MENÜ

Nüfus Müdürlüğü

Nüfus Müdürlüğü ile ilgili tüm haberleri, son dakika Nüfus Müdürlüğü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Nüfus Müdürlüğü haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.906 Nüfus Müdürlüğü haberi bulunmuştur.

Nüfus Müdürlüğü Haberleri

ÖSYM 2019-ALES/1 için il ve ilçe nüfus müdürlüklerini duyurdu

ÖSYM 2019-ALES/1 için il ve ilçe nüfus müdürlüklerini duyurdu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ALES/1 için sınav günü açık tutulacak il/ilçe nüfus müdürlüklerini paylaştı. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 05 Mayıs 2019 tarihinde 07.00-10.00 saatleri arasında açık tutulacak. İşte, ALES günü açık tutulacak il/ilçe nüfus müdürlükleri

2.05.2019Gündem
Son dakika... Binali Yıldırım: Bu seçim başlı başına murdar olmuş bir seçimdir

Son dakika... Binali Yıldırım: 'Bu seçim başlı başına murdar olmuş bir seçimdir'

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım önemli açıklamalarda bulundu. Binali Yıldırım, 'Oylar sandıkta iç edilmiştir, bu kadar açıktır. Bizim oylarımız karşı adaya yazılmıştır' dedi. 'Bu seçim başlı başına murdar olmuş bir seçimdir' diyen Binali Yıldırım, 'Seçimden sonra bizi yüzlerce insan aradı. Bunu da ilk kez paylaşıyorum. Sandıklarda üç pusula yerine iki pusula verildiğini söylüyor insanlar' diye konuştu. Büyükçekmece itirazlarıyla ilgili olarak da konuşan Binali Yıldırım, 'MHP İlçe Başkanı evine 6 tane seçmen yazılmış haberi yok. Kepazeliğin geldiği boyutu görüyorsunuz' ifadelerini kullandı. CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nun futbol maçlarına gitmesiyle ilgili bir soruya Binali Yıldırım şu cevabı verdi: 'Amigolukla başkanlık olmaz. Başkanlığı verecek olan YSK’dır. Seçimden sonraki sürecin sonuçlanmasını sükunetle beklemelidir. Benim tavsiyem odur. Bunun dışında yapılacak her türlü taşkınlık, her türlü toplumsal gerginlik sürece zarar verir.'

15.04.2019Gündem
6 seçim kazandım hiç şaibe olmadı

6 seçim kazandım hiç şaibe olmadı

BÜYÜKÇEKMECE’de 6’ncı kez seçilen ve geçtiğimiz günlerde mazbatasını alan CHP’li Belediye Başkanı Hasan Akgün, 31 Mart seçimlerinde rakibi olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın usulsüz seçmen iddialarına yanıt verdi.

11.04.2019Gündem
CHP Sözcüsü Öztrak: Fark 14 bin civarında

CHP Sözcüsü Öztrak: Fark 14 bin civarında

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul’da geçersiz oyların sayılmasına ilişkin ilçe seçim kurullarına başvuruyla başlayan süreci ‘seçim çalma organizasyonu’ olarak nitelendirdi.

11.04.2019Gündem
ÖSYMden MBSTS açıklaması...2019 MBSTS sınav giriş belgesi

ÖSYM'den MBSTS açıklaması...2019 MBSTS sınav giriş belgesi

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı olarak bilinen MBSTS için önemli bir açıklama geldi. ÖSYM bünyesinde gerçekleştirilecek olan sınav gününde nüfus müdürlüklerinin açık olacağı bilgisi yer aldı. İşte, ÖSYM'nin MBSTS açıklaması ve sınav giriş belgesi hakkında bazı bilgiler

11.04.2019Eğitim
Mevlüt Uysal: Türkiye’nin hiçbir yerinde olmayan seçmen hareketi yaşanmış

