre; kim ne derse desin tüm dünyanın meraklı gözlerle izlediği bu organizasyonları değerli kılan unsurlardan biri de davetlilerin kendilerine gösterdiği özen..

12.8.2015Stil
Alberto Barberadan Nuri Bilge Ceylana övgü

Alberto Barbera'dan Nuri Bilge Ceylan'a övgü

Venedik Film Festivali Direktörü Alberto Barbera, bu yıl jüride yer alan Nuri Bilge Ceylan’ın, yaşayan en büyük yönetmenlerden biri olduğunu söyledi. Barbera ayrıca, bir yemekte tanıştığı Ceylan'a nasıl jüri üyeliği teklifi teklif ettiğini anlattı.

31.7.2015Keyif
Venedik Film Festivaline Türk sineması damgası

Venedik Film Festivali'ne Türk sineması damgası

Dünyanın en eski film festivali olan ve bu yıl 72’ncisi düzenlenecek Venedik Uluslararası Film Festivali’nin programı açıklandı. Nuri Bilge Ceylan’ın da jürisinde yer alacağı ana yarışmada, Emin Alper'in “Abluka” filmi büyük ödül Altın Aslan’a aday gösterildi. Genç yönetmen Senem Tüzen de ilk uzun metrajlı filmi “Ana Yurdu” ile “Geleceğin Aslanı” ödülü için yarışacak.

29.7.2015Keyif
Nuri Bilge Ceylan Venedikin ana jürisinde

Nuri Bilge Ceylan Venedik'in ana jürisinde

'Kış Uykusu'nun Altın Palmiye ödülü yönetmeni Nuri Bilge Ceylan, 2-12 Eylül tarihleri arasında 72'ncisi düzenlenecek sinema dünyasının en eski ve prestijli etkinliklerinden Venedik Film Festivali'nde Altın Aslan ödülünü belirleyecek ana jürisinde görev yapacak. Jüri başkanlığını 'Yerçekimi'nin Oscar'lı yönetmeni Meksikalı Alfonso Cuaron'un üstleneceği festivalin yarışma filmleri yarın açıklanacak.

28.7.2015Keyif
İFSAK arşivi aralandı

İFSAK arşivi aralandı

56’ncı yılını geride bırakan İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) dün ‘İFSAK Arşivi Aralanıyor’ sergisini ziyarete açtı.

26.7.2015Keyif
Meksika’nın konuğu Türkiye sineması

Meksika’nın konuğu Türkiye sineması

Meksika’da 18’incisi düzenlenen Guanajuato Film Festivali’nin bu yılki konuğu Türkiye. Festivalde Türkiye’den 19’u uzun metrajlı toplam 56 film gösterilecek. Ana yarışma jürisindeki isimlerden biri de Melisa Sözen.

22.7.2015Keyif
İnsanın bacağından vazgeçmesi nasıl bir şey

İnsanın bacağından vazgeçmesi nasıl bir şey?

Caner Eler, 2006’dan beri Eurosport’ta spiker, Radikal ve yayın yönetmeni olduğu Socrates Dergisi ile de yazar olarak tanınıyor. Ama rahatsızlığı çok bilinmiyor. 15 yıl önce kemik kanserine yakalandı. Hastalığı yense de iki koltuk değneği ona miras kaldı. Caner, o mirastan kurtulmayı kafasına koymuştu ve sonunda gerekeni yaptı: Sağ bacağından feragat etti. Artık yeni proteziyle yeni hayatına adım atıyor...

10.7.2015Hayat
Sadettin Teksoy: Gezi döneminde habercilik yapsaydım tarihin seyrini değiştirirdim

Sadettin Teksoy: Gezi döneminde habercilik yapsaydım tarihin seyrini değiştirirdim

Tam 34 yıl gazetecilik yaptı. Magazincilik de savaş muhabirliği de... ‘Teksoy Görevde’ programındaki sarı montu ve güneş gözlükleri fenomendi. 9 yıldır ortalarda yok. Uzun sessizliğini bir reklam filmiyle bozdu. Dolaptan o efsane mont çıktı ve kayıt yeniden başladı: “Sevgiyle besleniyorum. Enerji yüklü bir adamım!”

3.7.2015Hayat
ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları başlıyor

ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları başlıyor

Gelenekselden çağdaşa, alternatiften popülere tüm sanat dallarını seyirciyle bir araya getiren 27. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları, "Sanat uzun, hayat kısa" sloganıyla başladı.

2.7.2015Keyif

Yazar Sonuçları

Aynı ev seksi öldürür

Bizim ‘Dört Benzemez’in bu haftaki konuğu Okan Bayülgen’di... Onu uzun uzun yaldızlı cümlelerle anlatmaya hiç gerek yok. Çünkü neredeyse çeyrek asırdır hayatını bütün ülkenin gözü önünde yaşıyor. Biz ekip olarak kendisinden fazlasıyla istifade ettiğimiz şahane saatler yaşadık. Umarım masadaki muhabbetin lezzetini satırlara da yansıtabilmişimdir efendim...

12.3.2016

İnşallah!..Mustang, Oscar’ı alacak!

Oscar için yarışacak Mustang’i izler izlemez vuruldum. Çünkü bizi anlatıyordu. İçerden anlatıyordu. Bir kadın filmiydi. Mustang, pek çok kadın meselesine değiniyor ama hiçbir şeyin altını fosforlu kalemle çizmiyor. Zarif, sakin, yumuşak, okşar gibi anlatıyor ama yumruğunu da atıveriyor.

15.1.2016

Çocuklara eğitim için 2.5 milyon TL

BU yıl yedincisi yapılan Gala Modern’deki “destek yarışında” müzenin çocuklara ve gençlere eğitim programı için 2.5 milyon lira katkı sağlandı.

13.12.2015

Gala Modern’le eğitime destek

Çocuk ve gençlerin eğitimine olanak yaratmak amacıyla düzenlenen Gala Modern’in yedincisi geçen hafta sonu İstanbul Modern’de gerçekleştirildi. İş dünyasının patronları, Raffi Portakal’ın yönettiği müzayedede eğitime destek vermek için yarıştı.

13.12.2015

Ne yapın edin bu sanat fuarını görün

İstanbul’un en önemli sanat etkinliği ve bu yıl 10. yaşını kutlayan Contemporary İstanbul kapılarını açtı...

12.11.2015

Altın Portakal’da spor ayakkabı serbest mi!

Menderes Türel, Cengiz Semercioğlu’na Antalya Film Festivali’ndeki yeni kıyafet uygulamasını anlatmış; “ödül törenlerine yırtık kot ve tişörtle girilmeyecek, takım elbise ile papyon zorunlu olacak” demiş.

11.11.2015

Huysuz'a küstüm

Birçoğumuz onu “Pop Star”ın jüri üyesi olarak tanıdı. Sivri yorumları ve şahsına münhasır bakış açısıyla bir anda Türkiye’nin anti-kahramanı oldu.

29.8.2015

Yazarlara da ahlaksız teklifler geliyor

Destek Yayınları’nın sahibi Yelda Cumalıoğlu, geçen hafta metro çıkışında gördüğü korsan kitap tezgâhına müdahale edince karşısında eli bıçaklı bir adam buldu. Bu Yelda’nın korsana ilk saldırısı değil, Çeşme’de de korsan kitap yırtmaktan karakolluk olmuş. Yelda ile “tezgâhlarda korsan kitap değil meyve satılsın” dedikten sonra kitap dünyası hakkında sohbet ettik.

11.7.2015