MENÜ

Nukleer Enerji

Nukleer Enerji ile ilgili tüm haberleri, son dakika Nukleer Enerji haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Nukleer Enerji haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 6.345 Nukleer Enerji haberi bulunmuştur.

Nukleer Enerji Haberleri

İran karadan denize füze menzilini 700 km’ye çıkardı

İran karadan denize füze menzilini 700 km’ye çıkardı

İran Devrim Muhafızları uzay bölümü başkanı Amiral Hacızade karadan denize balistik füze menzilini 700 km’ye yükselterek 700 km mesafedeki herhangi bir gemiyi vurabilecek bir duruma geldiklerini söyledi.

16.10.2018Dünya
Son dakika... Bakan Dönmezden doğalgaz müjdesi

Son dakika... Bakan Dönmez'den doğalgaz müjdesi!

İstanbul Yeni Havaalanında gerçekleştirilen ‘Türkiye 2023 Zirvesi’nde konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Bu yıl sonuna kadar doğalgaz gitmeyecek hiçbir şehrimiz kalmayacak” dedi.

15.10.2018Ekonomi
Bakan Albayrak: Komisyonculuk tarihe karışacak

Bakan Albayrak: Komisyonculuk tarihe karışacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sebze ve meyve fiyatlarındaki manipülasyonu ve suni süreçleri azaltacak Hal Yasası’nın çok yakın süreçte TBMM’ye geleceğini bildirerek, "İnşallah artık komisyonculuk tarihe karışacak. Satışta rekabet üst düzeye çıkacak ve yeni haller, yeni satış alanları, üretici ve üretici örgütlerinin satış imkânlarının artırılması sağlanacak" dedi.

15.10.2018Ekonomi
‘Hava’ taşır adaleti hiç yorulmadan

‘Hava’ taşır adaleti hiç yorulmadan

Buket Uzuner’in uyumsuz kahramanı Defne Kaman bu kez ‘hava’da kayboluyor. Dörtlemenin üçüncü kitabı ‘Hava’da Kaman, doğaya karşı işlenen suçların peşine düşüyor ve adalet sağlanmadan dönecek gibi görünmüyor

10.10.2018Kitap Sanat
Rosatom, Hindistanda 6 yeni nükleer ünite kuracak

Rosatom, Hindistan'da 6 yeni nükleer ünite kuracak

Rusya Devlet Nükleer Enerji Kurumu Rosatom'un Hindistan'da altı yeni nükleer enerji santrali ünitesi kuracağı bildirildi.

6.10.2018Ekonomi
NASA rüzgarı

NASA rüzgarı

NASA’dan aldığı yazılımla rüzgâr enerjisi yatırımları yapan, 400 megavatlık (MW) RES portföyüne sahip olan Özgül Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Özgül, 10 ilde 450 milyon dolarlık yatırıma hazırlanıyor. Özgül, “Teşviklere ve alım garantilerine karşıyım” dedi.

5.10.2018Ekonomi
Yepyeni bir sayfa açın

Yepyeni bir sayfa açın

Bir sıcak içecek, bir rahat koltuk, bir de güzel kitap... Yazın hareketli günleri bitti, sayfalara gömülüp başka dünyalara açılma mevsimi geldi. Keyfinizi katlamak için jürimiz baskıdan taze çıkmış kitapların en iyi 10’unu seçti.

Rusya’ya peş peşe suçlamalar

Rusya’ya peş peşe suçlamalar

ABD, Hollanda ve Britanya’dan Rusya’ya peş peşe suçlamalar... Dün ilk olarak Britanya, Rus askeri istihbaratını (GRU) Dünya Anti-Doping Ajansı, Ukrayna’daki ulaşım sistemleri ve 2016 ABD Başkanlık seçimlerine yönelik hack saldırılarının arkasında olmakla suçladı.

4.10.2018Dünya
Akkuyu bizim ilk nükleer projemizdi ama son olmayacak

"Akkuyu bizim ilk nükleer projemizdi ama son olmayacak"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Nükleer Enerji Proje Uygulama Dairesi Başkanı İbrahim Halil Dere, Mersin'de inşa edilen Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) Türkiye için bir ilk olduğunu vurgulayarak, "Akkuyu bizim ilk nükleer projemizdi ama son olmayacak." dedi.

