MENÜ

Nikon

Nikon ile ilgili tüm haberleri, son dakika Nikon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Nikon haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 282 Nikon haberi bulunmuştur.

Nikon Haberleri

Haydi çocuklar fotoğraf çekmeye

Haydi çocuklar fotoğraf çekmeye!

Fototrek Nikon Fotoğraf Merkezi, 10 ile 15 yaş arasındaki çocuklara yönelik fotoğraf seminerleri düzenliyor. Seminerler, 20 Mart'ta başlayıp altı hafta sürecek. "Çocuklar İçin Fotoğraf Okulu" boyunca çocuklar makinelerin nasıl çalıştığını, filmi makineye nasıl takacaklarını, ışığın etkisini, kompozisyonu, farklı fotograf konularını fotograflamayı öğrenecek. Dersler saat 15:00 ile 18:00 saatleri arasında yapılacak.

9.03.2004Gündem
Karşınızda Sualtının Yıldızları

Karşınızda "Sualtının Yıldızları"

Alptekin Baloğlu'nun yönetmenliğini yaptığı "Sualtının Yıldızları" adlı belgesel film, 17 Mart'ta Fototrek Nikon Fotoğraf Merkezi'nde gösterilecek. Girişin ücretsiz olduğu etkinlik saat 19:30'da başlıyor. Baloğlu'nun projesi, dünyanın dörtte üçünde yaşamalarına karşın çok az tanınan sualtı dünyasındaki canlıların ilginç yaşam gerçeklerini su yüzüne çıkarıyor.

9.03.2004Gündem
Güzellik ayrıntıda gizli

"Güzellik" ayrıntıda gizli

Makro fotoğraf olarak isimlendirilen yakın çekimler, fotoğrafçılıkta en sevilen ve yaygın türlerden biri. Hem tanıtım fotoğrafçılarının hem de doğa fotoğrafçılarının kullandığı bu tekniğin incelikleri Fototrek Nikon Fotoğraf Merkezi'nde düzenlenen atölye çalışmasında gözler önüne serilecek.

3.03.2004Gündem
Avare

Avare

11.02.2004Gündem
Portre çekmenin incelikleri

Portre çekmenin incelikleri

Fototrek Nikon Fotoğraf Merkezi'nde portre fotoğrafı atölyesi düzenleniyor. Portre çekmenin incelikmerinin fotoğraf ustaları tarafından anlıtalacağı çalışma 10 Şubat'ta başlıyor. Temel Fotograf bilgisine sahip kişileri belirli bir konu çerçevesinde çalışmaya yönlendirmeyi amaçlayan atölye çalışması, 6 haftalık bir dönemi kapsıyor.

11.02.2004Gündem
Avare

Avare

10.02.2004Gündem
Onbinleri böyle kurtardı

Onbinleri böyle kurtardı

İşte ABD'li pilotun, F-16'yı yerdeki binlerce insandan uzaklaştırıp, fırlatma koltuğunun düğmesini bastığı an. Amerikan Hava Kuvvetleri'nin 14 Eylül'de Idaho'daki hava üssünde gösteri uçuşunda çakılıp infilak eden F-16 uçağının pilotunun son saniyedeki bu manevrası soruşturmadan sonra ortaya çıktı.

5.02.2004Gündem
Aralın objektifinden savaş manzaraları

Aral'ın objektifinden savaş manzaraları

Foto muhabiri Coşkun Aral'ın "Savaşın İnsanı, İnsanın Savaşı" başlıklı dia gösterisi 11 Şubat, saat 19:30'da Fototrek Nikon Fotoğraf Merkezi'nde izlenebilir. İnsanoğlunun kendi eliyle yarattığı en büyük yıkımın yaşandığı yerlerden, "savaş sahnesinden" insan manzaraları sunan gösteri ücretzsiz olarak izlenebilecek.

3.02.2004Gündem
Vitalenin fotoğrafları Diyarbakırda

Vitale'nin fotoğrafları Diyarbakır'da

Geçen yıl dünyanın en iyi basın fotoğrafçısı ödülünü kazanan Ami Vitale'nin yapıtları 6 Şubat'tan başlayarak Diyarbakır Sanat Merkezi'nde sergileniyor. 19 Şubat tarihine kadar sürecek olan serginin başlığı Keşmir: Sorunlu Cennet. Sergide, Vitale'nin objektifinden Hindistan'ın bu hem çok renkli hem de çok sorunlu bölgesinden insan manzaraları yeralıyor.

28.01.2004Gündem
Haydi çocuklar, fotoğraf çekiyoruz

Haydi çocuklar, fotoğraf çekiyoruz

Fototrek Nikon Fotoğraf Merkezi, 10 - 15 yaş arasındaki çocuklara yönelik bir seminer düzenliyor. Çocuklar İçin Fotoğraf Okulu, 26 Ocak Pazartesi günü başlayacak ve 1 hafta sürecek. Atölye çalışmasının sonunda katılımcılar, Miniatürk'e giderek fotoğraf çekecek. Çocuklarla beraber değerlendirilecek olan fotograflar yine katılımcılar tarafından hazırlanacak bir sergi ile 31Ocak'ta izleyicilere sunulacak.