Mevlüt Uysal: Türkiye’nin hiçbir yerinde olmayan seçmen hareketi yaşanmış

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Büyükçekmece adayı Mevlüt Uysal İstanbul seçimlerine ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Uysal Büyükçekmece'deki sahte seçmen iddiası ile ilgili “AK Parti'ye oy verenler listeden düşürülmüş. Seçimlerin bu şaibeden kurtulması adına öncelikle Büyükçekmece seçimlerinin iptal edileceğini düşünüyorum. Türkiye, seçim tarihi boyunca böyle bir organize işlem görmemiş. Soruşturma başladı. 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra yani 8 ay içerisinde Büyükçekmece'de toplamda 11 bin 954 seçmen kayıtlardan düşürülmüştür. Büyükçekmece'deki seçimler iptal edilirse, buradaki trafiğe baktığımızda İstanbul Büyükşehir Belediye seçimleri de bundan etkilenir" ifadelerini kullandı.

10.04.2019Gündem
Son dakika... Bakan Soyludan Büyükçekmece açıklaması

Son dakika... Bakan Soylu'dan Büyükçekmece açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Büyükçekmece'deki 'taşıma seçmen' ve 'usulsüzlük' iddialarıyla ilgili idari ve adli tahkikatın sürdüğünü belirterek, "AK Parti itiraz etti, biz tahkikat yapıyoruz. Burada bir hile, suiistimal ve yolsuzluk var" dedi.

9.04.2019Gündem
Son dakika... AK Partiden önemli İstanbul kararı

Son dakika... AK Parti'den önemli İstanbul kararı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, geçersiz oy sayımının yüzde 70'inin bittiğini, AK Parti lehine 4 bin 334 oy kaydedildiğini belirterek, "Sonuç, bunun adı şaibedir ama şöyle de diyebiliriz. Organize bir usulsüzlük ve bir suistimal var. Bunlar, hata ötesi şeylerdir. Nereye elimizi atsak gerçekten elimizde kalıyor. Araştırdıkça çok vahim tablo ve verilere ulaşıyoruz." dedi.

7.04.2019Gündem
Son dakika... AK Partiden Büyükçekmece açıklaması

Son dakika... AK Parti'den Büyükçekmece açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz seçim sonuçlarına yapılan itirazların sonuçları ile ilgili açıklama yaptı. Yavuz, Büyükçekmece’ye dönük bir müracaatta bulunulmuş ve ilçe seçim kurulu bu müracaatı reddetmiştir. İlçe Seçim Kurulu’nun kararı üzerine İl Seçim Kurulu’na gidilmiş ve İl Seçim Kurulu da reddetmiştir. Durum bundan ibarettir" dedi.

5.04.2019Gündem
ÖSYM MSÜ sınavı için açık tutulacak nüfus müdürlüklerini duyurdu

ÖSYM MSÜ sınavı için açık tutulacak nüfus müdürlüklerini duyurdu

ÖSYM, Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nın (2019-MSÜ) yapılacağı 7 Nisan Pazar günü açık tutulacak il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin listesini resmi sayfası üzerinden paylaştı. Listede sınav günü açık tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinin adresi ve açık oldukları saatler yer alıyor. İşte, MSÜ sınavı için açık tutulacak nüfus müdürlükleri

5.04.2019Gündem
Çipli kimlik kartı sayısı 37 milyona ulaştı

Çipli kimlik kartı sayısı 37 milyona ulaştı

E-Nüfus Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Ali Kart, Türkiye'de çipli kimlik kartına geçen kişi sayısının yaklaşık 37 milyon kişiye ulaştığını bildirdi.

27.03.2019Gündem

YDS günü açık tutulacak nüfus müdürlükleri belirlendi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) uygulanacak Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'nın (2019-YDS/1) yapılacağı 24 Mart Pazar günü açık olacak il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin listesi yayımlandı.

21.03.2019Gündem
Maaşı kesilince Suriyeli biri ile evli olduğunu öğrendi

Maaşı kesilince Suriyeli biri ile evli olduğunu öğrendi!

Hatay'ın İskenderun ilçesinde yaşayan Siham Reyhani (70), babasından kalan Bağkur maaşının kesilmesi üzerine başvurduğu SGK'da, 14 yaşından beri Suriyeli bir kişiyle evli olduğunu öğrendi. Bugüne kadar hiç evlenmediğini belirten Reyhani, yetkililerden yardım istedi.

