MENÜ

Noodle

Noodle ile ilgili tüm haberleri, son dakika Noodle haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Noodle haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 253 Noodle haberi bulunmuştur.

Noodle Haberleri

Bicycle Film Festival

Bicycle Film Festival

İkinci kez İstanbul’la buluşmaya hazırlanan “Bicycle Film Festival” (Bisiklet Filmleri Festivali), 14 Eylül Cumartesi akşamı KüçükÇiftlik Park’ta yapılacak Blonde Redhead konseri ile başlıyor. Bu yıl da Hollanda Başkonsolosluğu işbirliği ile gerçekleşecek olan festival, 14 - 17 Eylül tarihleri arasında İstanbullulara müzik, sinema ve sporla dolu 4 gün yaşatacak.

6.09.2013Gündem
Tavuklu Noodle

Tavuklu Noodle

Özellikler makarnayı çok sevenlerin tercih ettiği bir lezzet, Noodle işte lezzetli Noodle yapmanın incelikleri...

36 saatte Bangkok

36 saatte Bangkok

Renkli, sıcak, çok hareketli bir şehir Bangkok. Modern fakat steril değil.

21.04.2013Seyahat
Bir şarkı yaptım insanlar çıldırdı

Bir şarkı yaptım insanlar çıldırdı

iTunes’da 31 ülkenin müzik listelerinin ilk sırasına yerleşti… YouTube’da 2012’de en fazla beğenilen video olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. YouTube tarihinde 1 milyar izlenmeyi geçen ilk video olan Gangnam Style, MTV Avrupa Müzik Ödülleri 2012’de de ‘En İyi Video’ dalında ödül kazandı. Peki biz ne zaman, “Evet ya, bu şarkı gerçekten fenomen olmuş!” dedik?

16.02.2013Kelebek
Ülker, ‘noodle’ imzasını attı

Ülker, ‘noodle’ imzasını attı

Yıldız Holding bünyesindeki Bellini Gıda Sanayi ile Japon Nissin Food arasındaki ortaklık anlaşması dün imzalandı.

9.10.2012Ekonomi
Ülker Japon ortağı ile imzayı attı

Ülker Japon ortağı ile imzayı attı

Yıldız Holding’in makarna üretim şirketi Bellini Gıda’nın yüzde 50’sine ortak olan Japon Nissin Foods Holdings, resmi anlaşmayı İstanbul’da imzaladı. Anlaşma ile Nissin Foods, Bellini Gıda’nın yarısına 23.5 milyon doları karşılığında ortak oldu. Bu ortaklık, Yıldız Holding’in 10’uncu global ortaklığı olma özelliğini de taşıyor.

9.10.2012Ekonomi
Velev ki canımız khachapuri çekti

Velev ki canımız khachapuri çekti

İstanbul başta olmak üzere büyük kentlerimizde, çok bilinen Fransız, İtalyan, Çin mutfaklarından örnekler sunan restoran çok. Ama dünya lezzetleri bunlardan ibaret değil ki. Afgan, Fas, Gürcü, Vietnam, Musevi ya da Meksika mutfakları ne olacak? Bunları yapan lokantalar maalesef yok ya da çok az. Biz de bu yemekleri merak edenler için yemek yazarı Ebru Omurcalı ile konuştuk.

14.09.2012Kelebek
Ülker’e ‘noodle’cı Japon ortak geldi

Ülker’e ‘noodle’cı Japon ortak geldi

YILDIZ Holding bünyesindeki Bellini Gıda Sanayi’nin yüzde 50’sine 23.5 milyon dolar karşılığında Japon Nissin Food ortak oldu. Nissin Food, bu ortaklık ile Türkiye pazarında noodle’ı (erişte ve makarna çeşidi) yaygınlaştırmayı hedefliyor.

24.07.2012Ekonomi
89 yıllık Türk firmasına Japon ortak

89 yıllık Türk firmasına Japon ortak

Japonyalı hazır makarna devi Nissin Foods, Yıldız Holding’in bünyesindeki Piyale marka makarnaları da üreten Bellini Gıda Sanayi’nin yüzde 50 hissesi için 23.5 milyon dolar ödeyecek.

