MENÜ

Nissan Skandalı

Nissan Skandalı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nissan Skandalı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 16 Nissan Skandalı haberi bulunmuştur.

Nissan Skandalı Haberleri

36 milyar $’lık evlilik teklifi

36 milyar $’lık evlilik teklifi

Küresel otomotiv endüstrisinin elektrikli geleceğe doğru hazırlandığı bir dönemde tasarruf ve ayakta kalabilme kaygılarıyla birlikte dev ortaklıkların sayısı artıyor. Bu doğrultuda dün Fiat Chrysler Grubu’ndan (FCA) Renault’ya toplam değeri 36.5 milyar doları bulacak evlilik teklifi yapıldı. Renault bu teklifi değerlendireceğini açıklarken, her iki markanın fabrikasının bulunduğu tek şehir olan Bursa’ya önemli görev düşmesi bekleniyor.

28.05.2019Ekonomi
Bir çağın sonu

Bir çağın sonu!

Amerika’da yaşanan skandal ve Avrupa’daki sıkı emisyon kanunları ile birlikte dizel otomobillerin sonuna yaklaşıldı. Birçok marka 2020’den itibaren dizel otomobil satmayacaklarını açıklarken, Japon Toyota bunu öne çekerek Cenevre fuarında bu yılın sonunda itibaren dizel otomobil satışını bitireceklerini açıkladı. Bu yüzden 90’ı dünya prömiyeri olmak üzere 110 yeni modelin sergilendiği fuarda ağrılık yakında yollara çıkacak hibrit ve elektrikli otolardan oluştu.

6.03.2018Ekonomi
Geleceğe 60 milyar Euro

Geleceğe 60 milyar Euro

Mercedes'in son yıldızı AMG Project One, 1000 beygiri aşkın gücüne rağmen, Türkiye'ye düşük ÖTV ile girecek. Formula 1 teknolojili Project One'da 4 elektrikli ve 1600 cc'lik bir benzinli motor var. Motor hacmi nedeniyle Avrupa'da fiyatı 2 milyon Euro'yu bulacak bu muazzam araç, yüzde 60'lık düşük ÖTV dilimine giriyor. AMG Project One için Türkiye'ye tek kota verildi. Vergilerle satış fiyatı 15.5 milyon TL'yi bulacak aracı, işadamı Vural Ak'ın aldığı iddia ediliyor.

12.09.2017Ekonomi
Nikâh mı cenaze mi

Nikâh mı cenaze mi?

Yarın kapılarını açacak Frankfurt fuarına katılımda yaşanan sıkıntı ‘Otomobil fuarları ölüyor mu’ tartışmasını alevlendirdi. Alternatif yakıt teknolojileri konusunda çalışmaların hız kazanması ve yüksek teknolojili otonom araçların devreye girmesi sonucu bazı üreticilerin teknoloji fuarlarına yönelmesi, gelecekte otomobil ve teknoloji fuarlarının tek çatı altında olmasını zorunlu kılıyor.

10.09.2017Ekonomi
BMW, elektrikli modellerde ilerleme kaydetmek istiyor

BMW, elektrikli modellerde ilerleme kaydetmek istiyor

i alt markasıyla büyük başarı yakalayan Alman üreticinin yeni hedefi: 2025 yılına kadar EV ve PHEV satışların %25'ini oluşturmak.

15.11.2016Otomobil
‘10 MİLYON’ İÇİN SAVAŞ

‘10 MİLYON’ İÇİN SAVAŞ

Küresel otomotiv pazarının adım adım 100 milyona doğru ilerlemesi, zirvedeki dev otomotiv gruplarında konsolidasyonları ve işbirliklerini artırdı. 8 yıldan beri Toyota, Volkswagen ve General Motors’un yaklaşık 10 milyon adetlerle ilk 3 sırada yer aldıkları zirveyi, Renault-Nissan ittifakı da zorlamaya başladı. Bu yıl ilk çeyrekte GM’i geride bırakan Fransız-Japon grup, Mitsubishi’yi de bünyesine katarak 10 milyon adetlik satış hedefliyor.