13.03.2019Gündem
Elmacıkkemiği kırığına savcıdan takipsizlik

Elmacıkkemiği kırığına savcıdan takipsizlik

ANKARA’da Çankaya Nüfus Müdürlüğü’nde çalışırken 23 Ocak 2017’deki KHK’yla görevinden çıkarılan Nazan Bozkurt, kendisi gibi ihraç edilmiş bir grup eski memurla ‘İşimizi geri istiyoruz’ talebiyle Yüksel Caddesi’nde eylem yaptı.

12.03.2019Gündem
Yer Adıyaman… Herkes onu öldü sanıyordu, 41 yıl sonra ortaya çıktı

Yer Adıyaman… Herkes onu öldü sanıyordu, 41 yıl sonra ortaya çıktı

Adıyaman'da 41 yıl önce borçlarını ödeyemediği için evini terk eden ve o günden sonra kendisinden haber alınamayan 75 yaşındaki Mehmet Emin Özer, Konya'da kimlik çıkarmak içini gittiği nüfus müdürlüğündeki yetkililerin çabası sonucu yakınlarıyla bir araya geldi. Hakkında "gaiplik" kararı bulunan yaşlı adamı nüfus müdürlüğünden gelen fotoğraflarından tanıyan yakınları, Özer'i Konya'dan alarak Adıyaman'a getirdi.

28.02.2019Gündem
İçişleri Bakanlığı personel alımı için artık son saatlere girildi Başvuru nasıl yapılır

İçişleri Bakanlığı personel alımı için artık son saatlere girildi! Başvuru nasıl yapılır?

Kadrosuna 1200 personel alımı yapacak olan İçişleri Bakanlığı, 21 Şubat tarihinde açtığı ilan için son başvuruları 26 Şubat tarihinde 17.30'a kadar kabul ediyor. Basit adımlarla kolayca tamamlanabilecek olan İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu için fotoğraf yükleme aşamasında ebatların 600x800 piksel olması önem arz edecek. Peki, İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

26.02.2019Gündem
İzmir bu olayla çalkalanmıştı Milyoner öldü, dublör aranıyor...

İzmir bu olayla çalkalanmıştı! Milyoner öldü, dublör aranıyor...

İş adamı Mehmet Vecihi Eröger’e benzeyen dublörle yapılan tapu dolandırıcılığı olayının baş aktörü 81 yaşındaki milyoner avukat Eröger hayatını kaybetti. Polis zanlıların peşinde.

26.02.2019Gündem
İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır Resimli başvuru kılavuzu

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Resimli başvuru kılavuzu

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu için geri sayım başladı. Bünyesinde çoğunlukla büro personeli olmak üzere birçok alandan alım yapacak olan İçişleri Bakanlığı, büro personellerine brüt 2 bin 650 lira maaş ödeyecek. Peki, İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu için izlenmesi gereken adımlar neler olacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

25.02.2019Gündem
İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru formu yayımlandı Başvuru şartları neler

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru formu yayımlandı! Başvuru şartları neler?

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru formu ile toplam 6 pozisyonda alım yapacak olan bakanlığın ilanına müracaatta bulunmak isteyen vatandaşlar, internet üzerinden araştırmalarını sürdürüyor. KPSS puanının önemli bir şart olduğu İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru işlemi, ön başvurunun ardından sözlü sınav ile devam edecek. Peki, başvuru formu nasıl doldurulacak ve şartlar neler olacak?

22.02.2019Gündem
Son dakika: ÖSYMden nöbetçi nüfus müdürlüğü açıklaması

Son dakika: ÖSYM'den "nöbetçi nüfus müdürlüğü" açıklaması

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) kimliğini kaybeden adayların mağduriyetini gidermek amacıyla sınav günü açık tutulacak nüfus müdürlüklerine başvuranlara görevli personel tarafından, "Geçici Kimlik Belgesi" düzenleneceği bildirildi.

21.02.2019Gündem
KDKdan tavsiye kararına uyan ÖSYMye teşekkür

KDK'dan tavsiye kararına uyan ÖSYM'ye teşekkür

KDK, tavsiye kararına uyarak ‘nöbetçi nüfus müdürlüğü’ uygulamasını tüm sınavları kapsayacak şekilde genişleteceğini açıklayan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) kararını memnuniyetle karşıladı.

