MENÜ

Nişanlı

Nişanlı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Nişanlı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Nişanlı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.383 Nişanlı haberi bulunmuştur.

Nişanlı Haberleri

Duygu dolu anlar... Tek tek kalbini dinlediler

Duygu dolu anlar... Tek tek kalbini dinlediler

Bulgar anne, oğlunun kalp atışlarını Türk gencinin göğsünde dinledi... İliya Zhekov, geçen yıl Türkiye’de geçirdiği beyin tümörü ameliyatının ardından komaya girdi, beyin ölümü gerçekleşti. 26 yaşındaki gencin ailesi, hayatlarının en zor kararını alarak, oğullarının organlarını bağışladı. Türkiye'de bir Türk kızı ile nişanlı olan Zhekov’un kalbi 27 yaşındaki Hakan Ok’a nakledildi. Bir yıldır evlat acısı yaşayan anne, Türkiye’ye gelerek bir çocuk babası Ok ile buluştu ve oğlunun kalbinin atışlarını dinledi. “Oğlumun çok iyi bir kalbi vardı" diyen anne Plamena Zhekova gözyaşları içinde “Bağışladığımız ilk günden beri, bu tanışmayı kabul etmeleri için dua ettim" dedi.

6.11.2018Gündem
Bağışlayıcı aile, 1 yıl sonra çocuklarının kalbini dinlerken gözyaşı döktü

Bağışlayıcı aile, 1 yıl sonra çocuklarının kalbini dinlerken gözyaşı döktü

Bulgar anne, oğlunun kalp atışlarını Türk akranının göğsünde duydu. İliya Zhekov, geçen yıl Türkiye'de geçirdiği beyin tümörü ameliyatının ardından komaya girdi, beyin ölümü gerçekleşti. 26 yaşındaki gencin ailesi, hayatlarının en zor kararını alarak, oğullarının organlarını bağışladı. Türkiye'de bir Türk kızı ile nişanlı olan Zhekov'un kalbi 27 yaşındaki Hakan Ok'a nakledildi. 1 yıldır evlat acısı yaşayan anne, Türkiye'ye gelerek, bir çocuk babası Ok ile buluştu ve oğlunun kalbinin atışlarını dinledi. 'Oğlumun çok iyi bir kalbi vardıö diyen anne Plamena Zhekova gözyaşları içinde 'Bağışladığımız ilk günden beri, bu tanışmayı kabul etmeleri için dua ettim dedi. Babası gibi avukat olan İliya Zhekov, 2017 yılının Mayıs ayında aniden rahatsızlandı. Beyninde tümör olduğunu öğrenen genç, ameliyat için Türkiye'ye geldi. Ameliyatın ardından iyileştiği ve normal hayatına devam edebileceği söylenen gence, ilaçlı MR ile görüntüleme yapıldı. MR 40 gün sonra tekrarlandı ancak ikinci görüntülemede Zhekov'un vücudu ilaca tepki verdi. İliya Zhekov beyin kanaması geçirdi. Yoğun bakımda tedaviye alınan Zhekov'un tüm çabalara rağmen beyin ölümü gerçekleşti. Aile, doktorlara organ bağışı yapmak istediklerini söyledi. Doktorların da onayıyla baba Boyan Zhekov, Hayatımın en zor imzası dediği oğlunun organlarını bağışladığını gösteren imzayı attı.

6.11.2018Haber
Doktor çiftin Maldivlerde balayı hayali mahkemede bitti

Doktor çiftin Maldivler'de balayı hayali mahkemede bitti

DOKTOR çiftin Maldivler’de balayı hayali mahkemede bitti. Düğüne 10 gün kala 4 bin 800 dolara balayı paketi satın aldıkları turizm firmasının kapısında başka mağdurlar tarafından asılan “Size ulaşamıyoruz bize ulaşın” yazılı notu görünce dolandırıldıklarını anlayan çift, soluğu mahkemede aldı. Turizm firmasının sahibi olan 2’si kardeş 3 ortak hakkında dolandırıcılık suçundan 10’ar yıla kadar hapis ve 5 bin güne kadar adlî para cezası istemiyle dava açıldı.

