MENÜ

Nintendo

Nintendo ile ilgili tüm haberleri, son dakika Nintendo haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Nintendo haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 870 Nintendo haberi bulunmuştur.

Nintendo Haberleri

Xboxun çıkışı ertelendi

Xbox'un çıkışı ertelendi

Microsoft'un oyun piyasasına büyük hareketlilik getirmesi beklenen Xbox oyun konsolunun piyasaya çıkışı bir hafta ertelendi. Şirket yetkilileri, bu kararı ürünün belirlenen tarihe yetişmeme ihtimalini gözönüne alarak geçen hafta verdi. Yeni tarihin 15 Kasım 2001 olduğu açıklandı.

23.09.2001Gündem
Microsoft, Xbox adlı oyunundan zarar edecek

Microsoft, Xbox adlı oyunundan zarar edecek

Microsoft firmasının bir süre sonra piyasaya çıkaracağı XBox adlı video oyunundan, gelecek yıllarda 1 milyar dolar zarar edeceği bildirildi. Microsoft'un bu alanda, ancak 2004 yılında kara geçmesi bekleniyor. XBox, ABD'de 15 Kasım'da piyasaya çıkıyor. Video oyununun Japonya'da Şubat 2002'de, Avrupa ülkelerinde ise Mart ayında piyasada olacağı belirtildi

6.11.2001Gündem
Microsoft da oyun sahasında

Microsoft da oyun sahasında

Bilgisayar oyunları sektörü yeni ve iddialı bir isimle tanıştı. Yazılım devi Microsoft'un oyun konsolu Xbox ABD'de satışa çıktı. 299 dolardan satılan Xbox'ın oyunlarının fiyatı da yaklaşık 50 dolar. Microsoft yeni oyunla, pazarın lideri Sony Playstation 2'nin tahtını sarsmayı hedefliyor.

15.11.2001Gündem
Bilançoda ‘zarar’ var

Bilançoda ‘zarar’ var

Terördü, krizdi, işsizlikti, iflaslardı derken 2001 sona eriyor. Geçen yıl, dünya ekonomisine zarar getirdi. Umutlar 2002'ye kaldı.

29.12.2001Gündem
Video oyunları üzerine tartışma

Video oyunları üzerine tartışma

Popüler video oyunlarının, aşırı şiddet içerdiği, cinselliği ön plana çıkarttığı ve yüksek gerçeklik duygusu verdiği için çocuklara zararlı olduğu düşünülüyor.

11.01.2002Spor
Mouse yerine eldiven

Mouse yerine eldiven

Yüksek teknoloji ürünü bir eldiven, yakın gelecekte bilgisayar kullanma biçimlerini tümüyle değiştirebilir. ABD'li şirket Essential Reality tarafından geliştirilen P5 adlı eldivenle, bilgisayarı kullanmak için klavye ve mouse'a gerek kalmıyor. Eldiven sayesinde el ve parmaklar boşlukta hareket ettirilerek bilgisayar kontrol edilebiliyor.

22.01.2002Gündem
Başparmak jenerasyonu

Başparmak jenerasyonu

1980'li yıllardan sonra başparmağın insan hayatındaki rolü artmaya başladı. Video oyunları, joystick, uzaktan kumanda ve son olarak cep telefonu mesajlarıyla birlikte ‘‘başparmak jenerasyonu’’ diye anılan bir nesil oluştu.

19.04.2002Dünya
Hem oyna, hem kazan

Hem oyna, hem kazan

Oyun sektörünün ünlü markası Nintendo'nun ABD'deki merkezi, bütün yaz oyun oynayacak gençler arıyor. Ananova.com'da yayınlanan haberde, Nintendo'nun işe alacağı 50 gence yaz mevsimi boyunca oyun oynamaları karşılığında günde 100 dolar (135 milyon) ödeyeceği belirtiliyor. 50 kişilik ekip, Boston, Los Angeles, Chicago gibi kentlerde Nintendo'nun GameCube ve Game Boy oyunlarını tanıtacak.

1.05.2002Gündem

Yazar Sonuçları