3.10.2018Ekonomi
Suudi Arabistan, Etiyopya’dan elektrik satın alacak

Suudi Arabistan, Etiyopya’dan elektrik satın alacak

Suudi Arabistan’nın enerjide petrol ve gaza olan bağımlılığını azaltmak için Etiyopya’nın Hedasi Barajı’nda üretilen elektriği satın almak için fizibilite çalışmaları başlattığı bildirildi.

28.09.2018Ekonomi
Buket Uzuner  son romanı ‘Hava’yı  anlattı: Tabiat anaya ihanet, bütün destanlarda felaket getirir ve her destanın arkasında gerçek bir hikâye vardır

Buket Uzuner son romanı ‘Hava’yı anlattı: Tabiat anaya ihanet, bütün destanlarda felaket getirir ve her destanın arkasında gerçek bir hikâye vardır

Bundan üç yıl önceydi. Bir havalimanında Buket Uzuner’i aramış söyleşi yapıyordum. Bana ‘Toprak’ı anlatıyordu. ‘Tabiat Dörtlemesi’nin ikinci kitabını... Aradan üç yıl geçti. Bu kez aradığım kişiye Kaş’ta, bir çevre eyleminde ulaştım. Bir tesadüftü karşılaşmamız, 350.org’un ‘İklim için ses ver’ eyleminde sesimizi çıkardık. Sonra oturduk, dörtlemenin üçüncü kitabı ‘Hava’yı, Defne Kaman’ın bu kez neler yaşadığını konuştuk. Buket Uzuner’in bir de sürprizi var: Netflix’ten dörtlemenin dizi olması için bir teklif gelmiş.

Molibden nedir Özellikleri nelerdir

Molibden nedir? Özellikleri nelerdir?

Molibden nedir sorusu kimya ve fizikle ilgilenen birçok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Periyodik cetvelde 'Mo' elementi olan molibdenin birçok özelliği ve kullanım alanı bulunuyor. Peki, molibden nedir? Özellikleri nelerdir?

18.09.2018Gündem
Çevreciler ağaçlara yuva kurdular

Çevreciler ağaçlara yuva kurdular

Almanya’da nükleer enerjiye geçiş 1950’li yılların ikinci yarısında başladı. İlk nükleer santral, Münih yakınlarındaki Garching’de 1957 yılında faaliyete geçti. 1957-2004 yılları arasında 110 nükleer santralde üretime geçti.

17.09.2018Avrupa
ABD ve Suudi Arabistan nükleer enerjide işbirliğini görüştü

ABD ve Suudi Arabistan nükleer enerjide işbirliğini görüştü

ABD Enerji Bakanı Rick Perry, Suudi Arabistan Enerji Bakanı Khalid al-Falih ile küresel petrol fiyasalarındaki durumu ve nükleer enerji alanında işbirliği konularını görüştüler.

11.09.2018Ekonomi
Akkuyu NGS yüklenicileri arasına yeni bir şirket daha katıldı

Akkuyu NGS yüklenicileri arasına yeni bir şirket daha katıldı

Rusya devlet nükleer enerji kurumu Rosatom'dan, Türkiye'nin ilk nükleer santrali Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) Projesi'nin yüklenicileri arasına yeni bir şirketin daha katıldığı bildirildi.

10.09.2018Ekonomi
Bu sene onlar Türkiyeye akın edecek Rekor geliyor...

Bu sene onlar Türkiye'ye akın edecek! Rekor geliyor...

Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen: - "Türkiye'ye gelen Çinli turist sayısının, bu yıl 400 bini aşarak rekor kıracağını tahmin ediyoruz" açıklamasında bulundu.

15.08.2018Ekonomi
287 öğrenciye iş garantili yurtdışı eğitimi

287 öğrenciye iş garantili yurtdışı eğitimi

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, kalifiye insan yetiştirmek için 287 öğrenciye yurtdışı eğitim fırsatı sağlayacak.

