MENÜ

Noodle

Noodle ile ilgili tüm haberleri, son dakika Noodle haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Noodle haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 253 Noodle haberi bulunmuştur.

Noodle Haberleri

2017de iş dünyasına yön verecek 5 fikir

2017'de iş dünyasına yön verecek 5 fikir

Senenin sonuna yaklaştığımız şu günlerde 2017 yılına yön verecek iş fikirlerine göz atın.

9.12.2016Kobi
Asya mutfağı hayranları için 10 öneri

Asya mutfağı hayranları için 10 öneri

Kiminin yakınından bile geçemezken büyük bir kesimin hayranlıkla tükettiği, birbirinden lezzetli yemekleriyle Asya mutfağının İstanbul’daki en meşhur temsilcilerini sizler için listeledik.

Bademi daha fazla tüketmek isteyenler için nefis tarifler

Bademi daha fazla tüketmek isteyenler için nefis tarifler

Bademi sıradan bir kuruyemiş olarak görüyorsanız büyük haksızlık yapıyorsunuz demektir. Kuruyemişlerin en faydalıları arasında gösterilen badem sıradan atıştırmalık olmaktan çok daha fazlası. Çorbadan, tavuğa, makarnadan tatlıya birçok lezzete kullanabileceğiniz badem girdiği yemeğe hem sağlık hem de lezzet katıyor. Deneyin göreceksiniz.

29.11.2016Lezizz Menüler
Samsunlu Ulusoy Un, dokuz yılda ciroyu 16 kat artırdı

Samsunlu Ulusoy Un, dokuz yılda ciroyu 16 kat artırdı

Ekmek, pizza, noodle, balık yemi, çapati v.b ürünler için çok farklı unlar üreten Samsunlu Ulusoy Un, 2006’da 61 milyon lira olan cirosunu 2015’te 1 milyar liranın üzerine (1 milyar 30 milyon TL) taşıdı ve son yıllarda, geleneksel sektörlerde ortaya konmuş en büyük başarılardan birine imza attı.

27.09.2016Kobi

1 milyarlık un bereketi

Ekmek, pizza, noodle, balık yemi, çapati v.b ürünler için farklı unlar üreten Samsunlu Ulusoy Un, 2006’da 61 milyon lira olan cirosunu 2015’te 1 milyar liranın üzerine taşıdı ve son yıllarda, geleneksel sektörlerde ortaya konmuş en büyük başarılardan birine imza attı.

26.09.2016Ekonomi
İstanbulda Asya mutfağı ile tanışmanızı sağlayacak mekanlar

İstanbul'da Asya mutfağı ile tanışmanızı sağlayacak mekanlar

Birbirinden lezzetli yemekleri ile Asya mutfağı son yıllarda iyice popüler olmaya başladı. İşte İstanbul'un en iyi Asya temalı restoranları...

Copper Kanyon’un utangaç çocukları: Tarahumaralar (Meksika)

Copper Kanyon’un utangaç çocukları: Tarahumaralar (Meksika)

Meksika’nın kuzeyindeki dağlık alanda, oldukça zor coğrafi şartlara uyum sağlayarak yüzyıllardır varlıklarını sürdürüyor Tarahumara yerlileri... Bazen efsanevi uzun mesafe koşu yetenekleri sayesinde ülkenin sembolü olmuşlar, bazen de var oldukları bile unutulmuş.

18.08.2016Seyahat
Dünya mutfağını ayağınıza getiren 5 etnik restoran

Dünya mutfağını ayağınıza getiren 5 etnik restoran

Farklı kültürleri anlamanın yolu yemeklerini denemekten geçer. İşte İstanbul'un etnik lezzetleriyle ünlü restoranları...