24.07.2012Ekonomi
Ajanda

Ajanda

2.03.2012Kelebek
Ailecek gidilecek en iyi on mekan

Ailecek gidilecek en iyi on mekan

Karneler alındı, sömestr geldi. Bir dönem boyunca yorulan çocukların karnelerini ağız tatlandıran sağlıklı ve doğal lezzetlerle kutlamalı. Etrafımızda ailece rahatlıkla gidilebilecek mekanlar çok. Ama en iyileri hangileri? Jüri üyelerimiz birçoğu çocuklara özel mönüler hazırlayan ve oyun parkları bulunan mekanların en iyi 10’unu seçti.

27.01.2012Kelebek
Asya mutfağının yeni adresi

Asya mutfağının yeni adresi

Üner group, 18 yıldır Ankara’ya kazandırdığı markalara bir yenisini daha ekledi. Park Caddesinde daha önce Quick China olarak hizmet veren mekan TAO ismi ve yenilenmiş haliyle Ankaralılarla buluştu.

4.11.2011Kelebek
Mutfağa girince 30 kişilik yemek yaparım

Mutfağa girince 30 kişilik yemek yaparım

Işın Karaca hem yemek yapmaya hem de yemeye meraklı. Üç kişilik evde, 33 kişilik bir ordu için yemek pişiriyor, kendi yarattığı tariflerle arkadaşlarına ve ailesine ziyafet çekmeye bayılıyor. Yemek sofrasını süslemeye da ayrı bir özen gösteriyor.

2.07.2011Kelebek
Evde son sözü ben söylerim: “Gülüm sen ne dersen o olsun”

Evde son sözü ben söylerim: “Gülüm sen ne dersen o olsun!”

İzzet Çapa, Mecmua dergisinin yeni sayısı için Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve eşi Beyhan Bağış’la görüştü. Egemen Bey’in eşini “gülüm”, oğlunu “koçum”, kızını “kuşum” diye çağırdığını, Beyhan Hanım’ın ise eşinin üzerine nasıl titrediğini öğrendi.

27.05.2011Kelebek
Nişantaşı ziyafet bayramı

Nişantaşı ziyafet bayramı

Üç yıldır düzenlenen Nişantaşı restoran haftası başladı. 20 Mart’a kadar sürecek etkinlik için bölgedeki restoran ve kafeler 20 ve 45 liralık fırsat mönüleri hazırladı. Sponsor Kayra şarapları. Sizin için birkaç mönü seçtim, diğerlerini restoran haftasının internet sitesinden takip edebilirsiniz.

11.03.2011Kelebek
En iyi 10 Uzakdoğu restoranı

En iyi 10 Uzakdoğu restoranı

Uzakdoğu mutfağına ilk başlarda “Damak tadımıza uymaz” diyerek soğuk yaklaştık. Hatta “Hatır için çiğ tavuk yerim ama çiğ balık asla” diye dalga bile geçtik. Ama artık durum değişti. Çin, Japon, Tayland derken tüm Uzakdoğu lezzetlerine alıştık. Özellikle suşiye bayıldık. Bu hafta Türkiye’de yaşayan Uzakdoğululara, bu mutfağın yerli tutkunlarına, yemek yazarları ve gurmelere ‘En iyi 10’ mekânı sorduk. Japon mutfağı bir adım öne çıktı. Ortaköy’deki Zuma zirveye yerleşti.

4.02.2011Seyahat
En iyi 10 Uzakdoğu restoranı

En iyi 10 Uzakdoğu restoranı

Uzakdoğu mutfağının en iyi 10 adresi

4.02.2011Seyahat
En ünlü yancılar

En ünlü yancılar

Yandaş mı desem, yancı mı desem uzun süre tereddüt ettikten sonra kararımı verdim, artık isim isim ifşa ediyorum: İşte İstanbul gece hayatının ünlü yancıları: En başta Mehmet Günsur... Sonra Meltem Cumbul, Nejat İşler, Şener Şen, Erdil Yaşaroğlu...