1.11.2018Gündem
Beyaz Saray’a nişanlı çağrısı

Beyaz Saray’a nişanlı çağrısı

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın nişanlısı Hatice Cengiz, New York Times gazetesine yazdığı makalede tüm dünyayı harekete geçmeye çağırdı. Cengiz, Trump’ın Beyaz Saray davetini de nişanlısının bulunmasına katkı sağlaması halinde kabul edeceğini yazdı.

14.10.2018Gündem
Hava Harp Okulu öğrenci alımı başvurusu Üniversitelilere Pilot olma şansı

Hava Harp Okulu öğrenci alımı başvurusu! Üniversitelilere Pilot olma şansı!

Hava Harp Okulu, üniversitelerin 3 ve 4'ncü sınıflarından öğrenci alımı için ilan yayımladı. En fazla 23 yaşında olanların başvuruda bulunabileceği Hava Harp Okulu öğrenci alımı sürecinde, halihazırda okumakta oldukları bölüme yerleştikleri LYS MF-4 puanlarını barajı geçmek için kullanacak olan adaylar, bu aşamaların ardından diğer sürece geçiş yapacak. Kazanan öğrenciler, Hava Harp Okuluna üçüncü sınıftan itibaren devam edecek. Peki, pilot olma şansını elde edecek üniversite öğrencilerinin Hava Harp Okulu başvurusu nasıl yapılacak? İşte, konuyla ilgili merak edilen tüm detaylar

10.10.2018Gündem
Cemal Kaşıkçının nişanlısı: Şu bir gerçek ki o binaya girdi ve…

Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı: Şu bir gerçek ki o binaya girdi ve…

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz Washington Post'a yazdığı makalede “Şu bir gerçek ki Cemal o binaya girdi ve çıktığına dair hiçbir delil yok” ifadelerini kullandı.

10.10.2018Gündem
Ünlü sunucu köy düğünü yaptı

Ünlü sunucu köy düğünü yaptı

Uzun süre nişanlı kaldıktan sonra geçen yıl resmi nikah kıyan ünlü sunucu düğünü de tüm geleneklere uyarak bir köyde yaptı.

9.10.2018Magazin
Şüpheli ölüm davasında sahte kaymakama müebbet hapis talebi

Şüpheli ölüm davasında 'sahte kaymakam'a müebbet hapis talebi

Geçen yıl Tekirdağ sahilinde cansız bedenine ulaşılan Sevda G.’nin ölümü ile ilgili, iki kardeşin yargılandığı ortaya çıktı. G.'nin nişanlısı olduğunu öne süren Halil Yıldız ‘Kasten öldürme’ suçundan müebbet hapisle, diğer kardeş Bülent Yıldız ise suç delillerini gizlemekle suçlanıyor. Kendisini çevresindekilere, ‘eski kaymakam’ olarak tanıttığı ifade edilen Halil Yıldız, “Sevda G. ile evlenme hazırlığı yapıyorduk. İntihar ettiğini düşünüyorum” diyerek suçlamaları kabul etmedi. Gül’ün ölümü sonrası telefonları dinlemeye alınan iki kardeş şüpheli konuşmaları ise dava dosyasına girdi.

4.10.2018Gündem
Mahkemeden tek taş yüzük kararı

Mahkemeden tek taş yüzük kararı

Gelin adayının tek taş nişan yüzüğünü nişanlısının yüzüne fırlatması pahalıya mâl oldu. Yargıtay 3. Hukuk Dairesi, "Nişan yüzüğünü yüzüne fırlattım, bulamadım" diyen genç kızın, yüzüğün parasını ödemeye hükmetti.

30.09.2018Gündem
Nişanlısının eski kocasını çocuklarının önünde öldürdü

Nişanlısının eski kocasını çocuklarının önünde öldürdü

Kahramanmaraş’ta bir kişi nişanlısının eski kocasını, iki çocuğunun gözü önünde öldürdü.

23.09.2018Haber
Rüzgar Erkoçlar kimdir, eşi kim

Rüzgar Erkoçlar kimdir, eşi kim?

Rüzgar Erkoçlar, sosyal medya paylaşımları ve konuk olduğu programlarla gündeme gelmeye devam ediyor. En son 'Baba 1.5’ filminin kadrosunda yer alan Rüzgar Erkoçlar, Peker Açıkalın'ın oğlu Barış karakterini canlandırdı. Peki, Rüzgar Erkoçlar kimdir, eşi kim?