16.02.2019Eğitim
ÖSYMden sınava girecek adaylara ‘nöbetçi nüfus müdürlüğü’ müjdesi

ÖSYM'den sınava girecek adaylara ‘nöbetçi nüfus müdürlüğü’ müjdesi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "Sınavdan önce veya sınav günü kimliğini kaybeden adayların mağduriyetini gidermek adına bugüne dek sadece YKS ve KPSS sınavlarında uygulanan nöbetçi nüfus müdürlüğü uygulaması, 2019’da yılında tüm basılı sınavları kapsayacak şekilde genişletildi. Açık tutulacak nüfus müdürlüklerinin bilgileri her sınav için ÖSYM'nin internet sayfasında yayımlanacak" dedi.

16.02.2019Eğitim
Son dakika: ÖSYMden sınava girecek adaylara nöbetçi nüfus müdürlüğü müjdesi

Son dakika: ÖSYM'den sınava girecek adaylara "nöbetçi nüfus müdürlüğü" müjdesi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, nöbetçi nüfus müdürlüğü uygulamasının 2019 yılındaki tüm basılı sınavlarda uygulanacağını söyledi.

16.02.2019Gündem
Genç memur kâbusu yaşadı

Genç memur kâbusu yaşadı

GAZİANTEP'te Şehitkamil Nüfus Müdürlüğünde görevli memur Emine Yüce (30), işlemlerini yaptırmak için sırasını beklemesi uyarısında bulunduğu kadın tarafından darp edildi ve saçı koparıldı. Yaşananlar güvenlik kamerasına yansıdı.

31.01.2019Gündem
Sınavlardaki kimlik mağduriyeti önlenecek

Sınavlardaki kimlik mağduriyeti önlenecek

KDK, nüfus cüzdanını kaybedenlerin mağduriyet yaşamaması için tüm sınavlarda sınav merkezlerinde nöbetçi nüfus müdürlüğü uygulamasına geçilmesine yönelik tavsiye kararı aldı.

26.01.2019Eğitim
KDKden ‘nöbetçi nüfus müdürlüğü’ kararı

KDK'den ‘nöbetçi nüfus müdürlüğü’ kararı     

Kamu Denetçiliği Kurumunca (KDK), İçişleri Bakanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezine (ÖSYM), tüm sınavları kapsayacak şekilde sınav merkezlerinde nöbetçi nüfus müdürlüğü uygulamasına geçilmesine yönelik tavsiyede bulunuldu.

26.01.2019Gündem
Bin 170 Nüfus Memuru alımı başvurusu ne zaman yapılacak

Bin 170 Nüfus Memuru alımı başvurusu ne zaman yapılacak?

Bin 170 Nüfus Memuru alımı için süreç merak ediliyor. 2018 yılının son aylarında açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Nüfus Müdürlüklerine memur alımı yapılacağını duyurmuştu. Rakam bilgisini bin 170 olarak açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sürecin 1 ay içerisinde başlayacağını aktarmıştı. Peki, Bin 170 Nüfus Memuru alımı başvurusu için süreç nasıl işleyecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

22.01.2019Gündem
Ehliyetini değiştirmeye gitti, aldığı yanıtla şaşkına döndü

Ehliyetini değiştirmeye gitti, aldığı yanıtla şaşkına döndü!

ANTALYA’nın Korkuteli ilçesinde oturan Ednan Öz (57), ehliyetini değiştirmek için gittiği nüfus dairesinde kayıtlarda ’ölü’ olarak göründüğünü öğrendi. Büyük şaşkınlık yaşayan Öz, hatanın düzeltilmesi için Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yazı yazıldığını söyledi.

17.01.2019Gündem
Nüfus Müdürlüğünden adres uyarısı

Nüfus Müdürlüğü'nden 'adres uyarısı

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, merkezi veri tabanında yapılan inceleme neticesinde “yerleşim yeri adres kaydı” olmayan 363 bin 555 vatandaşın olduğunun tespit edildiğini belirterek, seçimlerde ve diğer kamu hizmetlerine ulaşmada sorun yaşanmaması için GSM bilgilerini paylaşan 185 bin 690 vatandaşa “ilçe nüfus müdürlüklerine müracaat ederek adres bildiriminde bulunmaları” için SMS yoluyla bilgilendirme yapıldığını açıkladı.