12.11.2010Kelebek
Benzin istasyonundan metropol sokaklarına…

Benzin istasyonundan metropol sokaklarına…

ABD’nin en büyük ikinci fast-food zinciri Burger King’in ABD’li özel girişim sermayesi 3G'ye satılması, gözlerin kökeni antik çağlara kadar uzanan ve önümüzdeki 3 yılda 200 milyar dolarlık bir pazara dönüşmesi beklenen fast-food sektörüne çevrilmesine neden oldu.

6.09.2010Gündem
200 milyar dolarlık sektör

200 milyar dolarlık sektör

ABD’nin en büyük ikinci fast-food zinciri Burger King’in ABD’li özel girişim sermayesi 3Par’a satılması, gözlerin kökeni antik çağlara kadar uzanan ve önümüzdeki 3 yılda 200 milyar dolarlık bir pazara dönüşmesi beklenen fast-food sektörüne çevrilmesine neden oldu.

5.09.2010Gündem
Osaka’yı üç günde keşfettim

Osaka’yı üç günde keşfettim

Japonya’nın üçüncü büyük kenti Osaka, Büyük Okyanus kıyısında, Yodo Nehri’nin denize döküldüğü noktada. Ülkenin ticaret merkezi olarak biliniyor. Subtropikal iklime sahip. Mayıs, ekim arasında çok sıcak ve nemli oluyor. Uluslararası bir firmada iletişim danışmanı olarak çalışan, işi gereği dünyayı gezen Belin Alev, Osaka’nın sonbahar atmosferini yazdı.

25.07.2010Kelebek
Tatilin başkenti Antalya’da bu yaz

Tatilin başkenti Antalya’da bu yaz

Antalya, mavi bayraklı plaj sayısında kırdığı dünya rekorunun ikinci yılını kutluyor. Sahillerdeki eğlence mekanlarında köpük banyosu partileri eski hızıyla sürerken, dans pistlerinde en çok konuşulan konu Rus ve Brezilyalı şov gruplarının dansları. Eğlence yerlerine ses sınırı konusunda katı yaptırımlar uygulayan valilik, tatilcilerin uykularını böldürmemekte kararlı. Şehirdeki beş yıldızlı otellerin sayısı artarken, lüks konaklamada VIP villalar ön plana çıkıyor.

4.07.2010Seyahat

Yazar Sonuçları

ABD’den gezi ve lezzet notları

Bu hafta size ABD seyahatimden bahsedeceğim. Kanada sınırındaki Main eyaletinden başlayan yolculuğum kısacık bir Boston durağından sonra New York’ta sona erdi. Çok güzel manzaralar gördüm. Tabii ki birbirinden lezzetli yemeklerin tadına bakmayı da ihmal etmedim.

25.08.2013

Hazar Denizi’nden ekşili balıklar

Çocukluk arkadaşlarım Selma, Aslı ve Gülnur’la gençliğimi de paylaşmıştım. Ne mutlu bize ki, bugün de orta yaşımızı birlikte yaşyoruz.

17.04.2013

Kıta kıta dünya mutfakları

Bugünkü yazımızda şöyle kısa bir dünya turu yapılım dedim.

22.03.2013

Küçük oyunlar, küçük hazlar... Gerisi palavra!

BİR hafta önce bugün, hayata 101 gülle başladım.

20.02.2013

Bir şarkı yaptım insanlar çıldırdı

iTunes’da 31 ülkenin müzik listelerinin ilk sırasına yerleşti…

16.02.2013

Layıkıyla Çin mutfağı: Çin Çin

Damaklarımız son yıllarda dünya mutfaklarıyla şenleniyor. Ülkemizde açılan yeni restoranlar sayesinde Türk insanı başka ülkelerin mutfaklarını tanıma şansı yakaladı.

21.01.2013

Makarnanın tarihi

Son günlerde sık sık İtalya ve makarna dedim, biliyorum. Ama söz İtalyan mutfağından açılınca kapanması o kadar kolay olmuyor...

14.01.2013

Alacakaranlık’ın final mesajları

Yakışıklı sofistike vampir, sümsük romantik insan kız ve sadık kaslı kurt oğlan arasındaki gişelere doyamayan aşk üçgeninin son filmini büyük bir iştahla izledim.