21.09.2018Kelebek
İlk aşk

İlk aşk

Edebiyatımızın yaşayan en büyük ustalarından Kamuran Şipal, ‘Dua Çiçeği’nde şimdi çoktan gerilerde kalmış gençlik çağını -özellikle de- ilk aşkını hatırlayan bir adamın iç dünyasında dolaşıyor. Şipal’in yazarlık ustalığını sergileyen ‘Dua Çiçeği’, belleğin ve zamanın doğasını sorgulayan zarif, kısa ama yoğun bir roman.

20.09.2018Kitap Sanat
Nişanlısına okulda kâbusu yaşatmıştı... İşte istenen ceza

Nişanlısına okulda kâbusu yaşatmıştı... İşte istenen ceza

PENDİK’te, vatani görevini yaptığı Bayburt’tan izin alıp, kendisinden gizli olarak facebook hesabı açarak birçok kişi ile görüşmeler yaptığını iddia ettiği nişanlısı Hümeyra K.’yi (19), sekreter olarak çalıştığı Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde bıçak ile 1,5 saat rehin aldıktan sonra teslim olan ve çıkartıldığı adliyede tutuklanan Umut D. hakkında, ‘Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘Bıçak veya diğer aletleri izinsiz olarak satma satın alma taşıma veya bulundurma’ suçlarından toplamda 6,5 yıldan 22 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

17.09.2018Gündem
Pendikte rehin alınmıştı... Şoke eden ifade

Pendik'te rehin alınmıştı... Şoke eden ifade

Pendik'te  bir okulda nişanlısı Umut Demirkaya (22) tarafından rehin alınan 19 yaşındaki Hümeyra K., polis sorgusunda nişanlısını sevdiğini belirterek şikayetçi olmadığını söyledi.

11.09.2018Gündem
Pendik’te nişanlısını rehin alan şahıs hakkında flaş gelişme

Pendik’te nişanlısını rehin alan şahıs hakkında flaş gelişme

Vatani görevini yaptığı Bayburt'tan izin alıp İstanbul'a gelen ve nişanlısı Hümeyda K.'yı çalıştığı Pendik’teki Melek Aknil Çok Programlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde rehin alan Umut D. tutuklandı.

11.09.2018Gündem
İzmirde skandal olay Baldızına cinsel istismarda bulunan enişteye 17 yıl ceza

İzmir'de skandal olay! Baldızına cinsel istismarda bulunan enişteye 17 yıl ceza

İzmir'in Bornova ilçesinde, evlerinde kalan baldızı 20 yaşındaki E.A.'ya 12 yaşından 18 yaşına kadar cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan Gani A. (33), 17 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

11.09.2018Gündem
Okulda kızgın nişanlı paniği

Okulda kızgın nişanlı paniği

Piyade er Umut Demirkaya, birliğinden izin alarak, aralarında bir süredir sorun olduğu öğrenilen nişanlısı Hümeyra K.’nın sekreter olarak görev yaptığı Pendik Yenişehir Mahallesi Millet Caddesi üzerinde bulunan Melek Aknil Çok Programlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne gitti.

10.09.2018Gündem
Pendikte lisede nişanlı dehşeti

Pendik'te lisede nişanlı dehşeti

Pendik Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi'ne gelen ve silahlı olduğu öğrenilen bir erkek şahıs, nişanlısı olduğu söylenen kadını tuvalette rehin aldı. Silahlı şahıs polis tarafından ikna edilmeye çalışıyor. Öte yandan olay yerine özel harekat polisleri de geldi.

10.09.2018Haber
Okuldaki rehine krizinde son dakika gelişmesi: Teslim oldu

Okuldaki rehine krizinde son dakika gelişmesi: Teslim oldu!

İstanbul Pendik'te bulunan Melek Aknil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne gelen bir uzman erbaş, nişanlısını rehin aldı. Yaklaşık 1,5 saatlik ikna çalışmalarının ardından uzman erbaş az önce teslim oldu ve rehine krizi sona erdi...

10.09.2018Gündem
Fıratta facia: 2 kardeş boğuldu, 1 kişi kayıp

Fırat'ta facia: 2 kardeş boğuldu, 1 kişi kayıp

Gaziantep'in Karkamış ilçesinde, Fırat Nehri'ne giren kardeşler Kadir Özpolat (35) ile Seyit Özpolat (25), boğuldu. İki kardeş ile birlikte suya giren ve ismi öğrenilemeyen bir kişiyi ise ekipler tarafından aranıyor.