11.01.2019Gündem
Naim Süleymanoğlunun babalık davasında flaş gelişme

Naim Süleymanoğlu'nun babalık davasında flaş gelişme

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden dünya ve olimpiyat şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu'nun babalık davasında mahkeme tarafından Japon Sekai Mori'nin Süleymanoğlu'nun kızı olduğuna ilişkin verilen karar kesinleşti. Süleymanoğlu ailesinin avukatı Aziz Demir, "Esin ve Sezin Süleymanoğlu, rapor sebebiyle istinaf etmek istemediler, ablalarını kabullendiler" dedi.

27.12.2018Gündem
Polisle vurgun: 42 kişilik siber çete çökertildi

Polisle vurgun: 42 kişilik siber çete çökertildi

İnternet üzerinden banka hesaplarını boşaltan 42 kişilik siber çete yakayı ele verdi. 1 milyon TL’lik vurgun yaptığı belirlenen hırsızların, vatandaşların kişisel bilgilerine ise polis S.C. ile nüfus memuru C.Ç.’ye rüşvet vererek ulaştığı ortaya çıktı.

6.12.2018Gündem
Vurgun bilgileri polis ve nüfus memurundan

Vurgun bilgileri polis ve nüfus memurundan

İstanbul’da maaşa bağladığı polis ve nüfus memurundan vatandaşların bilgilerini alarak hesaplarını boşaltığı iddia edilen 42 kişilik siber çete çökertildi.

5.12.2018Gündem
Yeni kimlik başvurusu nasıl ve nereden yapılır Gerekli belgeler listesi

Yeni kimlik başvurusu nasıl ve nereden yapılır? Gerekli belgeler listesi

Yeni kimlik başvurusu yapmak isteyen birçok kişi, bu sürecin nasıl işleyeceğini internet üzerinden öğrenmek istiyor. Bir süre sonra eski kimliklerin tedavülden kalkmasıyla birlikte tam anlamıyla kullanıma geçecek olan yeni kimlik kartı, nüfus müdürlükleri üzerinden randevu ile temin edilebiliyor. Peki, yeni kimlik başvurusu nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

21.11.2018Gündem
İstanbullu Bankerin dublörüyle vurgun yaptılar

'İstanbullu Banker'in dublörüyle vurgun yaptılar!

İzmir, İstanbul ve Ankara'da tapu dairelerinde yapılan dolandırıcılık olayı benzeri görülmemiş bir şekilde kayıtlara geçti.

19.11.2018Gündem
29 Ekim Vergi Dairesi ve Nüfus Müdürlüğü açık mı

29 Ekim Vergi Dairesi ve Nüfus Müdürlüğü açık mı?

29 Ekim Pazartesi gününün resmi tatil olması dolayısıyla birçok vatandaşın merakla sorguladığı konu Nüfus Müdürlükleri ve Vergi Dairelerinin çalışıp çalışmadığı oldu. Resmi işlemlerini tamamlamak için pazartesi günü kamu dairelerine gidecek olan vatandaşlar, bu kurumların 29 Ekim Pazartesi günü açık olup olmadığını sorguluyor. Peki, 29 Ekim Pazartesi günü Vergi Dairesi ve Nüfus Müdürlüğü açık mı olacak? İşte, o detaylar

28.10.2018Ekonomi
Yeni kimlik kartı başvurusu nasıl yapılır

Yeni kimlik kartı başvurusu nasıl yapılır?

Yeni kimlik kartı başvurusunun nasıl yapılacağı, eski tip kimliklerini yenileriyle değiştirmek isteyen vatandaşlar tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Yeni kimlik kartı başvurusu internet üzerinden oldukça kolay bir işlem sonrasında yapılabiliyor. Peki, yeni kimlik kartı başvurusu nasıl yapılır?

