MENÜ

Nikon

Nikon ile ilgili tüm haberleri, son dakika Nikon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Nikon haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 282 Nikon haberi bulunmuştur.

Nikon Haberleri

İpeğin peşinde 11 yıl

İpeğin peşinde 11 yıl

Geleneksel sanatlarımız denince hat, minyatür ve tezhip gibi el sanatları olur akla gelen. Aslında geçmiş sanatlarımız çok geniş bir yelpaze içinde değerlendirilebilir.

16.12.2001 Gündem
Cehennemi fitness

Cehennemi fitness

Bu aygıtın broşürünü okuduğunuzda, ‘Bu aygıt üzerinde 4 dakika kalmanız, 45 dakikalık bir fitness programına eşdeğer’ cümlesiyle karşılaşıyorsunuz. Söz konusu cihazla kasları çalıştırmak, stretching ve kalp Ğ damar egzersizlerini aynı zamanda yapmak mümkün.

15.03.2002Spor
Nikondan toplatma kararı

Nikon'dan toplatma kararı

Fotoğraf makinesi üreticisi Nikon, Coolpix 2000 model dijital fotoğraf makinelerini teknik bir hata nedeniyle toplatma kararı aldı. Nikon firması tarafından Almanya'nın Düsseldorf kentinde yapılan açıklamada, pil haznesinin aşırı ısınması halinde, makinenin dışının eriyebileceği belirtildi.

13.08.2002Gündem
Yıllardır hastalarının fotoğrafını çekiyor

Yıllardır hastalarının fotoğrafını çekiyor

İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Korhan Taviloğlu, her hastasının hastalık öncesine ve sonrasına ait fotoğraflarını çekiyor. İlk aşamada, hastanın vücudunun sorunlu kısmını görünteleyen Taviloğlu, tedavi sonrası çektiği kareleri seyredince operasyonuyla gurur duyuyor.

13.01.2003Kelebek
Aletler de küçüldü fuar da

Aletler de küçüldü fuar da

12-19 Mart tarihleri arasında Almanya Hannover kentinde düzenlenen dünyanın en büyük bilgi teknolojileri fuarı CeBIT'te bilişim sektöründe yaşanan son yıllardaki daralma ve durgunluğun yanı sıra, savaşın gölgesinin de etkilediği gözlendi. İlgi geçen yıllara oranla daha az oldu.

28.03.2003Gündem
Nikon, D2H ile saniyedeki hızını 8 kareye çıkarttı

Nikon, D2H ile saniyedeki hızını 8 kareye çıkarttı

Nikon 'un yeni dijital fotoğraf makinası ilk kez CeBIT eurasia Bilişim Fuarı'nda tanıtılıyor. Ekim ayında tüm dünyada lansmanı yapılacak olan yeni nesil profesyonel dijital fotoğraf makinası, LBCAST görüntü algılayıcısı sayesinde, saniyede 8 kare, arka arkaya 40 kare çekim hızında, 4.1 milyon piksellik yüksek kalitede fotoğraflar çekebiliyor.

5.09.2003Ekonomi
Bekár odaları sergi oldu

Bekár odaları sergi oldu

Genç fotoğrafçı Altan Bal, babasının hayatından esinlenerek Eminönü ve Beyazıt'taki bekár odalarının fotoğraflarını çekti.

11.09.2003Gündem
Balın objektifinden Bekar Odaları

Bal'ın objektifinden "Bekar Odaları"

İstanbul yeni bir fotoğraf galerisi daha kazanıyor. Fototrek Nikon Fotoğraf Galerisi, 13 Eylül'de Altan Bal'ın “Bir İstanbul Masalı : Bekar Odaları” adlı siyah – beyaz fotograf sergisi ile açılıyor. Sergide, binbir umutla Anadolu'dan kalkıp İstanbul'a gelenlerin, yaşamak zorunda kaldığı, Beyazıt ile Eminönü arasında yoğunlaşan bekar odalarından etkileyici görüntüler yeralıyor. Sergi, 3 Ekim tarihine kadar sürüyor.

12.09.2003Gündem
Alptürkten Öteki Denizler

Alptürk'ten "Öteki Denizler"

Fotoğraf sanatçısı Orhan Alptürk'ün "Öteki Denizler" başlıklı sergisi 4 Ekim'de Fototrek Nikon Fotoğraf Galerisi'nde açılıyor. Sanatçının dijital siyah – beyaz çekilip monokrom olarak renklendirilmiş 20 adet 50 X 70 cm boyutlarında fotoğrafının yeraldığı sergi 31 Ekim tarihine kadar sürecek.

30.09.2003Kelebek
Haydi çocuklar fotoğraf çekmeye

Haydi çocuklar fotoğraf çekmeye

Fototrek Nikon Fotoğraf Merkezi'nde 10 - 15 yaş arasındaki çocuklara yönelik fotoğraf seminerleri düzenleniyor. Seminerler, 18 Ekim'de başlayıp 6 hafta sürecek. Çalışma boyunca çocuklar, fotoğraf makinelerinin nasıl çalıştığnıı, filmi makineye nasıl takacaklarını, ışığın etkisini, kompozisyonu, farklı fotograf konularını fotograflamayı öğrenecek.

11.10.2003Gündem
Sonbaharın Renklerini yakalayın

"Sonbaharın Renkleri"ni yakalayın!

Fototrek Nikon Fotoğraf Merkezi, "Sonbaharın Renkleri" konulu bir atölye çalışması düzenliyor. Fotoğraf sanatçısı Faruk Akbaş yönetiminde gerçekleşecek olan çalışma 24 Ekim'de başlıyor. Atölye çalışması kapsamında iki günlük bir Bolu gezisinin yanısıra söyleşi ve sergi de yeralıyor. Bu arada çalışmannı 20 katılımcıyla sınırlı olduğunu da hatırlatalım.

13.10.2003Gündem
Dijital fotoğrafta patlama

Dijital fotoğrafta patlama

Özellikle de fotoğrafların kameranın arkasındaki küçük ekrandan izlenebiliyor olması tüketicileri meraklandırdı. Tabii görüntülerin bilgisayara aktarılabiliyor olması da büyük bir avantaj.

25.10.2003Spor

Yazar Sonuçları

Dijital fotoğraf makinesi ‘kızarmış göz’ü bitirdi

CONSUMER Reports ‘un yaptığı testlerde, dijital fotoğraf makineleriyle kaliteli fotoğraf çekmek için, 2 megapiksel çözünürlükteki iyi bir makinenin yeterli olduğu ortaya çıktı. Dijital makinelerle fotoğrafta gözlerin kırmızı görünmesi olayı ortadan kalktı.

17.02.2003