4.09.2018Gündem
Fransız Thibault Yann, Türk aşkı için İbrahim oldu

Fransız Thibault Yann, Türk aşkı için İbrahim oldu

27 yaşındaki Fransız vatandaşı Thibault Yann Schuler, Osmaniyeli Türk aşkı ile evlenmek için Müslüman olarak İbrahim adını aldı.

18.08.2018Avrupa
Vali Tuncay Sonel, gazi astsubaya verdiği balayı sözünü tuttu

Vali Tuncay Sonel, gazi astsubaya verdiği balayı sözünü tuttu

TUNCELİ Valisi Tuncay Sonel, PKK'lı teröristlerin tuzakladığı mayının infilak etmesi sonucu yaralanan Astsubay Mustafa Deniz'e, hastanede yaptığı ziyaret sırasında verdiği sözü yerine getirdi. Vali Sonel, geçen ay evlenen Mustafa ve Betül Deniz çiftini, Muğla'nın Fethiye ilçesine balayına gönderdi.

16.08.2018Gündem
‘Allah bana ikinci yaşama şansı verdi’

‘Allah bana ikinci yaşama şansı verdi’

17 Ağustos depreminde 3 yaşında olan ve altı saat enkaz altında kalan Enes Aydın, o günleri babasından ağlayarak dinlediğini söyledi. Babasının kendisinden umudunu kestiğini belirten Enes, “Dedemin kucağında beni canlı görünce ne yapacağını şaşırdı” dedi.

16.08.2018Avrupa
Hakkariden acı haber geldi

Hakkari'den acı haber geldi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, zırhlı polis aracının geçişi sırasında PKK'lı teröristlerin yolu tuzakladığı el yapımı patlayıcıyı (EYP) infilak ettirmesi sonucu yaralanan özel harekat polisi Recep Emre Yılmaz (26), tedaviye alındığı hastanede şehit oldu.

4.08.2018Gündem
Erkenci Kuş yeni bölüm fragmanında Sanem köşeye sıkışıyor

Erkenci Kuş yeni bölüm fragmanında Sanem köşeye sıkışıyor

Romantik komedi türündeki Star Tv dizisi Erkenci Kuş’un yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Yayın tarihine kısa bir süre kala paylaşılan Erkenci Kuş 7. bölüm fragmanında Sanem’in köşeye sıkıştığı sahne güldürdü. Can’a söylediği yalanlar yüzünden utanan Sanem, kaçmaya çalıştıkça daha çok köşeye sıkışıyor. İşte, Erkenci Kuş yeni bölüm fragmanı ve kısa bir özet!

2.08.2018Televizyon
Erkenci Kuş dizisinin son bölümünde heyecan arttı Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Erkenci Kuş dizisinin son bölümünde heyecan arttı! Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Erkenci Kuş dizisi ekranlara gelen son bölümüyle izleyicilerine heyecan dolu dakikalar yaşatmaya devam etti. Dizinin yayınlanan son bölümünde Can’ın kadın derneği için çektiği, Sanem’in modellik yaptığı kampanya şehrin bilboardlarına asıldı. Son bölümün bitmesinin ardından yeni bölüm fragmanı merak edildi. Peki, Erkenci Kuş dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

31.07.2018Televizyon

Yazar Sonuçları

Şans kuyruklu bir yıldız gibidir

İZMİR Ekonomi Üniversitesi’nin açılış törenine katıldım. Üniversitenin bir geleneği var. Her yıl kamuoyunun yakından tanıdığı bir isim konuk konuşmacı oluyor. İki kere Demirel’i dinlemiştim. Demirel kendine özgü üslubuyla müthiş iki konuşma yapmıştı.

27.09.2018

Evlilik sözleşmesi bağlayıcı mı?

Türk hukukunda ‘evlilik sözleşmesi’ ve ‘evlatlıktan ret’ diye bir düzenleme yok. Çiftler evlenmeden önce veya sonra ‘mal rejimi sözleşmesi’ yapabiliyor. Anne-baba ancak çocuk ağır bir suç işlemişse ya da aile hukukundan doğan yükümlülüklerini yerine getirmemişse ‘mirasçılıktan’ çıkarabiliyorlar.

26.08.2018