22.10.2018Gündem
Yeni kimlik kartı başvurusu nasıl yapılır

Yeni kimlik kartı başvurusu nasıl yapılır?

Yeni kimlik kartı başvurusunun nasıl yapılacağı milyonlarca vatandaş tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Eski kimlik kartlarını yenileriyle değiştirmek isteyen vatandaşlar, başvuru detaylarını araştırıyor. Peki, yeni kimlik kartı başvurusu nasıl yapılır?

14.10.2018Gündem

KPSS ortaöğretim için nüfus müdürlükleri açık olacak

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, 7 Ekim’de yapılacak 2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim’e katılacak adaylar İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri sınav günü 07.00-10.00 saatleri arasında açık tutulacak.

4.10.2018Eğitim
Naim Süleymanoğlunun babalık davasında karar çıktı

Naim Süleymanoğlu'nun babalık davasında karar çıktı

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden dünya ve olimpiyat şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu'nun kızı olduğunu iddia eden Japon Sekai Mori'nin (27) açtığı babalık davası karara bağlandı. Mahkeme davanın kabulune karar verdi. Süleymanoğlu Ailesi'nin Avukatı Aziz Demir de "Kararı İstinaf Mahkemesi'ne taşıyacağız" dedi.

4.10.2018Gündem
KPSSden Ortaöğretim sınavı için nüfus müdürlüğü açıklaması Sınav giriş belgesi ekranı

KPSS'den Ortaöğretim sınavı için nüfus müdürlüğü açıklaması! Sınav giriş belgesi ekranı

KPSS sınav giriş belgesi, hafta sonu gerçekleştirilecek olan sınav öncesi merak konusu oldu. Sınav için hazırlıklarını sürdüren binlerce kişinin merakla araştırdığı KPSS sınav giriş belgeleri, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden çıktı alınabilecek. Sınav giriş belgesine ek olarak uyarıda bulunan ÖSYM, adayların mağduriyet yaşamaması adına pazar günü nüfus dairelerinin açık olacağını duyurdu. İşte, KPSS sınav giriş belgesi ve önemli açıklama hakkında bazı bilgiler

4.10.2018Gündem
Trafik kontrolü için durduruldu... Ölü olduğunu öğrendi

Trafik kontrolü için durduruldu... 'Ölü' olduğunu öğrendi

Araç kullanırken rutin bir trafik kontrolü için durdurulan İzmirli Davut Şahin, ehliyet kaydına göre “ölü” olduğunu öğrendi. İlk şoku atlattıktan sonra durumu düzeltmeye çalışan Şahin, trafik şube ve nüfus müdürlükleri arasında mekik dokumasına rağmen hala bir sonuç alamadı.

26.09.2018Gündem
Facebooktan Anus soyisimli politikacıya sansür

Facebook'tan 'Anus' soyisimli politikacıya sansür

Facebook, Belçika’nın Valon bölgesinde gerçekleşecek olan yerel seçimlere girmeye hazırlanan bir adayı, soyismi cinsel çağrışımda bulunduğu gerekçesiyle sansürledi.

25.09.2018Teknoloji
Yeni kimliği bir türlü gelmeyince şok gerçeği öğrendi

Yeni kimliği bir türlü gelmeyince şok gerçeği öğrendi

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yaşayan Adem Kabaca, nüfus cüzdanını değiştirmek için gittiği Kadirli Nüfus Müdürlüğünde, parmak izinin başka birinin parmak iziyle aynı olduğu gerekçesiyle nüfus cüzdanının iptal edildiğini öğrenince hayatının şokunu yaşadı. Bir ay içinde çalmadık kapı bırakmayan Adem Kabaca, “Bankaya gidiyorum, paramı çekemiyorum, kargom geliyor kargomu alamıyorum. Hastaneye gidemiyorum. İş bulmuştum yurt dışına gidecektim, kimliğim ve T.C. kimlik numaram olmadığı için gidemiyorum" diye konuştu.

21.09.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Vergi rekortmenleri neden adlarını açıklamak istemez

2017 yılında İzmir’de en fazla vergi vereceğini açıklayan 100 gelir ve kurumlar vergisi yükümlüsü açıklandı.

17.11.2018