36 saatte Seul

36 saatte Seul

Bir zamanlar Asya’nın kıymeti fark edilmeyen şehirlerindendi. Kore’nin pop kültürü öylesine önem kazandı ki şimdilerde Beijing’den Bangkok’a, modadan eğlenceye onun sözü geçiyor. Güney Kore’nin başkenti şimdilerde turizm patlamasıyla öne çıkıyor. Her yıl heyecan verici bir açılış yapılıyor. 2013’te Ulusal Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi’nin Seul şubesi açıldı. 2014’te Zaha Hadid’in tasarımı Dongdaemun Design Plaza hizmete girdi. Geçen yıl Affordable Art Fair Seoul başlatıldı. İki yıl sonra Kış Olimpiyatları kent yakınlarındaki Pyeongchang’da yapılacak. Şehri keşfin tam zamanı.

3.08.2016Seyahat
36 saatte Seul gezi rehberi

36 saatte Seul gezi rehberi

Seul, bir zamanlar Asya’nın kıymeti fark edilmeyen şehirlerindendi. Kore’nin pop kültürü öylesine önem kazandı ki şimdilerde Beijing’den Bangkok’a, modadan eğlenceye onun sözü geçiyor. Güney Kore’nin başkenti Seul şimdilerde turizm patlamasıyla öne çıkıyor. İşte 36 saatte Seul gezi ve kültür turu

3.08.2016Seyahat
Obama ve Bourdain Vietnamda yemek yedi

Obama ve Bourdain Vietnam'da yemek yedi

ABD Başkanı Obama Vietnam'ın Hanoi şehrindeki bir lokantada Amerikalı şef ve yazar Bourdain ile yemek yedi. İkilinin yemeği 6 dolar tuttu.

24.05.2016Dünya
36 saatte Austin

36 saatte Austin

Teksas’ın başkenti öylesine çekici ki son beş yılda nüfusu 100 bine yakın arttı, bir milyona yaklaştı. Yeni gelenlerin açtıkları restoran, bar, otel ve mağazalar şehrin nabzını yükseltti. İlk kez gidiyorsanız mutlaka Uğurböceği Gölü, Senato ve dev yarasa kolonisine ev sahipliği yapan Ann W. Richards Congress Avenue Bridge’i görmelisiniz.

12.03.2016Seyahat
Hangi ülke kahvaltıda ne yiyor

Hangi ülke kahvaltıda ne yiyor?

Dünyanın her ülkesinin kendine özgü değişik yemek alışkanlıkları ve damak tatları var. Bu alışkanlıkların bazıları ise herkese o kadar da çekici gelmeyebiliyor.

18.02.2016Sağlık
Ünlülerin sahte isimleri

Ünlülerin sahte isimleri

Pek çok ünlü, gerçek kimliklerini saklamak için kaldıkları otellerde veya yemek rezervasyonlarında sahte isimler seçme yoluna başvuruyor. Günün birinde bu isimlerle karşılaşırsanız, hazırlıklı olun!

18.02.2016Hayat
Sevgililer Gününü ilginç şekilde kutlayanlar

Sevgililer Günü'nü ilginç şekilde kutlayanlar

Bu yıl Sevgililer Günü'nde basına yansıyan iki ilginç olay yaşandı. İlk haber ABD'nin Utah eyaletindeki Sky View Lisesi'ndeki bir öğrenciden geldi.

15.02.2016Dünya
En iyi 10 Uzak Doğu restoranı

En iyi 10 Uzak Doğu restoranı

Uzak Doğu mutfağında yok yok! Her lezzet için farklı aroma mı dersiniz, farklı sos mu istersiniz... Hepsi mevcut! Tüm bu lezzetlerin hazırlanması kadar sunumları da zahmetli. Jürimizle, bu zor uyumu yakalayanları seçtik.

Kemal Kükrer 100 yaşında

Kemal Kükrer 100 yaşında

Gıda sektöründe 100. yılını kutlayan Kemal Kükrer’in Genel Müdürü Sabri Gülel “Geleneksel Türk lezzetlerini, uluslararası hale getirmeye çalışıyoruz" dedi

17.11.2015Kobi
Yıldız Holding, Cola Turkayı Japonlara sattı

Yıldız Holding, Cola Turka'yı Japonlara sattı

Bünyesinde Ülker'i de barındıran Yıldız Holding 4 ay sonra önemli bir satış kararı da aldı. Yıldız Holding, bünyesinde bulunan içecek markaları Cola Turka, Çamlıca Gazoz ve Saka Suyu'yu Japon DyDo DRINCO’ya satma kararı aldı. Yıldız Holding'den bir kaynak da Hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada satış kararını doğruladı.

