MENÜ

Norbert Walter-Borjans

Norbert Walter-Borjans ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Norbert Walter-Borjans haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 22 Norbert Walter-Borjans haberi bulunmuştur.

Norbert Walter-Borjans Haberleri

Gözler bu kurultayda

Gözler bu kurultayda

Almanya’nın gündemi, “Merkel hükümetinin ne kadar ömrü var?” sorusuna düğümlendi. Günlerdir hükümetin geleceği tartışılıyor. Bu sorunun cevabını, bugünkü SPD kurultayı verecek.

5.12.2019Avrupa
SPD’nin ‘hırçın çocuğu’ndan ‘U’ dönüşü

SPD’nin ‘hırçın çocuğu’ndan ‘U’ dönüşü!

SPD’nin ‘hırçın çocuğu’ olarak anılan ‘Genç Sosyalistler’in Başkanı Kevin Kühnert, CDU/CSU’yla birlikte kurulan büyük koalisyonun en hararetli karşıtlarındandı. Ancak şimdi tam bir ‘U’ dönüşü yaptı ve partisini koalisyonu terk etmemesi konusunda uyardı.

4.12.2019Avrupa
Scholz’un koltuğu tehlikede

Scholz’un koltuğu tehlikede

Hafta sonu yapılan oylamada SPD Eş Genel Başkanlık yarışını kaybeden Maliye Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Olaf Scholz’un koltuğunu da tehlikeye soktu.

3.12.2019Avrupa
Kurultay karar verecek

Kurultay karar verecek

Hükümet ortağı SPD’nin yeni eş başkanları Saskia Esken ile Norbert Walter Borjans, koalisyonda kalıp kalmayacakları sorularını açık bıraktı. Ancak seçim öncesi koalisyon sözleşmesini yeniden müzakere etme sözü verdi.

2.12.2019Avrupa
Büyük koalisyonun sonunun başlangıcı mı

Büyük koalisyonun sonunun başlangıcı mı?

Almanya’da Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) oluşturduğu büyük koalisyon hükümetinde tehlike çanları çalmaya başladı.

2.12.2019Avrupa
Merkel için yolun sonu görünüyor

Merkel için yolun sonu görünüyor

Almanya’da hükümet ortağı SPD, uzun süredir partiye eş başkan arayışı içindeydi. Üyelerin oylamasına sunulan eş başkan seçimi cumartesi akşamı sonuçlandı ve sandıktan siyasi deprem çıktı. Üyeler hiç beklenmedik bir biçimde, koalisyona karşı olan sol kanadın desteklediği, kamuoyunda tanınmayan Norbert Walter Borjans ile Saskia Esken’i eş başkan seçti.

1.12.2019Avrupa
Merkelin sonu göründü

Merkel'in sonu göründü

Almanya'da Merkel'in ortağı Sosyal Demokratlar'da deprem. Üyeler Koalisyonun devamından yana olmayan sol kanadın destekleği eşbaşkan adaylarını seçti. Siyasi gözlemciler Merkel hükümetinin uzun sürmeyeceği görüşünde.

30.11.2019Dünya
Merkel hükümeti dördüncü yılı görür mü

Merkel hükümeti dördüncü yılı görür mü?

Almanya’da Başbabakan Angela Merkel dönemi sona yaklaşıyor. Seçimlerden 6 ay sonra Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU/CSU) ile Sosyal Demokratlar (SPD) arasında zar zor kurulan büyük koalisyon, 14 Mart’ta ikinci yılını dolduracak.

26.11.2019Avrupa
Vergi kaçakçılarına karşı özel tim

Vergi kaçakçılarına karşı özel tim

Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz, büyük vergi kaçakçılığı olaylarını takip etmek amacıyla yeni bir özel tim kurmak istiyor. Scholz’un planına göre 48 mali şubede maliye uzmanlarından oluşacak bu özel tim, bankalar, sermaye kuruluşları ve yüksek servet sahiplerinin vergi kaçakçılığını takip edecek.

17.11.2019Avrupa
Willy Brandt Evi’nde sesler yükseldi

Willy Brandt Evi’nde sesler yükseldi!

SPD lider adayları, parti Genel Merkezi Willy Brandt Evi’nde düzenlenen düelloda karşı karşıya geldi. Scholz, bazen sert tartışmaların yaşandığı düelloda, kendilerini eleştiren rakiplerine hep şikâyet etmek yerine SPD’nin kazanımlarından gurur duymaları gerektiğini söyledi.

13.11.2019Avrupa
Mecburi evlilikte sarsıntı

Mecburi evlilikte sarsıntı

Almanya’da Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti (SPD), ilk ‘büyük koalisyon hükümeti’ni 1966-1969 yılları arasında oluşturdu. Daha sonraki yıllarda hem sol hem de sağ kanat, Hür Demokrat Parti (FDP) ile ortaklık etti. SPD 1969-1982, CDU/CSU da 1982-1998 yılları arasında.