19.01.2004Gündem
Sualtının görkemli dünyası

Sualtının görkemli dünyası

Fotoğraf sanatçısı Zafer Kızılkaya'nın Mercan Gezegeni başlıklı sergisi 24 Ocak'tan başlayarak 27 Şubat tarihine kadar Fototrek Nikon Fotoğraf Merkezi'nde sergileniyor. Sergi, dünyanın en zengin sualtı biyolojik çeşitliliğine sahip bölgesi olan Endonezya, Filipinler ve Avustralya üçgeninde Atlas Dergisi içcir çekilen fotoğraflardan oluşan bir seçkiden oluşuyor.

19.01.2004Gündem
Vitalenin objektifinden Keşmir

Vitale'nin objektifinden Keşmir

2003 En İyi Basın Fotografçısı ödülünü alan Hintli Fotografçı Ami Vitale'nin fotoğrafları, Fototrek Nikon Fotoğraf Merkezi'nde 6 Aralık'tan itibaren sergileniyor. Vitale'nin "Keşmir:Sorunlu Cennet" başlıklı bu sergisi, 16 Ocak tarihine kadar görülebilecek. Ami Vitale sergi sırasında İistanbul'da bulunacak.

1.12.2003Gündem
Dijital fotoğrafta patlama

Dijital fotoğrafta patlama

Özellikle de fotoğrafların kameranın arkasındaki küçük ekrandan izlenebiliyor olması tüketicileri meraklandırdı. Tabii görüntülerin bilgisayara aktarılabiliyor olması da büyük bir avantaj.

25.10.2003Spor
Sonbaharın Renklerini yakalayın

"Sonbaharın Renkleri"ni yakalayın!

Fototrek Nikon Fotoğraf Merkezi, "Sonbaharın Renkleri" konulu bir atölye çalışması düzenliyor. Fotoğraf sanatçısı Faruk Akbaş yönetiminde gerçekleşecek olan çalışma 24 Ekim'de başlıyor. Atölye çalışması kapsamında iki günlük bir Bolu gezisinin yanısıra söyleşi ve sergi de yeralıyor. Bu arada çalışmannı 20 katılımcıyla sınırlı olduğunu da hatırlatalım.

13.10.2003Gündem
Haydi çocuklar fotoğraf çekmeye

Haydi çocuklar fotoğraf çekmeye

Fototrek Nikon Fotoğraf Merkezi'nde 10 - 15 yaş arasındaki çocuklara yönelik fotoğraf seminerleri düzenleniyor. Seminerler, 18 Ekim'de başlayıp 6 hafta sürecek. Çalışma boyunca çocuklar, fotoğraf makinelerinin nasıl çalıştığnıı, filmi makineye nasıl takacaklarını, ışığın etkisini, kompozisyonu, farklı fotograf konularını fotograflamayı öğrenecek.

11.10.2003Gündem
Alptürkten Öteki Denizler

Alptürk'ten "Öteki Denizler"

Fotoğraf sanatçısı Orhan Alptürk'ün "Öteki Denizler" başlıklı sergisi 4 Ekim'de Fototrek Nikon Fotoğraf Galerisi'nde açılıyor. Sanatçının dijital siyah – beyaz çekilip monokrom olarak renklendirilmiş 20 adet 50 X 70 cm boyutlarında fotoğrafının yeraldığı sergi 31 Ekim tarihine kadar sürecek.

30.09.2003Kelebek
Balın objektifinden Bekar Odaları

Bal'ın objektifinden "Bekar Odaları"

İstanbul yeni bir fotoğraf galerisi daha kazanıyor. Fototrek Nikon Fotoğraf Galerisi, 13 Eylül'de Altan Bal'ın “Bir İstanbul Masalı : Bekar Odaları” adlı siyah – beyaz fotograf sergisi ile açılıyor. Sergide, binbir umutla Anadolu'dan kalkıp İstanbul'a gelenlerin, yaşamak zorunda kaldığı, Beyazıt ile Eminönü arasında yoğunlaşan bekar odalarından etkileyici görüntüler yeralıyor. Sergi, 3 Ekim tarihine kadar sürüyor.

12.09.2003Gündem
Bekár odaları sergi oldu

Bekár odaları sergi oldu

Genç fotoğrafçı Altan Bal, babasının hayatından esinlenerek Eminönü ve Beyazıt'taki bekár odalarının fotoğraflarını çekti.

11.09.2003Gündem
Nikon, D2H ile saniyedeki hızını 8 kareye çıkarttı

Nikon, D2H ile saniyedeki hızını 8 kareye çıkarttı

Nikon 'un yeni dijital fotoğraf makinası ilk kez CeBIT eurasia Bilişim Fuarı'nda tanıtılıyor. Ekim ayında tüm dünyada lansmanı yapılacak olan yeni nesil profesyonel dijital fotoğraf makinası, LBCAST görüntü algılayıcısı sayesinde, saniyede 8 kare, arka arkaya 40 kare çekim hızında, 4.1 milyon piksellik yüksek kalitede fotoğraflar çekebiliyor.

5.09.2003Ekonomi

Yazar Sonuçları