26.09.2015Ekonomi
Dünyanın en ilginç ve eğlenceli yemek müzeleri

Dünyanın en ilginç ve eğlenceli yemek müzeleri

Müzelerini gezmek, bir ülkeyi tanımanın en kestirme yollarından biridir. Peki müze deyince aklınıza sadece tarih ve sanat eserlerinin sergilendiği yerler mi geliyor? Şimdi tanıtacağımız müzeler sosisten mantara, peynirden noodle’a kadar ziyaretçilerine yemek kültürlerini aktarırken, lezzet dolu bir yolculuğa da çıkarıyor.

Köpek şovunda cinayet

Köpek şovunda cinayet!

İngiltere’nin en ünlü köpek şovu Crufts’da Irish Setter kategorisinde ikinci gelen Jagger isimli köpek bir cinayete kurban gitti.

9.03.2015Avrupa
36 saatte Beijing

36 saatte Beijing

Çin’in diğer mega yerleşimleriyle karşılaştırıldığında başkent Beijing’de, geçmiş hâlâ yaşatılıyor. Tarihi merkezdeki geleneksel avlulu evlerin sıralandığı hutong denilen dar sokaklar, dükkânlar, galeriler, restoranlar korunmuş. Öte yandan 2008 Yaz Olimpiyat Oyunları sayesinde yenilenen başkentte şimdi de 2022 Kış Oyunları hazırlığı sürüyor. 13 milyar dolarlık dev havalimanı 2019’da açılacak. Zaha Hadid, Rem Koolhaas gibi ünlü mimarların son yıllarda şehre kazandırdığı heykel benzeri dev binalar gözünüzü kamaştırmasın. Geçmişin dünyasına ‘hutong’larda tanık olun.

28.02.2015Seyahat
Wok To Go’dan ikinci şube

Wok To Go’dan ikinci şube

UZAKDOĞU’nun lezzetlerini İzmirlilerle buluşturan fast food markası Wok To Go, Bostanlı’dan sonra ikinci şubesini Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde açtı.

7.12.2014Ege
Big in Japan...

Big in Japan...

Gözümü kararttım ve iki günlüğüne Tokyo’ya yol aldım. Halkı, mutfağı ve eğlence hayatıyla Japon kültürünü kısa sürede keşfetmeye çalıştım. İşte gözlemlerim ve kişisel deneyimlerim.

11.11.2014Seyahat
Fatsalı Noodle Nudo’na su ko

Fatsalı Noodle Nudo’na su ko!

FATSALI Eriş Ailesi’nin, zahire ticaretiyle başlayan, fındık ihracatıyla büyüyen ve geçen yıl 50 ülkeye 240 bin ton un ihracatıyla zirveye ulaşan girişimciliği iç pazar için üretimine başladığı yüzde 100 yerli ‘noodle’ markası Nudo Nasuko ile yeni bir boyut kazandı.

10.10.2014Kobi
Fatsalı Noodle Nudo’na su ko

Fatsalı Noodle Nudo’na su ko!

FATSALI Eriş Ailesi’nin, zahire ticaretiyle başlayan, fındık ihracatıyla büyüyen ve geçen yıl 50 ülkeye 240 bin ton un ihracatıyla zirveye ulaşan girişimciliği iç pazar için üretimine başladığı yüzde 100 yerli ‘noodle’ markası Nudo Nasuko ile yeni bir boyut kazandı.

10.10.2014Kobi
‘Nudo’na su ko’ ile Fatsalı farkı

‘Nudo’na su ko’ ile Fatsalı farkı

FATSALI Eriş ailesinin 1920’lerde zahire alım satımıyla başlayan, fındık ihracatıyla büyüyen şirketi Erişler Gıda, 2013’te 50 ülkeye 240 bin ton un sattı. İç pazarda da perakende payını arttırmak isteyen firmanın yerli noodle markası “Nudo’na su ko” sloganıyla büyüyor.