13.11.2019Avrupa
227 bin SPD’li oyunu kullandı

227 bin SPD’li oyunu kullandı

Almanya’da SPD Eş Genel Başkan adayları ilk turda yeterli çoğunluğu elde edemedi. SPD’den yapılan yazılı açıklamaya göre, 14 Ekim’de başlayan ve dün sona eren seçimlere, 425 bin 630 parti üyesinden 226 bin 775’i katıldı. Üyeler, internet üzerinden ve mektupla oy kullandı.

27.10.2019Avrupa
SPD gelecek arayışında

SPD gelecek arayışında

Almanya’da Sosyal Demokrat Parti (SPD), kurulduğu 1863 yılından bu yana belki de en sıkıntılı günlerini yaşıyor. Üst üste seçim kaybeden SPD, 2017’deki genel seçimlerde büyük hayal kırıklığı yaşadı. Ardından girdiği tüm yerel, eyalet ve Avrupa Parlamentosu seçimlerinde büyük kan kaybetti. Genel Başkan Andrea Nahles haziran ayında istifa edince, liderlik koltuğu da Federal Meclis Grup Başkanlığı koltuğu da boş kaldı.

5.09.2019Avrupa
SPD liderlik koltuğu için 17 aday yarışacak

SPD liderlik koltuğu için 17 aday yarışacak

Andrea Nahles’in haziran ayında istifa etmesiyle boşalan SPD Genel Başkanlığı için 21 aday başvurdu. Dün genel merkez binasında basının karşısına çıkan SPD geçici Genel Başkanı Manuela Schwesig, bu adaylardan sadece teşkilat desteği alan 17 kişinin genel başkanlık için yarışacağını açıkladı.

2.09.2019Avrupa
Almanya gizli Yunan hesaplarının bilgilerini Yunanistan’a verdi

Almanya gizli Yunan hesaplarının bilgilerini Yunanistan’a verdi

Almanya Yunanistan’ın borçlarını daha sağlıklı ödeyebilmesi için İsviçre bankalarındaki Yunan hesaplarının gizli bilgilerini Yunanistan hükümeti ile paylaştı.

25.11.2015Ekonomi
Almanyada devlet memurlarına büyük müjde

Almanya'da devlet memurlarına büyük müjde

Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinde devlet memurlarının çalışma durumlarıyla ilgili bir reform daha duyuruldu. Maliye ve İçişleri Bakanlığı’nın sitesinden duyurulan bilgiye göre memurlar, çocuk bakımı veya bakıma muhtaç anne-babayı sebep göstererek 15 yıl memuriyete ara verebilecek.

8.10.2015Avrupa
Almanyada çırak aranıyor

Almanya'da çırak aranıyor

Almanya’da 170 bin memur açığı var. Bunun önümüzdeki yıllarda artacağının farkında olan Kuzey Ren-Vestfalya (KRV) Maliye Bakanlığı bölge maliye bürolarına yazı yollayarak bu alanda çalışabileceklerini bildirdi. Nitelikli çırakların serbest piyasaya kaptırılmaması için daha şimdiden çalışmalara başlanması gerektiğini öne çıkaran yazı ile bakanlık, memuriyetteki şartların da iyileştirilmesini istiyor.

19.11.2014Avrupa
Almanyada yıllık 10 milyar Euroluk vergi kaçırılıyor

Almanya'da yıllık 10 milyar Euro'luk vergi kaçırılıyor

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti Maliye Bakanı Norbert Walter-Borjans Düsseldorf’ta düzenlediği basın toplantısında vergi kaçakçılığının zararlarını anlattı.

4.04.2014Gündem
Eyaletler dayanışma fonu dağılımından rahatsız

Eyaletler dayanışma fonu dağılımından rahatsız

Almanya'da eyaletler dayanışma fonundan daha fazla pay istiyor.

23.03.2014Gündem
Almanyanın en ünlü feministi vergi kaçırdığını itiraf etti

Almanya'nın en ünlü feministi vergi kaçırdığını itiraf etti

Almanya'nın en ünlü feministi Alice Schwarzer'in vergi kaçırdığının ortaya çıkması bir taraftan şaşkınlıkla karşılanırken, diğer taraftan ülkede vergi kaçıranlarla ilgili tartışmaları alevlendirdi.

10.02.2014Gündem
Kara para Almanları böldü

Kara para Almanları böldü

ALMANLARIN İsviçre bankalarına depoladığı kara para Almanya’da politik sıkıntıya yol açtı.

10.08.2012 Ekonomi
Tüzüğümüze ’Türkiye, AB’ye alınmalı’ maddesi koyacağız

Tüzüğümüze ’Türkiye, AB’ye alınmalı’ maddesi koyacağız

Türk-Alman Sanayi ve Ticaret Odası (TD-IHK) Başkanı Rainhardt Freiherr von Leoprechting, Türkiye’nin AB’ye alınmasının TD-IHK tüzüğünde hedef olarak yer alacağını açıkladı.

22.06.2007Gündem