11.08.2018Eğitim
Küresel enerji yatırımları azaldı

Küresel enerji yatırımları azaldı

Küresel enerji yatırımları geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 2 azalarak yaklaşık 1,8 trilyon dolara geriledi - Geçen yıl petrol, doğalgaz ve enerji verimliliğine yapılan yatırımlar artarken, nükleer enerji sektöründe yatırımlar azaldı.

26.07.2018Ekonomi
Nükleer Düzenleme Kurumunun görev ve yetkileri belirlendi

Nükleer Düzenleme Kurumunun görev ve yetkileri belirlendi

Nükleer Düzenleme Kurumu; çalışanların, halkın, çevrenin ve gelecek nesillerin radyasyondan korunmasından sorumlu olacak.

24.07.2018Ekonomi
Özbekistanda nükleer enerji ajansı kurulacak

Özbekistan'da nükleer enerji ajansı kurulacak

Özbekistan'da nükleer enerji sektörünün geliştirilmesine yönelik faaliyet göstermek üzere Özatom Nükleer Enerji Geliştirme Ajansı kurulacak.

20.07.2018Ekonomi
Enerjide yeni dönemde üç öncelik olacak

Enerjide yeni dönemde üç öncelik olacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yeni dönemde enerji sektöründe belirledikleri üç öncelik olduğunu ifade ederek, "Bunlar finansal sürdürülebilirlik, politik sürdürülebilirlik ve katılımcılık fakat zamana ve şartlara bağlı olarak bu öncelikleri artırabiliriz." dedi.

18.07.2018Ekonomi
Akkuyuda çalışacak 32 Türk öğrenci, uygulama çalışmasından geçti

Akkuyu'da çalışacak 32 Türk öğrenci, uygulama çalışmasından geçti

Türkiye'nin ilk nükleer santrali olacak Akkuyu'da çalışmak üzere Moskova Ulusal Nükleer Araştırmalar Üniversitesi'nde (MEPhI) eğitim gören Türk öğrenciler, Novovorenej Nükleer Santrali'ndeki uygulama çalışmasını tamamladı.

11.07.2018Kampüs
ASOdan sanayiye yeni fonlama modeli önerisi

ASO'dan sanayiye yeni fonlama modeli önerisi

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, sanayiye yönelik yeni fonlama modeli önerisinde bulunarak, "Bankalar beni fonlayacağına benden mal alan insanları fonlamalı. Tüketici kredilerine benzer bir modelin sanayi için de uygulanıyor olabilmesi gerekiyor." dedi.

2.07.2018Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Üçüncü nükleer enerji santralini de kuracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Üçüncü nükleer enerji santralini de kuracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya özel yayınında gençlerin sorularını cevapladı. Erdoğan, "Bunlar bizim medar-ı iftiharımız tabii. ATAK, HÜRKUŞ. Bunlar bize yeterli mi? Değil tabii. Ama önemli olan ilk adım. Daha da ilerleteceğiz tabii. Milli teknoloji hamlesinde ilk adım bunlar. Bundan sonra ileri teknolojiye doğru gideceğiz." dedi. Erdoğan, "Sadece Akkuyu ile kalmayacağız. Üçüncü bir nükleer enerji santralini de kuracağız. " dedi.

18.06.2018Gündem
24 Haziran tabuta çakılacak son çivi

24 Haziran tabuta çakılacak son çivi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Demokrasimizi üç beş kifayetsiz muhterisin insafına asla bırakmadık. Sandık bu milletin namusudur. Sandık bu milletin vandallara, çapulculara, teröristlere karşı en önemli silahıdır. Oy, bu milletin darbe savaşıdır. 24 Haziran’da ‘Cumhur İttifakı’na verilen her oy, darbe ve kriz üreticisi eski Türkiye sisteminin tabutuna çakılmış son çivi olacaktır” dedi. Erdoğan, Samsun ve Ordu mitinglerinde şunları söyledi:

18.06.2018Gündem
Dünyada enerji tüketimi yüzde 2,2 arttı

Dünyada enerji tüketimi yüzde 2,2 arttı

BP 2018 Dünya Enerji İstatistik Görünümü Raporu'nda, "Dünya genelinde enerji tüketimi geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 2,2 yükseldi. Bu, 2013'ten bu yana yıllık bazda en yüksek artış oranı olarak kayıtlara geçti." denildi.