6.10.2014Ekonomi
36 saatte Canberra

36 saatte Canberra

Bir Canberra tepesinde durup Avustralya çalılıklarını izlemek şu şekilde anlatılabilir; uçsuz bucaksız çimenlik araziler, biçilmiş okaliptüs ormanları ve tam ‘Instagramlık’’ günbatımları. Canberra Avustralya’nın başkenti. Çoğunluğun düşüncesinin aksine, gösterişli Sidney başkent değil. Canberra’da kumsallar, ikonik opera binaları yok. Avrupa şıklığını görebileceğiniz en yakın yer uçakla 1 saat mesafedeki Melbourne...

Ali Aksözün tatil sırları

Ali Aksöz'ün tatil sırları

Ali Aksöz kendini yazar, çevreci, gezgin ve medya uzmanı olarak tanımlıyor. ‘Medcezir’ dizisindeki rolüyle son dönemde ön plana çıkan Aksöz’ün seyahat tanımı şöyle: “Hikâyelerdeki yerleri kendime ait yapmanın, yenilenmenin, fiziksel ve fikirsel ilerlemenin, serüvenin, olasılıkların ve sürprizlerin fırsatı.” Aksöz’ün ütopyasıysa şu: Mars’a gitmek.

14.07.2014Seyahat
Biz yazda, o sonbahardaCape Town

Biz yazda, o sonbahardaCape Town

The New York Times'dan Elaine Sciolino, Cape Town'ın tüm duyguları kışkırtan bir şehir olduğunu söylüyor.

16.06.2014Seyahat
36 saatte Ho Chi Minh

36 saatte Ho Chi Minh

Vietnam’ın en büyük kenti hep canlı. Caddelerden akan motosikletler, birbiri ardına açılan barlar, restoranlar. Belirgin bir gençlik enerjisi, yaratıcı atmosfer. İlginç kafeler, restoranlardaki yenilikçi mönüler, özgün tasarımlar sunan butikler... Ne de olsa sekiz milyon nüfusunun yarısından fazlası 35 yaşın altında. Sessizlik, huzur aradığınızda sömürge döneminden kalma tarihi yapılar, sanat galerileri size beklediğinizden fazlasını sunacak.

18.05.2014Seyahat
İngiltere’den peynir ithali yasaklandı

İngiltere’den peynir ithali yasaklandı

İngiliz bir şirkete ait peynirlerde hijyen standardına uyulmadığının saptanması üzerine Çin, bu ülkeden yapılacak tüm peynir ithalatına yasak getirdi. Yasağın 4 gün önce alındığı ortaya çıktı.

5.05.2014Gündem
36 saatte Yangon

36 saatte Yangon

Eski ismiyle Burma, yeni ismiyle Myanmar’ın Güneydoğu Asya turizminde yıldızı hızla parlıyor.

16.02.2014Seyahat
Şubatta Gidilecek 5 Sıcak Yer

Şubatta Gidilecek 5 Sıcak Yer

Zamanınız kısıtlıysa birkaç günlüğüne Basra Körfezi’ne uçabilirsiniz. Bir hafta ve üstünde zamanınız varsa Karayipler’den Okyanusya’ya kadar geniş bir coğrafyada diğer seçenekleri değerlendirebilirsiniz!

Şubatta gidilecek 5 sıcak yer

Şubatta gidilecek 5 sıcak yer

Bu hafta size dünyanın farklı bölgelerinde yazı yaşayabileceğiniz beş şehir önereceğim. Zamanınız kısıtlıysa birkaç günlüğüne Basra Körfezi’ne uçabilirsiniz. Bir hafta ve üstünde zamanınız varsa Karayipler’den Okyanusya’ya kadar geniş bir coğrafyada diğer seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

2.02.2014Seyahat
Luang Prabang’da hayat Budizmle renklenir, şarap örümcekle içilir

Luang Prabang’da hayat Budizmle renklenir, şarap örümcekle içilir

Çin, Vietnam, Myanmar, Tayland ve Kamboçya ile kuşatılan Laos, Türkiye’nin üçte biri genişliğinde.