23.11.2012

Sefarad lezzetleriyle büyüdüm

Bu yıl Eurovision Şarkı Yarışması’na katılarak adını geniş kitlelere duyuran Can Bonomo aslında yemek yapmaya da çok meraklı. Öğrencilik günlerinde annesinin tarifleriyle ilk denemelere girişmiş, bugün de anneannesinin Sefarad mutfağı sırlarıyla becerisini ilerletiyor.

21.07.2012

Öğle rakısına bayılırım

Özge Uzun hayatta hiçbir zaman incecik olamayacağına inananlardan. Bol bol spor yapıyor ama eşiyle öğle rakısı keyfinden de vazgeçmiyor

16.06.2012

Ankara Sibirya oldu!

Ankara son yılların en çetin kışını geçiriyor.

3.03.2012

Moda haftasından yenilikler

İstanbul Moda Haftası’nda modellerin günlük kalori ihtiyaçlarının karşılayan yüksek lifli yemekler özel bir catering şirketi tarafından hazırlanacak. Ayrıca ilk kez çadırın içi bir mimar tarafından tasarlandı...

3.02.2012

Seyahatte sindirim sistemini çalıştırmanın yolları

Özellikle uzun süren seyahatlerde en sık karşılaşılan sorun, bağırsak hareketlerinin yavaşlaması, yani kabızlık. Bazı önlemler alarak kabızlığın önüne geçmeniz mümkün. Besleme uzmanı Elvan Odabaşı Kanar sorunla başetmek için önerilerde bulundu.

18.12.2011

Erten Konak Otel, Frederic’s, Magic Ice Üç günlük keyifli bir İstanbul macerası

İstanbul, en sevdiğim şehirlerden biri. Hatta İzmir’den sonra geliyor dersem, doğruyu söylemiş olurum.

30.09.2011

Selimiye Camii ve yaprak ciğer

Edirne’deki Selimiye Camii’nin muhteşem mimarisini ve yine Edirne’nin olağanüstü yaprak ciğerinin lezzetini bilenler bilir.

5.09.2011

Atatürk’ün huzurunda 100 şanslı çocuk

Efendim, koşullar ne olursa olsun, bayramlar, birlik ve beraberliğimizi, en çok hissettiğimiz, önemli zamanlardır.

8.04.2011

Susamlı patatesli börek

Patatesleri yıkayıp haşlayın. Henüz sıcak haldeyken soyup ezdikten sonra derin bir kaba koyun. (Patatesleri çok ezmemenizi, hafif pütürlü halde bırakmanızı tavsiye ederim:)

1.12.2010

Cevizli Malezya makarnası

Yarım santimden daha ince olacak şekilde dövülmüş dana bonfileleri parmak şeklinde şerit şerit doğrayın. Et parçalarının her tarafını bir tabağa koyduğunuz una iyice bulayın.

30.11.2010

Can tövbe etti Petek eve döndü

Geçtiğimiz hafta İstanbul’day-dım. Nişantaşı’ndan Bentley Otel’de kaldım. Butik. Ekip çalışkan ve de başarılı.

13.08.2010

Fırından yeni çıkmış böreği tıka basa tok olsam da yerim

Tiyatrocu Demet Akbağ’ı evinde ziyaret ettim, yemekle ilgili sırlarını kendi mutfağında dinledim. Karşınızda tam bir lezzet avcısı var ama neyse ki genetik mirası sayesinde bir manken gibi kalmayı başarıyor.

5.06.2010

Twitter’ın meşhur ettikleri - 2

Çöpçüler Kralı’ndaki amca gibiyim

29.04.2010

Türkiye’de tanınmak için starları bedava giydiriyor

Tekstil dünyasında müthiş bir kriz yaşanıyor. Yalnızca Türkiye’de değil. Dünyada da öyle.

13.04.2010

Elma mı daha değerli karpuz mu

Son zamanlarda etin ne kadar pahalı olduğundan, bırakın dar gelirli aileleri, orta halli ailelerin bile et yemesinin ne kadar zor olduğundan bahsediliyor.

17.03.2010