10.10.2016Ekonomi
10 milyon için savaş

10 milyon için savaş

Küresel otomotiv pazarının adım adım 100 milyona doğru ilerlemesi, zirvedeki dev otomotiv gruplarında konsolidasyonları ve işbirliklerini arttırdı. 8 yıldan beri Toyota, Volkswagen  ve General Motors’un yaklaşık 10 milyon adetlerle ilk 3 sırada yer aldıkları zirveyi, Renault-Nissan ittifakı da zorlamaya başladı. Bu yıl ilk çeyrekte GM’i geride bırakan Fransız-Japon grup, Mitsubishi’yi de bünyesine katarak 10 milyon adetlik satış hedefliyor.

9.10.2016Ekonomi
Sadece zenginler binmeyecek

Sadece zenginler binmeyecek

Geleceği şekillendirmesi beklenen otonom (sürücüsüz) otomobiller artık zenginlerin tekelinden çıkıyor. Bugüne kadar maliyetleri nedeniyle sadece lüks otomobil markaları tarafından geliştiriler otonom araç teknolojileri artık orta ve küçük sınıf araçlara da girdi. Bu alanda bir ilke imza atan Japon Nissan’ın geliştirdiği otonom Qashqai 2017 yılı ortasında Türkiye’de ulaşılabilir bir fiyatla satışa sunulacak.

2.10.2016Oto
Adan Zye Paris Otomobil Fuarı

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Bugün kapılarını basın günü ile açan Paris Otomobil Fuarı bu sene oldukça renkli geçecek gibi gözüküyor.

29.09.2016Oto
Peugeot’da ‘Don Kişot’ kavgası

Peugeot’da ‘Don Kişot’ kavgası

Fransız otomotiv devi Peugeot-Citroen Grubu PSA’nın Paris yakınlarındaki Aulnay fabrikasını kapatacağı ve 8 bin işçi çıkaracağını açıklamasının ardından Fransız hükümeti ile PSA arasında tam bir düello başladı.

20.07.2012Ekonomi
Renault’da ‘ajan krizi’ 4 milyar Euro’luk projeyi erteletti

Renault’da ‘ajan krizi’ 4 milyar Euro’luk projeyi erteletti

FRANSIZ otomobil üreticisi Renault’nun dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi olma fikri tehlikeye girdi.

2.07.2012Ekonomi

Yazar Sonuçları

'Sarı Yelek' korkusu

Küresel otomotiv endüstrisinin önündeki ‘elektrikli araç’ çağının yarattığı zorluklara karşı bir dönüşüm gerçekleştirme projesi olarak görülen ‘Fiat-Renault’ evliliği başlamadan bitti. Sorun Renault’da yüzde 15 hisseye sahip Fransız hükümetinin süreci yönetmeye çalışmasından kaynaklandı. Aslında Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un ‘Sarı Yelekler’ protestolarından sonra daha fazla korumacılığa yönelmesinin etkisi görüldü.

10.06.2019

Davos kulislerinde konuşulan zafer maçı

Davos’un en telaşlı anlarından biri açılış gecesidir...

23.01.2019

Avrupa, kendi otomobil markalarını korur mu?

DAHA önce defalarca yazdım, özellikle ABD’deki dizel skandalı sonrası yeni teknolojilerden ve düzenlemelerden kaynaklanan aksamalarla karşı karşıya olan Avrupa otomotiv endüstrisi, Ar-Ge’ye büyük bir kısmı yakıt verimliği teknolojisi olmak üzere yılda 45 milyar Euro civarında yatırım yapıyor.

6.08.2017

Autoshow fuarının geleceği tehlikede

EYLÜL ayının sonunda tam da Paris otomobil fuarından önce, bazı otomobil fuarlarının geleceğinin tehlike altında olduğunu yazmıştım.

11.12.2016

2006’da Türkiye ve dünyaya damgasını vuranlar gelişmeler

2006 yılının sonuna geldik. Hem Türkiye’de hem de dünyada otomotiv sektörü çok hareketli bir yıl yaşadı.

19.12.2006