26.01.2014Kelebek

Yazar Sonuçları

Denizz Aşırı Bulgaristan

Hello canlar, size bu satırları Bulgaristan’ın şükela bir kenti olan Sofya’da Hotel Rila’nın, tüm Sofya’yı kuş bakışı gören 8.katından yazıyorum. Muhtelemen siz bu satırları okurken ben, kafamı otobüsün camına yaslamış bir şekilde, salyamı akıta akıta uyuyarak İstanbul’a dönüş yolunda olacağım.

25.12.2016

Yılbaşı Gecesi Ne Yemeli?

Şüphesiz yemeğe çok meraklı bir milletiz.

24.12.2016

En büyük aşk yemek aşkı!

En sevdiğiniz yemeği düşünün… Şöyle güzel bir tabakta önünüze geliyor… Önce kokusunu hissediyorsunuz, daha sonra o ilk lokmayı tadıyorsunuz… İşte o anda hissettikleriniz, bence çok kıymetli. Zaten bu sebepten dolayı yemek insanları bir araya getiriyor, en keyifli zamanlarımızı büyük sofralarda geçiriyoruz. İtiraf edelim, çoğumuz yemek için yaşıyoruz!

26.11.2016

Tahılsız yaşama geçmek için 8 ipucu

Tahılsız diyete başladığınızda, ekmek, makarna ve pizzanın karşı konulmaz lezzetlerinden kendinizi mahrum bırakıyormuşsunuz gibi gelebilir. Size iyi haberi veriyorum: Tahılların yerine koyabileceğiniz alternatifler var. Hem de ihtiyaç duyduğunuz lif ve diğer besin maddelerini karşılayacak alternatifler...

24.09.2016

Çikolata devinin Baba Yogi’yle erişte savaşı

Raflarda aradığı şey, gıda devi Nestle’nin bir alt markası olan Maggi’nin ürettiği bir hazır erişte paketiydi. Ama nedense, gizli bir el o gün ürünü raflardan çekmişti...

28.05.2016

Singapur'un lezzet sırları

Singapur denilince aklınıza ne gelir? Sıcak iklim, her daim nemli havası, dünyanın en önemli finans merkezlerinden biri olduğu ve en ilginç yasakların uygulandığı bir ülke... Peki Singapur’un mutfağı nasıl? Gittim, gördüm ve tattım... Anladım ki, burası yemek konusunda tam bir cennet...

15.03.2016

Yol üstü lezzet tesisi

Şehirlerarası yolculukların vazgeçilmezlerindendir dinlenme tesisleri... Birçoğu mecburiyetten uğranan duraklar olsa da mutfaklarıyla isim yapanlarının ne ışıklı görsel şovlara ne de kilometreler öncesine yerleştirilen dev tabelalara ihtiyacı vardır.

7.11.2014

Trend doğudan yükselir

Önce ‘orada’ sonra her yerde…

3.05.2014

Doktordan al tarifi

İki haftadır sizinle kalp dostu karışımlardan, zayıflatan muffin’lere, kanserle savaşan yiyeceklerden Alzheimer’a iyi gelen tariflere kadar 15 mucize formül paylaştık. Bu hafta sıra, çok kalorili diye yemekten kaçındığımız yemeklerin Dr. Oz usulü hazırlanmış sağlıklı alternatiflerinde...

8.02.2014

Ispanaklı Çin tavuğu

Tavuk etini enlemesine ikiye bölüp kurşun kalem kalınlığında dilimleyin.

11.12.2013

Etli mandarin salatası

Havuçları kazıyıp kibrit çöpü formunda, şerit şerit dilimleyin.

8.12.2013

Acı tatlı soslu makarna

Soğan incecik yarımaylar, sarmısak pirinç tanesi büyüklüğünde doğranır.

12.09.2013