14.06.2018Ekonomi
3’üncü nükleer santral Trakya’ya

3’üncü nükleer santral Trakya’ya

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, CNN TÜRK ekranlarında soruları yanıtladı. Hande Fırat moderatörlüğündeki programda Demirören Medya Grup Başkanı, CNN Türk- Kanal D İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal ve Posta Gazetesi Ankara Temsilcisi Hakan Çelik, Bakan Albayrak'a sorular yöneltti.

13.06.2018Ekonomi
Bor Karbür nedir

Bor Karbür nedir?

Bor Karbür, ülkemizde dünya rezervinin yüzde 80'ni karşılayan bor elementinin bir türüdür. Genellikle elementin yarattığı etkiyi arttırmak için kullanılan Bor Karbür, savunma sanayisi gibi alanlarda sağladığı hafiflikle birlikte yüksek faydalar sağlayabilmektedir. Peki, Bor Karbür nedir ve hangi alanlarda kullanılmaktadır? İşte, detaylı bilgiler

7.06.2018Ekonomi
İran liderinden nükleer talimatı: Yarından itibaren başlatılmalı

İran liderinden nükleer talimatı: Yarından itibaren başlatılmalı

İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, ülkesinin askıya aldığı nükleer çalışmalarını yeniden başlatılması için hazırlıkların yarından itibaren başlatılması talimatını verdi.

4.06.2018Dünya
Muharrem İnce: Bayrama giden Suriyeliyi almam

Muharrem İnce: Bayrama giden Suriyeli'yi almam

Canlı yayında gazetecilerin sorularını yayınlayan CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı Atatürk Havalimanı'na 'millet bahçesi' projesi için "Atatürk Havalimanı'nın olduğu yere park yapacaksa hiç itirazım yok. Zaten o yapamayacak, ben yapacağım. Ben devam ettiririm onu." diye konuştu. İnce, Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in ABD’den usulüne uygun istenmediği iddiasında ısrar ederek, “ABD FETÖ’yü vermez, Tayyip Erdoğan da istemez." dedi. İnce, “4.5 milyon Suriyeli Türkiye’de yaşıyor. Bayram’da gidiyor 72 bin kişi, 1 hafta 10 gün kalıyor, sonra geri dönüyor. Eğer sen gidip 10 gün kalıp geri gelebiliyorsan kal orada devamlı. Ne diye geliyorsun, tatile mi geliyorsun? Demek ki şartların uygun. Gittikten sonra kapatırım kapıyı kalırsın. Burası aşevi mi? Benim ülkemin insanları işsiz” ifadelerini kullandı.

24.05.2018Gündem
Rus büyükelçi: İlişkilerimiz kriz öncesinden bile iyi

Rus büyükelçi: İlişkilerimiz kriz öncesinden bile iyi

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, Türkiye ile Rusya arasında gelişen ilişkilerle ilgili, "İlişkilerimizi kriz öncesi durumdan bile daha iyi bir noktaya taşıdık" dedi.

9.05.2018Gündem
Son dakika: Trump, Obamanın mirası nükleer anlaşmadan çekildi

Son dakika: Trump, Obama'nın mirası nükleer anlaşmadan çekildi

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında, İran ile varılan nükleer anlaşmadan ABD'nin çekileceğini açıkladı. Trump, kendisinden önceki ABD Başkanı Barack Obama döneminde 2015 yılında imzalanan; İngiltere, Fransa, Rusya ve Çin'in de imzaladığı anlaşmadan tek taraflı olarak çekileceğini duyurdu. Trump, "Bu utanç verici anlaşma barış getirmedi. İran'a en üst düzeyde yaptırımlar uygulayacağız" dedi.

8.05.2018Dünya

Yazar Sonuçları

BRICS’e ‘T’ eklenirse bize fırsat yaratabilir

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, BRICS Zirvesi’ne katıldığı Johannesburg’da kendisine eşlik eden gazetecilerin sorularını yanıtlarken söze toplantıdaki konuşmasından girdi:

28.07.2018

Türkiye ve NATO ittifakı

Brüksel’de dün başlayan NATO Zirvesi bugün tamamlanacak.

11.07.2018